Премьер-лига
Премьер-лига

Премьер-лига - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

Повернення до джерел. Тактичний аналіз матчу Динамо - Шахтар


Сергій Ребров зумів переграти досвідченного Мірчу Луческу

Повернення до джерел. Тактичний аналіз матчу Динамо - Шахтар


Сергій Ребров рівно місяць очолює київське "Динамо" і перше, що слід відзначити в його роботі, - це значно кращий зв’язок з гравцями і розуміння сильних та слабких сторін власних виконавців. Даніло Сілва чотири роки назад купувався більше як універсальний захисник, що здатний зіграти як в центрі, так і справа в захисті. Саме на двох позиціях в захисті використовував Сілву тодішній наставник "Інтернасьйоналя" Тіте (Аденор Леонардо Бакші). Навряд чи Ребров стежив за кар’єрою Даніло в Бразилії, а раз так, тоді очевидно, що це рішення стало можливим через особисті розмови наставника з гравцем.

Таким чином Сергій Станіславович вирішив одразу дві проблеми - заміну для Євгена Хачеріді в центрі захисту і для Олега Гусева справа. І тут маємо сказати, що позиція правого захисника для Віди не є новою, він, як і Сілва, досить часто за свою кар’єру виступав як справа в захисті, так і в центрі.

Формації команд

Повернення до джерел. Тактичний аналіз матчу Динамо - Шахтар - изображение 1

Недостатня ефективність Велозу - це вже проблема тактичної системи, яку використовував Олег Блохін. Ребров перебудував команду під "4-1-4-1" з трикутником в центрі поля, обернутим вістрям донизу. Різниця в зоні діяльності Мігеля в порівнянні з "Динамо" Блохіна - це різниця в 10 метрів в розташуванні. Мігель став діяти нижче, в позиційних атаках опускаючись на одну лінію з центральними захисниками.

Якщо позиція опорного півзахисника в системах "4-2-3-1" чи "4-3-3", але з трикутником, повернутим вістрям вгору, вимагає більше силової боротьби та більше руху вперед і роботи по супернику, то працюючи на 10 метрів нижче, Велозу отримав можливість направляти атаки команди через короткий та середній пас, а значить, показувати сильні сторони своєї гри, зокрема, хороший бачення поля, техніку роботи з м’ячем і вміння шукати простір, відкриваючись під партнерів, менше контактної боротьби, більше роботи по зоні. Як і в випадку з Сілвою, також можемо зазначити, що ця позиція нижнього гравцями в трикутнику в системах "4-1-4-1" чи "4-3-3" є більш знайомою для нього, саме так він грає в збірній Португалії і грав в своїй попередній команді "Дженоа". І Альберто Малезані, і Паскуале Маріно використовували Велозу як нижнього гравця в рамках трикутника в середині поля.

Вище над Велозу розташовуються Гармаш, більше зорієнтований на об’єм роботи на створення тиску на суперника, а також Беланда. Юнес має з’єднувати ланки команди працюючи, між лініями суперника, та відкривати простір під партнерів по команді. Рух з глибини між лініями для Юнеса також є знайомим, в "Монпельє" Беланда неодноразово виступав на місці "восьмого" номера, з глибини виходячи в позицію "десятого" номера.

В атаках на флангах Ленс виконує функції крайнього форварда, широко розташовуючись по полю, і зміщуючись в середину, лише в останній фазі атаки відкриваючи простір під лівого захисника. Ярмоленко більше звужує гру, насичуючи центральну частину поля до чотирьох виконавців, утворюючи на цій ділянці чисельну перевагу над опонентом, а Мбокані працює високо по останньому захиснику, надаючи глибину атаки.

Повернення до джерел. Тактичний аналіз матчу Динамо - Шахтар - изображение 2

Картинка клікабельна

Вище на малюнку зображено епізоди роботи "Динамо" в системі "4-1-4-1" в захисті і "4-3-3" в атаках. Перших два епізоди показують рух Беланди на звільнення зони між лінією нападників і півзахисників "Шахтаря". Ярмоленко звужує до середини, в цей час Юнес розпочинає рух вперед, змушуючи Степаненка опуститись на крок нижче, в свою чергу рухом Ярмоленка продиктована висока позиція в захисті від Шевчука, яку і потрібно використати. Третій епізод показує розташування гравців в атаках "Динамо" в системі "4-3-3", стрілочками окреслений рух. Четвертій - це робота проти м’яча глибоко в захисті в системі "4-1-4-1".

Загалом, ця система ще не виглядає достатньо відпрацьованою, радше мова йде про окреслення роботи Сергія Реброва. Досить часто, особливо після 30 хвилини першого тайму, кияни перебудовувались в "4-4-2" з Беландою на одній лінії з Мбокані, що для них при роботі в захисті є більш знайомим варіантом. Але і цього було достатньо, щоб домінувати на полі до перерви.

Повернення до джерел. Тактичний аналіз матчу Динамо - Шахтар - изображение 3

Мірча Луческу використовував звучну для себе схему "4-2-3-1" з переходом в "4-4-2" в захисті. Проте цього разу ні в атаках, ні в захисті гірники не змогли отримати перевагу. Широкі позиції від Сілви і Драговіча з Велозу глибоко біля власних воріт формували перевагу три в два в цій ділянці поля, що дозволило киянам подовгу контролювати м’яч, нівелюючи пресинг "Шахтаря". В середині зміщення Ярмоленка утворювали перевагу чотири в три. При розвитку атак в тих випадках, коли Степаненко опускався до низу, не вистачало швидкості руху м’яча, відповідно захист киян отримував час. В випадку зміщення Фреда до низу утворювався трикутник вістрям вгору, по якому Гармаш і Беланда могли активно тиснути на Фреда і Степаненка, руйнуючи атаки суперника вже в першій фазі.

По перерві Луческу не вдалось нічого змінити, відрізок з 50 до 60 хвилини, коли "Шахтар" отримав перевагу, був викликаний в значно більшій мірі індивідуальними діями Кости та Тейшейри, які самотужки протягували м’яч на швидкості через центральну зону, що дозволило донеччанам відіграти один м’яч, але з тактичної точки зору і роботи команди на полі гра розвивалась в такому ж ключі.

Підсумки

Сергій Ребров повністю переграв свого опонента тактично. "Динамо" контролювало середину поля, розірвавши лінії суперника, що унеможливило розвиток позиційних атак гірників. Окремо можемо звернути увагу на розіграш стандартних положень, де також мали місце тренерські прорахунки Луческу, які були використані Ребровим. Під час перших двох стандартів кияни, насичуючи штрафний майданчик шістьма виконавцями, отримали ситуації два в одного на фланзі при розіграші кутових. Другий забитий гол також слід віднести до домашньої роботи Реброва. Драговіч і Гармаш рухаються вперед, блокуючи захисників суперника, а в утворену зону за їхніми спинами ведуть рух Віда і Мбокані, куди і слідує передача від Велозу.

Важко робити якісь далекоглядні висновки по роботі Сергія Реброва, надто мало матеріалу для аналізу, тому наразі зазначимо, що Реброву вдалось краще розташувати гравців по полю і більш ефективно використовувати сильні сторони своїх виконавців, а в даному матчі переграти свого досвідченого опонента тактично…

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
DartNeo (Винница)
А мне больше всего хочется отметить, как бы странно ни звучало - Виду. Даже несмотря на то, что он забил и вынудил забить себе Кучера, и без этого он сегодня был лучший. Дрался до последнего, не жалея себя и соперника, подключался к атакам и отдавал осмысленные передачи, успевал и на своем фланге и подстраховывать в центре. В общем, это его позиция, бесспорно. Ему бы побольше хладнокровности и стабильности ,тогда песня будет. Молодец Ребров, сумел мотивировать "мертвого" игрока. Жаль Гусев не сыграл, но он все равно - лучший) Успехов Динамо и Реброву! Пора загнать кротовню подальше в нору)
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 14
DartNeo (Винница)
А мне больше всего хочется отметить, как бы странно ни звучало - Виду. Даже несмотря на то, что он забил и вынудил забить себе Кучера, и без этого он сегодня был лучший. Дрался до последнего, не жалея себя и соперника, подключался к атакам и отдавал осмысленные передачи, успевал и на своем фланге и подстраховывать в центре. В общем, это его позиция, бесспорно. Ему бы побольше хладнокровности и стабильности ,тогда песня будет. Молодец Ребров, сумел мотивировать "мертвого" игрока. Жаль Гусев не сыграл, но он все равно - лучший) Успехов Динамо и Реброву! Пора загнать кротовню подальше в нору)
Ответить
0
0
usovvictor (Kharkov)
...по тактике еще явно бросается в глаза, что динамовцы стали более хладнокровными при владении мячом, стараются сохранить, а не "взбросить" мяч - явная установка Реброва думать, а не "бежать"..., я не захваливаю Динамо, но то что есть изменения, это на лицо... - не отнять.
Ответить
2
0
usovvictor (Kharkov)
....сколько споров, хотя на вскидку - Ребров думал и принял правильное решение, поломать обычный стандарт растановки игроков Динамо (с вариантом Б тоже), к чему "хитрый" Луческо не был готов. Дав прежние функции игрокам и высоко блокируя Шахтер, он не дал Луческу инициативу стандартно в привычном стиле развивать развитие атаке, убить в зародыше - такова мысль, что непривычно было для игроков, привыкшие всегда вольготно "раскатывать" атаку, давя психологически давлением постоянного владения мяча, что в конце концов у невыдержавшего соперника приводит к голу (уж очень проглядываются элементы игры Барселоны). Команда воспользовалось замешательством Шахтера на "ура" забив 2 мяча. "Быстрый!" гол никуда еще не уходил. Вы видели, как Луческо кусал губы, понимая,что проигрывает тактически. Весь первый тайм он был в невероятном напряжении, замены бы не спасли. И только во 2-м, после соответствующей тактике игры, Шахтер заиграл в свой футбол. Динамо же на контратаках надо было только выдержать и сбить предложенный темп. Здесь подвела самоуверенность игроков Шахтера, всегда дожимали....поэтому, когда опять наткнулись на "установку" Реброва, хотя и забили началась истерика, у них не получалось. О тактике Реброва говорить рано, но то что он поломал привычную игру Шахтера - это факт.Я никогда не видел таким растерянным Луческо, несмотря на внешнее спокойствие. Чувствуя это, нервничали и игроки - результат срыв у Ракицкого, Гармаш ведь завелся из за мата... Вообще, как по мне чтобы так откровенно грубо играл Шахтер, я не припомню, хотя было.
11-ая минута, Адриано посмотрев, в прыжке дал хорошую затрещину динамовцу, прием явно отрабатывался. Динамовцы тоже "страдали" этим, но чтобы так явно...
Удивляться не приходится грубости на поле, ....встретились принципиальные соперники - ажиотаж тому подтверждение, но то,что Динамо с честью вышло из этого поединка, это факт. Мне очень жаль Срну, сначала не поверил, но когда уходил с поля, видно было что то серьезное, вот таким сейчас стал футбол, не мастерство "дриблинга", а "треугольники" и т.д.
Хочется отметить поддержку болельщиков обоих команд и жителей Полтавы - они своим примером учили игроков на поле поведению, жаль конечно,...игрокам было не до этого...амбиции...Так что Ребров взял свое, но мудрого Луческу не так то просто взять голыми руками. Неизвестно, как бы развернулись события, забей Шахтер гол, но к чести Динамо надо сказать они выдержали экзамен...и выдержали благодаря мотивации своего тренера, хотя Мбокани так вообще ходил пешком, "вспыхивая" иногда - а он должен терзать оборону соперника. Так что пускай Динамо поблагодарит старания Реброва, и такую важную в психологическом плане победу игроков, внявших призыву тренера - на поле играть доминирующую роль...они и играли. Тактика..., до нее после "бывшего" еще работать и работать, но все равно - молодцы....спасибо за игру.
Ответить
3
0
shat (киев)
Как вы задалбали своим тупизмом ! Какой Ребров к чертям ? Вы тоже самое гавкали когда Блохина пригласили, сались от радости . Вы если не тямыте в футболе , то лучше молчите , за умных сойдете . Реброву Динамо 2 и через год посмотреть результат .Если вышли в высшую лигу ,то Дать первую команду , а пока пусть набирается опыта у профессионалов
Ответить
1
10
Пузач (Украина)
С тобой, свинья, не гавкает, а разговаривает капитан Жеглов (с) :))
Ответить
8
2
shat (киев)
Как вы задалбали своим тупизмом ! Какой Ребров к чертям ? Вы тоже самое гавкали когда Блохина пригласили, сались от радости . Вы если не тямыте в футболе , то лучше молчите , за умных сойдете . Реброву Динамо 2 и через год посмотреть результат .Если вышли в высшую лигу ,то Дать первую команду , а пока пусть набирается опыта у профессионалов
Ответить
0
10
shat (киев)
Как вы задалбали своим тупизмом ! Какой Ребров к чертям ? Вы тоже самое гавкали когда Блохина пригласили, сались от радости . Вы если не тямыте в футболе , то лучше молчите , за умных сойдете . Реброву Динамо 2 и через год посмотреть результат .Если вышли в высшую лигу ,то Дать первую команду , а пока пусть набирается опыта у профессионалов
Ответить
0
10
shat (киев)
Как вы задалбали своим тупизмом ! Какой Ребров к чертям ? Вы тоже самое гавкали когда Блохина пригласили, сались от радости . Вы если не тямыте в футболе , то лучше молчите , за умных сойдете . Реброву Динамо 2 и через год посмотреть результат .Если вышли в высшую лигу ,то Дать первую команду , а пока пусть набирается опыта у профессионалов .
Ответить
1
10
Стреленко Павел (Кировоград)
Динамо-2 никогда не выйдет в ПЛ, регламент не позволяет.
Ответить
4
0
Пузач (Украина)
Похоже Ребров это те ГРАБЛИ, наступив на которые Суркис угадает с главным тренером:)
Ответить
3
6
СашаХМ (KM)
Реброву стоит дать годик ато и два, тем более в нашей ситуации (страна в целом) врядли толковый тренер приедит сюда + непонятно что будет с чемпом вообще, ЛЧ нет, как раз время раскрыться Реброву.
Ответить
10
1
Пузач (Украина)
Почему годик, а не 4 как Рамосу? А сколько дали Григорчуку в Одессе?:) Должна быть видна положительная динамика - тогда вопросов о сроках не возникает и на оборот - если ее нет, положительной динамики в смысле, то надо расставаться а не слушать оправдания:)
 
5
2
Мельник Юрій (Белки)
то что ребров выбрал правильную тактику против шахтёра уже о чемто говорит)но есть одно но, Рауль Гонсалес Рианчо на лавке запасных был более активным чем ребров такчто его заслуга не последняя в выигрыше команды)
Ответить
5
0
СашаХМ (KM)
так на лавочке они все активнее ведут себя )) Реброву просто не гоже было бы кидаться прыгать как обезьяна в клетке )
Ответить
5
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус