Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів 29-го туру УПЛ ᐉ UA-Футбол
Премьер-лига
Премьер-лига

Премьер-лига - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів 29-го туру УПЛ


Найобговорюваніша тема - три пенальті у львівському матчі "Карпат" і "Металіста"

Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів 29-го туру УПЛ


За підсумками передостаннього в українській Прем’єр-лізі туру наш традиційний щотижневий огляд резонансних суддівських рішень міг вийти «холостим». В тому плані, що приймаючи навіть складні рішення, арбітри керувалися буквою закону. Усі, крім одного. В Україні є суддя Сергій Бойко, який завдяки протекції куратора системи суддівства в Україні П’єрлуїджі Колліни невдовзі, цілком імовірно, стабільно працюватиме на матчах Ліги чемпіонів. Шлях цього арбітра до європейської топ-групи залишається стрімким і невпинним, навіть не дивлячись на постійні помилки як на всеукраїнській, так і на міжнародній аренах.

Ці похибки, які зазвичай свідчать не стільки про людський фактор, скільки про банальну некомпетентність, ставали об’єктом нашої уваги неодноразово. Достатньо сказати матеріали "Упередженість чи банальний непрофесіоналізм?" чи "Як суддя Бойко чеський "Слован" убив". Тому й не дивно, що в анонсі до матчу «Карпати» - «Металіст» UA-Футбол приділив персоні арбітра особливу увагу. Тоді ми зазначили, що в обох матчах за участю львів’ян у поточному сезоні Бойко допускав серйозні помилки. На жаль, побоювання виявилися небезпідставними. На суддівстві львівського матчу й акцентували свою увагу експерти нашого видання – колишні арбітри ФІФА Мирослав Ступар і Сергій Шебек.

«Зоря» - «Шахтар» - 1:3. Суддя – Євген Арановський (Київ)

12-та хвилина. Півоборонець «гірників» Алекс Тейшейра, вийшовши віч-на-віч з Микитою Шевченком, при спробі переграти воротаря впав. На думку арбітра, то був фол останньої надії. Шевченко отримав червону картку, а Луїс Адріано, реалізувавши призначений Арановським пенальті, вивів «Шахтар» уперед.

Мирослав Ступар: Момент порушення суддя в полі бачив не зовсім чітко, бо видимість йому перекривали спини того ж Алекса Тейшейри і Шуніча. На допомогу Арановському прийшов додатковий асистент Анатолій Абдула. Харків’янин допоміг судді призначити справедливий пенальті, адже дотик до ноги суперника Шевченко зробив. Тейшейра не зумів зберегти темп і координацію рухів й відповідно не зміг спрямувати м’яч у ворота. Вилучення воротар «Зорі» теж отримав справедливе, згідно методичних вказівок. Інша річ, що я вже неодноразово зазначав, що фол останньої надії в штрафному майданчику і за його межами прирівнювати не варто, адже різниця між «штрафний і червона картка» і «пенальті і червона картка» помітна. Команда-порушник у другому випадку отримує подвійне покарання. Але правил ми не змінимо.

Сергій Шебек: Факт порушення сумнівів не викликає. Дискусії можуть точитися виключно навколо справедливості вилучення. Тейшейра вже переграв Шевченка, а Микита, намагаючись рукою дотягтися до м’яча, створив перед ногами суперника своєрідний шлагбаум. Якщо в мить порушення зробити стоп-кадр, то помітимо, що Тейшейра вже міг другим дотиком вражати порожні ворота. Так, у мить падіння бразильця оборонець суперників Тоні Шуніч зміститися і Тейшейра перечепився ще й через його ногу. Але суті справи це не змінює. Дії Шевченка – то позбавлення суперника явної нагоди забити м’яч і червона картка справедлива.

Правильне рішення арбітрові допоміг прийняти додатковий асистент Анатолій Абдула. Було б добре, якби Анатолій так само добре розібрався й у двох епізодах в штрафному майданчику «Шахтря», коли «гірники» нещодавно грали у Києві проти «Динамо». Але тоді цей арбітр не відреагував ні на падіння Мбокані, ні на заваленого Шевчуком Ярмоленка.

«Карпати» - «Металіст» - 2:4. Суддя – Сергій Бойко (Іванків)

Мирослав Ступар: У цьому турі арбітри призначили найбільшу в поточному чемпіонаті кількість пенальті – відразу шість. Вистачало й червоних карток. Та всі вони були справедливими. Якби не дії Бойка, за підсумками цього ігрового дня могли б співати суддям виключно хвалебні оди.

Сергій Шебек: Завжди відзначав, що Бойко за рівнем суддівства до Прем’єр-ліги не дотягує і його планка – перша ліга. Після цього матчу переконався, що так думаю не тільки я, а й чимало колишніх футболістів і журналісти. Низький рівень арбітражу Бойка бачить вся країна, окрім однієї людини – П’єрлуїджі Колліни.

8-ма хвилина. Після довгої передачі з власної половини поля львів’янин Ярослав Мартинюк намагався заволодіти м’ячем у штрафному майданчику суперників. Але, намагаючись на швидкості випередити Сергія Пшеничних, Ярослав перечепився суперникові через ногу і впав. Арбітр призначив пенальті і покарав Пшеничних попередженням.

Мирослав Ступар: Одинадцятиметровий – неігровий. Якщо чітко придивитися, то помітимо, що Пшеничних не мав наміру вчиняти проти Мартинюка щось таке, що б суперечило правилам. Ярослав, випереджаючи суперника на швидкості, зачепився за його ліву ногу і впав. Звісно, карпатівцю здалося, що проти нього правила порушені. Але по-футбольному таких фолів фіксувати не треба. Та Бойко є Бойко. Футбол він розуміє по-своєму. Мало того, що Сергій призначив пенальті, так він ще й попередив Пшеничних. Ця картка взагалі за межею здорового ґлузду. Наміру порушувати правила харків’янин, повторюся, не мав. Таких моментів під час кожного матчу буває чимало.

Сергій Шебек: Цей момент мені пригадав майже аналогічну ситуацію з матчу «Карпати» - «Таврія» у першому колі, коли за схожих умов оборонець гостей порушив правила проти Олега Голодюка. Тоді арбітр теж вказав на позначку. Пшеничних та Мартинюк рухалися паралельним курсом і обидва дивилися вгору, на м’яч. Коли львів’янин впав, Бойко трохи завагався, а на позначку вказав після паузи, вочевидь отримавши підказку від додаткового асистента Олександра Іванова. Суперечок навколо цього моменту вислухав чимало. Одні вважають, що Мартинюк зачепився за ногу сам, інші бачать у його діях порушення.

Ситуація непроста. Я б у цьому моменті став на бік арбітра. Пшеничних дивився на м’яч, але коли «куля» почала опускатися, погляд Сергія зосередився на суперникові. Перебігаючи, харків’янин зачепив ногу Мартинюка. Безперечно, це несвідомий, навіть випадковий фол. Але це фол і пенальті справедливий. З чим не можу погодитися, так це з жовтою карткою для Пшеничних. У діях Сергія не було умислу, то було порушення з необережності.

37-ма хвилина. Гості подали кутовий, після якого львів’яни намагалися винести м’яч подалі від воріт. Оборонець «Карпат» Андрій Гітченко в боротьбі з Папою Ґуйє головою вибив «кулю» в район лінії штрафного майданчика і обоє футболістів помчали до місця приземлення. Втім, на шляху до м’яча капітан «Металіста» після контакту з ногою Гітченка впав. Суддя вказав на одинадцятиметрову позначку.

Мирослав Ступар: Коли суперники вибігали з штрафного майданчика, Гітченко чи то наступив суперникові на п’яту, чи то Папа перечепився через ногу опонента сам. Не втримавши рівноваги, капітан «Металіста» вже за межами карної зони впав. На мій погляд, цей одинадцятиметровий – то своєрідне виправдання Бойка за пенальті у ворота гостей. Як і в епізоді з падінням Мартинюка, тут ми спостерігали звичайне ігрове єдиноборство, коли жоден з суперників наміру порушувати правила не мав.

Якщо б Бойко залишив ці падіння без уваги, то міг би судити матчі англійської Прем’єр-ліги. З таким же трактуванням правил Сергія на Туманному Альбіоні не сприйме ніхто. Та нічого не поробиш, бо так Бойко трактує єдиноборства. Показовий у цьому контексті момент трапився на 68-й хвилині, коли у штрафному майданчику харків’ян неподалік від лінії воріт боролися за м’яч Сергій Пшеничних та нападник господарів Олександр Гладкий. Львів’янин зіграв класно, відтерши суперника плече в плече. Однак Бойко завершити атаку Гладкому не дав, зафіксувавши з його боку неіснуюче порушення.

Сергій Шебек: Ще одна дуже дискусійна ситуація, думки навколо якої розділилися. Якщо уважно придивитися, то незначний зачіп зі сторони Гітченка в межах карного майданчика таки був. Признач Бойко пенальті відразу після цього контакту, навіть без падіння Папи Ґуйє, його б ніхто не засудив. Принаймні, у діях судді тоді б простежувалася логіка. Але після зачіпу Папа зробив ще чотири кроки і лише на п’ятому, вийшовши за межі карної зони, впав. Тому цей одинадцятиметровий удар вважаю абсурдним.

52-га хвилина. Хавбек харків’ян Клейтон Хав’єр, отримавши на вході до штрафного майданчика коротку передачу від Володимира Гоменюка, прокинув м’яч собі на хід, але на лінії карної зони впав, отримавши удар ногою по обличчю від Володимира Костевича. Рефері вважав, що сфолив оборонець львів’ян у межах штрафного майданчика і призначив третій у матчі одинадцятиметровий удар, показавши порушникові попередження.

Сергій Шебек: Пенальті абсолютно справедливий. Ноги Хав’єра знаходилися за лінією штрафного майданчика, а голова в момент удару вже була в межах карної зони. Момент непростий, але Бойко прийняв вірне рішення за рахунок правильного вибору позиції.

Мирослав Ступар: Сумнівів у справедливості призначення одинадцятиметрового бути не може. Костевич вдарив Хав’єра бутсою по обличчі і справедливо отримав за свій вчинок попередження, адже то груба гра.

Нагадаємо, що помилки, пов’язані із призначенням пенальті Бойко допускав і в осінньому матчі «Карпат» і «Металіста» в рамках Кубка України. Не проігноруй тоді арбітр відвертий фол на гравцеві львівського клубу Валерієві Федорчуку, хід боротьби міг розвернутися в інший бік. То був початок другого тайму і у «Карпат» за рахунку 0:2 ще був шанс на порятунок.

Следите за нами:


Оцените этот материал:
Поделиться с друзьями:

Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (7)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
ALEX12 (Харьков)
Вербицкий, как всегда в своём репертуаре - вспоминает всё, что было в пользу Металлиста за все годы, при этом забывая про "своих".... (у них всегда все правильно).
Ответить
0
0
genev09 (Донецк)
нет, не "как всегда" - на удивление, сегодня эпизод с падением Адриано был "рассмотрен" в пользу Шахтера... наверное, потому что матч уже ничего не решал и чтобы еще разок кинуть камень в огород Коллины... :))
Ответить
0
0
mongol (Донецк)
Как по мне,фол последней надежды в штрафной площади не должен распространяться на вратаря.Иначе пол чемпа можно сыграть без вратарей.После удаления Шевченко у меня отпал всякий интерес к игре.
Ответить
+2
0
Kostya760 (Донецк)
Согласен,в данном матче это сразу же означало определить победителя,ушел Боли нападающих не было
Ответить
0
0
Chortica (Запороье)
А я давно отмечал тенденциозность обоих экспертов.Они очень часто находят изьяны в судействе матчей с участием Шахтера,Металлиста и закрывают глаза на на нарушения Динамо,Карпат.Что это если не предвзятость?
Ответить
+2
-2
simpson (Kiev)
После этих слов Шебека "Завжди відзначав, що Бойко за рівнем суддівства до Прем’єр-ліги не дотягує і його планка – перша ліга" я думал, что он камня на камне от судейства Бойко не оставит. А по факту претензии лишь по желтой карточке Пшеничных. И это все??? К чему тогда весь этот пафос? Для очередного наскока на Коллину?

Ну да, еще дивная претензия, что Бойко назначил пенальти только после падения Папы. С фееричной мыслью о том, что назначь Бойко пенальти после "незначного зачіпа навіть без падіння", то арбитру никто и слова бы не сказал. Ага, щас! Ты же первый его с дерьмом бы и смешал!

Кстати, если следовать логике Шебека, то Ступар - тоже слабый арбитр, ведь его мнение по двум эпизодам в корне отличается от выводов Шебека
Ответить
+1
-1
Red_Cat (Харьков)
судья Бойко - идиот.

Сергій Шебек: Завжди відзначав, що Бойко за рівнем суддівства до Прем’єр-ліги не дотягує і його планка – перша ліга.

Согласен на 100%
Ответить
+2
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус