Премьер-лига
Премьер-лига

Премьер-лига - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

Дніпро - Металіст 2:2. Тактичний аналіз матчу


Мирон Маркевич зміг налаштувати власну команду на максимальну віддачу

Дніпро - Металіст 2:2. Тактичний аналіз матчу


Формації команд

Дніпропетровський «Дніпро» Хуанде Рамоса зі старту чемпіонату виглядав найбільш підготовленою командою, як з огляду на рух, темп, що здатні запропонувати дніпропетровці суперникам, так і з огляду на відлагодженість командних взаємодій гравців, а широку ротацію складу можна було пояснити бажанням наставника зберегти кондиції гравців на тривалому відрізку чемпіонату. Вже зараз можемо стверджувати, що такий підхід наставника цілком себе виправдав, команда провела всю осінню частину чемпіонату і єврокубки на високому рівні, без видимих провалів в підготовці.

Але саме перед матчем з «Металістом» основне завдання Хуанде Рамоса полягало у відновленні гравців після матчу з «Фіорентиною». Адже ця гра слідувала одразу після протистояння з італійцями. З одного боку постійна ротація складу від Хуанде Рамоса дозволяла наставнику рівномірно розподіляти навантаження, але важке поле, на якому пройшла гра з італійцями, могло внести корективи в підготовчий процес до матчу і вплинути на хід протистояння ближче до кінця поєдинку. На це питання ми вже звичайно не отримаємо відповідь, можемо лише припустити, що функціональний стан футболістів мав вплив на обрану тактику на матч.

Місце в воротах зайняв Денис Бойко, в центрі захисту пара – Онджей Мазух і Євген Чеберячко, зліва в захисті – Іван Стрініч, на протилежному фланзі – Віталій Мандзюк. Пара опорних півзахисників – Джаба Канкава і Руслан Ротань. Зазвичай Руслан виконує функції глибокого плеймейкера колективу, а Джаба діє від штрафної до штрафної. Схожі завдання були в них і в цій грі, але обидва хавбеки щодо дій в захисті максимально звужували зону між лініями, обмежуючи в просторі Клейтона Хав’єра, а пізніше Себастьяна Бланко. На флангах нападу розташувались справа Матеус, зліва – Коноплянка, обидва досить високо зустрічали опонентів, працюючи в захисті фактично на одній лінії з форвардами, якщо ми ведемо мову про фазу втрати м’яча. І над ними двійка нападників – Євген Селезньов і Роман Зозуля.

Дніпро - Металіст 2:2. Тактичний аналіз матчу - изображение 1

На відміну від стартових матчів сезону, коли Мирон Маркевич переважно будував гру команди в центрі поля з Краснопьоровим, що діяв значно нижче Дієго Соузи, вже до матчу з «Дніпром» наставник віддавав перевагу зв’язці Едмар - Соуза, що значно більше зорієнтовані на атакуючі дії. Місце в воротах посів Володимир Дішленкович, в центрі захисту розташувались Папа Гує і Родріго Моледо, зліва в захисті – Марсіо Азеведо, на протилежному фланзі – Павло Ксьонз. В опорній зоні вже згадані Едмар і Дієго Соуза, останній поступово перебирав на себе лідерські функції, саме Соуза став тим гравцем, завдяки якому гра «Металіста» стала більш ціле направленою. Розташовуючись в центрі півзахисту, він вдало направляє атаки команди, опускається в низ для пошуку м’яча і при необхідності може протягнути його вперед, що безперечно додало варіативності атакуючим діям «Металіста». Над Соузою вийшов Клейтон Хав’єр. На флангах нападу справа грав капітан команди Хосе Соса, зліва – Алехандро Гомес і на вістрі – Марко Девіч.

Пресинг в середній зоні футбольного поля від «Дніпра» і стандартні положення - дві складові, які дозволили «Дніпру» виграти перший тайм

Дніпропетровці розпочали гру досить обережно, без застосування високого пресингу, намагаючись максимально наситити центральну частину поля. Можливо це було пов’язано с функціональним станом футболістів, але це лише припущення. Для цього флангові вінгери підіймались на одну лінію з форвардами, це не дозволяло харків’янам активно використовувати фланги завдяки підключенням крайніх захисників. З іншої сторони, дозволяючи спокійно контролювати м’яч гостям на власній половині поля, «Дніпряни» відразу вступали у відбір в середній зоні футбольного поля, активно здійснюючи тиск на Дієго Соузу з Едмаром.

Такий підхід змушував харків’ян розпочинати багато власних атак за допомогою довгих передач, де центральні захисники досить легко нівелювали загрози. Натомість в випадку перехоплення м’яча, атаки господарів мали значно більше перспектив, адже проводились на більш розрідженому просторі, і хоча вони рідко доводились до ударів по воротах Дішленковіча, майже кожна з них закінчувалась стандартним положенням. І саме завдяки стандартам «Дніпро» провів два швидких м’яча - після штрафного удару і після ауту, що дозволив господарям поля розташуватись поблизу воріт «Жовто-синіх», після чого м’яч був переведений на протилежний фланг, а вже звідти в штрафний майданчик на Романа Зозулю.

Мирон Богданович ще на дванадцятій хвилині вимушений був провести заміну: замість травмованого Клейтона Хав’єра на полі з’явився Себастьян Бланко. «Металіст» змушений був збільшувати тиск та ризикувати попереду, а «Дніпро» отримавши перевагу в два м’яча сів ближче до власних воріт, вже працюючи в класичній формації «4-4-2». Отримавши центр поля, харків’яни опинились в більш звичній для себе ситуації, маючи змогу більш активно підключати в атаку крайніх захисників, в той час як вінгери звужували гру до середини, одне з підключень Азеведо і призвело до кутового удару, після якого був забитий гол, хоча як вже потім можна було побачити з повторів, м’яч скоріше не до кінця перетнув лінію воріт.

Загалом в перших двадцять хвилин гри «Дніпро», працюючи без м’яча, володів перевагою на полі, та контролював хід матчу, а в другій половині першого тайму «Металіст» не тільки скоротив рахунок, алей міг розраховувати на другий забитий м’яч. Трійки на флангах за участі Соси, Бланко і Девіча двічі виводили харків’ян на ударні позиції в межах штрафного майданчика, але не були реалізовані.

Дніпро - Металіст 2:2. Тактичний аналіз матчу - изображение 2

В «Металіста» на другий тайм матчу вийшов цей же склад, як і два місяці тому, єдиною зміною був Олександр Горяїнов, що замінив Володимира Дішленковіча. В дніпропетровців заміни були вимушені, місце травмованого Онджея Мазуха посів Дуглас, який тільки встиг відновитись від травми, а на лівий край захисту змістився Мандзюк замість Івана Стрініча, відсутність якого теж швидше за все викликана пошкодженням. Відповідно місце Віталія на правому фланзі захисту зайняв Артем Федецький.

Не зважаючи на перерву в два місяці, гра продовжилась за тим же сценарієм, як і останні 20-25 хвилин першого тайму. «Дніпро» намагався в середній частині четвіркою гравців зустрічати атаки харків’ян, але зі значно більшим розривом між лініями захисту. Швидше за все Хуанде Рамос не бажав ризикувати та побоювався можливих довгих передач за спини центральним захисникам, за допомогою яких «Металіст» в цьому сезоні забив не один м’яч. Але зона, залишена між лінями, цього разу значно краще використовувалась гостями, постійні переміщення Гомеса і Соси дозволяли знаходити їм простір для продовження позиційних атак. Тиск «Металіста» постійно зростав, а разом з ним з’являлись і моменти біля воріт Бойко.

Основною проблемою для дніпропетровців був вихід в контратаку, надто багато браку в передачах від Канкави і Ротаня не дозволяли швидко розпочинати атаки. Тут треба зазначити, що адекватної заміни Джабі і Руслану в наставника практично немає і замінити гравців, в яких не пішла гра, Рамос не наважився. Натомість спробував кількісно збільшити групу гравців в центрі поля, замінивши Селезньова на Джуліано. Загалом, бразилець в якійсь мірі виправдав таку заміну, краще контролюючи м’яч, і в одному з епізодів вивів Романа Зозулю на побачення з Горяїновим. Але в цілому це не вирішило проблему опорної зони, через яку йшла основна загроза.

Фактично всі атаки дніпропетровців будувались на індивідуальних якостях Євгена Коноплянки, який самостійно виводив м’яч з захисту, або завдяки дриблінгу створював собі простір для кросів в штрафний майданчик. Гра висвітлила і так відомі слабкі місця «Дніпра»: перебуваючи під тиском з боку суперника, Джаба Канкава зазвичай не встигає прийняти рішення і виконати перший пас вперед на партнера, а цього разу не справлявся з цим завданням і Руслан Ротань. Це не означає, що вказані виконавці не здатні працювати краще, але їм вочевидь необхідна якісна конкуренція за місце в стартовому складі.

Щоб збільшити тиск на опорну зону «Дніпра», Мирон Маркевич замінив Гомеса на Марлоса, хоча Алехандро добре знаходив місце для отримання м’яча. В даному випадку Маркевичу був потрібний гравець, який буде весь час зміщуватись з флангу в центр у вільну зону і звідти загрожувати передачами в штрафний майданчик, що Марлос здатен виконувати краще за аргентинця. І ця заміна принесла «Металісту» нічию, на яку він в другому таймі цілком напрацював.

Відеоогляд цілого матчу

Підсумки

Якщо два місяці тому це була гра за перше місце в турнірній таблиці, то тепер команди вели боротьбу лише за другу сходинку, а нічийний підсумок не дозволив жодній з них піднятись в зону Ліги Чемпіонів. Так за втраченими очками і «Металіст», і «Дніпро» випереджають «Динамо», та все ж підуть на перерву на третьому і четвертому місці відповідно. Що стосується цього тайму, то Мирон Маркевич зміг впершу чергу налаштувати власну команду на максимальну віддачу на полі і зміг по ходу тайму вказати на слабке місце в захисті суперника, яке і було використане. Що стосується дніпропетровців, то їм необхідно в зимове трансферне вікно знайти виконавців, які зможуть посилити конкуренцію в команді, та збагатити потенціал команди щодо ведення позиційних атак, особливо якщо «Дніпро» бажає ставити високі завдання в еврокубках.

Следите за нами:


Оцените этот материал:
Поделиться с друзьями:

Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (24)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
B-58 (Харьков)
УВАЖАЕМЫЙ ВАМ СКОЛЬКО ЛЕТ!!! Не дай Бог ,три (богатыря)на пристол взойдет.Вы же первый выть начнете.За футбол переживайте.
Ответить
+2
0
dni-pro-fan (Днепр)
Матч не видел, честно говорю, не до футбола немного, слышал только, что Рамос говорил о судействе, что "его предупреждали, что так будет" и еще заголовок с Ротанем прочел. В субботу вечером после зверства Беркута набирал приятеля из фан движения, звал с собой в Киев на майдан и спрашивал, почему не слышно фан-движения. А оно, оказывается, вне политики. Гуд, нормальная позиция, только потом не нойте о плохом судействе и о том как плохо жить в стране.
Ответить
+1
-1
Сытый (Харьков)
Одним словом - бабочки )))
Ответить
+3
-1
mrAnderson (Энергодар)
XC
Ответить
0
-1
CHEHOFF1 (ХАРЬКОВ)
Достал Днепр уже своим нытьем... на всех форумах, уже признали бы , что место Днепра возле...., радуйтесь четвертому-а то Черноморец и это заберет!!!!:):)
Ответить
+9
-2
Фомичев Всеволод (Харьков)
Полёт фантазии некоторых днепропетровских конечно же впечатляет. Но харьковчане уже ответили. От себя добавлю, что Днепр еле унёс ноги в этой доигровке и его болельщики просто должны быть счастливы. Что касается "судья довёл до истерики" - ну не знаю. Одну девочку можно довести до истерики. Но я даже не видел ни одной женской команды (во всех видах спорта) в истерике. Выходит Днепр даже не женская команда, а команда - девочка. По крайней мере так выходит из виденного по ТВ и написанного на форуме.
Ответить
+7
-1
фитилек (Харьков )
В Украине большинство привыкли скидывать с себя вину, на кого-то,кто виноват в том, что Днепр не создал не единого момента у ворот Металла? кто виноват,в том, что играли автобусом и пропустили, кто виноват в том , что не настроились на игру? ТОЛЬКО ДНЕПР И ТРЕНЕР!!!но у Днепра виновен Судья((( Жаль, что у Днепра не Федецкий капитан...
Ответить
+11
-4
НеЗиЗу (Днепропетровск)
У Днепра было достаточно моментов, чтобы выиграть этот матч. А Федецкий хоть и мужик, но этот тайм сыграл отвратительно. Обидно, что телевизор нам так и не показал, как Днепр потерял мяч перед голевой атакой Металла.
Ответить
+2
-4
Edvard (Харьков)
Я извиняюсь статистику матча смотрели ....Напомнить статистику или не стоит ...Какие моменты вы о чём или другой матч смотрели ....
+6
-2
kandagar80 (артемовск)
юю
Ответить
0
-3
lmdbird (Харьков)
[quote datetime=" 05.12.2013 11:09 " author="Nighes (Доброполье)"] " фк сопли, играть надо на поле а не в кабинетах.." [/quote] точняк. в фк сопли все нытишные, от игроков до высшего руководства. даже переводчик на пресс-конференции старался ныть по нотам рамоса. Очевидно, это главный критерий приема на работу в фк сопли.
Ответить
+11
-3
stas01 (Харьков)
[quote datetime=" 05.12.2013 10:53 " author="83DNEPR88 (Днепропетровск)"] " Ротань правильно сказал: "Им позволено всё, а мы должны над ними летать как бабочки!"Федецкого бьют кулаком в лицо в штрафной (Красная железная!), а судья не реагирует. МХ продолжает атаку и попадает в штангу. Джулиано держат двумя руками в середине, срывая атаку (железная жёлтая!), а судья даёт быстрый штрафной в сторону Днепра и МХ выходит в голевую контратаку.Судья довёл команду до истерики, упустил нити игры и в свалке ЗА полем Ротаня бьют в лицо (железная красная и дисквалификация!), а судья рядом "не видит"!Рамос не отаёт мячь (он и не обязан - он не игрок в поле), игра ведётся 7ю мячами, игрок МХ грубо атакует Рамоса, а судья красную показывает Рамосу....Из таких мелочей складывается (а вернее не складывается) игра. А потом говорят "Днепр плохо выглядел. МХ в штангу попал"А в 1м тайме МХ забил (Эдмар) мяч РУКОЙ, если вообще он пересёк линию.Вот так и добился МХ ничьей." [/quote]Особенно понравилось: игрок МХ ГРУБО атакует Рамоса. Вы уж хоть сами себе не врите.
Ответить
+14
-3
mixa0674 (Харьков)
Ответить
0
-1
Fontango (Kharkov)
Почему не проходит сообщения... обыв на половине.. Редакция.. Ауууууууу......!!!????
Ответить
+2
-2
Fontango (Kharkov)
Интересно, каким это образом Іван Гук, UA-Футбол, цитирую его слова "Так за втраченими очками і
Ответить
+3
-1
Fontango (Kharkov)
Интересно, каким это образом Іван Гук, UA-Футбол, цитирую его слова "Так за втраченими очками і
Ответить
+3
-2
83DNEPR88 (Днепропетровск)
Ротань правильно сказал: "Им позволено всё, а мы должны над ними летать как бабочки!"
Федецкого бьют кулаком в лицо в штрафной (Красная железная!), а судья не реагирует. МХ продолжает атаку и попадает в штангу.
Джулиано держат двумя руками в середине, срывая атаку (железная жёлтая!), а судья даёт быстрый штрафной в сторону Днепра и МХ выходит в голевую контратаку.
Судья довёл команду до истерики, упустил нити игры и в свалке ЗА полем Ротаня бьют в лицо (железная красная и дисквалификация!), а судья рядом "не видит"!
Рамос не отаёт мячь (он и не обязан - он не игрок в поле), игра ведётся 7ю мячами, игрок МХ грубо атакует Рамоса, а судья красную показывает Рамосу....
Из таких мелочей складывается (а вернее не складывается) игра. А потом говорят "Днепр плохо выглядел. МХ в штангу попал"
А в 1м тайме МХ забил (Эдмар) мяч РУКОЙ, если вообще он пересёк линию.
Вот так и добился МХ ничьей.
Ответить
+6
-32
Skif17 (Луганск)
Полностью поддерживаю!!! и так уже много лет....
Ответить
+4
-25
Nighes (Доброполье)
фк сопли, играть надо на поле а не в кабинетах..
Ответить
+26
-5
B-58 (Харьков)
ВЫ случайно не игрок ДНЕПРА,Один здесь пишет что Днепру свежести не хватило,хотя после первого тайма писал,что порвал бы Днепр Металлист.Хотя после первого тайма игроки Днепра выходили как загнанные Лани.Вы пишите про первый гол Металлиста.Я на счет этого гола писал,соплей после игры будет много.ЕСЛИ ВЫ ТАКИЕ ЧЕСТНЫЕ,НАДО БЫЛО УГОВОРИТЬ РУКОВОДСТВА ДНЕПРА О ПОЛНОЙ ПЕРЕИГРОВКИ.МЕНЬШЕ СРАЧА БЫЛО БЫ,хотя может и ошибаюсь.БОЛЬШЕ!!!Потому что вынес бы МЕТАЛЛИСТ ваш клуб вперед ногами.
Ответить
+23
-7
mixa0674 (Харьков)
Вы уважаемый трактуете моменты смотря на них в очках для сварщика. Федецкого в лицо никто не бил, а выбирая позицию и отталкиваясь от его захвата руками Соса попал в живот. Джулиано находился в положении вне игры так что левого штрафного не было, актрису Ротаня за толчок двумя руками в грудь тоже на такую карточку можно было поставить, Соуза не ударил его,а оттолкнул и коснулся левой стороны лица, а падала актриса схватясь с начало за правую сторону, Рамос получил за откидку мяча и затяжку времени, Соуза его даже не толкнул, и почему вы молчите за прыжок Федецкого на вторую ЖК, Джулиано за срыв атаки вторая ЖК и аппофеоз не засчитанный гол Гоменюка
Ответить
+15
-3
Червонец (Большое Тараканово)
Повтори ещё 28 раз на 128-ми ветках, к делу не относящихся...
Ответить
+5
-2
Пузач (Украина)
Днепру IMXO не хватило свежести. И как следствие уверенности в своих силах, посему атаки как таковой у Днепра не получилось. А о защите, опять же Днепра, без мата говорить сложно. Что касается Металлиста, то месяц целенаправленной подготовки к 1 тайму игры сказался в полной мере. Посему результат закономерный хотя, естественно, не обошлось без помощи судьи:)
Ответить
+5
-26
Vo_lic (Днепропетровск)
Днепру нужен хороший центральный защитник и опорник. Не понимаю зачем продлили Кравченко. Он каши не портит конечно, но способен играть только со слабым соперником. Нужен игрок как Боатенг, но без приколов. Из украинских, лучше бы Богданова или Рыбалку купить...
Ответить
+5
-3

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус