Премьер-лига
Премьер-лига

Премьер-лига - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів 19-го туру УПЛ


В центрі уваги - робота Анатолія Абдули на Українському Класико

Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів 19-го туру УПЛ


Зміщений у часі черговий тур національної першості став для нашого видання унікальним. Вперше з того часу, коли починаючи з другого кола минулого чемпіонату UA-Футбол почав ретельно аналізувати дії арбітрів, наша увага зосередилася лише на одному матчі туру. В решті рішення своїх колег наші експерти, колишні рефері ФІФА Мирослав Ступар і Сергій Шебек визнали справедливими. На їхню думку, помилки якщо й були, то не суттєві. Скажімо, пан Ступар вважає дискусійним перше попередження одеситові Петрові Ковальчуку в матчі «Металург» Донецьк – «Чорноморець». «Там була звичайна боротьба, два гравці пішли на м‘яч прямими ногами, - каже Мирослав Іванович. – Я б не давав картки».

До вилучення ж львів’янина Ґреґора Балажіца за фол останньої надії змусив повернутися сам футболіст, котрий сказав, що він не зачіпав свого візаві Владислава Кулача. «А що вилученому гравцеві залишається говорити? – коментує пан Ступар. – Виправдовуватися. Хіба багато треба, щоб вивести нападника, який на швидкості рветься до воріт, з рівноваги? Кулач хоч футболіст і фактурний, але втриматися на ногах не зумів. А що Балажіца встигав підстрахувати Андрій Гітченко – нісенітниці. Андрій з Ґреґором, зважаючи на швидкісні дані Кулача, встигали прочитати хіба-що номер на спині Владислава». Тож, ми вирішили не вишукувати бліх і на цей раз зосередитися в традиційному огляді виключно на одному з центральних матчів чемпіонату – Класичному дербі.

«Динамо» - «Шахтар» - 0:2. Суддя – Анатолій Абдула (Харків)

Мирослав Ступар: Цей тур з точки зору суддівства видався навдивовижу спокійним, але, нажаль, резонансних помилок у центральній зустрічі туру вистачить на всі інші поєдинки. Бригада арбітрів на чолі з Абдулою не виправдала тих сподівань, які на неї покладалися. В принципі, я теж вважав, що на цей матч призначені справді найкращі рефері України. Що сталося з суддівською бригадою – зі сторони сказати складно. Хотілося б почути думку самих арбітрів, але коментарі їм давати заборонено. Допущені суддівською бригадою помилки були радше колективними, ніж індивідуальними похибками арбітра в полі. Хоча напруга боротьби була дуже високою. Навіть кількість порушень (23 проти 22-х) є красномовним свідченням. То не дивлячись на те, що команди технічні і зазвичай фолять набагато менше. Кожне з сімох показаних арбітром попереджень було по ділу, але весь цей позитив у купі з об’єктивними обставинами не виправдовують допущених арбітрами грубих помилок. Якби не ці похибки, сюжет гри міг розвернутися зовсім по-іншому.

Сергій Шебек: Один з центральних матчів усього чемпіонату. Такі поєдинки завжди важкі для суддівства. Ціна помилки тут надзвичайно велика. Вважаю, що бригада арбітрів не впоралася з грою і заслуговує на незадовільну оцінку. Судді допустили кілька грубих помилок, які вплинули на підсумок матчу. Якщо бути точнішим, таких похибок було дві – другий гол Адріано забив з офсайду, а перед свистком на перерву не поміченим залишився фол Шевчука на Мбокані у штрафному майданчику «Шахтаря». Хоча гарячих моментів вистачало й без того. І всі вони відбулися у штрафному майданчику. Загалом, судді у цих ситуаціях приймали вірні рішення, але це не компенсує двох кричущих помилок наприкінці першого тайму. Саме ці епізоди вплинули на результат зустрічі безпосередньо.

Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів 19-го туру УПЛ - изображение 1

13-та хвилина. Динамівець Денис Гармаш, отримавши м’яч на правому фланзі, на швидкості пройшов Тараса Степаненка, однак на вході до штрафного майданчика прохід суперника зупинив з допомогою підката В’ячеслав Шевчук. При цьому м’яч влучив В’ячеславові у руку.

Мирослав Ступар: Сьогодні такі випадки не трактуються, як гра рукою. На щастя, стосовно таких ситуацій з’явилося єдине трактування і я згоден з тим, що порушенням такі дії не вважаються. Коли гравець лежить, зіграти рукою, за винятком окремих моментів, він не може.

Сергій Шебек: Оскільки Шевчук лежав на землі, ні про яке призначення одинадцятиметрового удару мови бути не може. Гра рукою була ненавмисною, м’яч знайшов руку лежачого гравця.

19-та хвилина. У середині поля після свистка зіткнулися в суперечці динамівець Дь’ємерсі Мбокані і Олександр Кучер. Жодного з футболістів арбітр попередженнями не покарав.

Мирослав Ступар: Гравці зіткнулися лобами, штовхали один одного. Тому не розумію, чому Абдула не показав їм жовтих карток. Це не був миттєвий емоційний спалах, Мбокані і Кучер поверталися до перепалки чотири рази, то відштовхуючи один одного руками, то сходячись чоло в чоло. Звісно, агресії з їхнього боку не було. Футболісти радше імітували своє ставлення один до одного. Але на попередження вони, безперечно, напрацювали. Щоправда, до честі Абдули, дві наступних картки, коли Ракицький збивав Даніло Сілву, а Ілсіньо затримав Ленса, він показав по ділу. Це були попередження в дусі гри і за буквою правил.

Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів 19-го туру УПЛ - изображение 2

34-та хвилина. Намагаючись винести м’яч з власного штрафного майданчика, киянин Домаґой Віда влучив у Дуґласа Косту, від якого «куля» відскочила в напрямку воріт до Луїса Адріано. Той з лінії воротарського майданчика спрямував м’яч у дальній кут і встановив, як виявилося, остаточний підсумок зустрічі. Але чи не перебував нападник «Шахтаря» в положенні «поза грою»?

Мирослав Ступар: Фатальна, на мій погляд, помилка у цій грі. Зрозуміло, що Абдула відповідальності у цьому моменті на себе взяти не міг. Помилився асистент Володимир Володін, якого вважаю хорошим лайнсменом. Вочевидь, Володимир не встиг пере увімкнути концентрацію уваги з Віди і на Луїса Адріано в момент, коли м’яч відскакував від Дуґласа Кости. Ситуація була настільки динамічною, що зробити було це справді складно. З повтору бачимо, що Адріано виходив з положення «поза грою», але зробити цього він не встиг. Такі речі в такому матчі допускати неприпустимо. Момент все-таки абетковий, нічого складного там не було. Вартувало лишень належним чином сконцентруватися.

Сергій Шебек: Положення «поза грою» було значним. Луїс Адріано був до воріт ближче, ніж передостанній оборонець «Динамо» приблизно на метр. Це – груба помилка асистента Володимира Володіна. Можна сказати, що ця суддівська похибка стала переломною в матчі, адже відіграти два голи в зустрічі рівних суперників надзвичайно складно.

45-та хвилина. Після довгої передачі на хід нападник киян Дьємерсі Мбокані, вигравши швидкісний забіг у Ярослава Ракицького, був близьким до того, щоб вийти сам на сам з Андрієм П’ятовим. Втім, воротар, вийшовши в район одинадцятиметрової позначки, забрав м’яч до рук, а за мить до того конголезький нападник впав після контакту з В’ячеславом Шевчуком, який вибіг на допомогу партнерам по команді збоку.

Мирослав Ступар: Мбокані, можливо, й не встигав до м’яча, адже П’ятов вийшов з воріт своєчасно. Але порушення було і за нього у ворота «Шахтаря» мав призначатися одинадцятиметровий. Шевчук штовхнув динамівського нападника рукою і пропускати такий фол не можна. Припускаю, що Абдула був перекритий і помітити рух рукою з боку оборонця «Шахтаря» не міг. Але ж за ворітьми стояв Юрій Можаровський, який цей фол чітко бачити був зобов’язаний. Більше того, я впевнений, що Юрій порушення бачив. Не відомо лишень, який діалог відбувся між додатковим асистентом і арбітром в полі. Факт залишається фактом: рішення прийняте помилкове.

Сергій Шебек: Шевчук, розуміючи, що позицію Мбокані він програв, банально відштовхнув динамівського нападника рукою. Беззаперечний одинадцятиметровий удар. Можу допустити, що Абдула зі своєї позиції, будучи перекритим спиною Шевчука, поштовху з боку оборонця «Шахтаря» міг не побачити. Арбітр в полі міг не бачити, що гравець «гірників». Але на те й існує додатковий арбітр, щоб у таких ситуаціях брати відповідальність на себе. Однак Юрій Можаровський у цьому випадку на допомогу Абдулі не прийшов. Втім, тема бездіяльності суддів за ворітьми нагадує заїжджену платівку. Так чи інакше, арбітри позбавили «Динамо» нагоди забити гол в роздягальню. Погодьтеся, за рахунку 1:2 події на полі в другому таймі могли розвиватися по-іншому.

53-тя хвилина. Отримавши передачу зліва, донеччанин Алекс Тейшейра намагався приборкати м’яч у штрафному майданчику господарів, але не втримався на ногах у боротьбі з Євгеном Макаренком. На думку рефері, динамівець зіграв чисто.

Мирослав Ступар: Макаренко просто поставив ногу, а Тейшейра, намагаючись приборкати м’яч, зачепився за суперника і впав. То не порушення, а звичайний ігровий момент. Футбол – не статична гра, тому згоден з арбітром, який пенальті не призначив.

Сергій Шебек: Боротьба велася в статичному положенні, Тейшейра не встиг набрати швидкості. Сплетення ніг було обопільним. Тому я схильний підтримати арбітра. Порушення там не було.

Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів 19-го туру УПЛ - изображение 3

62-га хвилина. Мбокані, отримавши передачу в район лівого кута штрафного майданчика, намагався чи то віддати передачу в центр штрафного майданчика, чи то прокинути м’яч собі на хід. Втім, динамівський нападник не зміг уникнути підкату Олександра Кучера, після якого опинився на газоні.

Мирослав Ступар: Схильний підтримати арбітра, бо це була боротьба в динамічній ситуації.

Сергій Шебек: Якщо приглянутися, то можна помітити, що Мбокані встиг підсікти м’яч над Кучером. Але й Олександр, простелившись у підкаті, вибивав «кулю», зачепивши ногу суперника. Але я схильний підтримати Абдулу, що на пенальті цей момент не тягне.

73-тя хвилина. Після довгого навісу до штрафного майданчика гостей Андрій Ярмоленко впав, не вирвавшись з обійм В’ячеслава Шевчука. Пенальті арбітр не призначив.

Мирослав Ступар: Очевидне порушення з боку Шевчука і для арбітра в полі воно було відкритим. Абдула міг чітко розібратися в цій ситуації і помітити, що Шевчук обіймав Ярмоленка, як кохану дівчину. В цьому випадку винен виключно арбітр в полі. Претензій до асистентів бути не може. Говорити, що Ярмоленко завалився чи пробував завалитися сам, не можна.

Сергій Шебек: Шевчук трохи притримував Ярмоленка, але брати на себе відповідальність і говорити, що цей епізод гарантовано заслуговував на призначення пенальті, не візьмуся. Епізод із серії 50 на 50. В цій ситуації арбітр був би правий і вказавши на позначку, і прийнявши протилежне рішення. Абдула обрав другий варіант і засуджувати його сенсу немає.

***
фото - Олександр Приходько

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
len98k56 (енакиево)
Сколько за каждую игру происходит случаев вне штрафной площадке, когда игроки не соглашаются с решениями судей при допущенных падениях в единоборствах, но им судьи за симуляцию желтые карточки не показывают? Если падение произошло в штрафной площадке, тогда в 90случаях из 100 желтая карточка будет показана не зависимо от того обращается игрок к судье, или нет.
Ответить
1
0
Вернуться к новостям
Комментарии 26
len98k56 (енакиево)
Сколько за каждую игру происходит случаев вне штрафной площадке, когда игроки не соглашаются с решениями судей при допущенных падениях в единоборствах, но им судьи за симуляцию желтые карточки не показывают? Если падение произошло в штрафной площадке, тогда в 90случаях из 100 желтая карточка будет показана не зависимо от того обращается игрок к судье, или нет.
Ответить
1
0
len98k56 (енакиево)
Не следует судейским экспертам придумывать оправдания не правильным решениям арбитров, типа того, что он был возможно закрыт игроками и мог что-то не увидеть. На то он и судья, чтобы все видеть и за все отвечать,тем более у него достаточное количество помощников. Что четко усвоили далекие от футбола судьи, это показывать желтые карточки игрокам при падении в штрафной площадке не зависимо от того выпрашивает игрок 11 метровый,или нет? Мне не нравится, когда судьи, начинают перед выполнением стандартных положений, разъяснять игрокам, как им не допустить нарушенй в штрафной площадке. Для этого существуют правила и в соответствии с ними судья должен действовать. Первое нарушение после начала матча, если оно тянет на желтую карточку, должно наказано карточкой, а не воспитательным разъяснением. Все игроки знают правила футбола, и судьи их тоже должны знать.
Ответить
1
0
Marcelino (Запорожье)
Да .Действительно Абдула не оправдал ожиданий.Только эти"экперты"молчат-чьи ожидания не оправдал Абдула.Надеюсь,все заметили насколько однобоко осуждались нарушения.Только со стороны игроков Шахтера.А динамо играло исключительно в рамках правил.Мое" Фе"этим экспертам.
Ответить
1
2
БОВАРЕЦ (ЛУГАНСК)
А что кроме матча динамо-шахтер нечего обсуждать статья называетса анализ тура а не игры двух команд
Ответить
2
0
Мироненко-Михейшин Владислав (Киев)
Динамо просто не заслужило победу, потому что очень грязно играло, вспомните матч с Карпатами там чё тоже судьи виноваты во всех бедах, Блохин гений, просто судьи мешают, аяяй зачем Блоху уволили?
А теперь по существу, согласно правилам УЕФА второй гол забит ЧИСТО, потому что не было НАМЕРЕННОГО отскока мяча от Косты к Луису Адриано. Если бы Коста СПЕЦИАЛЬНО дал мячу отскочить к Луису, тогда господа Динамовцы могли бы обижатся на офсайд, а так мяч мог и в руки Рыбке отлететь, и в дальнюю девятку залететь, и вообще на удар от ворот уйти. Коста не отправлял мяч Адриано, он просто подставился под удар. По поводу пенальти, вспомните пенальти в ворота Динамо о котором все молчат при счете 0-0 и 1-0. По-моему пожалели вас Динамовцы, в ваши ворота 3!!!!!! пенальти за матч не поставили, а вы о Мбокани пищать рискнули. Там был пенальти был, но и перед этим в ворота Динамо 3 пенальти было, думаю счет 5-1 до перерыва, явно вас бы не устроил, а так только 2-0.
Ответить
1
4
antin-ag (Киев)
Не дарма ж один тренер, йменуємий як "лис" перед матчем розказував про арбітрів і крихітного хлопчика, який падає від вітру.
Так було і навесні 2012.
Хоча перемога "лиса" закономірна.
Ответить
1
2
batkomaxno555 (Никополь)
ясно как Божий день... почему украинских судьей не берут в че. чм. и еврокубки... кому нужен такой хлам...
Ответить
2
0
Игорини (Киев)
В этот раз почти соглашусь с экспертами. Адриану забивал второй гол из офсайда, хотя я сам в динамике этого не заметил. И пенальти на 45-й минуте был железобетонный. Примерно за такой же толчок от Шевчука в первом круге "Днепр" получил право на пенальти, и счёт стал 3:0. Остальные "пенальти" можно было не ставить, они были менее явные.
Но вот мне не понятно, почему не разобрали момент на 26-й минуте (Илсинью против Ленса). Не успевая за Ленсом, Илсинью сначала одной рукой схватил за шею, а уже после остановки второй намеренно ударил по лицу. Это же прямая красная! Но никто об этом даже не вспомнил. Интересно, как бы развивалась игра, если бы при счёте 1:0 "Шахтёр" потерял центрхава?
Вроде бы и играли дома, и власть другая, а нас продолжают хронически засуживать во всех матчах против "Шахтёра". Интересно, когда это закончится? Мы и так слабее играем, но зачем же так сразу убивать?
Ответить
5
0
mongol (Донецк)
Вы правы,я тоже думал,что будет красная.Ошибок судейских было много,но и накал запредельный.Не думаю что Абдула кому-то подсуживал.
Ответить
3
0
hec (Луганск)
Драгович Дугласу Косте от души по ногам в штрафной влупил сзади, но для незаангажированных экспертов этот факт остался за кадром?
Я так понял, что степень незаангажированности этих двух очень авторитетных и даже, не побоюсь такого громкого афоризма, уважаемых людей не на все 100%?
Ответить
2
3
ablabar1 (Хмельницкий)
Можливо варто знайти більш неупереджених експертів? Видно емоції та симпатії до Динамо не дають шановним еккспертам обективно оцінювати гру...На матчі сидів якраз навпроти динамівських воріт у першому таймі. Можу сказати що другий гол було забито з явного "поза грою", лайнсмен елементарно не встиг за ігровою ситуацією... Але чому не згадали про фол на Дугласі? пенальті був очевидний, порушеня Шевчука і близько не стоїть...
Ответить
3
4
mongol (Донецк)
А где момент с Дугласом Костой в штрафной Динамо,после которого Коста проехался на спине,кажется у Ленса?
Ответить
2
2
Igorjan (Донецк)
речь идет о Донецке
Ответить
0
2
Kiryuha (Киев)
[quote datetime=" 18.04.2014 15:35 " author="Spokoyno (Киев)"] " ... рівень суддівства відповідає рівню гри теперішнього Динамо :-(" [/quote]Так и шахтер играет отвратно. И если бы не судьи, 6 очков против ДК он бы ни набрал никак.
Ответить
5
1
Octavia (Warsaw)
Обзор матчей... а подали всего один))))
Ответить
3
1
Kiryuha (Киев)
[quote datetime=" 18.04.2014 15:40 " author="Igorjan (Донецк)"] " Просто по итогам этих двух матчей (скажем так, последнего, он более свеж в памяти) Шахтер переигрывал Динамо..." [/quote]Абсолютно не согласен.
До второго гола была настоящая боевая игра, приятно было смотреть.
И если бы на перерыв ушли при счете 1:1 (не засчитай гол из офсайда и дай пенальти на Мбокани), не менее интересным был бы и второй тайм.


Ответить
6
3
Spokoyno (Киев)
Знов "карма Динамо"... всі порушення в карному їх суперників судді намагаються не помічати...
Типу: "а Ви знаєте скільки пенальті ДК пробивало у минулому столітті".
А тут коли командної гри у Динамо не видно вже більше двох років... Навіть суддівські помарки стають вироком... УБИВЧИМ.
Що й казати... рівень суддівства відповідає рівню гри теперішнього Динамо :-(
Ответить
3
0
Kiryuha (Киев)
Нда, уже пальцев на двух руках не хватает, чтобы перечислить неназначенные пенальти в ворота соперников ДК в этом сезоне...
В Донецке Швецов не дал пенальти на Беланда, плюс две точки здесь, плюс гол из офсайда...
Ответить
6
4
Igorjan (Донецк)
Просто по итогам этих двух матчей (скажем так, последнего, он более свеж в памяти) Шахтер переигрывал Динамо. Складывалось впечатление, что играют с Говерлой (без обид). Предпосылок для победы Динамо, или даже для ничьи, не было никаких. Пропустил бы Шахтер, забил бы Шахтер еще. Конечно, могли не отходить назад после 0-2, а идти и разрывать на 0-5. Но впереди еще чемпионат и матчи через два дня на третий.
Ответить
2
4
Igorjan (Донецк)
В принципе, все объективно. По эпизоду Шевчук-Мбокани, еще в трансляции видел, что Пятов первый на мяче. Мбокани почувствовав руку Шевчука сразу начал падать. Такой игрок как Шевчук, с его опытом игры в ЛЧ не должен допускать таких ошибок. Зачем было хватать - непонятно.
По эпизоду Шевчук-Ярмоленко. 50/50. Таких эпизодов можно насобирать в каждой штрафной любого матча. Обычно трактуют как обоюдная борьба. Но я бы ставил пенальти, поскольку Шевчук больше держал, чем Ярмоленко толкался. Опять же удивляет Шевчук не в лучшем свете, от него такого не ожидал.
Не понравилась работа режиссера. Непонятно за что была карточка в конце первого тайма. Не показали эпизод в повторе когда мяч попал в руку после штрафного в исполнении Ракицкого и т.п.
Ответить
4
4
Kiryuha (Киев)
А что до игры в Донецке - неужели вы думаете, что если бы судья удалил тогда Тайсона, то игра бы так и закончилась?
Я уже молчу про очевиднейший пенальти на Беланда, грубейший фол срны против Тремулинаса и притянутый за уши фол на 1-й минуте, после которого был назначен голевой штрафной.
Ответить
7
2
Igorjan (Донецк)
Вообщем, судя по вашим комментариям, Динамо Киев выиграло бы оба матча если бы не судьи, играет и играло лучше чем Шахтер, несправедливо находится на 3 месте, Блохин лучший тренер, его несправедливо уволили после поражения от Шахтера, которого не должно было быть. Не вижу смысла приводить аргументы в дальнейшем по матчу, так как они никак не повлияют на ваше мнение.


Это все равно, что если бы я показывал сепаратисту паспорт с донецкой пропиской и доказывал, что я не бандеровец. Все равно бандеровец, если за Украину.
 
2
5
Eugene Pokrasa (Zhytomyr)
проиграли по делу. даже не хочется заострять внимание на ошибках. была бы битва - можно было б апеллировать таким ошибкам, а так...
Ответить
5
6
batkomaxno555 (Никополь)
да им все по делу проигривают с помощью судьи...
Ответить
1
0
shurkom (Донецк)
Про Ступара и Шебека не скажешь, что они не "упереджені". По большинству их заключений хочется спорить...
Ответить
6
7
Kostya Dovgan (Киев)
наше дело - сообщить)
Ответить
6
3

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус