Чемпионат мира FIFA
Наставник збірної України провів прес-конференцію напередодні матчу з Польщею
Национальная сборная Украины Таблица Матчи Новости Команды Бомбардиры

Іван Вербицький
21.03.2013
четверг
19:04
Михайло Фоменко: Готові грати і першим, і другим, і третім номерами
Рейтинг публикации
Наставник збірної України провів прес-конференцію напередодні матчу з Польщею

Напередодні першого в своїй тренерській кар’єрі офіційного матчу в статусі наставника збірної України Михайло Фоменко поспілкувався з журналістами в прес-центрі варшавського стадіону "Народови".

- Михайле Івановичу, в збірній України існує серйозна проблема нападника. В зв’язку з тим, як ставитеся до чуток про можливу натуралізацію Луїса Адріано і настільки це реально?

- Якщо це станеться, то в дальній перспективі. Наразі розмов на цю тему вести не варто, хоча загалом моє ставлення позитивне.

- Як долетіли? Який у збірної настрій?

- Долетіли нормально, всі живі-здорові і розуміють, що завтра буде за гра. Головне, щоб на сьогоднішньому тренуванні гравці не отримали травми.

- (Питання від польського журналіста). Хто, на вашу думку, є фаворитом матчу і які сильні сторони польської збірної?

- Відповідати на питання, хто є фаворитом, мені важко. Перед обома командами стоїть завдання потрапити на фінальну частину ЧС. Це буде гра за шість очків. Якщо виграємо, то зберігаємо шанси, якщо мінус три очки – значно ускладнюємо своє завдання.

- В якому стані українські нападники? Ви з ними провели майже тиждень і хочемо знати, хто буде грати на вістрі?

- По-перше, три дні, а не тиждень. Ви прекрасно бачили цих нападників в останньому турі Прем’єр-ліги. Їхній стан за три дні погіршитися чи покращитися не може. Інша річ, що нас очікує важкий матч. Очікуємо, що за рахунок морально-вольових якостей їх гра буде сильнішою.

- Погодитеся, що один з козирів збірної Польщі – гра на флангах, нагнітання ситуації і агресія звідти? Що збираєтеся протиставити польським краям?

- Об’єктивну відповідь на ваше запитання дасть гра, а сильні сторони збірної Польщі ви назвали самі.

- Завтрашній матч – найголовніший для української збірної в 2012 році, визначальний з точки зору подальших шансів для виходу на чемпіонат світу. Вам не здається, що часу на підготовку було надто мало?

- Якби ми разом працювали бодай протягом року, трьох днів було б достатньо. А так часу дуже мало. Але не будемо жалітися. Є завдання – його треба вирішувати. Яким чином – спробуємо відповісти завтра.

- Команда розуміє, що на неї очікує завтра і, мабуть, дуже хвилюється. Знаючи ваше почуття гумору, зможете зняти пере налаштування, зайву напругу?

- У всьому потрібна міра. Перегинати в один чи інший бік не можна. Важливо, щоб налаштування було оптимальним – не завеликим і не замалим.

- (Питання від польського журналіста). Які плани ФФУ стосовно тренера? Цей матч може бути вирішальним? Адже Україна, програвши завтра, втратить шанси на втрапляння на чемпіонат світу…

- Завтра запитаю у представника ФФУ. Або, може, вони самі це мені скажуть.

- Щоб виконати завдання, треба грати першим номером, чи другим?

- І третім теж. Якщо ж серйозно, то на це питання перед матчем відповідати складно. І ми готуємося до цього матчу, і суперник теж. Ми готуємо різні варіанти – як гри першим, так і другим номерами. І третім теж.

- Чи є у нас в збірній лідери, здатні повести за собою команду?

- Це національна збірна, в яку потрапляють кращі за усіма показниками. Одного лідера завжди було мало. Лідери повинні бути в кожній лінії, їх має бути кілька. Завтра подивимося, чи є в нас лідери.

- Чи маєте спеціальний план стосовно нейтралізації Роберта Левандовскі? Може, використаєте проти нього одного чи двох персональних опікунів?

- Ми знаємо, що Левандовскі - лідер збірної Польщі і свого клубу. А як ми його спробуємо нейтралізувати? Побачите завтра.

- Ви згадували про морально-вольові якості. Це єдине, за рахунок чого здатна перемогти українська збірна?

- Морально-вольові якості – це базис, на якому ґрунтується тактика, побудована з урахуванням сильних сторін суперника, та індивідуальна майстерність. Це ключ до того, щоб реалізувати свої можливості.

- Але якщо Україна завтра програє, то знову будемо говорити, що билися, але програли?

- В спорті, не лише в футболі, є за що критикувати людей, котрі не проявляють великого бажання, морально-вольових якостей. Якщо ж люди виходять і роблять все, що від них вимагається, то претензії до них значно зменшуються.

- Здалося, що ви прийшли на прес-конференцію надто засмученим. Який у вас настрій?

- Я не засмучений. Швидше, стурбований. Настрій у мене позитивний.

← Нажми «Нравится» и читай нас в Фейсбуке
Оцените этот материал
Голосов 1
Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев

 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
При любом использовании материалов сайта, гиперссылка на UA-Футбол обязательна.
Пишите нам: info@ua-football.com