Військово-польовий збір. 04-03-2014 Национальная сборная Украины - UA-футбол
Чемпионат мира FIFA
Як збірна готувалася до матчу, якого не буде
Национальная сборная Украины Таблица Матчи Новости Команды Бомбардиры

Іван Вербицький
04.03.2014
вторник
05:22
Військово-польовий збір
Рейтинг публикации
Як збірна готувалася до матчу, якого не буде

Матчу з американцями не буде. Федерація футболу України вирішила не проводити поєдинку на Кіпрі в мить, коли російський окупант готує військову операцію і вже топче своїми чоботами нашу землю. Тож вийшло, що на динамівській базі в Конча-Заспі кандидати до збірної зібралися вхолосту, радше щоб поспілкуватися одне з одним. Втім, ця звістка прийде лише ввечері. На відкрите тренування о 18:00 гравці й тренери ще збиралися, тримаючи в голові близький виїзд.

Хоча, звісно, футбол наразі – то другорядне. Чи кожен зі збірників виглядав скутим, гравці майже не проявляли емоцій. Навіть Марко Девіч, котрий нещодавно перейшов у казанський «Рубін», отримавши на прес-конференції перед тренуванням футболку з номером 115 (ця цифра символізує кількість забитих ним у кар’єрі голів) відзначив: «Те, що ми зараз бачимо – найстрашніше, що може статися». Марко знає про що говорить. Маленьким хлопчиком він пізнав воєнні жахіття у рідній Сербії.

Хтозна, може, правий був прес-аташе збірної Олександр Гливинський, ввівши на початку прес-конференції з Михайлом Фоменком, Марко Девічем і керівником «Україна Футбол Інтернешнл» Володимиром Лашкулом табу на теми, не пов’язані з футболом. Атмосфера ж бо наелектризована й без того. Показово, що обов’язкового спілкування з пресою поміж гравців збірної перед тренуванням не проігнорували лише Анатолій Тимощук та Руслан Ротань. Обох запитували про одне й те ж. Той та інший виглядали розгубленими і висловили сподівання, що конфлікт вирішиться мирно. «Готові бігати по два тури на тиждень, - каже Ротань. – Лишень була б змога грати».

Саме тренування, принаймні, ті півгодини, впродовж яких могли знаходитися поруч з полем журналісти, футболісти провели досить інтенсивно. Спершу пробіжка, потім жвава розминка під керівництвом тренера з фізпідготовки, далі – робота з м’ячем. Гравці розбилися на групи – по три особи в кожній. Той, що в середині, відпасовував м’яч колегам по краях, бігаючи взад-вперед. «Крайні» теж не відпочивали: один, прийнявши м’яч, мав оббігти слаломну палицю і віддати передачу у відповідь; інший, виконавши прийом, перестрибував через невисокий бар’єр і мав продовжувати це робити, зробивши зворотній пас. При цьому не скажеш, що тренерські вимоги старанно виконували всі гравці без винятку. Приміром, досвідчені Тимощук та Гусєв, перестрибнувши бар’єр раз, в очікуванні м’яча робили паузу. А ось Гармаш, Макаренко, Пилявський, Безус, Дедечко та Ярмоленко цю вправу виконували надзвичайно добросовісно. Коноплянка ж, роздаючи паси, примудрявся діяти ефектно, підігруючи п’ятою чи шведою.

Коли журналісти мали розходитися, гравці почали відпрацьовувати діагональні передачі. Наступним публічним виходом збірної України мав бути матч на «Антонісі Пападопулосі» в Ларнаці. Та гри не буде. Тож, наступного разу збірна повинна зібратися у другій половині травня. Згідно оприлюдненого паном Лашкулом календарного плану, 27 чи 28 травня українці мають зіграти матч проти збірної Парагваю. Але то попередні розрахунки, адже в календарі вказано, що з 20 травня по 12 червня підопічні Фоменка можуть провести товариські зустрічі з кількома майбутніми учасниками мундіалю в Бразилії.

Також на 30 травня – 6 червня запланований вояж у Флориду, де має відбутися турнір за участю чотирьох збірних. Суперниками українців мають стати Чилі, Колумбія та Корея. На запитання, чи потрібен команді цей заокеанський Тур у нетривалій паузі між чемпіонатами, ні Лашкул, ні Фоменко однозначної відповіді не дали. Зате Девіч дав зрозуміти присутнім, що антракт між чемпіонатами надто невеликий і цей час хотілося б присвятити сім’ї. Одним з аргументів пана Лашкула натомість була звістка про призовий фонд Туру. Точної суми функціонер не назвав, але за нашою інформацією, за участь у турнірі команди отримають суми в межах 150-200 тисяч доларів.

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1

Реклама

Загрузка...

 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]