Премьер-лига - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

"Ворскла" - "Зоря" 1:0. Перша мінімальна

Ассистенты: Станислав Боклажко, Геннадий Бич (оба – Киев)

"Ворскла" (Полтава) - "Заря" (Луганск) 1:0

Голы: Сачко 85

"Ворскла": Величко, Курилов, Чеснаков, Селин (Оберемко 54), Янузи (Сачко 75), Осипенко (Есин 46), Безус, Кулаков, Маркоски, Красноперов, Даллку

"Заря": Шуховцев, Силюк (Шевчук 62), Хомченковский, Белый, Лазарович, Аддо, Ярмаш, Емельянов (Касьян 77), Липартия (Тесак 73), Каменюка, Ковалев

Предупреждения: Чеснаков 66 - Емельянов 34, Силюк 45+2, Тесак 78, Ковалев 90+1

«Ворскла» здобула третю поспіль перемогу на своєму полі. Щоправда «Зоря» була обіграна лише з мінімальним рахунком – 1:0. Дві домашні зустрічі до цього команда Павлова виграла з загальним рахунком 7:0.

Микола Павлов у порівнянні з грою у Запоріжжі зробив дві зміни у стартовому складі своєї команди. На лаві запасних опинилися Пєсков і Громов. Натомість у старті вийшов Курілов. Він зіграв на позиції центрального захисника разом з Чеснаковим. На лівий фланг атаки знову відійшов Осипенко, а єдиним форвардом у грі був Янузі. Інші позиції у полтавців залишилися без змін: Даллку – Селін флангові захисники, Краснопьоров в опорній зоні, Маркоскі та Безус під нападником. Не зміг зіграти травмований Долганський, тож традиційно для останніх матчів його місце у воротах зайняв Величко. У «Зорі» кадрові проблеми були серйозніші. Не змогли зіграти відразу 2 основних гравця луганчан: Єзерський та Фомін. І якщо відсутність першого стає звичним явищем для останніх ігор, то от нападника рівня Фоміна у «Зорі» не має. Замість Єзерського у центрі захисту з Ковальовим зіграв Аддо. Попереду вийшов Сілюк. Цікаво, що у стартовому складі луганчан з’явився Ярмаш, який першу частину сезону відіграв у Полтаві. Зіграв на традиційній для себе позиції – на фланзі захисту. Традиційні позиції в центральній зоні зайняли і Каменюка з Білим. Хомченовський з Ліпартією розганяли атаки на флангах.

З перших хвилин «Ворскла» міцно захопила ініціативу. «Зоря» виявилася явно не готовою до такої активності господарів, а тому в перші 16 хвилин тричі могла пропустити м’яч. Та господарі змарнували діже вигідні моменти. Спочатку, на 10 хвилині удар Безуса потягнув Шуховцев. Потім трішки неточно пробив Маркоскі. А ось пострілу Даллку після кутового вже ніхто не заважав, та м’яч рикошетом від захисників прокотився у кількох сантиметрах від дальньої стійки. «Ворскла» продовжила дуже гостро атакувати: ось на 20 хвилині свій шанс втратив Кулаков, який пройшовши кількох суперників увірвався в карний майданчик, але пробив прямісінько у голкіпера. Блискуче зіграв Шуховцев і на 25 хвилині, коли намертво забрав м’яч у нижньому куті після пострілу Маркоскі. Йован, до речі, був одним з найактивнішим на полі: постійно йшов у перед, кілька разів небезпечно виривався до воріт і що найголовніше майже не помилявся у передачах. Полтавці у першій половині матчу виглядали досить не погано. Атакували з бажанням, гостро. «Зорі» відверто щастило. Та і Шуховцев у рамці творив дива. Щоправда після 30 хвилини господарі, наче по команді, сильно знизили темп. Це відбилося на грі мінімумом гострих моментів до кінця тайму. «Ворскла» продовжувала атакувати, та моменти зникли. У гостей за перші 45 хвилин їх не було зовсім. Більш того, «Зоря» лічені рази переходила на половину поля полтавчан і завдала лише одного удару по воротам суперника, та і то мимо. Сілюк повністю випав з гри. Блідо зіграв Білий і Каменюка, а більш то у гостей і атакувати нікому було. Нулі після першого тайму – оптимальний варіант на який, при такій грі, могли розраховувати луганчани.

У першій половині матчу грала лише «Ворскла». Полтавчанам вдалося втілити на полі все, окрім голів. Єдиним «слабким дзвоном» у господарів був Янузі. Албанець не проявив себе нічим, виглядав утомленим. Зате нарешті нагадав про свій непоганий рівень Маркоскі. Майже кожна атака ворсклян розвивалася через серба. Классно виглядав Безус, активно грав на фланзі Кулаков. У «Зорі» слід виділити Шуховцева. 39-річний голкіпер зіграв фантастично і забезпечив своїй команді прийнятний результат після першої половини.

Початок другого тайму – повна копія першого. «Ворскла» атакує – «Зоря» захищається. Ось тільки моментів у господарів не було. І дійсно, у другій частині захист гостей виглядав набагато краще. Та й в атаці у команди Чанцева почалося, щось потрошку виходити. Ось тільки це «щось», ніяк не закінчувалося акцентованим і точним ударом по воротам Величко. Хоча на 52 хвилині Лазарович ледь не вирвався не побачення з Величком, та голкіпер полтавчан на кілька метрів випередив півзахисника і вибив м’яч. Взагалі друга частина гри була небагатою на події. За перші 30 хвилин запам’яталася лише вимушена заміна травмованого Селіна на Оберемко. Команди вибухнули в останні 10 хвилин. На 80 хвилині «Зоря» мала шикарний момент, але гострий пас на Лазаровича в останній момент перервав Курілов. Через хвилину Лазарович класно пробиває по воротам – Величко на місці. «Ворскла» відповідає на 85 хвилині голом у ворота Шуховцева. Це Сачко, який вийшов замість Янузі, скористався гострим прострілом Кулакова і пробив в упор, але дивом Шуховцев потягнув цей м’яч. Ось тільки з добиванням того ж Сачко воротар гостей не впорався – 1:0. Що робили у цьому епізоді центральні захисники – велика загадка, мабуть і для них самих. «Ворскла» була ближчою до другого забитого м’яча, ніж «Зоря» до першого. Фінальний свисток зафіксував справедливу перемогу господарів.

Другий тайм був значно менш активнішим за перший. Більш вдало грали захисники та півзахисники луганчан, активізувався Лазарович. Та все таки, якщо хтось і заслуговував перемогти у цій грі, то це «Ворскла». Господарі виглядали краще, були гострішими в атаках та надійнішими у захисті. Гарну гру провів Маркоскі. А як же класно ввійшов у матч Сачко! Це, між іншим, 10 гол форварда у чемпіонаті. У «Зорі» слід виділити Шуховцева. Голкіпер-ветеран врятував свою команду від більш великої поразки. Втім, «Ворскла» все одно перемогла і піднялася на 6 сходинку турнірної таблиці. У команди Павлова з’являються реальні шанси поборотися за місце у Лізі Європи. «Зоря» ж після сильного старту у другій частині чемпіонату, програє вже другу гру поспіль. Від зони вильоту луганчан відділяє всього 4 очки.

Анатолий Чанцев, главный тренер ФК «Заря»

- Мы строили игру от обороны изначально. Изучив 2 последние игры «Ворсклы», они нас впечатлили. Поэтому мы решили играть от обороны. До какой-то степени это получалось, но с натяжкой и трудом. Тяжело было. В конце они нас дожали с чем я их и поздравляю.

- «Ворскла» вас удивила?

- Не могу сказать. Я же говорил, что команда впечатляет своей игрой. После игры с Запорожьем, они в этом матче немного расслабились, но 2 матча перед этим впечатляли. Лично меня. Готовились серьезно, как и к другим соперникам. Но, сегодня игру построили от обороны, рассчитывали на быстрые контратаки.

- Чего не хватило, чтобы хотя бы сохранить ничью?

- Забитого мяча.

- А как оцените игру атакующих игроков?

- Если мы не забили, значит неудовлетворительно.

- Каково состояние 4 травмированных игроков?

- Еще не знаю.

- Игра Ярмаша на левом фланге защиты – вынужденная мера?

- Я говорил с ним, он сказал, что для него неважно какой фланг. Сегодня сыграл слева. Потому, что в прошлой игре было много ошибок на левом фланге.

- В пропущенном мяче кто виноват?

- Не знаю, надо посмотреть. Мне кажется Кулаков принимал мяч вне игры. У судьи спросите.

Николай Павлов, главный тренер ФК «Ворскла»

- Хочу всех поздравить с 1 мая. Поздравляю с тем, что недельку мы мыслями поживем о Европе. Все таки сейчас на 6 месте и нас никто не обгонит. И хочу сказать огромное спасибо футболистам обеих команд. Когда так резко потеплело, люди старшего поколения согласятся со мной, сразу же состояние здоровья уже не то. А молодой организм работал в одном режиме, а сейчас должен в другом. И наше состояние было неважным, это подтвердил сегодня медицинский контроль. Если кто-то со стороны требовал большого движения, то этого не получилось бы при любом раскладе. Думаю, нужно пройти такой период еще для того, чтобы прийти в себя после обидной игры в Запорожье. Так как вышли в первом тайме…Не имели права так выходить. Основная вина на мне лежит. Ведь после удачной домашней игры, я подумал, что можно дать слабинку ребятам и сильно их не нагнетать. Но, сейчас вселяет оптимизм, то, что все почти выздоровели. Со следующей недели Сережа Долганский будет тренироваться в общей группе. Я рад за дебют Курилова, который внес немалую лепту в нашу победу.

- Чем была вызвана замена Осипенко?

- Он с первых минут получил по ноге и там у него кровоизлияние было. Мне показалось, что через не могу он уже сыграть не сможет. Поэтому я его пожалел и дал возможность Есину провести второй тайм.

- Николай Петрович, скоро еще праздник, 9 мая.

- А 7 мы играем в Киеве. Там и решится кто достоин играть в Европе.

- А чем мы хуже «Арсенала», «Таврии» по финансовым возможностям?

- Вы знаете, их уже избаловали деньгами, а нас еще нет. Вот этим и отличаемся.

- Но болельщики хотят в Европу.

- Я знаю. Мы тоже хотим. Но, тот же «Арсенал» более опытный. Там есть игроки, которые выступали в Европе и они туда, наверное, хотят. Наши руководители тоже между строк. Вы читаете интервью наших футболистов, где они говорят, что от них не требуют, а скорее просят. И это правильная форма: «Ребята надо, попробуйте, вы же можете». А так поставили задачу, и что? Как Гордеева теперь могут с работы снять? Ну и смысл так работать?

- Какое состояние Селина?

- Не знаю, врачи посмотрят. Там распороли, рваная рана где-то сантиметров на 5. Надо зашивать. А он еще в игру рвался. Сейчас будут зашивать. Слава Богу у нас есть квалифицированные врачи.

- Вас «Заря» чем-то удивила?

- Меня, как всегда, обрадовал Шуховцев. Я очень рад, что в свое время приложил силы для его возвращения в большой футбол. Там его и заявить надо было, и деньги за него большие хотели, и характеристики писали не очень. Но, я рад, что судьба меня свела с этим человеком. Он своим примером показывает, что с профессиональным подходом футболист долго может оставлять себя в футболе. Для нас такой пример Вася Сачко.

- А Сачко оцените?

- Вася забил единственный мяч. Я нашему оператору запретил снимать, как праздновали гол, когда я туда побежал. Мне потом очень стыдно, что люди подумают. Но, не могу ничего сделать, хочется разделить радость. Специально так не делается.