Премьер-лига
Премьер-лига

Премьер-лига - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

Іллічівець - Металіст 1:1. Тактичний аналіз матчу


Мирон Маркевич сам собі створив проблеми в першому таймі

Іллічівець - Металіст 1:1. Тактичний аналіз матчу


Формації команд

Микола Павлов загалом є прихильником дисциплінованого футболу з ухилом на оборону, гра будується завдяки хорошій фізичній готовності та руху гравців з максимально можливим об’ємом роботи. Такий підхід дозволяє наставнику компенсувати недостатню індивідуальну майстерність виконавців. Проте не завжди він приносить результат, особливо в тих випадках, коли гравці не можуть дати необхідний об’єм роботи. Щодо розташування гравців на полі, то переважно Микола Петрович віддає перевагу грі з одним форвардом, де атакуючий півзахисник працює досить низько біля двох опорних півзахисників, з перебудовую на захист «4-5-1» або «4-4-2». Так само будується і атака «Іллічівця», крайні півзахисники працюють переважно на ширину поля, а в зони, що з’являються поміж лініями, входять центральні півзахисники.

Нічого не став змінювати наставник і в грі проти «Металіста». В воротах розташувався Євген Гальчук, в центрі захисту – Іван Ордець і Микола Іщенко, справа – Богдан Бутко, на протилежному фланзі працював Артем Путівцев. Не можна сказати, що крайні захисники в Павлова не працюють на атаку, але в матчах з лідерами все ж вони обмежують свої атакуючі дії, віддаючи перевагу надійності позаду. В опорній зоні – Олексій Полянський і Олексій Довгий, над ними трішки вище – Андрій Тотовицький, але в залежності від ситуації на полі ця трійка могла змінювати свої позиції. На місці правого півзахисника – В’ячеслав Чурко, лівий – Віталій Федотов і попереду єдиний форвард Майкон.

Іллічівець - Металіст 1:1. Тактичний аналіз матчу - изображение 1

Що стосується « Металіста» , то він не грав уже протягом трьох тижнів. Такий тривалий відрізок часу без матчів міг позначитись як в позитивно, так і негативно на командних взаємодіях. До того ж в останньому матчі проти донецького «Металурга» харків’яни досить несподівано поступились з рахунком 3:0, що не додавало, звичайно, оптимістичного настрою команді. Очевидно , що в звітному поєдинку «Металісту» потрібна була тільки перемога. І Мирон Маркевич напередодні дещо привідкрив карти, зауваживши, що в порівнянні з попередньою грою будуть внесені певні зміни щодо гри команди.

Місце в воротах зайняв Олександр Горяїнов, в центрі захисту вийшла пара Папа Гуйє - Сергій Пшеничних, зліва – Марсіо Азеведо, та правий захисник – Павло Ксьонз. А от зміни, обіцяні наставником, були в опорній зоні команди. Фактично Мирон Богданович вирішив грати без шостого номера, функції якого в останніх матчах виконував Едмар, і вибрав над атакуючий варіант складу. Разом з Дієго Соузою в центрі поля розташувався Клейтон Хав’єр. Досить ризиковане і, як виявилось, помилкове рішення наставника, але про це згодом. Лівий вінгер – Хосе Соса, на протилежному фланзі – Марлос, на вістрі нападу – Марко Девіч та під ним Себастьян Бланко.

Кількісне збільшення гравців групи атаки від Маркевича не тільки призвела до розривів між лініями захисту, але й негативно вплинула на атакуючий потенціал команди

«Іллічівець» розпочав гру вже звично для себе в високому темпі, можливо Микола Павлов, розуміючи нинішній стан харків’ян, розраховував не стільки на швидкий гол, як на фізичну втому суперника, що останнім часом виглядав не достатньо добре з огляду на рух на футбольному полі. Також не варто відкидати варіант, при якому наставник маріупольців прогнозував стартовий склад суперника, тож вирішив зіграти на очевидних мінусах такої побудови. Поява в опорній зоні Соузи і Хав’єра була лише на руку господарям поля, адже ніхто з них не є чистим опорним півзахисником і, відповідно, не дуже добре орієнтуються в цій позиції на футбольному полі щодо ведення дій в захисті, доволі часто пізно реагуючи на маневр суперника та програючи більшість єдиноборств в центрі поля.

Звичайно Маркевич награвав цей варіант на тренуваннях і можливо в товариських матчах, але рівень опонентів в цих іграх явно не відповідає рівню представника Прем’єр Ліги.

На малюнку 1 показана позиційна атака маріупольців: Хав’єр, не володіючи навиками гри в захисті в позиції опорного півзахисника, спочатку висунувся до центральної лінії, що дозволило Полянському зайняти вільно утворено зону, після чого Клейтон, повертаючись назад, спробував зіграти у відборі, але також не вдало, що видно з малюнку 2. Таким чином, Полянський опинився в безпосередній близькості від воріт Горяїнова, що змусило Папу Гуйє виходити на нього, що знову ж таки в свою чергу потягнуло звільнення зони за спиною центрального захисника, куди і пішла передача. Також звертає на себе увагу позиція Дієго Соузи, що як в першому, так і в другому епізоді не встигає покривати власну зону і не встигає зіграти на підстановці покриваючи зону Хав’єра.

На малюнку 3 приведений ще один епізод з розвитком атаки «Іллічівця», де крайні вінгери розтягують побудову захисту «Металіста» в ширину, максимально широко розташовуючись по полю, і тим самим утворюють коридори між центральними захисниками. В даному випадку Чурко довго опрацьовував м’яч, що дозволило харків’янам повернутись назад, але ситуація залишена чотири в чотири знову викликана відсутністю на своїх місцях опорних півзахисників. Четвертий малюнок - це початок атаки, яка призвела до штрафного удару, після чого був забитий м’яч. Звичайна флангова комбінація на третього, Майкон, рухаючись від воріт суперника, відтягує за собою Папу Гуйє, після чого йде скидка назад, а гравець розпочинає рух по флангу, куди і слідує передача. Отримавши м’яча, Федотов опиняється з правим захисником один в один на фланзі, правий центральний захисник відрізаний від ситуації, що і змусило Ксьонза порушувати правила.

Іллічівець - Металіст 1:1. Тактичний аналіз матчу - изображение 2

Малюнок клікабельний

Таким чином появою Соузи і Хав’єра в опорній зоні Мирон Маркевич самостійно створив собі проблеми в організації захисту, але, що цікаво, кількісне збільшення гравців групи атаки не дало результату і попереду.

На малюнку нижче приведені епізоди позиційного нападу «Металіста». Епізод один показує надто вузьке розташування від вінгерів і форварда в атаці, простір по ширині поля не покритий, це дозволяло маріупольцям зберігати компактність побудов, максимально насичуючи центральну ділянку поля, що в свою чергу ставило гравців «Металіста» в умови обмеженого простору та часу. Епізод 2: показано перебудову від «Іллічівця» на формацію «4-4-2», де до Майкона підіймався Тотовицький, активно створюючи тиск на все тих же опорних півзахисників харків’ян. Тут також варто звернути на вузьке розташування і відсутність гравця між лініями півзахисту і двійкою гравців нападу маріупольців, що ускладнювало продовження атаки вперед. Третій і четвертій епізоди призвели до створення гольового моменту господарями поля, гравець, що віддає передачу в фланг на малюнку 3, продовжуючи рух вперед, опиняється один перед воротами Горяїнова, хоча в момент передачі і Соуза і Хав’єр мали біля десяти метрів переваги над опонентом, але все рівно не встигли покрити власну зону в захисті.

Іллічівець - Металіст 1:1. Тактичний аналіз матчу - изображение 3

Малюнок клікабельний

Вище приведено багато епізодів з поганим розташуванням Хав’єра і Соузи, але ці помилки впершу чергу необхідно було визнати Мирону Маркевичу, важко розраховувати, щоб гравці, які загалом не є чистими опорними півзахисниками , вдало зіграли в цій позиції. Брак досвіду в виборі позиції, втрата концентрації, що не дозволяло допрацьовувати епізоди до кінця, - це все в сумі дозволило маріупольцям піти на перерву за переваги в рахунку.

Іллічівець - Металіст 1:1. Тактичний аналіз матчу - изображение 4

З поновленням гри по перерві Мирон Богданович очевидно визнав свої помилки, тай загалом вміння керувати грою, вносити необхідні корективи в гру завжди було сильною стороною наставника. По перше, замість Бланко вийшов Едмар, який розташувався з Дієго Соузою в центрі поля, а Клейтон піднявся на крок вище в позицію десятого номера, що дозволило «Металісту» працювати в звичному режимі. В захисті Едмар контролює зону поміж захисниками і півзахисниками, що було проблемним місцем до перерви, а в нападі працює вище над Соузою, звільняючи йому зону для початку розвитку атак команди.

Інша зміна також несла корективу в гру. Замість Марлоса, що постійно звужував гру до центру, вийшов Гомес, що розташувався на лівому фланзі нападу. Хоча Алехандро веде постійні переміщення по полю, головною перевагою над Марлосом є вміння витримувати ширину атаки, що було необхідно Маркевичу в цьому матчі. Соса перейшов на правий край нападу, де він також більше уваги приділяє грі в ширину поля. Додали в активності і флангові захисники, але для них необхідно створювати зони, куди латералі можуть підключатись, чого знову ж таки не було до перерви.

На малюнку нижче приведено епізоди з другого тайму. В першому і другому епізодах показано наскільки краще використовувалась ширина поля, хоча в першому випадку харків’яни втратили м’яч в центрі, важливий сам факт широкого розташування, що дозволяє розтягувати «коробку» суперника та утворювати коридори між лінями, де можуть працювати Гомес, Хав’єр і Соса. Епізод 3 і 4 - це початок гольової атаки «Металіста», знову ж таки завдяки ширині поля розтягнуті лінії захисту «Іллічівця», що дозволяє в даному випадку Соузі, який віддав першу передачу в фанг і продовжив рух вперед, виходити на вільний простір. Не важливо, що цього разу м’яч не повернувся до Дієго, який вбігав в вільну зону, позначену зеленим колом, важливий факт утворення такого простору, що створює передумови чи підходи до воріт суперника.

Іллічівець - Металіст 1:1. Тактичний аналіз матчу - изображение 5

Малюнок клікабельний

Микола Павлов відреагував заміною Тотовицького на Кулача, Владислав отримав завдання зіграти вище по Дієго Соузі, через якого розпочинались будуватись практично всі атаки по перерві в «Металіста». Хоча харків’яни і продовжили працювати з перевагою на полі, але в останні хвилин 15 вже не мали настільки явних моментів для взяття воріт Євгена Гальчука.

Підсумки

Мирон Маркевич сам собі створив проблеми в першому таймі. Звичайно можна ще раз повторити, що такий варіант вочевидь відпрацьовувався на тренуваннях, і це не означає, що в наступних матчах «Металіста» саме такий підхід не принесе користі команді, але по факту виявився помилковим в даному матчі. Проте вже після перерви тренер харків’ян вніс необхідні зміни в склад і змінив завдання щодо гри флангових вінгерів, що в кінцевому результаті дозволило «Металісту» контролювати перебіг подій на полі в другому таймі, щоправда цього не вистачило для перемоги. Власне кажучи, опорна зона виглядає найбільш проблемним місце «Жовто-синіх», де наставнику важко віднайти баланс щодо дій в атаці і щодо дій в захисті, тому на зимове трансферне вікно це, вочевидь, буде першочерговим завданням.

Следите за нами:


Оцените этот материал:
Поделиться с друзьями:

Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (16)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Dimitriyi (ХАРЬКОВ)
3 атакующих полузащ. в центре поля - просто АВАНТЮРА!!!Где хотя бы 1 ОПОРНИК???ГДЕ КРАСНОПЁРОВ???
Ответить
+2
0
jmagik (Стаханов)
Мені також незрозуміла його відсутність!
Ответить
0
0
hammurapi 12 (харьков)
совет молодым игрокам Металлиста как тренера, если не изменится политика клуба ставка на латинос ,то в команде вам делать нечего а только будете деградировать... ваши товарищи по сборной уже играют в своих клубах и резко прогрессируют,а вы просто пропадете. В свое время Селин ушел а аренду в Ворсклу и не прогадал и вырос до уровня сборной Украины,а так бы пропал...а вместо Денчука Маркевич возьмет какого нибуть 50-летнего Иванова, а оно тебе нужно..бежите или уходите в аренду, латинос все равно не пропустят вас в свои ряи и вы знаете как это делается
Ответить
0
0
hammurapi 12 (харьков)
Павлов просто выгнал хваленых легионеров и поставил своих молодых ребят и не прогадал
Ответить
+2
0
hammurapi 12 (харьков)
так что команда играет логически плохо и все закономерно...посмотрите как вначале в Шахтере игру проваливал ,но за него могла отыграть,а в Металлисте команда латинос дружно встала и хохол Горяинов попросту не может заткнуть дырку,а раньше постоянно стоял серб Дышленкович, который при всем хотении не будет петь гимн Украины...все эти люди наемники, которые играют только за бабки и почему Арсенал готов был играть бесплатно, потому что там был могучий украинский костяк...абсолютно уверен, что при такой ситуации игроков Металлиста бы как ветром сдуло...Надеюсь Маркевич уже понял что нельзя игнорировать украинцев, в противном случае их ждет участь Анжи...предрекаю, если Металлист не займет 2 место то он покатится дальше вниз
Ответить
0
0
hammurapi 12 (харьков)
все разговоры о тактике итд это пустой звук...игроки металла по уровню минимум не ниже Шахтера, причины совсем в другом и это в основном все поняли, это ошибки в трасферной политике и комплектовании команды...Металлист единственная из топ команд которая сознательно отказалась от украинского костяка и терерь за это расплачивается...во всех топкомандах игру тянут украинцы..динамо это Ярмоленко,Шовковский,Гармаш,Гусев...Днипро- Зозуля,Коноплянка..Ротань...Шахтер-вся линия защиты и вратарь...а что металл...Горяинов один не в состоянии тянуть команду да и то в последнее время Мирон посадил его в запас. Луческу умничка,команду комплектовал на основе украинского костяка, пока мужали Виллиан, Фернандиньо,Жадсон...Команду тянули вся линия обороны с вратарем и трехжильный Тимощук, да еще они угадали с капитаном Срна, который до мозга костей стал шахтеровцем...Пока молодые бразильцы становились на ноги эти ребята тянули да и сейчас тянут команду...А Металлист что, это нереально заставить латинос стать патриотами не то что Украины,но и команды, тем более чио многие к команде всего несколько месяцев...а без патриотизма невозможно биться на поле...для многих латинос стать чемпионом Украины это пустой звук,вот стать чемпионом Аргентины или Бразилии это для них стимул...поэтому они захандрили да и вообще им стало скучно на Украине тем более что не играют в еврокубках. Поэтому их и бьют молодые игроки из Ильичевца , Ворсклы, которые бьются за свой город,за команду, за друзей, за своих подруг, потому что завтра им смотреть в глаза. Вы помните как Болбот из Металурга недавно гонял хваленных аргентинцев по всему полю,а ведь он из молодежной сборной, где капитан команды кстати харьковчанин Нойок...кто нибудь его видел в основе?. Да вратарь Денчук тоже в сборной показывает хорошую игру. А болбот сейчас показывает хорошую игру потому что тренер ему доверяет,также и Блохин доверяет молодым игрокам, а Маркевич попросту закапывает молодые таланты,потому что в запасе как правило игроки деградируют
Ответить
+1
0
der Stahlarbeiter (}{APKIB)
На мой взгляд, нужен не патриотизм, а профессионализм. На мой взгляд Вы сильно переоцениваете значение украинцев. ИМХО, если поставить укров, нет гарантии, что команда не скатится в середину таблицы.
Ответить
0
0
hammurapi 12 (харьков)
читай меня внимательно и нужно разбираться в футболе....профессионализма у латинос хватает и если бы они выкладывались то без проблем бы ушли на зимний перерыв на 1 месте. И ответ на значение украинцев на лицо, смотри кто определяет лицо топ команд...убери из команд Кучера, Ярмоленко, Коноплянко, Зозулю,Гармаша, Пятова, Коваля, Гусева, Хачериди, Шевчука ... и команды сразу резко все потеряют и покатятся вниз.... На подвиги отдавая свою жизнь идут только патриоты... можно много обо всем говорить, но навряд ли ты все это поймешь как я понял... Я, когда выступал на международных соревнованиях и слышал гимн СССР, то слезы наварачивались, но навряд ли будут плакать латинос слушая гимн Украины..им по барабану за какую команду выступать лишь бы платили бабки....вот и весь ихний патриотизм... вижу что ты далек не только от футбола но и от спорта вообще, просто смотришь телик и все
0
-1
hammurapi 12 (харьков)
а зачем латинос выкладываться
Ответить
+1
0
Solomir (Львів)
Не хочу вас ні в чому переконувати, але ваша позиція виглядає так, не виграли = значить відбували номер. Виграли = команда грала. Якось надто просто.
Металіст з кінця вересня, ну-у з початку жовтня виглядає ну скажемо не дуже добре. І все списувати на не хотіли, якщо вам так зручно ...
Ответить
+1
0
justwin1 (Kharkiv)
Соглсен, что тактический анализ матча, в котором одна из команд просто отбывала номер и только несколько минут поиграла, чтобы вообще уж лицо не потерять, а вторая просто ничего не умела делать, совсем не нужен....
Разве, что психологический, политический или экономический...
Ответить
+1
0
domic (Харьков)
По нашей "опорной зоне" - это настолько явно, что сомневаюсь что сие есть ошибка Маркевича. Возможно показывает наши проблемные места перед трансферным окном, места о которых может быть еще перед сезоном оговаривалось, но так и не было сделано усиление...
Ответить
0
0
belarus_1978 (Харьков)
Можно в двух словах написать,игроки Металлиста откровенно плюют на игру и достаточно 15 минут поиграть, что б сравнять счет,а потом опять плеваться на поле))У Мариуполя просто деревянный нападающий что б не забивать такие мячи.
Ответить
+1
0
4a/7aeB (Харьков)
Да, твой анализ лучше )
Ответить
+1
0
4a/7aeB (Харьков)
Да, твой анализ лучше )
Ответить
0
0
nov2202 (вена)
Власне кажучи, опорна зона виглядає найбільш проблемним місце
Ответить
+2
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус