Премьер-лига
Премьер-лига

Премьер-лига - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

Люстрація в дії. Тактичний аналіз матчу Динамо - Шахтар


Сегодня твой последний бал (с)

Люстрація в дії. Тактичний аналіз матчу Динамо - Шахтар


Люстрація в дії. Тактичний аналіз матчу Динамо - Шахтар - изображение 1

Олег Блохін на гру проти «Шахтаря» обрав доволі захисний варіант побудови - з трійкою центральних півзахисників, які за своїми характеристиками більше відповідають «шостим» номерам. Можливо, за виключенням Дениса Гармаша, який володіє непоганим першим пасом і вміє за рахунок руху насичувати зони попереду. Але не зважаючи на те, що Денис вже далеко не перший матч виходить в позиції атакуючого півзахисника, все ж необхідних якостей сучасного «десятого» номера він не має, що в якійсь мірі підтвердив даний матч.

Формації команд

Люстрація в дії. Тактичний аналіз матчу Динамо - Шахтар - изображение 2

На гру киянами був обраний зонно-персональний варіант побудови, в даному випадку мова йде про пресинг в окремих частинах поля або персональну опіку в зонах. Відразу необхідно зазначити, що це доволі складний варіант, який в сучасному футболі досить рідко зустрічається. Фактично нині лише Люсьєн Фавр вдало застосовує цей тип побудови в гладбаській «Борусії». Проблеми даного типу захисту полягають у складності руху всієї коробки в момент пресингу гравця в окремій зоні поля. Це, на перший погляд, логічне рішення від Олега Блохіна, адже в "Гірників" є проблеми з побудовою першої фази атаки, тому тиск по місцю правого центрального півзахисника, міг би ще більше ускладнити вихід в атаку підопічних Луческу. Але складність обраного типу захисту і відсутність навиків його застосування проти сильних суперників, спрацювала, як це часто буває в "Динамо", у зворотному напрямку.

Пресинг в зонах «Динамо». Персональна опіка позицій чи зон футбольного поля

Люстрація в дії. Тактичний аналіз матчу Динамо - Шахтар - изображение 3

фото клікабельне

Вище на малюнку ми спробуємо пояснити, в чому полягав задум наставника команди київського «Динамо». Сидорчук - гравець, що змінює формацію при роботі команди без м’яча з базової для цієї гри «4-4-1-1» до «-4-1-4-1», його рух визначає зонно-персональну опіку по місцю правого центрального півзахисника, тут неважливо, хто саме з "Гірників" перебуває в цій зоні, важливий тиск по місцю, що мало завадити гостям розпочинати власні атаки.

В епізодах 1, 3, і 4 показаний рух Сидорчука в зону правого центрального півзахисника суперника, що безперечно викликано тактикою «Шахтаря», а саме – комбінаціями, розвиток яких превалює з цієї зони, чи позицій на футбольному полі. В першому випадку туди веде зміщення Тейшейра, в двох інших - Ілсіньо. Гармаш вертикально розташований по відношенню до Мбокані і постійно перебуває в зоні дій Степаненка, Вукоєвіч - нижній опорний - звужує зону, в якій перебуває атакуючий півзахисник «Шахтаря», в даному матчі - це переважно Тейшейра, або Ілсіньо зрідка, які змінювали позиції.

Нижче наведено відео, на якому цей тип захисту киян можна спостерігати в динаміці.

Мірча Луческу обрав звичну систему «4-2-3-1», але якщо в попередніх матчах вінгери "Гірників" працювали один на звуження, інший - на ширину поля, то цього разу обидва вінгери звужували і вели рух на один край для перевантаження флангу.

Перевантаження флангу "Гірниками" або створення кількісної переваги на флангах

Люстрація в дії. Тактичний аналіз матчу Динамо - Шахтар - изображение 4

фото клікабельне

В «Шахтаря» були проблеми з початком атаки рівно сім хвилин - поки гості пристосовувались до даного типу захисту «Динамо». Спершу готі спробували завдяки зміні позицій в атаках від Тейшейри і Ілсіньо звільнити зону в центрі для розвитку атак, але це не працювало через пресинг в зонах від киян, після чого звичайне зміщення в фланг з метою його перевантаження від Ілсіньо дозволило гостям отримувати чисельну перевагу в окремих зонах.

Вище на малюнку зображений рух Ілсіньо в фланг в епізоді #1, відбувається перебудова киян на формацію «4-1-4-1», за спину Сидорчуку ведуть рух відразу два гравця «Шахтаря». Епізод #2 - це створення кількісної переваги низько в центрі завдяки зміщенню і Ілсіньо і Тейшейри вниз. В епізодах ##3, 4 показані зміщення Ілсіньо на край, що змушувало Сидорчука залишатись у напівпозиціях, адже Сергій, який вів тиск по позиції, опинявся в ситуаціях два проти одного.

Окрім цього поганий рух всього блоку киян утворював простір у центрі поля, що видно на малюнку #3: Тайсон перебуває в зоні між лініями захисту без опіки, а на малюнку #4 - одразу два гравці «Шахтаря» перебувають без опіки в зоні між лініями захисту. В епізодах ##5, 6 показано зміну позицій від Срни й Ілсіньо, з маневром останнього в край, що відволікало на певний час Сидорчука і надавало простір під рух з м’ячем для Даріо.

Використання ширини поля в позиційних атаках "Гірниками"

Люстрація в дії. Тактичний аналіз матчу Динамо - Шахтар - изображение 5

фото клікабельне

Таким чином, починаючи з восьмої хвилини «Шахтар» перевантажував правий фланг зміщеннями Ілсіньо, Тайсона і Кости, що утворювало не лише кількісну перевагу на правому крилі нападу, але й вільні зони між лініями захисту.

Іншим недоліком організації захисту «Динамо» була погана взаємодія між лініями, що зображено на третьому малюнку. В епізодах 2,3 і 4 йде звичайне вкидання м’яча з-за бокової лінії, після чого слідує переведення м’яча на інший край, але якщо рух захисників (першої лінії оборони) відбувається одночасно, то рух півзахисників (другої лінії оборони) є повільним. Це дозволяє Ракицькому виконати діагональну передачу, після чого вже перша лінія захисту не встигає одночасно зміститись на правий край, утворюючи зону між Макаренком і Драговічем, де Адріано має можливість зіграти на випередження. Нижче на відео показані недоліки побудови захисту «Динамо» і перевантаження флангу з метою створення кількісної переваги від «Шахтаря».

В першому таймі «Шахтар» домінував на полі в великій мірі через вибір тактики на гру від Олега Блохіна. Відсутність позиційної атаки, суть якої зводиться до довгих діагоналей на Мбокані не стала відкриттям для вболівальників, але робота в захисті, викликана тренерськими рішеннями, дала ще один привід Ігорю Суркісу задуматись над подальшою співпрацею з наставником.

Люстрація в дії. Тактичний аналіз матчу Динамо - Шахтар - изображение 6

При 0:2 Блохін фактично визнав свою помилку, замінивши Сидорчука на Беланд, Гармаш змістився в середину, а Юнес висунувся в позицію десятого номера. Луческу відповів по перерві вимушеною заміною Тайсона на Едуардо, що дещо зменшило рух гравців по полю. Едуардо більше грав в ширину, не маневруючи по всій ширині поля, але і рахунок дозволяв "Гірникам" грати більше від суперника.

Юнес розташовувався нижче, ніж Денис до перерви і загалом краще керував грою, що дозволяло динамівцям контролювати м’яч, чого, знову ж таки, в них не виходило в першому таймі, але в цілому - за майже два роки роботи Олег Блохін так і не зміг поставити «Динамо» зрозумілу гру в позиційному нападі.

Нижче на відео підібрані епізоди позиційної атаки «Динамо» в другому таймі. Необхідно звернути увагу на відсутність навіть спроби створити чисельну перевагу на флангах, як це робив «Шахтар» до перерви. Ленс та пізніше Олег Гусев постійно опинялись в чисельній меншості, що, мабуть, пояснює, чому настільки різниться гра голландця за ПСВ і за «Динамо», чи гра Велозу в збірній Португалії і в «Динамо», чи як можна завдяки невірно обраній тактиці звести нанівець зусилля Сидорчука. Без належного командного руху та командних взаємодій можна навіть дуже сильних індивідуально виконавців перетворити на посередність, звівши всі вдалі дії до індивідуальної майстерності в окремих епізодах гри.

Статистика

Люстрація в дії. Тактичний аналіз матчу Динамо - Шахтар - изображение 7

Підсумки

Олег Блохін вкотре програв Мірі Луческу. Якщо згадувати попередні матчі, де пошук наставником різних варіантів протидії "Гірникам" можна було за такого бажання сприймати, як пошук власної гри, то цю поразку важко чимось обґрунтувати…

Следите за нами:


Оцените этот материал:
Поделиться с друзьями:

Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (9)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Мститель Неуловимый (Николаев)
Каким боком понятие люстрация к футболу ?
имхо защита ДК как всегда курила , а ШД забивал.
Ответить
0
0
dublstep (Донецк)
А что за проблемы с видеороликами?
****************
Нижче наведено відео, на якому цей тип захисту киян можна спостерігати в динаміці.
.....
Есть такой.
***************
Нижче на відео показані недоліки побудови захисту «Динамо» і перевантаження флангу з метою створення кількісної переваги від «Шахтаря».
......
Вместо этого ролик с атаками Динамовцев
***************
Нижче на відео підібрані епізоди позиційної атаки «Динамо» в другому таймі.
.....
??????????
Как бы нет ничего. Скорее всего второй ролик должен был быть на месте третьего.
Ответить
+1
0
Bucokuu (Київ)
А що б писали в ТТД автори, якби Абдула покарав належним чином гірників на 20-ій та 29-ій хвилинах. коли за прямі грубощі потрібно карати прямою червоною, а не мямляти гірчичниками. І що б тоді кроти без двох гравців робили 60 хвилин матчу?! Грати треба чесно, а не на "підсвисті" судачка!
Ответить
+1
-8
genev09 (Донецк)
не выдумывайте! арбитр с учетом сложности матча вполне справился: давал играть, не ломал игру, в то же время и нарушителей "приструнил"...
не дал же он Ленсу на первых минутах карточку за откровенную накладку прямой ногой и Силва мог раньше карточку получить...
Ответить
+4
-1
Vo_lic (Днепропетровск)
А что с ударами? Это как понимать, удар в рамку, это в площадь ворот или в стойки, Т.е. у динамо было 2 неточных ударов и 11 точных или 11 всего 2 точных? Неужели нельзя научиться писать понятнее точные удары в ворота, удары мимо ворот, всего ударов.
Ответить
0
-3
Кирюша24 (Днепропетровск)
Удар в штангу или перекладину не считается ударом в створ ворот. Если не ошибаюсь :)
Ответить
0
0
Назаренко Борис (Козелец)
11 - это удары в сторону ворот (возле стоек, над перекладиной и так далее), 2 из 11-ти - это попадания в створ ворот (штанга, перекладина, мячи парированные вратарем). У Шахты - 9, 5 из них непосредственно голы, сэйвы Рыбки и прочее...
Ответить
0
0
Unity_6 (Славутич)
Отличная работа.
Только статистику подправить надо.
Более всего согласен с:
за майже два роки роботи Олег Блохін так і не зміг поставити «Динамо» зрозумілу гру в позиційному нападі.
Остается добавить:
За почти 2 сезона ОВБ так и не смог поставить понятную игру что в позиционной обороне, что при активном прессинге.
Не было в игре динамовцев при ОВБ целостности...
Ответить
+6
-1
sportsmen (Одесса)
Всегда писал и стою на своём, что главная ошибка ИМС было увольнение Сёмина, лучшего тренера ДК, не считая Лобана (но такие рождаются раз на 50 лет).
Можно любить или не любить манеру игры - это отмазки для бедных. А есть статистика.
Вопрос - какой тренер одержал в Чукре в процентном выражении больше всего побед, сыграв более 100 игр в чемпионате? Подсказка - это не Луческу.
Какой тренер 3 раза проходил в группу ЛЧ? Именно проходил через отборы.
Кто выносил Спартак, Фенер, Ман Сити, Боруссию, Фейеноорд, Порту?
Ответить
+2
-1

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус