Дмитро Коваленко: "Менi справдi пропонували грати за збiрну США, але я завжди мрiяв виступати за Україну"


Останнi три роки поспiль українець завжди входив до трiйки найкращих бомбардирiв MLS за системою гол плюс пас

Дмитро Коваленко: "Менi справдi пропонували грати за збiрну США, але я завжди мрiяв виступати за Україну"


Українець Дмитро Коваленко вже шостий рiк поспiль виступає в американськiй футбольнiй лiзi. Пiсля яскравого виступу за "Чикаго Фаєрз", нашого гравця запросили до найсильнiшого та найпопулярнiшого в Америцi клубу "Вашингтон ДI СI Юнайтед". Торiк Коваленко виграв аж два трофеї у складi вашингтонського клубу - чемпiонство та кубок Америки. Приємно, що нашого футболiста регулярно запрошують на традицiйний матч зiрок США. Попри те, що Коваленко виступає на позицiї опорного пiвзахисника, вiн регулярно забиває голи та робить результативнi передачi. Останнi три роки поспiль вiн завжди входив до трiйки найкращих бомбардирiв за системою гол плюс пас.

Перед початком чергової першостi США Дмитро Коваленко зазнав серйозної травми, яка вибила його з колiї на два мiсяцi. На щастя, зi здоров'ям українця все гаразд i в останньому турi вiн вперше вийшов на поле пiсля травми. Пiсля свого дебюту популярний футболiст дав iнтерв'ю кореспондентовi "Експресу".

- Дмитре, як тобi перший матч у сезонi?

- Головне, що поєдинок був вкрай сприятливий для моєї команди. Ми взяли важливi три очки у грi з "Коламбусом", перегравши їх з рахунком 3:1. Скажу чесно, до цiєї перемоги я зовiсм не доклався, адже вийшов на замiну лише перед самим фiнальним свистком. Я радий за те, що до кiнця залiкував недугу i тепер зможу постiйно грати у футбол. Сезон ще попереду. Пiсля шести турiв ми на третьому мiсцi. Ця позицiя не для "Дi Сi Юнайтед". Завдання клубу - захистити титул чемпiона Америки.

- Порiвняй, будь ласка, рiвень американського футболу з українським?

- Рiвень американського футболу з кожним роком росте. Футбол стає популярним. Скажiмо, домашнi матчi моєї команди в середньому вiдвiдує двадцять тисяч глядачiв. Ранiше тут виступали так званi футболiсти-пенсiонери, якi з Європи їхали сюди лише заробляти. Скажiмо, свою кар'єру в Америцi завершували Лотар Маттеус, Христо Стоїчков та багато iнших знаменитих футболiстiв. Тепер американцi залучають молодь. Запрошують перспективних гравцiв з рiзних континентiв. Наприклад, недавно до нашого табору приєднався Нана Куфур з Гани. Ми вже подумали, що це брат гравця "Баварiї" Самуеля Куфура. Насправдi вони однофамiльцi. Американськi функцiонери також дають можливiсть виступати i гравцям зi стажем. От цьогорiч на полях США можна побачити Юрiя Джоркаєфа, який пiдписав контракт з нью-йоркською командою.

- Чим пояснити те, що вiдомi європейськi футболiсти їдуть завершувати кар'єру до Америки? Може, там бiльше платять?

- Я б не сказав, що в Америцi бiльше заробляють нiж в Англiї, Iталiї чи Iспанiї. Однак, зарплата, мабуть, в нас бiльше, анiж у гравцiв чемпiонату України. "Динамо" та "Шахтар" я на увазi не маю.

- Я гадаю, саме через високу зарплату ти нинi виступаєш в Америцi, а не в Українi.

- Нi. Я нинi живу однiєю метою - повернутися в Європу. В Америцi я поїхав ще пiдлiтком. Тут вже живу 13 рокiв. Процес адаптацiї вже давно минув, однак туга за Україною лише зростає. Не розумiю чому, але з кожним роком все бiльше сумую за родиною. Мрiю, щоб на моїх матчах були присутнi тато, мама, сестра. Тому твердо прийняв рiшення, що цей сезон буде останнiм для мене у чемпiонатi США.

- Дивно, адже твiй контракт з американською лiгою закiнчується аж через три роки...

- Це так. Проте щороку керiвники MLS (так називається футбольна лiга США) вирiшують, чи залучати того чи iншого гравця на чемпiонат. Якщо вирiшуть мене не заявляти, то я спокiйнiсiнько можу переїжджати до Європи.

- Де саме в Європi ти б хотiв продовжити кар'єру?

- Нинi про це говорити зарано. Буквально мiсяць тому мої агенти почали пошук команд. Один агент працює в Америцi, а другий в Європi. Американський готує вiдеокасети, збирає про мене iнформацiю та передає європейському менеджеру. Той вже шукає варiанти. Наскiльки менi вiдомо, нинi є варiант поїхати в один iз грецьких клубiв. Хто-зна, може i в Україну переїду. То було б просто супер.

- Певно, хочеш бути ближче до Олега Блохiна?

- I не без того. Я завжди мрiяв виступати за Україну. Мене не залучали, i я розумiю тренерський штаб. Вони ж не стежать за мною. В Європi менi буде легше потрапити у поле зору тренерiв збiрної.

- А то правда, що тебе запрошують до нацiональної збiрної США?

- Правда, менi справдi пропонували грати за США. Однак, я ще не маю американського паспорта. Вже через декiлька мiсяцiв вирiшу проблему з американським громадянством, тож тодi можна буде говорити конкретнiше про кар'єру у збiрнiй США. Нинi п'ять моїх одноклубникiв постiйно виступають за американську дружину.

- I наостанок, не можу не спитати, як в тебе стосунки з легендарним Христо Стоїчковим?

- Вiдносини прекраснi. Христо покинув Америку, проте мене не забуває. Торiк я був у Барселонi на його прощальному матчi, грав за збiрну зiрок свiту. Тепер ми постiйно телефонуємо один одному. Вiн тренує збiрну Болгарiї, каже, що дуже зайнятий, вiльного часу обмаль. Та все одно пообiцяв, що приїде до мене в гостi до Києва. Для цього менi також треба покинути Америку.

Оцените этот материал:
Источник:
Олег Зубарук, газ. "Експрес"
dynamo.kiev.ua
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Путник (киев)
Гном ты лучший... Если вдруг прочтеш, привет от Ильи Александрова... т. 044 5756018
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 35
Путник (киев)
Гном ты лучший... Если вдруг прочтеш, привет от Ильи Александрова... т. 044 5756018
Ответить
0
0
chizhik (Киев)
Кто играл в FIFA на PC должен знать Коваленко, Лавриненко и Короля - все играли/играют в MLS!!!
Ответить
0
0
kola (Днепропетровск)
Блохин по этому поводу уже когда-то говорил - типа не вижу его и не знаю его состояния. А мог бы и глянуть, или его замы хотя бы посмотрели. Или облом? Ах да, у нас же в сборной токо супур-игроки и нам уже никто не нужен...
Ответить
0
0
Slim-LP (Donetsk)
Коваленко неплохой футболист! Видел как он играет, ему бы и в Динамо место нашлось... или в Днепре. Сборной он не помешал бы. У нас там такие лохи бегают, аж жуть... Только Воронин, Шева, Тимоха-супер!!! А вообше я блохина не понимаю, почему бы не вызвать на дружеский матч? Вон и Климович из Вольфсбурга тоже хотел пограти за нашу ЗБІРНУ
Ответить
0
0
Перегонец (Симферополь)
KOVALENKO-ПОЛНИЙ ЛОХ!!!
Ответить
0
0
gold (niles)
Yuriy (Нью-Йорк) это ты о чем, дубовый он, бей беги футболист и все... Кстати, в Америке футбол поднимается, они ни когда не забудут американский футбол (я сам люблю американский футбол, забавная игра), но соккер щас на высоте, $$$ появились, к тому большинство детей играет именно в соккер, так что будущее есть...)))
Ответить
0
0
gold (niles)
Troy (Краматорск) да спасибо, как только написал вспомнил, да это был Ст. Паули...
Ответить
0
0
Mr. Felix (Київ)
Хай собі хлопець попробує. Можливо він стане новою зіркою збірної. Це вам Каряка якийсь, справжній патріот!
Ответить
0
0
Андрей (Odessa)
ZOLA (Киев) 13.05.05 14:31 там одна лига и команд с десяток всего, все - в большших городах, где немеряно эмигрантов и нелегалов, в основном латиносы и вост.европа; а если приходят американцы - то в перерыве тикают со словами "ну попали, это же soccer, а не football!" :))))
Ответить
0
0
Андрей (Odessa)
ну, это и так понятно, мог бы еще и рейтинг сборных упомянуть ;) но он в одной фразе говорит, что хочет в европе, чтобы быть в поле зрения тренеров сборной, а прямо в следующей - что уже почти порешал вопросы с американским гражданством; либо закизделся, либо с логикой не дружит!
Ответить
0
0
ZOLA (Киев)
Я сотрю что футбол подымается в США, если приходят по 20 тыс. Надеюсь что США перестанет быть изгоем в мире и забросят свой тупорылый американский футбол!
Ответить
0
0
DK_uLtRaS (Киев)
2_Андрей (Odessa) Хочет - за Украину. Но не зовут. А в сборную Штатов - зовут. Скоро - чемпионат мира в Германии, куда Штаты наверняка выйдут. А какой футболист не хочет в карьере сыграть хоть на одном чемпионате мира? Делай выводы.
Ответить
0
0
Андрей (Odessa)
я так и не понял: "Я завжди мрiяв виступати за Україну...В Європi менi буде легше потрапити у поле зору тренерiв збiрної." "Вже через декiлька мiсяцiв вирiшу проблему з американським громадянством, тож тодi можна буде говорити конкретнiше про кар'єру у збiрнiй США." так за кого он хочет играть?
Ответить
0
0
Troy (Краматорск)
2gold Не в Ганновер он ездил,а в Санкт-Паули (Гамбург). Игралось неплохо, но что-то с тренером не сложилось. А клуб этот теперь в региональной лиге. так что пусть Лима лучше в МЛС играет
Ответить
0
0
striy (Стрий)
Коваленко справді класний гравець. Декілька років тому був у Дніпрі, але про якийсь контракт мови не могло бути. Він заявляв, що там просто тренується, щоб не втратити форму під час відпустки. Він родом з Києва, а його батько --Геннадій Коваленко до минулого року був арбітром у вищій лізі. Достовірна інформація.
Ответить
0
0
simson7 (киев)
странно ? что болелы о нём не слышали. ему 27-28 лет. если я не ошибаюсь то он с Белой Церкви. в вышке не играл. уехал в штаты подростком.
Ответить
0
0
Максим2 (Мариуполь)
Yuriy (Нью-Йорк) Eсли напоминает Леоненко, то такого добра у нас у самих хватает
Ответить
0
0
michael13odessa (new york)
Dav USA ego deistvitel'no nazivaut De'ma no krome etogo interesnogo fakta kak fytbolist on sovershenno posredstvennij i ni o kakom priglashenii v sbornyu USA ya ne slixal ... plus k etomy on igraet v takom och' serioznom chempionate kak chempionat USA gde Stoichov v 38 let bil och' dazhe v poryadke.
Ответить
0
0
michael13odessa (new york)
Dav USA ego deistvitel'no nazivaut De'ma no krome etogo interesnogo fakta kak fytbolist on sovershenno posredstvennij i ni o kakom priglashenii v sbornyu USA ya ne slixal ... plus k etomy on igraet v takom och' serioznom chempionate kak chempionat USA gde Stoichov v 38 let bil och' dazhe v poryadke.
Ответить
0
0
darkduke (Киев)
По-моему он когда-то был в ДД на просмотре и его забраковали. Официально типа не договорились с условиями, а не официально физически и тактически слаб.
Ответить
0
0
Yuriy (Нью-Йорк)
Хто не знает этого парня могу с полной уверенностью сказать ,что он чемто напоминает Лионенко.Очень неудержимый техничный скоростной и умный футболист.Я бы хотел видеть его в сборной Украины.Поверте мне !Я за ним наблюдаю уже несколько лет.У нас в Америке его величают Дёма.
Ответить
0
0
Crazy (Харьков)
Все же из интервью чувствуется у парня патриотизм присутствует. Раз денег он уже заработал, и хочет для души поиграть то лучше чем украинский чемпионат он для себя не найдет. Пусть как свободный агент приезжает играть в Днепр или Таврию. Вот там и посмотрим сможет ли он хотя бы в основу пробиться. Я вообще не в курсе что за футбол в америке, может он наших нагрузок вообще не выдержит.
Ответить
0
0
Ukraine-Kyiv (Kyiv)
Гоша, 12 балів :)
Ответить
0
0
Miaso_IF (Kiev-Franuk)
Це той, що грав за Санкт-Паулі півроку??говорили, що непоганий гравець, але чомусь там довго не затримався. Хай в Штатах буде героєм ніж тут середнячком.
Ответить
0
0
гоша (lviv)
gold (niles) техника есть, но не больше... бегает по полю как болбес без ни какой идеи, но на фоне других, так нормально Двумя предложениями ты дал полную характеристику половине игроков СБУ, а ведь ничего на 1-ом месте идем, так что парнишу надо пробовать, намекает ведь уйду мол в сборную Штатов, пожалеете....
Ответить
0
0
Shut (Киев)
http://www.startua.com/news/c/2003-11/12-101099.as...
Ответить
0
0
Shut (Киев)
27 ему сейчас
Ответить
0
0
gold (niles)
имел ввиду на фоне других в Америке, а в европе среднячок греции ему потолок...)))
Ответить
0
0
Злой москаль (come back) (Российская Империя)
Поражаете вы меня, украинские болелы... Я и то знаю кто это такой.
Ответить
0
0
gold (niles)
ему 27 лет, но н сборную Украины он абсолютно не тянет, я его несколько раз видел, техника есть, но не больше... бегает по полю как болбес без ни какой идеи, но на фоне других, так нормально. он ездил в германию, в левый клуб ганновер, и там даже пол сезона не отыграл, к тому же у него с нервами не в порядке, желтых и красных хватает почти в каждой игре, и совершает очень много дешовых нарушений, себя котролировать вообще не может...
Ответить
0
0
NewSirop (Gorenichi)
Он из ДК ему уже гдето возле 60 лет но играет нормально в сбУ можна брать:)
Ответить
0
0
ГашыШ (_МаРиУпОлЬ_)
хотя на фотке ему за 30 можно спокойно дать..
Ответить
0
0
ГашыШ (_МаРиУпОлЬ_)
присоединяюсь к вопросу kubo (Lviv). Шо за чел ? я о нём первый раз слышу..
Ответить
0
0
kubo (Lviv)
а скільки років цьому Дмитрові Коваленку? з якого міста-команди він туди поїхав? знає хтось?
Ответить
0
0
DK_uLtRaS (Киев)
Ну в официальных и правда не стоит, а вот в товарнячке Олег Владимирович мог бы и посмотреть парня, я так думаю... Или просто на сбор вызвать. Как Белецкого уже второй раз вызывает. Тоже можно вполне определнное мнение оформить...
Ответить
0
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус