Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів 27-го туру УПЛ ᐉ UA-Футбол
Премьер-лига
Премьер-лига

Премьер-лига - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів 27-го туру УПЛ


Суддівський розбір 27-го тура УПЛ

Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів 27-го туру УПЛ


Новий топ-матч – і знову неоднозначні враження від арбітражу. На цей раз мова про Юрія Можаровського, який працював на поєдинку «Металіста» і «Дніпра». На щастя, бодай на цей раз суддівські рішення прямого впливу на результат зустрічі не мали. Тим не менш, враження ті тенденції, які спостерігалися впродовж кількох останніх турів, знайшли своє підтвердження й зараз. Наразі ж разом з колишніми арбітрами ФІФА Мирославом Ступаром і Сергієм Шебеком аналізуємо суперечливі рішення рефері у 27-му турі Української Прем’єр-ліги.

«Іллічівець» - «Севастополь» 0:0. Суддя – Олександр Головков (Сєвєродонецьк)

21-а хвилина. Після флангової передачі від Давіда Тарґамадзе маріуполець Владислав Кулач, знаходячись на грані втрапляння в офсайдну пастку, спрямував м’яч у ворота. На думку лайнсмена, азовець перебував у положенні поза грою, тому взяття воріт зараховане не було.

Мирослав Ступар: Відверта помилка лайнсмена Ігоря Маковея, оскільки Кулач знаходився на одній лінії з передостаннім оборонцем гостей. Такі м’ячі треба зараховувати. При цьому ситуацію складною не назвеш. Динаміка була, але не настільки серйозна, щоб проґавити епізод. Як наслідок - недостатня концентрація уваги судді на лінії призвела до того, що «Іллічівець» втратив два очки. Кулач якщо й був ближче до воріт суперника, то на лічені сантиметри. То не офсайд.

Сергій Шебек: Судді відмінили чистий м’яч. Помилився асистент Ігор Маковей з Вінниці. Зважаючи на те, що гра завершилася нульовою нічиєю, ця похибка виявилася вирішальною.

36-а хвилина. Севастополець Володимир Танчик, отримавши передачу на правому фланзі, зробив простріл до штрафного майданчика господарів. Центрбек «Іллічівця» Артем Путивцев, намагаючись перехопити передачу, можливо, зачепив м’яч рукою.

Мирослав Ступар: Рука оборонця «Іллічівця» знаходилася в неприродньому стані, змахом Путивцев намагався заховати її за спину. Вочевидь торкання руки було і підстави призначати пенальті арбітр мав. Цю ситуацію схильний оцінювати двояко. З одного боку, кардинальним чином Артем на політ м’яча не вплинув. З іншого ж – правила є правила. Була гра рукою – треба вказувати на позначку. Хоча, повторюся, ситуація неоднозначно. Також цікаво, чи підказувала щось Головкову додатковий асистент Катерина Монзуль, яка знаходилася поряд.

Сергій Шебек: Рука Путивцева випрямилася паралельно землі і тим самим збільшила площу простору тіла. І хоч відстань між гравцями була невеликою, арбітр мав підстави призначати пенальті. Рука спершу знаходилася інизу, а піднялася після того, як відбувся простріл. Найцікавіше, що Головков спершу збирався зупиняти гру. Його рука зі свистком потяглася до рота, а сам арбітр побіг у напрямку одинадцятиметрової позначки. Та в останній момент рефері передумав. Не допомогла Головкову й додатковий асистент Катерина Монзуль, перед очима якої відбувалося порушення. Хоча не виключаю, що то саме Катерина підказувала судді в полі, що Путивцев зіграв рукою і Головков спершу збирався прислухатися, а потім змінив своє рішення.

«Металург» Д – «Динамо» 2:1. Суддя – Юрій Вакс (Сімферополь)

Сергій Шебек: Серйозних помилок, пов’язаних з призначенням одинадцятиметрових ударів, зарахованими чи незарахованими м’ячами Вакс не зробив, але допустив два промахи при винесенні дисциплінарних санкцій.

56-а хвилина. Динамівцець Лукман Аруна відразу після того, як Микола Морозюк порушив проти нього правила, збирався забрати в суперника м’яч і поновити гру виконанням штрафного удару. Однак Морозюк, лежачи на газоні, «кулі» віддавати не збирався. Нігерійський хавбек гостей затіяв суперечку, за що отримав попередження, через яке не зіграє в наступному матчі киян.

Мирослав Ступар: Аруна отримав картку по ділу. Стосовно Морозюка, то його бійцівський характер відомий. Думаю, в цій ситуації він ягням не був. Микола не захотів поступатися суперникові. Мовляв, ти чоловік, але й я теж. Тому й несправедливо, що отримав попередження лише один гравець.

Сергій Шебек: Першим жовту картку мав отримати Морозозюк. За те, що заважав супернику швидко ввести м’яч. Аруна нічого протиправного не вчинив. Він просто штовхнув Морозюка, щоб відідбрати у нього м’яч. Вважаю, що Лукман якщо й заслуговував на попередження, то тільки разом з суперником. Це помилка несерйозна. Але арбітр продемонстрував непослідовність.

58-а хвилина. Донеччанин Алешандре, намагаючись прокинути м’яч собі на хід повз Александара Драґовіча, влучив суперникові у руку. На думку арбітра, динамівець зіграв рукою зумисне і за це порушеннгя австрієць отримав жовту картку.

Мирослав Ступар: Рука була піднята високо вгору, а це – неприроднє положення. І, думаю, то рука знайшла м’яч, а не навпаки. Звісно, це штрафний удар. Але не жовта картка. Попередження повинне відповідати тому порушенню, яке здійснив футболіст. В цій ситуації додаткових санкцій арбітр міг уникнути.

Сергій Шебек: По-перше, варто врахувати, що відстань між футболістами була мінімальною. Коли Драґовіч вступив у боротьбу, м’яч спершу потрапив йому в груди, а потім відскочив у руку. Так, рука була здійнята вище плеча, але наміру грати нею динамівець не мав. То було випадкове влучання, тому з урахуванням, що це порушення сталося в сероедині поля, арбітр міг обмежитися призначенням штрафного удару.

83-тя хвилина. Хавбек «Металурга» Алешандре в середині поля сфолив на Романі Безусі. Втім, динамівець після порушення встиг віддати передачу в розріз на Джермейна Ленса. Той міг на швидкості входити у штрафний майданчик, однак суддя дав свисток, призначивши штрафний у центрі поля.

Мирослав Ступар: Не розумію, чому Вакс у таких ситуаціях не демонструє свого рівня підготовки та класу. Цей момент може вважатися складним для починаючих арбітрів. То вони можуть погарячкувати і свиснути раніше часу, замість того, щоб зберегти принцип переваги. В цій ситуації суддя мав продовжити гру, а потім повернутися і покарати винного. Так, це порушення тягнуло на попередження (і Алешандре його справедливо отримав), однак цю картку можна було показати після того, як динамівці доведуть атаку до логічного завершення.

Сергій Шебек: Вакс вчинив неграмотно. Він зірвав перспективну атаку гостей. Алешандре правила справді порушував, однак суддя мав дотриматися принципу переваги і не зупиняти гру, оскільки динамівці могли мати значно більшу вигоду, ніж від штрафного в середині поля.

«Металіст» - «Дніпро» 2:1. Суддя - Юрій Можаровський (Львів)

Мирослав Ступар: Можаровський вів гру достатньо впевнено. Події на полі сприяли арбітрам. Особливо у першому таймі. Мені навіть важко пригадати матч такого рівня відповідальності, щоб одна з команд збійснила за 45 хвилин всього три порушення. Саме стільки фолів було у дніпрян. Не було в першій половині і момертів у «гарячих точках», тобто у штрафних майданчиках суперників. Саме там арбітр має бути максимально сконцентрованим і найголовніше - мусить обрати правильний ракурс спостереження. В другому таймі у Можаровського в одному з моментів виникли з цим проблеми.

Також я був здивований тим, що арбітр додав до основного часу гри лише дві хвилини. З іншого боку, єдиним хронометристом гри є саме суддя. Мабуть, він вважав, що доданого ним часу достатньо. Втім, у другому таймі було проведено п’ять замін плюс пауза, пов’язана з призначенням і пробиттям пенальті. Якщо б Можаровський додав три хвилини, жодних питань до нього не було б.

Сергій Шебек: Ми вже якось підкреслювали, що Можаровський добре проводить топові матчі, гарно на них налаштовується. Ось і на цей раз Юрій відсудив на досить пристойному рівні. Хоча, дискусійні моменти були. Крім того, вважаю, що дві доданих хвилини до основних 90-та – то мало. На мій погляд, арбітр мусив компенсувати мінімум три хвилини.

77-а хвилина. Дніпрянин Євген Селезньов, отримавши м’яч на лівому фланзі, почав зрізувати кут і хводив до карного майданчика гостей. Там Євген впав після того, як м’яч з-під його ніг намагався вибити Олег Краснопьоров. Арбітр пенальті не призначив.

Мирослав Ступар: Не виключаю, що Селезньов підставлявся свідомо. Але вміння підставитися – для нападника теж майстерність. Форвард мусить володіти вмінням спровокувати оборонця настільки, щоб той його зачепив. Ось Євген так і зіграв. Селезньов отримав удар по правій нозі і падав уже не з власної волі. Якщо уважно подивитися повтор з камери з-за воріт, то помітимо, що Можаровському в момент порушення перекрив видимість хтось із оборонців харків’ян. Може, саме в цьому й приховується причина помилки. Хоча, не виключаю, були й інші причини.

Сергій Шебек: Суддя мав два варіанти: попереджувати Селезньова за симуляцію або призначати пенальті. Судячи з останнього повтору, Можаровський збирався приймати одне з цих рішень. Його рука потяглася за свистком, однак в останній момент Юрій вочевидь передумав і, найімовірніше крикнув: «Грати». В динаміці розібратися, що саме в цій ситуації відбулося, справді складно. Краснопьоров намагався вібити м’яч з-під ноги Селезньова, але не дотягся і, як показують телеповтори, вдарив суперника по правій нозі. Думаю, ця дія тягне на призначення одинадцятиметрового удару. Можаровському пощастило, що вже через три хвилини у нього з’явилася повторна нагода вказати на одинадцятиметрову позначку.

80-та хвилина. Після передачі зліва від Матеуса дніпрянин Євген Селезньов у центрі штрафного майданчика впав, не вирвавшись з-під інтенсивної опіки капітана суперників Папи Ґуйє. Арбітр призначив пенальті, реалізувавши який, Нікола Калініч зрівняв рахунок у матчі.

Мирослав Ступар: Безсумнівний пенальті. Можаровський знаходився в хорошошій позиції і бачив, що Папа застосував борцівський прийом. Вважаю, що капітан «Металіста» заслуговував за це порушення на попередження, адже грав він з умислом. Без уваги такі дії залишати не треба.

Сергій Шебек: Папа Ґуйє, обійнявши Селезньова руками, завалив суперника на газон. Пенальті беззаперечний. Дивно лишень, чому такою бурхливою була реакція харків’ян на суддівське рішення. Пенальті ж, повторюсь, був очевидним.

Следите за нами:


Оцените этот материал:
Поделиться с друзьями:

Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (4)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
кадий (кадиевка)
Я вот раз 10 просмотрел эпизод Селезнев-Красноперов, но так и не увидел явно момент нарушения.
-=-Да в этом эпизоде Селезнев специально ногу уносил в сторону надеясь на контакт. С первого раза не получилось зацепиться за ногу, только со второго. А не пробывал бы выпросить пенальти - глядишь что-то и получилось
Ответить
0
0
Bucokuu (Київ)
Багато чого цікавого можна прочитати про тоглкування ігрових епізодів арбітрами, але коли читаєш "чому Вакс у таких ситуаціях не демонструє свого рівня підготовки та класу?.." - то це ж очевидно, що немає у Вакса ні того рівня, ні того класу і взагалі він судить "на авось", бо строго дотримується проплаченим ахмєцьким сценарієм.
Ответить
0
-1
Unlimited_2 (Харків)
Завжди цiкаво дiзнатися думку колишнiх арбитрiв. Але, такi вислови, як: "Кулач якщо й був ближче до воріт суперника, то на лічені сантиметри. То не офсайд"; "Аруна нічого протиправного не вчинив. Він просто штовхнув Морозюка, щоб відідбрати у нього м’яч"; "дві доданих хвилини" (хвилини компенсують) - ставлять iх квалiфiкацiю пiд сумнiв. До речi, де аналiз епiзоду Вильягра-Селезньов ?
Ответить
+3
-3
Acsakal (Kharkov)
А ничего ведь и не поменялось. Эта пара экспертов как пели песню: "Динаму обижають!", так поют и до сих пор. Я вот раз 10 просмотрел эпизод Селезнев-Красноперов, но так и не увидел явно момент нарушения. Можно только предполагать, что касание между игроками все же было, почувствовав которое Селезнев и упал. Но было ли оно настолько серьезным, чтобы игрок Днепра не мог удержать равновесие, если его явно не видно ни из одного из ракурсов? В конце-концов, Селезнев - футболист, а не перезрелая барышня, которая падает в обморок от одного прикосновения мужчины.
По поводу двух добавленных минут: ну да, привычнее, что добавляют по три минуты - по полминуты на каждую замену. Хотя некоторые арбитры даже в Европе не добавляют вообще ничего - это все на усмотрение судьи. Но у нас некоторым командам, которым О-О-Очень нужно отыграться, добавляют и по пять, и по шесть минут, как это не раз бывало с Шахтой. Резюме: Днепр - это не Шахтер.
Ответить
+1
-2

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус