Премьер-лига
Премьер-лига

Премьер-лига - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

Байки от Вербицкого. К возрождению Металлиста


О команде, которая должна жить

Байки от Вербицкого. К возрождению Металлиста


«Металіст» таки житиме. Свій дебютний після відродження матч команда проведе 21 серпня у селі Володимирівка на Кропивниччині. Байдуже, що ліга аматорська, а суперник має статус третього складу колективу першої ліги. Головне, що через нездорові амбіції друга Саші Стоматолога велика команда не загинула. І дуже правильно, що у повній новій назві клубу буде ось це «1925». Знаю напевне, що для кожного харків’янина, для якого ця команда була й є життям, важливий не просто сам факт існування, а його єдність з традиціями.

Моє перше знайомство з «Металістом» сталося в Тернополі. Тоді, у 1992-му, ми, школярі сприймали приїзд команд колишньої вищої ліги чемпіонату СССР як щось надзвичайне. Пачишин, Хомуха, Аджоєв у нашій уяві здавалися представниками іншої планети. Власне, тому й можна уявити ті емоції, які охопили тернопільську публіку, коли оборонець Роман Пец незадовго до фінального свистка зрізав м’яч головою у власні ворота. Завдяки цьому автоголові «Нива» відіграла забитий у першому таймі м’яч Олександра Призетка і звела матч до нічиєї.

Байки от Вербицкого. К возрождению Металлиста - изображение 1

Ще більший ажіотаж викликав приїзд «Металіста» до Тернополя через рік. Холодний весняний дощ, який лив впродовж дня, вболівальників тоді не злякав. 18-тисячний стадіон вони заповнили вщент. Не дивно, адже «Нива» тоді могла вперше в історії пробитися до півфіналу Кубка України. Поразку 0:1 у Харкові (до речі, забив тоді теж Призетко) у нас тоді вважали майже випадковістю і вірили, що команда Леоніда Буряка обов’язково реваншується.

Реваншуватися то реваншувалася, однак забитий у ворота Дмитра Тяпушкіна знаним «далекобійником» того часу Владиславом Прудиусом гол виявився вирішальний. Відігралася «Нива» у другому таймі, а хвилин за десять до фінального свистка Олег Мочуляк засмутив Олександра Помазуна вдруге. На більше господарям забракло часу. То був шок і розчарування…

З часом, звісно, приїзди «Металіста» до Тернополя ставали кожен раз буденнішими. Харківська команда деградувала і незадовго скотилася до вильоту з вищої ліги, а «Нива» на той час навпаки була грозою авторитетів.

…У 2003-2004-му їздив до Харкова дуже часто. На волейбол. Не дивно, адже місцевий «Локомотив» тоді був найсильнішою командою України, доходив до фіналу європейського Кубка топ-команд. Додатково імпонувало ще й те, що лідером і капітаном тієї команди був вихованець тернопільського волейболу Сергій Щавинський. Ліпшого розігруючого в Україні відтоді не було.

Однак поряд з волейболом намагався тоді «доторкнутися до святого». Тобто, першим ділом відправився на станцію метро «Спортивна», до стадіону «Металіст». Точніше, тоді то був ще не стадіон, а напівруїна. Арена реконструювалася, але замість футболу тоді застав збіговисько якихось сектантів. Масове, багатотисячне. «Паломники» тоді заповнили абсолюно всі можливі місця. За винятком південної трибуни, звісно. Її тоді банально не було.

Поєдинків першолігового на той час «Металіста» на ще старому стадіоні побачити не вдалося. Вперше переглянути матч легендарної команди у Харкові вдалося на стадіоні ХТЗ. То був серпень 2003-го, саме завершився фінал Спартакіади України з волейболу. Щоб знайти поле Харківського тракторного заводу, на якому тоді проводив свої поєдинки «Геліос», довелося пересісти на три види транспорту і ще півгодини прочимчикувати пішки.

Переглядав тоді поєдинок 1/16 фіналу Кубка України. Харківське дербі між друголіговим «Геліосом» і першоліговим «Металістом». Спекотно було настільки, що вода й квас поглиналися немов губкою. Попри безкоштовний вхід, людей було не надто багато. Сміюся, коли читаю зараз в офіційних даних про 3 000 глядачів. Добре, якщо на старих лавках зібралася бодай половина від тої кількості. Коли ж у середині першого тайму вперіщила страшенна злива, людей узагалі залишилося кілька десятків. Серед них був і я. Щаслива людина – тоді ще не мав ні власного ноутбука, ні фотокамери. Диктофон і блокнот у сумці – того багатства замочити не боявся.

«Металіст» виграв 2:0, але найбільше радів тоді з іншої причини. Мокрий до нитки, після матчу взяв автограф в одного з кумирів дитинства – колишнього воротаря Ігоря Кутепова. Тоді ще не знав, що через сім років записуватиму в кабінеті директора дитячої академії «Металіста» велике інтерв’ю. В будівлі поруч із сучасним стадіоном. Тим самим, який під час перших відвідин був руїною і місцем скупчення сектантів.

Байки от Вербицкого. К возрождению Металлиста - изображение 2

Тодішній прем'єр і власник "Металіста" під час брифінгу, присвяченому відкриттю ОСК

Власне, відкриття ОСК «Металіст» стало подією пам’ятною з кількох причин. Крім суто подієвої, саме тоді познайомився з нині вже екс-редактором UA-Футболу Костянтином Довганем. З того часу підтримуємо дружні стосунки й понині. Та ще й футбол тоді видався на славу.

Байки от Вербицкого. К возрождению Металлиста - изображение 3

«Металіст» у день відкриття стадіону, яке ще й було приурочене до 50-річчя власника клубу Олександра Ярославського, програти не міг за визначенням. Це розуміли і Мирон Маркевич, і його підопічні, і навіть арбітр Олександр Дердо, який призначив у ворота «Оболоні» сумнівний пенальті. Ось лишень керовані Юрієм Максимовим оболонці тоді вперлися, їхній воротар Денис Бойко удар з позначки від Жажі Коельо взяв, а крім того зробив ще добрий десяток блискучих сейвів. Дивовижно тоді відіграв Микола Морозюк, а також стоппер киян Іван Лень. Ключовим же моментом зустрічі стала контратака гостей, яку завершив Андрій Воронков. На те, щоб відігратися, «Металіст» мав півгодини, однак пробити Бойка харків’янам тоді так і не вдалося. Святковий феєрверк після матчу вийшов святковим лише відносно.

За останніх десять років переглянув у Харкові немало яскравих поєдинків як внутрішнього чемпіонату, так і в Лізі Європи та за участю збірної України. Звичайно, особливим у цьому контексті вважаю матч з поляками восени 2013-го. Той самий, який наша команда завдяки голу Андрія Ярмоленка виграла 1:0 і вийшла до плей-оф відбору на мундіаль-2014. Особливо порадував тоді шведський арбітр Юнас Ерікссон, який підняв планку єдиноборств високо настільки, що дав суперникам вияснити найсильнішого у справді чоловічій боротьбі.

Байки от Вербицкого. К возрождению Металлиста - изображение 4

Щасливий і радісний... Як він там зараз, у Ростові?

З усмішкою тепер згадую й історію, яка трапилася поруч із «Металістом» за годину до фінального матчу Кубка України «Шахтар» - «Чорноморець». Прямуючи до прес-центру стадіону, помітив на вході несподіваний ажіотаж. Виявилося, що пов’язаний він був з прибуттям Самого Віктора Федоровича. Зграї ватних підлабузників відразу згуртувалися в бажанні прихилити грішні голови перед живою іконою. «Віктор Фьодоровіч, ми так в вас вєрім» - лунало звідусюди. Звісно, слухав це все, мовчки стримував сміх і фотографував. Але, мабуть, перестарався і наблизився до тіла надто близько. За це охоронець Хама, який тоді вважався президентом країни, справедливо дав мені кілька раз кулаком по нирках. Акуратно, щоб ніхто не бачив.

Байки от Вербицкого. К возрождению Металлиста - изображение 5

А в квітні 2014-го був кубковий матч «Металіста» і «Динамо». Гарний матч, який гості виграли 2:3. Однак до історії він увійшов не власне грою, а прем’єрним виконанням нині всесвітньо відомого хіта про кремлівського «пуйла». Харківські фанати тоді не припиняли свого «ла-ла-ла-ла-ла-ла-ла-ла» впродовж усього поєдинку і в другому таймі змогли заразити й долучити до піснеспівів навіть гостьовий сектор.

Одним словом, «Металіст» і харківський футбол – то ціле життя, пережити відсутність якого наче й можна, але складно. Добре, що ця славна сторінка не перегорнена, а лише загнена, щоб відкрити книгу на тому ж місці і продовжити занурення в славну історію.

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
70111 (харьков)
"Харківський антикорупційний центр" дізнався, хто є власником нового клубу "Металіст 1925", згідно з офіційними документами.

Зареєстрували ТОВ "Авангард" Харків" у Харкові на вул. Плеханівській, 65. Адреса реєстрації співпадає з адресою реєстрації Харківського обласного благодійного фонду "Відродження Харківського футболу" імені Миколи Уграїцького.

Серед засновників – три юридичні особи, зокрема, ТОВ "Інвестиційна група ДАД", ПАТ "Харківський плитковий завод" та Харківський обласний благодійний фонд "Відродження Харківського футболу" імені Миколи Уграїцького, а також цілий ряд фізичних осіб - Артем Бабаєв, Анатолій Байбаков (приватний підприємець), Тарас Бравічев, Валерій Ванічев, Віталій Ванічев, Максим Герасімов, Борис Довгоброд, Ігор Загоруйко, Богдан Кириллов, Ігор Лядов (один з лідерів харківських ультрас, організаційний референт ГК "Азов"), Любомир Мандрика (є власником 3,6 га землі в Лісопарку, юрист, засновник ТОВ "Слобожанський рітейл"), Андрій Парнюк, Олександр Сітченко, Сергій Стороженко (радник голови Харківської обласної державної адміністрації Ігора Райніна), Еміль Тер-Степанян (є співвласником кінотеатру "Парк" в парку ім. Горького та бенефіціаром ПАТ "Куряжський домобудівельний комплекс") і Хаміль Хамаєв.

Статутний фонд ТОВ "Авангард" Харків" складає 100 тис. грн. По 15% в статутному фонді ТОВ "Авангард" Харків" мають Ігор Лядов, Любомир Мандрика, ТОВ "Інвестиційна група ДАД", ПАТ "Харківський плитковий завод" та Харківський обласний благодійний фонд "Відродження Харківського футболу" імені Миколи Уграїцького, 12% має Сергій Стороженко, всі інші мають по 1%.

Керівником та підписантом ТОВ "Авангард" Харків" є Володимир Лінке, відомий колишній футболіст харківського "Металісту".

Кінцевими бенефіціарними власниками ТОВ "Авангард" Харків" зазначені три фізичні особи - власники ТОВ "Інвестиційна група ДАД" Дмитро Давтян (перший заступник голови Запорізької ОДА), Карина Давтян (екс-депутат Харківської міськради) та Олександр Давтян (голова фракції БПП "Солідарність" в Харківській міськраді).









Ответить
1
0
Вернуться к новостям
Комментарии 31
70111 (харьков)
"Харківський антикорупційний центр" дізнався, хто є власником нового клубу "Металіст 1925", згідно з офіційними документами.

Зареєстрували ТОВ "Авангард" Харків" у Харкові на вул. Плеханівській, 65. Адреса реєстрації співпадає з адресою реєстрації Харківського обласного благодійного фонду "Відродження Харківського футболу" імені Миколи Уграїцького.

Серед засновників – три юридичні особи, зокрема, ТОВ "Інвестиційна група ДАД", ПАТ "Харківський плитковий завод" та Харківський обласний благодійний фонд "Відродження Харківського футболу" імені Миколи Уграїцького, а також цілий ряд фізичних осіб - Артем Бабаєв, Анатолій Байбаков (приватний підприємець), Тарас Бравічев, Валерій Ванічев, Віталій Ванічев, Максим Герасімов, Борис Довгоброд, Ігор Загоруйко, Богдан Кириллов, Ігор Лядов (один з лідерів харківських ультрас, організаційний референт ГК "Азов"), Любомир Мандрика (є власником 3,6 га землі в Лісопарку, юрист, засновник ТОВ "Слобожанський рітейл"), Андрій Парнюк, Олександр Сітченко, Сергій Стороженко (радник голови Харківської обласної державної адміністрації Ігора Райніна), Еміль Тер-Степанян (є співвласником кінотеатру "Парк" в парку ім. Горького та бенефіціаром ПАТ "Куряжський домобудівельний комплекс") і Хаміль Хамаєв.

Статутний фонд ТОВ "Авангард" Харків" складає 100 тис. грн. По 15% в статутному фонді ТОВ "Авангард" Харків" мають Ігор Лядов, Любомир Мандрика, ТОВ "Інвестиційна група ДАД", ПАТ "Харківський плитковий завод" та Харківський обласний благодійний фонд "Відродження Харківського футболу" імені Миколи Уграїцького, 12% має Сергій Стороженко, всі інші мають по 1%.

Керівником та підписантом ТОВ "Авангард" Харків" є Володимир Лінке, відомий колишній футболіст харківського "Металісту".

Кінцевими бенефіціарними власниками ТОВ "Авангард" Харків" зазначені три фізичні особи - власники ТОВ "Інвестиційна група ДАД" Дмитро Давтян (перший заступник голови Запорізької ОДА), Карина Давтян (екс-депутат Харківської міськради) та Олександр Давтян (голова фракції БПП "Солідарність" в Харківській міськраді).









Ответить
1
0
Acsakal (Kharkov)
Так это про Металлист 1925 или про Авангард Харьков?
Ответить
0
0
powerful (Киев)
В случае создания Ярославским Авангард Харьков, действительно наверное можно взять "1925", так как по сути Авангард и Металлист это один и тот же клуб, точнее Авангард переименовали в Металлист!

В любом случае Авангард может использовать на эмблеме "1925"! Хотя не уверен, что может претендовать на историю Металлиста и завоеванные им очки в еврокубках, а то есть на рейтинг клуба, принадлежащего Курченку в таблице УЕФА после 1967 года!

Почему после 1967, так как в этот год Авангард переименовывался в Металлист!

Но на использование на эмблеме "1925" вполне может Аванград претендовать как и на историю клуба с 1925 по 1967! Но на дальнейшую историю не уверен, что может претендовать!

в любом случае, то что Ярославский, если верить слухам взялся не за бренд ФК Металлист, говорит, что у него хорошие юристы. которые понимают, что там при собственнике Курченко светят только суды)

а в случае создания бренда Авангард, точно не уверен, но наверное можно будет юридически побороться за кусок истории с 1925 по 1967!

Но судя по Википедии, кто то действительно пытается создать новый бренд с 2016 года действующий "Металлист 1925" как правопреемник "Металлист"а действующего с 1967 по 2016!!

Правда не знаю какие нашли для этого юридические обснования. пока Курченко не осужден, и является гражданином Украины, хоть и в бегах, то.... создание "Металлист 1925" не очень законно! и может обернуться судами! а инвестировать в такой юридически шаткий проект рискованно!
Ответить
2
1
MU 0710 (Харьков)
у нас будет штуки три Меаллиста, я так понял....)
Ответить
5
1
TIRAN (Донецк)
МетаЛист
МетаЛЛист
МетаЛЛЛист
Ответить
5
0
leonov1 (Днепропетровск)
чтоб занутитись в историю надо сначала выкупить бренд клуба. стыдно этого не знать автор)))хотя...байка есть байка.
Ответить
6
1
powerful (Киев)
и не только бренд)
Бренд - интеллектуальная собственность, нематериальные активы,
а у клуба ФК Металлист Курченко еще есть и материальные активы!

Так что тут надо или выкупать это все, нематериальные активы и материальные активы,

или заочно осудить Курченко, с конфискацией имущества в пользу государства, и выставлять на аукцион, тогда можно легально передать другому собственнику!
Ответить
2
1
TIRAN (Донецк)
хотели бы, давно уже вернули Ярославскому...видать, там хорошо намучено
 
4
0
leonov1 (Днепропетровск)
Так я и пишу что человека взяли на работу статьи писать а он нифига не понимает кроме кнопкопечатания. Сначала рассказывает как добраться туда куда по сути и добираться не надо...потом бред о возрождении истории. Одно радует он веселит народ своим интелектом и то хорошо. может его и взяли на сайт ради этого.
 
4
0
bombard (Харьков)
Ага возрождается... Есть уже курченковский СК Металлист, играющий на область, есть непонятно чей Металлист 1925, и собирается быть Авангард (первоначальное название Металлиста) от Ярославского. Пока никто ни черта не понимает - где тот клуб, который станет преемником и продолжателем истории трагически скончавшегося Металлиста.
Так что данная статейка пока ни о чем..
Ответить
11
1
Асседо (Одесса)
Приемник берёт на себя ВСЕ долги "покойного". А в данном случае, всё новое НИКАКОГО отношения к бывшему "Металлисту" не имеют. Это абсолютно НОВЫЕ клубы!!!!
Ответить
13
1
powerful (Киев)
"Пока никто ни черта не понимает - где тот клуб, который станет преемником и продолжателем истории трагически скончавшегося Металлиста"

приемником станет тот кто купит у хозяина клуб!
или если его национализируют, заберут в гос. собственность и продадут новому собственнику на каком то аукционе,

и вопрос понял не в "1925" на эмблеме) а в коэффициенте клуба в таблице УЕФА, грех терять его то, с ним можно быть ближе к сеянным в случае попадания вновь созданного металлиста в будущем когда то в еврокубки)

а все озвученные три варианта 1) СК Металлист 2 какой то (ФК или еще как) Металлист при живом собственнике использовать этот бренд нельзя, 3 Авангард Харьков
не могут быть приемниками!

так что байки от Вербицкого действительно байки)

Ответить
3
3
TIRAN (Донецк)
шановний модераторе, переконливе прохання звернути увагу техслужби на ремонт коментiв та без попереджень банити полiттролей (як форумчан, так i журналiстiв-провокаторiв)
Ответить
12
6
moderator
Шановні форумчани та журналісти, переконливе прохання припинити офф-топ !
Ответить
3
7
Инспектор (Донецк)
Вербицкий, а кто стоит за Металлистом 1925?
Ответить
14
0
Дядюшка Ованез (Харьков)
Говорят. что пока никто.
Ответить
1
0
TIRAN (Донецк)
может, какой-нибудь Миша-Окулист? )))
 
4
4
Дядюшка Ованез (Харьков)

Пан був у іншому місті:"У 2003-2004-му їздив до Харкова... «Паломники» тоді заповнили абсолюно всі можливі місця. За винятком східної трибуни, звісно. Її тоді банально не було."
- Східна трибуна - пам'ятка архітектури. Вона стояла з покон віків.
"Щоб знайти поле Харківського тракторного заводу, на якому тоді проводив свої поєдинки «Геліос», довелося пересісти на три види транспорту і ще півгодини прочимчикувати пішки."
- Стадіон ХТЗ знаходиться у 5 (п'яти) хвилинах "пішки" (дуже повільно) від станції метро.
Ответить
12
0
Іван Вербицький (Київ)
Скажіть, як іменувати цю трибуну. Виправлю
А стосовно дороги до ХТЗ, то як пояснили, так і добирався
Ответить
3
3
Дядюшка Ованез (Харьков)
південна
 
2
0
shsp (Кировоград)
по опусам Вербицкого с Кировограда я понял что любит ходить мажаями!
Ответить
6
6
Іван Вербицький (Київ)
Города кіровограда больше нєт
 
15
14
leonov1 (Днепропетровск)
Так это же вербицкий )))) Он и ходит как вербицкий по полчаса и в обход)))))
Ответить
3
0
TIRAN (Донецк)
а фото? фото??? всю нечисть украинскую впёр в свой "шЫдЭвр"
Ответить
11
11
batutist (Сумы)
неочем...
Ответить
20
7

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус