Україна - Молдова. Передматчева прес-конференція Михайла Фоменка. 25-03-2013 Национальная сборная Украины - UA-футбол
Чемпионат мира FIFA
Тренер збірної України знову наголошує, що його команда не має права на помилку
Национальная сборная Украины Таблица Матчи Новости Команды Бомбардиры

Іван Вербицький
25.03.2013
понедельник
11:24
Україна - Молдова. Передматчева прес-конференція Михайла Фоменка
Рейтинг публикации
Тренер збірної України знову наголошує, що його команда не має права на помилку

Коли заходив на стадіон «Чорноморець», став невільним свідком цікавої розмови охоронців арени. «Ти чому не пустив нашого тренера?», - запитує старший за посадою. «Якого тренера?» «Тренера збірної України Михайла Фоменка. Ти ж його машину не хотів пропускати. Будь надалі уважнішим». Зрештою, на зустріч з пресою тренер прибув своєчасно і, як зазвичай, був доволі лаконічним і обережним у висловлюваннях.

Україна - Молдова. Передматчева прес-конференція Михайла Фоменка - изображение 1

- Маємо виграти матч з Молдовою і для нас він зараз так само важливий, як за три дні до того поєдинок з поляками, - каже пан Фоменко.

- Михайле Івановичу, нині знову почали точитися розмови стосовно тренерів-мотиваторів. Вважаєте, це визначення має право на існування?

- Це запитання швидше не до мене, а до ваших колег. Вони це питання підняли. Будь-який тренер є одночасно і мотиватором, і психологом.

- Що можете сказати про збірну Молдови з огляду на її останній матч проти чорногорців?

- Досить непогана команда, котра не має такої великої кількості футболістів, як Польща. Не має легіонерів з топ-чемпіонатів. Але молдовські футболісти представляють російські клуби. Ми знаємо рівень цієї ліги, тому й футболісти цієї команди доволі сильні.

- Матч у Варшаві Україна виграла завдяки двом швидким голам. Відповідно напрошуються аналогії з шахами й порівняння з теорією дебютів…

- Річ у тім, що у футболі є перші і останні секунди. Команди зобов’язані грати весь відведений час на максимумі і не втрачати концентрації навіть на мить.

- На цей матч ви через дискваліфікації Ротаня і Гармаша довикликали Гречишкіна. Чи були ще якісь варіанти?

- Ми переглянули три стартових тури української Прем’єр-ліги і вивчили поточні можливості українських гравців. Зупинилися на Гречишкіні, бо дуже важливо, щоб команда була укомплектована повноцінно і в нас були рівноцінні варіанти замін на випадок травм.

- Які висновки зробили, переглянувши перший матч збірних Молдови і України?

- Негативний досвід – теж досвід. Ще до матчу у Варшаві ми з футболістами в індивідуальних розмовах говорили, що не можна налаштовуватися так, як в Кишиневі. Кожна гра – основна. Втрачені очки в Молдові нам можуть обійтися дуже дорого. Зараз права на помилку не маємо взагалі.

- Матч в Польщі і подальший переліт з Варшави до Одеси став чималим навантаженням

- Особливого стресу не було. Готуємося в звичному режимі. Зараз головне – відновити моральні сили.

- І все ж, в якому стані команда перебуває після гри і перельоту?

- Згоден з тим, що після матчу в Польщі футболісти трохи піднаїлися. Той матч був надзвичайно відповідальним. Всі розуміли, що права навіть на нічию ми не маємо. Не всі гравці впоралися з хвилюванням, що призвело до необов’язкових карток. Але не думаю, що з точки зору фізичної готовності той поєдинок відіграє якесь вагоме значення. Команда втомлена швидше психологічно, ніж функціонально.

- Ваші враження від стану газону на стадіоні «Чорноморець»…

- Ми щойно приїхали. Ось зараз на першому тренуванні поле й випробуємо. Зрештою, підготовка велася заздалегідь, з урахуванням поля.

- Загальновідомо, що Україні важко грати з позиції сили. Проти Молдови, очевидно, прийдеться діяти саме першим номером…

- Будь-яка гра не може бути зіграна одним номером. І третім теж. Є ситуації, коли треба грати по-різному і до цього тренерський штаб людей готує. Перед матчем у Польщі я говорив, що ми мусимо підготувати себе до того, щоб зіграти першим, другим і навіть третім номерами. Не все залежить від нас. Від суперника теж. Тактику треба будувати, враховуючи сильні і слабкі сторони опонента.

- На матчі у Варшаві був присутнім Президент країни Віктор Янукович. Зараз він збирається відвідати поєдинок в Одесі. Ви знайомі з Віктором Федоровичем? Він зустрічався з командою?

- На жаль, зустрітися не вдалося, а особисто з Януковичем не знайомий. А те, що він присутній на наших матчах, приємно. Ми представляємо честь країни і приємно, що глава держави відвідує наші матчі.

- Гармаш і Ротань дискваліфіковані, але вони прибули разом з командою до Одеси. Це була ваша ініціатива чи футболістів?

- В таких ситуаціях ми не маємо права гравцям не дозволяти бути поряд. Щоправда, Гармаш сьогодні поїде, клуб на цьому наполягає.

Нагадаємо, матч відбору до ЧС-2014 між збірними України та Молдови відбудеться у вівторок, 26 березня. Початок гри о 21:00.

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1

Реклама

Загрузка...

 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]