Насилия на стадионах Украины больше не будет


В ФФУ разработала документы по обеспечению порядка на стадионах

Насилия на стадионах Украины больше не будет


Національна федерація футболу з 2000 року серйозно стурбована негативною тенденцією зростання порушень правопорядку на стадіонах серед певних груп уболівальників і фан-руху в цілому. В зв'язку з проявом крайнього екстремізму, вандалізму, неповаги до учасників футбольного свята і принципів Fair Play федерація футболу, її Комітет з питань безпеки проведення змагань і Чесної гри, а також Бюро ПФЛ вжили превентивних заходів, що, на жаль, не дало результату і, природно, тільки погіршує ситуацію на багатьох стадіонах.

За прикладами далеко ходити не потрібно. Досить лише згадати "свіжі" прояви негативного фанатизму в Києві, що завершилися дебошем у центрі столиці. Тоді група розшаленілих уболівальників, святкуючи чергову перемогу "Динамо" над донецьким "Металургом", розбила дев'ять вікон у будинку синагоги. Мимоволі згадується бійка під час проведення матчу Кубка України на житомирському стадіоні між молодими фанатами і правоохоронцями. Подібні факти мали місце й в інших містах.

Стурбовані таким станом речей, за дорученням президента Федерації футболу України Григорія Суркіса, фахівці ФФУ підготували інструкцію з організації безпеки й охорони громадського порядку під час проведення футбольних матчів. Цей документ вже обговорювали в міністерствах і відомствах України, причетних до питань безпеки. А 30 вересня відбулося засідання за участю керівників національної федерації і представників Міністерства внутрішніх справ України, на якому було обговорено і погоджено всі питання щодо текстової редакції цього актуального і своєчасного документа.

Федерація футболу України розраховує на розуміння проблем, викладених у документі, розгляд його Кабінетом Міністрів України і якнайшвидшого введення в дію.

інструкцію з організації безпеки й охорони громадського порядку розроблено згідно з вимогами Закону України "Про ратифікацію європейської Конвенції "Про насильство і незадовільну поведінку з боку глядачів під час спортивних змагань, зокрема футбольних матчів" від 15 листопада 2001 року. Документ складається з 5 розділів, які містять ключові моменти щодо умов забезпечення безпеки вболівальників і вимоги до їхньої поведінки, порядок реалізації квитків, вимоги до різного рівня посадових осіб, їх взаємодії з органами державної влади й іншими організаціями. До того ж інструкцією передбачено проведення заходів щодо безпеки й охорони громадського порядку на стадіоні, що, як сподіваються фахівці ФФУ, дозволить "уболівати" за свою команду без порушень загальноприйнятих норм поведінки і зазіхань на честь, здоров'я і життя любителів футболу, що зібралися на матчі.

За словами першого віце-президента ФФУ Сергія Стороженка, в усіх провідних футбольних країнах діють подібні документи. Співробітники ФФУ вивчили їх, щоб не відставати від постійно зростаючих європейських стандартів. Сергій Михайлович підкреслив, що після відомих актів вандалізму на російських стадіонах РФС і МВС країни розпочали розробку відповідного документа. Фахівці ФФУ, Держкомспорту і МВС України вже підготували об'ємний документ, що має врахувати інтереси всіх сторін.

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус