Хронiка "зелено-білої" революції


Опис подій, що відбувалися під стінами Львівської міськради

Хронiка "зелено-білої" революції


Карпати” в небезпеці!

Львівська міська влада виганяє наш рідний клуб з міста! У зв’язку з цим вболівальники та ФК „Карпати” розпочали безстрокову акцію протесту.

Гравці, тренери та керівництво клубу звертається до вас з проханням допомогти „Карпатам” у скрутний час. Починаючи з понеділка, 6 листопада, прийдіть і станьте активними учасниками безстрокової акції протесту під стінами Львівської Ратуші. Доля „Карпат” у ваших руках!

Оргкомітет акції протесту формує ініціативні групи. Запис здійснюється за телефоном гарячої лінії 220-10-33, або в наметовому містечку, яке було встановлене у понеділок з самого ранку біля головного входу до Львівської міськради і яке функціонує цілодобово.

Акції протесту під стінами Ратуші відбуватимуться кожного дня, починаючи з найближчого понеділка. Початок акцій – 12.00. А в четвер, 9 листопада, о 10:00 відбудеться мітинг за участі усіх гравців команди „Карпати”, тренерського складу та керівництва футбольного клубу.

„Зелено-біла” революція: з чого все починалося

„Карпат” розпочали наймасовішу акцію підтримки команди з часів незалежності України

Епопея про владу та „Карпати”, схоже, зупинилася на кульмінації. На чий бік перехиляться шальки терезів долі буде відомо зовсім скоро – у четвер. Саме тоді, на сесії Львівської міської ради депутати мають вирішити чи передавати багатостраждальний стадіон „Україна” в оренду „зелено-білим”.

Матч між „Карпатами” та „Арсеналом” міг не відбутися. І погода не була на те причиною. У п’ятницю зранку, коли київська команда приїхала на стадіон тренуватися, побачила перед зачиненими дверима трактор. Ніхто з персоналу стадіону не мав жодного бажання пропустити гостей на тренування. Як виявилося, працівники отримали наказ „згори”. Майже у той же час, директор ЛКП „Спортресурс” Остап Блищак розпочав прес-конференцію, де звинуватив „Карпати” в небажанні виконувати умови договору. Мовляв, клуб заборгував „Спортресурсу” майже 100 тисяч гривень. На прес-конференції був присутній і генеральний директор „Карпат” Олександр Єфремов. „Ми вам нічого не винні і усі відповідні документи у нас є. Ваші люди займаються всього лишень прибиранням стадіону, причому роблять це неякісно. Усі інші роботи – на плечах клубу” – такою була його відповідь. Тим часом, влада почула, що пахне смаженим. Міськвиконком на чолі з Андрієм Садовим готувався до прийняття рішення про передачу стадіону „Україна” в оренду „Карпатам” за 1 гривню. Щоправда, скільки часу триватиме ця оренда сказано не було. Поки міськвиконком розглядав поточні питання, під вікнами мерії почулися перші вигуки: „Вперед, „Карпати”, ми з тобою”. Згодом, вигуки стали все голосніші. Реакція Садового не забарилася: „Та це проплачені студенти”. Образа фанів, які прийшли підтримати „Карпати”, не минулася міському голові – вони оголосили безстроковий страйк та розбили намети. Тепер міському голові можна буде повчитися – як треба підтримувати команду рідного міста. „Садовий, виходи”, „Садовий, будь хлопом, подивився в наші очі”, – представники міськвиконкому безперестанку чули скандування фанів. Андрій Садовий не наважився вийти до фанів – відрядив свого радника, який повідомив, що рішення прийнято і тепер справа лише за міською радою.

Олександр Єфремов, генеральний директор ФК „Карпати”

"ФК „Карпати” буде реагувати, лише коли отримає офіційне рішення виконкому або хоча б проект рішення сесії міськради. Причому ми хотіли б отримати рішення до сесії, аби могли проаналізувати його. Утім, навіть з розповсюдженої сьогодні серед журналістів декларації, назвемо її так, вже випливають незрозумілі моменти. За інформацією з джерел у міськраді, місто розглядає можливість укладення договору про оренду стадіону „Україна” терміном на 5 років. Це дивує, бо якщо місто готове віддати стадіон в оренду, то треба це робити на тривалий термін – щонайменше на 20 років. Адже футбольний клуб, вкладаючи величезні кошти у реконструкцію та обладнання стадіону, повинен почуватися спокійно! Чи може чиновники вирішили, що ми щось крадемо? Але ж існує депутатській контроль, контроль того ж виконкому – прошу, перевіряйте! Тим паче, що ми самі наполягаємо на негайному запровадженні органами міської та обласної влади заборони на відчуження спортивних споруд міста та області. Відчужувати спортивні споруди згідно з цим меморандумом влада може лише на абсолютно прозорих тендерних умовах, а також за цілковитої гарантії цільового використання спортивних об’єктів, що має бути підтверджене відповідною договірною та проектною документацією, у тому числі і за умови створення ВАТ „Народна команда ФК „Карпати”. Це - принципова позиція клубу.

Не можу обійти ще один момент. Влада півроку товкла воду в ступі, щоб саме зараз, коли настають морози, сказати: давайте, відповідайте за готовність стадіону приймати матчі, встановлюйте підігрів, обладнуйте дренаж... Вдумайтеся: якби вони рухались раніше, ми би вже восени зробили хоча б половину робіт, а потім взимку закінчили ці роботи, і навесні мали б стадіон, що відповідає усім вимогам!"

Юрій Кардашевський, голова комісії молодіжної політики, спорту та оздоровлення Львівської міської ради

Я особисто переконуватиму депутатів, щоб вони голосували за цю пропозицію. Що з того, що ми виставимо орендну плату 10-15 чи, наприклад, 150 тисяч гривень. Стадіон є для того, щоб там грали у футбол. Досить цих війн. Думаю, що міський голова роз'яснить депутатам, що ми братимемо з клубу лише гривню, а "Карпати" за власний кошт приведуть його до норм ПФЛ, встановлять відеокамери, будуть за ним доглядати. Нині стадіон "Україна" - це баласт у комунальній власності. Понад 30 працівникам потрібно виплачувати зарплату, а це немала сума. Врешті-решт, що, там міськрада сесії проводитиме?

Вівторок, 7 листопада, 12:00

ВИМОГИ ДО ЛЬВІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ учасників акції протесту „Збережемо „Карпати” для Львова!”

Ми, учасники акції протесту „Збережемо „Карпати” для Львова!”, відстоюємо право на забезпечення гідних умов для функціонування футбольної команди „Карпати” (Львів) у рідному місті. Львівські „Карпати” вже майже півстоліття незмінно є гордістю і славою міста Лева і цілого регіону, що їх футбольний клуб достойно презентує. Ми хочемо бачити у Львові команду і футбол європейського рівня, які б виправдовували надії та реалізовувала амбіції вимогливих львів’ян. Ми хочемо, щоб наш клуб мав все необхідне для функціонування і розвитку.

У зв’язку з цим звертаємося до Львівської міської ради та міського голови Львова і

ВИМАГАЄМО:

1. Надати футбольному клубу „Карпати” (Львів) майновий комплекс стадіону „Україна” в оренду на 49 років за оплату у розмірі 1 гривня в рік під інвестиційні зобов’язання.

2. Зобов’язати футбольний клуб „Карпати” власним коштом провести роботи з покращення інфраструктури майнового комплексу стадіону „Україна” згідно генерального плану забудови території спортивного комплексу „Україна”.

3. Накласти мораторій на продаж і відчуження об’єктів спортивного призначення зі зміною цільового використання.

4. Скликати і провести позачергову сесію Львівської міської ради, на якій задовольнити усі перелічені вимоги.

5. Розформувати ЛКП „Спортресурс”, що дискредитувало органи місцевого самоврядування та місто Львів в очах громадськості нашої держави. Пожиттєво відсторонити п. О.Блищака від роботи в органах Львівського місцевого самоврядування.

6. Ухвалити наші вимоги у термін до 15.00, п’ятниці 10 листопада 2006 року.

7. Міському голові Львова п. А.Садовому публічно вибачитися за свавілля підзвітного йому комунального підприємства „Спортресурс” і публічно відзвітуватися перед громадою Львова про виконання наших вимог.

У разі невиконання усіх наших вимог змушені будемо вдатися до радикальніших дій впливу, а саме: блокування роботи Львівської міської ради, блокування трас міжнародного значення, широкомасштабні акції громадянської непокори по всьому Львову.

Учасники акції протесту „Збережемо „Карпати” для Львова”.

Вівторок, 7 листопада, 15:00

„Зелено-біла” революція відкриває 2-й фронт

Зважаючи на велику кількість вболівальників, які хочуть підтримати улюблену команду безпосередньо у наметовому містечку на площі Ринок, у рамках акції протесту „Збережемо „Карпати” для Львова!” кількість наметів перед мерією буде збільшено до 25.

Окрім того, „Зелено-біла” революція відкриває 2-й фронт: вже завтра зранку буде встановлено 15 наметів біля пам’ятника Шевченку. Крім того, нині у наметовому містечку біля Ратуші, біля пам’ятника Шевченку, біля львівських ВУЗів буде встановлено намети, де кожен, кому небайдужа доля „Карпат”, зможе поставити свій підпис під „Вимогами до Львівської міськради учасників акції протесту „Збережемо „Карпати” для Львова!”

Також звертаємося до керівників львівських підприємств, установ, організацій. Не будьте байдужими, прийдіть самі, поінформуйте працівників про те, що в четвер, 9 листопада, о 10:00 відбудеться мітинг за участі усіх гравців команди „Карпати”, тренерського складу та керівництва футбольного клубу.

Нагадаємо, що оргкомітет акції протесту формує ініціативні групи. Запис здійснюється за телефоном гарячої лінії 220-10-33, або в наметовому містечку.

Доля „Карпат” - у ваших руках!

Учасники акції протесту „Збережемо „Карпати” для Львова!”

Вівторок, 7 листопада, 15:40

Завтра Андрій Садовий зможе зіграти з дітьми у футбол на асфальті

Завтра, 8 листопада, о 14:00, на площі перед Ратушею відбудеться міні-матч дитячих футбольних команд. Символічний поєдинок, що його організовує оргкомітет акції протесту „Збережемо „Карпати” для Львова!”, має продемонструвати, в яких умовах доводиться тренуватися юним львівським футболістам. Мер Львова Андрій Садовий може приєднатися до дітей і навіть спробувати зробити підкат – на асфальті.

Оргкомітет акції протесту „Збережемо „Карпати” для Львова!”

Вівторок, 7 листопада, 18:00

Намалюємо „Карпати” для Львова!

У середу, 8-го листопада, о 15:00 у наметовому містечку акції протесту „Збережемо „Карпати” для Львова!” біля Ратуші відбудеться конкурс малюнку на тему футбольного клубу „Карпати”. У конкурсі візьмуть участь студенти Академії мистецтв, також запрошуються усі бажаючі.

Оргкомітет акції протесту „Збережемо „Карпати” для Львова!”

Міська влада НЕ задовольнила вимоги акції протесту „Збережемо „Карпати” для Львова!”

Вимоги акції протесту – безпідставні. Про це на сьогоднішній прес-конференції заявили радники мера Львова Остап Процик та Василь Косів. Стадіон беріть на рік, ще й нам за це подякуйте, бо „ми вам подарували (?!) півтора мільйони гривень”. Навіщо вам його аж на 49 років? Може, власники зміняться, може ви там побудуєте невідомо що. А як будете чемні, то продовжимо оренду ще на рік. І так доти, доки наша каденція не закінчиться...

Морфологічні штампи міської ради – конструктивні відносини, рамки чинного законодавства, стіл переговорів... Повільність усього, що робиться в стінах Ратуші – це ще один штамп. Байдужість – ще один штамп. Таких штампів багато. Реальної роботи – мало. „Ми любимо „Карпати” – так міський голова Львова Андрій Садовий говорить у кожному інтерв’ю. Проте ця любов, м’яко кажучи, дуже дивна. Команду можна любити вдома біля телевізора на канапі, а можна на трибунах стадіону під час заметілі. Яка любов реальніша? Команду можна любити в офісі, сидячи в шкіряному кріслі, а можна мерзнути в наметах і добиватися, щоб тебе почули. Східна філософія каже: „Якщо ти скажеш мені один раз – я тобі повірю. Якщо два рази – почну сумніватися. Якщо повториш мені це тричі – я скажу, що ти мене обманюєш”. Ми перестали вірити в любов Андрія Садового до „Карпат”...

Двоє представників міського голови - радник Остап Процик та заступник мера з гуманітарних питань Василь Косів прийшли віддуватися за свого шефа. Проте толку з цього вийшло мало. Адже окрім монотонного зачитування відповідей мерії на вимоги клубу вони не змогли відповісти на більшість поставлених журналістами питань. Так, службового розслідування щодо самовільної блокади стадіону „Україна” з боку ЛКП „Спортресурс” мерія ще досі не розпочала. Коли розпочнуть – невідомо. У чиїй компетенції проводити це розслідування, Косів та Процик не знають, адже „це знати не в їхній компетенції” (???!!!)

Генерального плану забудови стадіону „Україна” вони не бачили взагалі – чесно у цьому зізналися. Мабуть, хлопці вперше почули про його існування. Просто смішно було зі слів: „Знаєте, які великі кошти міська рада вклала у стадіон „Україна”? Аж 300 тисяч гривень! Але їх не використали за призначенням, а перевели на бюджет наступного року”. Це як в анекдоті: „Теоретично ми з тобою мільйонери, а фактично...” Представники мера договорилися до того, що ФФУ вважає стадіон „Україна” одним з найкращих в нашій державі. Мабуть, вони не знають (чи не хочуть знати), що йдеться лишень про м’який трав’яний килим, за яким доглядає ФК „Карпати”, але аж ніяк не за стадіон в цілому.

Ще одна показова ремарка пролунала з чиновницьких вуст. На стадіон „Україна”, як виявилось, поклав око ФК „Львів”. Мовляв, їм треба розвиватися, а стадіон СКА не відповідає амбіціям клубу. Тож президент „городян” пан Кіндзерський звернувся до міськради з проханням розбудовувати стадіон „Україна” на пайових засадах...

І наостанок. Виявляється, що за останні 5 років міська влада вклала у стадіон... 18 мільйонів гривень і дуже цим пишається! Така цифра звучить вперше. І хоч вона, звісно, сумнівна, але на мить навіть припустімо, що це відповідає дійсності. Тоді виходить так: за помилки старої влади ми відповідати не збираємось, а от її здобутки присвоюємо собі двома руками...

До теми

Відповідь міської влади на вимоги акції протесту „Збережемо „Карпати” для Львова!”, що прозвучала на прес-конференції

1. Надати футбольному клубу „Карпати” (Львів) майновий комплекс стадіону „Україна” в оренду на 49 років за оплату у розмірі 1 гривня в рік під інвестиційні зобов’язання.

Відповідь. Це рішення приймуть міські депутати. Ми наполягаємо на терміні оренди 1 рік

2. Зобов’язати футбольний клуб „Карпати” власним коштом провести роботи з покращення інфраструктури майнового комплексу стадіону „Україна” згідно генерального плану забудови території спортивного комплексу „Україна”.

Відповідь. Ми згідні

3. Накласти мораторій на продаж і відчуження об’єктів спортивного призначення зі зміною цільового використання.

Відповідь. Підписувати мораторій немає сенсу. Даємо гарантії, що жоден об’єкт спортивного призначення, підзвітний місту, відчужуватися не буде.

4. Скликати і провести позачергову сесію Львівської міської ради, на якій задовольнити усі перелічені вимоги.

Відповідь. Сесія відбудеться в четвер, 16 листопада

5. Розформувати ЛКП „Спортресурс”, що дискредитувало органи місцевого самоврядування та місто Львів в очах громадськості нашої держави. Пожиттєво відсторонити п. О.Блищака від роботи в органах Львівського місцевого самоврядування.

Відповідь. Такі питання потрібно вирішувати через суд

6. Ухвалити наші вимоги у термін до 15.00, п’ятниці 10 листопада 2006 року.

Відповідь. Сесія відбудеться в четвер, 16 листопада

7. Міському голові Львова п. А.Садовому публічно вибачитися за свавілля підзвітного йому комунального підприємства „Спортресурс” і публічно відзвітуватися перед громадою Львова про виконання наших вимог.

Відповідь. „Спортресурс” – непідзвітне меру підприємство, тож вибачатися Андрій Садовий не буде

Ростислав ЯЩИШИН, Інформаційний центр ФК „Карпати”

Середа, 8 листопада, 18:00

Куйбіда за „Карпати”

Кількість підписів уболівальників „Карпат” до міської влади з вимогою передати стадіон „Україна” в оренду безперервно росте. „Принаймні втричі ця кількість перевищує очікувані результати” – кажуть організатори акції. Чимало підписів ставлять польські туристи, які добре знають львівську команду, а також жителі Києва, Одеси та Харкова. Свої підписи ставлять і відомі громадяни Львова, зокрема колишній міський голова Василь Куйбіда.

Інформаційний центр ФК „Карпати”

Середа, 8 листопада, 18:30

Діалог з міською владою відновився?

Зустріч Почесного президента „Карпат” Петра Димінського та керівників фракцій Львівської міської ради, в цілому, можна назвати конструктивною. Депутати відповідально поставилися до зустрічі і їхні питання знаходили чіткі відповіді. Петро Димінський вкотре намагався пояснити депутатам концепцію створення ВАТ „Народна команда ФК „Карпати”, пояснити, яка може бути з цього вигода для міста та дітей.

Керував зустріччю секретар міської ради Володимир Квурт. Для себе він попросив роль арбітра. Спочатку Квурт запропонував власнику „Карпат” 10 хвилин для висловлення власної позиції. Проте, Петру Димінському цього виявилося замало і він попросив не вводити його в обмеження. „Я говоритиму стільки, скільки вважаю за потрібно, інакше не розумію, для чого ми тут зібралися. Щоб розповісти вам, що таке футбольний клуб, 10 хвилин замало” – сказав Почесний президент. В основному, суперечки між депутатами та Петром Димінським точилися навколо недобудованого торгівельного комплексу, що знаходиться поряд зі стадіоном. Хоча, усі відповідні документи на його законне перебування у Петра Димінського були, депутати цікавилися його цільовим призначенням. Плавно перейшли на тему стадіону. „Сам стадіон „Карпатам” не потрібен. Потрібен весь спортивний комплекс стадіону, щоб ми змогли збудувати там дитячу футбольну школу з великим спортивним залом та басейном, 5 полів, одне зі штучним покриттям, готельний комплекс. Тоді команда зможе розвиватися і виконувати поставлені завдання”. Петро Димінський також заявив, що ці завдання вирішуватиме не він, у випадку створення ВАТ, а збори акціонерів. „Якщо справа в мені – я готовий продати „Карпати”. Я вклав у цю команду 50 мільйонів доларів. Готовий продати її вам за 25 мільйонів. Можу віддати вам її в оренду і дивитися, що ви робитимете. Якщо ці варіанти вам не підходять, то передайте стадіон „Карпатам” в оренду на 49 років спортивний комплекс. Ми за власні кошти приведемо його до ладу”. Остаточно переконала депутатів заява Петра Димінського про можливий переїзд „Карпат” на 1 рік в інше місто, де „зелено-білих” чекають із нетерпінням. „За цей час ми збудуємо на стадіоні „Прогрес” сучасну європейську арену і „Карпати” стануть комерційним продуктом. Матиму моральне право виставляти таку ціну на квитки, яку вважаю за потрібну”. Більшість представників фракцій погодилися на конструктивну співпрацю і запропонували створити робочу групу, що оперативно вирішить наболілі питання. Її склад завтра зранку повинен лягти на стіл Володимира Квурта. В цілому, депутати міської ради показали бажання працювати у даному напрямку.

Інформаційний центр ФК „Карпати”

Середа, 8 листопада, 19:00

Центр і Захід разом

Майже 400 фанів київського „Динамо” приїдуть підтримати своїх колег зі Львова на „зелено-білому” майдані. Після цього фани підуть на футбол, підтримувати свої команди. Дружба між вболівальниками „Карпат” та „Динамо” відома ще з радянських часів, коли вони підтримували боротьбу за Незалежність України.

Інформаційний центр ФК „Карпати”

Четвер, 9 листопада, 14:00

„Садовий, виходи!”, або Революція триває

Андрій Садовий не вийшов. Не зважаючи на заклики двох тисяч фанів „Карпат”, що зібралися біля Ратуші та наметового містечка. Мер не зміг вийти, бо передчасно потурбувався про те, щоб вислизнути з бунтарського Львова у більш спокійний Київ. Кажуть, поїхав в гості до Леоніда Черновецького. Мабуть, обом мерам буде про що поговорити і вилити один одному душу. Хтось розкаже, як спалювали його солом’яне опудало, хтось - як повинен себе поводити справжній галицький хлоп...

У багатьох інтерв’ю Андрій Садовий заявляв, що без згоди громади він не може передавати будь-які об’єкти „Карпатам”. Він хотів почути думку громади – він її почув. Тобто, почує, коли після повернення з Києва захоче подивитися новини по телебаченню. Якщо ж Андрій Іванович вважає, що акція протесту уболівальників „Карпат” не відбиває загальної думки громади – нехай проведе соціологічне опитування чи виставить це питання на міський референдум. Бо як же інакше він „розписується” за всіх, говорячи про громадську думку?

З самого ранку площа Ринок замайоріла зелено-білими прапорами. Щохвилини до наметового містечка підходили уболівальники „Карпат”. Швидко збудували сцену навпроти головного входу в Ратушу. Усі небайдужі, в тому числі діти та пенсіонери, тримають транспаранти. „Краще місто без „голови”, аніж Львів без „Карпат”, „Львів без „Карпат” – Садовий без мантії”... Мабуть, тепер міський голова Львова не вважає, що під стінами його фортеці зібралися „проплачені студенти”, як він сам же заявив на виконкомі міськради. Як влучно сказав один з уболівальників: „Купити любов до міста та футбольної команди неможливо”. Серед міських чиновників на площі лише радник мера Остап Процик. Згодом до нього вийшли Олександр Пазичук та Василь Косів. Процик ділиться враженнями, каже, що людей мало. То може, раднику міського голови варто було б поцікавиться у правоохоронних органів щодо кількості людей? 2 000 – така офіційна цифра правоохоронців. Коли востаннє під стіни Ратуші приходило 2 000 людей?!

Окрім уболівальників під стіни міської ради прийшли футболісти: Тлумак, Мартищук, Пшеничних, Федорів, Шмаков, Кобін, Сучков, Худоб’як, Батіста, Фещук та Ґолбан. Вони відразу потрапили в щільне кільце фанів, які просили автографи. Не відмовляли нікому. Чимало автографів роздав Юрій Дячук-Ставицький. До нього підходили уболівальники різного покоління: „Одна жінка, мабуть з еміграції, плакала, казала, що пишається уболівальниками і командою. Підходили інваліди, пенсіонери, всі висловлювали свою підтримку клубу.” Алєксандру Ґолбан сказав, що ще ніколи і ніде не бачив таких фанів. Капітан команди Андрій Тлумак згадував, як він ще дитиною ходив з батьком на стадіон: „Карпати” завжди грали у Львові. Не уявляю, як вони можуть грати в іншому місті, без таких уболівальників”. Сергій Пшеничних вірить у загальну перемогу: „Я вважаю, що після таких акцій керівництво міста повинне прийняти правильне рішення. Заради таких фанів – найкращих у світі!”

Футболісти вийшли на сцену. Дякували своїм фанам за підтримку. Потім кілька з них вибили м’ячі з автографами у натовп. Найдовше летів м’яч, запущений Батістою. Футболісти пішли на тренування – готуватися до матчу проти „Динамо”. Фани залишилися. Організатори надали слово усім охочим. Уболівальники різного віку висловлювали свої думки, підтримували команду. Через деякий час фани розійшлися – потрібно було дати дорогу трамваям, що певний час не могли їздити, бо перекрили дорогу. Намети залишилися. Вони стоятимуть доти, доки міські чиновники ігноруватимуть вимоги учасників акції протесту „Збережемо „Карпати” для Львова!”.

Ростислав ЯЩИШИН, Інформаційний центр ФК „Карпати”

Коментар

Олександр Єфремов, генеральний директор ФК "Карпат"

Те, що сьогодні під стінами Львівської міськради зібралася така кількість вболівальників, свідчить про те, що їх уже довело свавілля міських чиновників по відношенню до улюбленого клубу. Одна з вимог клубу до Львівської міськради про передачу цілісного майнового комплексу стадіону «Україна» в оренду на 49 років виставлена для того, аби клуб міг розвинути інфраструктуру, в тому числі побудував п’ять футбольних дитячих полів. Вимога окремих представників виконавчих органів Львівської міськради демонтувати ринок на території ЦМК стадіону «Україна» - нісенітниця, оскільки всі відповідні документи на будівництво цього об’єкту у футбольного клубу є. Коли було прийнято рішення забрати стихійний ринок з периметра чаші стадіону, на території ЦМК «Україна» клуб, отримавши необхідні дозволи, розпочав будівництво сучасного торгівельного комплексу. Він уже два роки як побудований, але міські чиновники не дозволяють нам здати його в експлуатацію. Хоча за оренду землі ми продовжуємо платити гроші. Чому ми повинні демонтувати ринок? Клуб же повинен на чомусь заробляти!»

Понеділок, 13 листопада

Львівські вболівальники розпочнуть безстрокове голодування! Якщо сесія міськради у четвер не виконає їхніх вимог

Про це сьогодні на прес-конференції повідомив координатор акції «Збережемо «Карпати» для Львова!» Ростислав Гетьман. Бажання саме у такий спосіб добитися виконання своїх вимог зголосилося 10 вболівальників, проте ця цифра наразі є дуже попередньою і буде обов’язково більшою.

За тиждень функціонування наметового містечка до учасників акції жодного разу не вийшов міський голова Львова і не прокоментував цю ситуацію. Проте, як повідомив заступник генерального директора ФК «Карпати», директор ПП «Карпати Спорт Маркетинг» Ігор Дедишин, у нього є інформація з депутатського корпусу, що обранці громади Львова усвідомлюють цю непросту ситуацію і все більше схиляються до того, аби задовольнити вимоги учасників акції.

А під час сесії Львівської міськради 16 листопада відбуватиметься масовий мітинг вболівальників «Карпат» та усіх тих, кому не байдужа доля футболу у Львові. «Громада міста Львова за останній тиждень через ЗМІ багато дізналася про акцію «Збережемо «Карпати» для Львова!», тому ми думаємо, що у четвер, 16 листопада, біля Ратуші збереться мінімум вдвічі більше людей, ніж минулого четверга. Хоча попередня акція також була досить масштабною, – заявив Ігор Дедишин. На мітингу перед вболівальниками «Карпат» та усіма тими, хто прийде підтримати клуб, виступить почесний президент ФК «Карпати» Петро Димінський.

Львів та Київ разом!

Очікується окрім великої кількості місцевих вболівальників, також приїзд до Львова на мітинг київських фанатів, котрі виявили бажання підтримати своїх колег зі столиці Західної України. Взагалі під час останнього матчу у Львові між «Карпатами» та «Динамо» спостерігалося братання вболівальників. Київські фанати прийшли до наметового містечка і залишили свої підписи на підтримку вимог акції «Збережемо «Карпати» для Львова». Також вони виготовили великий банер із написом «Стадіон «Україна» – «Карпатам», який подарували львівським вболівальникам і який зараз висить у наметовому містечку біля пам’ятника Т.Шевченку. Не виключено також, що підтримати своїх колег приїдуть й вболівальники з Дніпропетровська.

Наметове містечко збираються демонтувати

А в п’ятницю, 10 листопада, Галицький районний суд Львова виніс рішення демонтувати наметове містечко біля Львівської міськради, оскільки воно функціонує начебто незаконно. «Але ми впевнені, що функціонування цього містечка здійснюється в межах чинного законодавства, – заявив Ігор Дедишин. За його словами два наметових містечка – під стінами Львівської міськради та біля пам’ятника Т. Шевченку функціонують на законних підставах, оскільки були подані відповідні заявки. За часів мерства Любомира Буняка, справді, було підписано рішення, згідно з яким подавати заявку на акцію потрібно за два дні. «Проте, наскільки мені відомо, це рішення уже не діє», – зазначив І. Дедишин.

Взагалі, судовий процес стосовно законності функціонування наметових містечок, виглядав дещо дивно. Виглядало на те, що рішення суду уже було готове заздалегідь, і його просто офіційно зачитали.

Поки що до наметового містечка біля Львівської міськради не підходив ніхто з правоохоронців, аби виконати рішення суду. Проте, як повідомив Ростислав Гетьман, багато правоохоронців підходять до жителів наметового містечка і висловлюють їм свою підтримку.

Вівторок, 14 листопада

Крига скресла? Представників наметового містечка запросили на перемовини

Сьогодні, 14 листопада начальник відділу фізкультури та спорту міськради Олександр Пазичук запросив представників акції протесту "Збережемо "Карпати" для Львова!" у стіни Ратуші. Чиновник проконсультувався з пікетувальниками щодо вимог акції протесту. Також сьогодні о 18:00 представників наметового містечка запрошено на засідання робочої групи, де депутати та керівництво ФК "Карпати" разом працюватимуть над проектом рішення щодо оренди стадіону "Україна", яке у четвер, 16 листопада розглядатиметься на сесії міськради.

Середа, 15 листопада

Влада просить забрати намети з-під стін Ратуші

Чергова зустріч керівників ФК „Карпати” та представників міської влади відбулася вчора у приміщенні малого сесійного залу Ратуші. Владу на цій зустрічі представляли керівник комісії спорту міськради Олександр Пазичук, а також делегати від усіх фракцій. Роль арбітра знову взяв на себе секретар ради Володимир Квурт. На зустріч також запросили директора ЛКП „Спортресурс” Остапа Блищака.

Від „Карпат” виступали гендиректор Олександр Єфремов, директор „Карпати Спорт Маркетинг” Ігор Дедишин, керівник міжнародного відділу Тарас Гордієнко, менеджер з управління проектами Львівської міської громадської організації "Експерт-група" Андріян Фітьо, керівник юридичного відділу Вадим Ладницький. У зустрічі брали участь і представники наметового містечка, зокрема координатор акції протесту „Збережемо „Карпати” для Львова!” Ростислав Гетьман.

Сумнівів у тому, що на стадіоні „Україна” мають грати „Карпати”, ні в кого не виникало. Суперечки велися щодо терміну оренди головної арени Львова. Варіантів запропонували чимало. 49 років – така пропозиція клубу та пікетувальників. На користь такого варіанту Олександр Єфремов навів чимало причин та прикладів: „Коли ти береш авто на один день – за ним не надто слідкуєш. Коли ж береш авто на 10 чи більше років – то, відповідно, доглядаєш, вдосконалюєш та піклуєшся про нього”. Утім, депутати заявили, що наразі не готові віддати стадіон „Україна” в оренду на такий довгий термін. Натомість вони пропонували віддати стадіон в оренду на 5 років з подальшим пролонгуванням угоди. Ще один варіант було відхилено – передати стадіон в безстрокову оренду „Карпатам”. „Це буде некоректно щодо наших майбутніх поколінь” – заявив керівник фракції „Пора” Петро Адамик.

Окрім „Карпат” на полі стадіону „Україна” виявив бажання грати ФК „Львів”. До речі, представник влади, який зачитував цю пропозицію, чомусь вважає, що ФК „Львів” – команда вищої ліги... Мабуть, представникам міськради не дуже добре відомо, скільки зусиль потрібно прикласти до того, аби вийти у вищу лігу...

Депутати також попросили пікетувальників припинити акції протесту, оскільки „розпочався конструктивний діалог і сторони повинні довіряти один одному”.

Середа, 15 листопада

Місто та ФК «Карпати» не домовилися про термін та умови оренди комплексу стадіону «Україна». Завтра вболівальники клубу розпочнуть голодування?

Сьогодні, 15 листопада, засідання депутатської робочої групи Львівської міськради за участі керівництва ФК «Карпати» та вболівальників клубу завершилося тим, що сторони так і не змогли домовитися про взаємоприйнятні умови надання ЦМК стадіону «Україна» в оренду клубу. Завтра, 16 листопада, на думку депутатів Львівської міськради, це питання на сесію виноситися не буде.

Головною причиною «спотикання» сторін став термін оренди та територія цілісного майнового комплексу стадіону «Україна», яка у перспективі мала б увійти зі сторони Львівської міськради до ВАТ «Народна команда «Карпати». Представники ФК «Карпати» наполягають, аби термін оренди ЦМК «Україна» становив більше ніж 5 років, що день до того запропонували депутати Львівської міськради. Як пояснив генеральний директор клубу Олександр Єфремов, важко робити якісь інвестиційні проекти на території ЦМК стадіону, якщо буде наданий малий термін оренди.

Голова депутатської робочої групи Юрій Кардашевський зазначив, що пропозиція від Львівської міськради полягає у тому, аби надати ЦМК «Україна» в оренду на 5 років та з гарантією від клубу в тому, що цей об’єкт буде доведений до того стану, аби відповідати усім вимогам ПФЛ України. Якщо це станеться, то місто може пролонгувати оренду ще на 10 років. Але на 49 років, як того вимагав раніше ФК «Карпати», місто віддати стадіон в оренду не зможе.

Голова фракції «Пора» Петро Адамик зазначив, що місто могло б дати і на малий термін в оренду ЦМК стадіону, самостійно зробивши усі необхідні роботи, аби арена відповіала усім вимогам ПФЛ. Олександр Єфремов заявив, що ніхто уже давно не вірить у такий варіант, бо попередній досвід Львівської міськради минулих скликань свідчить, що місто самостійно не спроможне провести усі необхідні роботи.

Юрій Кардашевський підтвердив слова генерального директора ФК «Карпати», навівши приклад, що два роки тому з міського бюджету уже були виділені кошти на те, аби зробити підігрів на стадіоні, а підігріву досі немає. Директор ЛКП «Спорт ресурс» Остап Блищак також виступив за те, аби роботи на стадіоні «Україна» проводив клуб.

Координатор акції «Збережемо «Карпати» для Львова!» Ростислав Гетьман заявив, що якщо завтра це питання не буде винесене на засідання сесії, то вболівальники розпочнуть голодування, про що заявляли уже раніше. Заступник міського голови Львова Василь Косів спрогнозував, що винесення цього непідготовленого питання на завтрашню сесію буде нереальним. На це Ростислав Гетьман відповів, що пікетують Львівську міськраду уже практично два тижні, тому розглянути це питання було достатньо часу.

Врешті депутати почали один за одним полишати малу сесійну залу Львівської міськради. Дати наступного засідання, як і будь-які конкретні шляхи вирішення проблеми так і не були названі.

Четвер, 16 листопада

Під Львівською мерією фани «Карпат» засвистали Садового

Сьогодні, 16 листопада, міський голова Львова Андрій Садовий вперше вирішив поспілкуватися з фанатами ФК «Карпати», які вже кілька днів живуть у наметах під міською радою. А.Садовий повідомив, що депутати на сьогоднішній сесії «проявили велику підтримку» футбольного клубу – проголосували за надання пільг на оренду стадіону на п’ять років у розмірі 1 грн.

У відповідь на це повідомлення фанати «Карпат» почали кричати «Ганьба Садовому!» й свистіти.

На закиди вболівальників, чому йдеться про такий малий термін оренди, А.Садовий зазначив, що цього вимагають умови проведення «Євро-2012». За його словами, одна з основних умов того, щоб Львів і надалі розглядався претендентом на проведення тут чемпіонату, є те, що стадіон не може перебувати в приватних руках. «Ми робимо все можливе, щоб футбол розвивався», – емоційно заявив А.Садовий.

Він зазначив: щоб говорити про ще одне винесення цього питання на сесію, перед тим слід керівництву футбольного клубу демонтувати ринок і відновити на цьому місці футбольне поле.

Щойно депутати Львівської міської ради проголосували за ухвалу про надання пільг ФК «Карпати». Питання розглядалося дуже швидко, оскільки міський голова Львова поспішав. Як повідомив Андрій Садовий, стадіон «Україна» надано в оренду ФК «Карпати» до 2012 року по 1 гривні на рік.

Ухвала, котру запропонував ФК «Карпати», де йшлося про те, що для належного розвитку футболу потрібно передати в оренду ще й додаткові поля, до уваги міський голова взагалі не взяв.

«Більшої любові до своїх футбольних клубів жодне місто не проявляло. Щодо додаткових полів – це інша тема, на одному з них зараз розташований базар», – заявив А. Садовий.

Голосування відбувалося двічі. Вперше електронна система дала збій, вдруге «за» проголосували 80 депутатів ЛМР.

Четвер, 16 листопада

Андрій Садовий: люблю тебе я дивною любов’ю...

Сьогодні мер Львова Андрій Садовий не витримав. Він таки вийшов до фанів „Карпат”, які зібралися на акцію протесту „Збережемо „Карпати” для Львова!”. Говорив мер не довго і, як вже усі звикли, не по темі. Він сказав, що місто сьогодні „дуже полюбило „Карпати”, бо віддало клубу стадіон в оренду аж на 5 років аж за одну гривню. „Ви ще десь бачили в Україні таку допомогу клубу”? Дивно, як швидко змінюються думки нашого мера. Кілька тижнів тому він заявляв, що оренда в розмірі 2 мільйонів гривень на рік за стадіон – найвигідніша в Україні. Тепер говорить, що ніде влада так не допомагає футболу, як у Львові...

Питання щодо оренди „України” на сесії вирішили швидко. Мабуть, сподівалися: почувши це рішення, фани розійдуться задоволеними. Утім, сама лише чаша стадіону, яку згідно рішення віддали „Карпатам” в оренду, не відповідає вимогам, які учасники акції протесту висували міськраді. Про верхні та нижні поля стадіону „Україна” у рішенні взагалі не йдеться. Тож пропозиції Петра Адамика, керівника фракції „Пора”, а саме - закріпити ці поля за карпатівською школою, наразі так і залишились в повітрі. Натомість, Садовий вимагає демонтувати ринок біля стадіону, який, мовляв, збудований на дитячому полі. Скільки вже можна про це говорити? Уся дозвільна документація на експлуатацію ринку є, місце також вибране цілком законно. Та й протягом 5-ти років „Карпати” справно сплачували в міську казну податки за землю, незважаючи навіть на те, що ринок ще не функціонує. Невідомо, чому Садовому так мозолить очі цей об’єкт...

5 років і не більше. Про 10 не може бути й мови, адже Садовий щиро вірить, що в 2012 році в Україні відбудеться Чемпіонат Європи. А стадіон в такому випадку повинен належати місту. Так от, Андрію Івановичу, ви дуже помиляєтесь. Незважаючи на вашу „компетентність” у цій справі, як ви самі заявили, відповідальний за проведення Євро-2012 в Україні Іван Федоренко заявив, що абсолютно жодного значення не має, чи це стадіон міста чи він перебуває в оренді футбольного клубу. Після мітингу згаданий вже Петро Адамик ці розходження в обізнаності людей, на яких покладена підготовка до Євро-2012, прокоментував так: „На жаль, Андрія Івановича хтось ввів в оману, хтось йому так сказав...”

До пікетувальників під Ратушу знову прийшли футболісти „Карпат”. Найкращий бомбардир команди Батіста та капітан Андрій Тлумак дякували фанам за підтримку, роздавали автографи, подарували вболівальникам і свої „рози”. Батіста сказав українською: „Привіт! Я хочу сказати одне: ви – найкращі!”

Четвер, 16 листопада

Садовий підмінив рішення міськради щодо оренди стадіону «Україна»?

«Найбільше нас обурило те, що домовленості між клубом, вболівальниками і міською владою абсолютно проігноровані в рішенні сесії щодо оренди стадіону «Україна», – заявив Західній інформаційній корпорації директор ПП «Карпати Спорт Маркетинг» Ігор Дедишин.

«Працювала робоча група. Були досягнуті певні домовленості. Ми прийняли компромісне рішення для усіх сторін: «Карпатам» дають в оренду цілісний майновий комплекс стадіону «Україна» на 10 років за 1 гривню в рік. Все було погоджено з фракціями і комісіями міської ради. І сьогодні голова депутатської комісії з питань фізичної культури та спорту Юрій Кардашевський запропонував розглянути саме такий проект ухвали міськради. Але Андрій Садовий не поставив це питання на голосування і виніс свій проект ухвали: передати в оренду не ЦМК «Україна», а лише сам стадіон терміном не на 10, а лише на п’ять років. І ця ухвала була прийнята. Цікаво, хто готував це рішення? Воно ні з ким не було узгоджене! На основі чого готувалося це рішення?

А стосовно базару, то він на території ЦМК «Україна» знаходиться законно. Ринок є в генеральному плані забудови, та й розміщується він там тому, що у 1999 році сама Львівська міська рада прийняла рішення про винесення базару з території стадіону», – наголосив І.Дедишин.

Четвер, 16 листопада

ГОЛОД

Сьогодні, 16 листопада о 18:00 учасники акції протесту "Збережемо "Карпати" для Львова!", доведені небажанням влади задовільнити їхні вимоги, розпочинають голодування. Наразі готовність голодувати висловили 12 пікетувальників в обох наметових містечках - біля Ратуші та пам`ятнику Шевченка. Утім, ця цифра не є остаточною, оскільки вже зараз є бажаючі приєднатися до голодування.

П’ятниця, 17 листопада

„Карпати” не гратимуть на "Україні"

„Ви знаєте, з ким ми маємо справу?” – запитав Почесний президент „Карпат” Петро Димінський у журналістів під час прес-конференції. „Я протягом двох років намагався зробити вигідний для регіону інвестиційний проект, намагався виконати бодай один крок на зустріч людям з тих десяти, про які заявляв наш Президент. Я хотів поділитися з вами. Мені особисто це не потрібно. Якби це було мені потрібно, я б міг зробити так, щоб усі депутати міської ради принесли стадіон на руках мені додому. Але я не даю хабарів – це моя позиція.”

Незабаром, за словами Петра Димінського, розпочнеться будівництво стадіону „Прогрес” максимум на 5000 місць – через кілька років саме на ньому гратимуть „Карпати”: „Де ми гратимемо у другому колі цього чемпіонату, я не знаю. Можливо, в Тернополі, можливо, в Івано-Франківську.” За словами Петра Димінського, він з повагою ставиться до вболівальників клубу, яких назвав найкращими у світі, проте деякий час доведеться команді грати в іншому місті, оскільки умови оренди стадіону «Україна» є для клубу не тільки неприйнятними, але й принизливими.

За словами Петра Димінського, він не бажає більше співпрацювати з владою, оскільки вона не тримає свого слова: „Ми домовлялися про оренду на 49 років. Перед голосуванням мені принесли проект угоди, де попросили зменшити термін до 10 років. Я і на це погодився, але поставив умову: „Якщо ми виконуємо усі зобов’язання, термін продовжується”. Проте, Садовий поставив на голосування зовсім інший проект. Депутати проголосували за те, що віддають нам в оренду стадіон за одну гривню на рік. Окрім того вони зобов’язують мене витрачати щороку 2 мільйони гривень на розвиток дитячо-юнацького футболу, а також щороку звітуватися перед депутатами. Але в який футбол мені вкладати гроші? Нам не віддали жодного спортивного майданчика! Це не політики і не бізнесмени. Це мародери”.

Усі три пункти вчорашнього рішення міськради Петро Димінський піддав жорсткій критиці. По-перше, за його словами, 5 років – це надто малий термін, аби реалізувати інвестиційний проект згідно з генеральним планом забудови цілісного майнового комплексу стадіону «Україна». Причому цей проект потрібен, за словами Петра Димінському, не йому, а для громади міста насамперед.

По-друге, Львівська міська рада пропонує віддати в оренду лише чашу стадіону «Україна», а не цілісний майновий комплекс. «А по-третє, вони ще й вимагають, аби я щорічно звітувався перед ними, куди вкладаю тих 2 мільйони гривень, які повинні були йти на оренду стадіону, але які мають надходити на розвиток дитячо-юнацького футболу. А як я можу вкладати кошти у розвиток дитячо-юнацького футболу, якщо, по суті, немає куди вкладати? Вони ж навіть не дали нам жодного поля для дітей!», – заявив Петро Димінський.

На те, аби реалізувати інвестиційний проект цілісного майнового комплексу стадіону «Україна», за словами Петра Димінського, потрібно мінімум 200 млн доларів, причому інвестор уже є. «Скажіть, будь ласка: те, що міська влада не хоче, аби в економіку було вкладено 200 млн доларів і створено 10 тисяч робочих місць, сплачувалися мільйони гривень податків, а потім це все ще й лишилося у місті – це державницька позиція?», – заявив Петро Димінський. За його словами, в інвестиційному проекті цілісного майнового комплексу передбачено будівництво п’яти футбольних полів, в тому числі й штучного, сучасна ДЮСШ, готельний комплекс, дві автостоянки (одна з яких – підземна), рекреаційний центр.

Петро Димінський заявив, що може віддати місту клуб в безкоштовну оренду. До того ж, навіть виділяти мільйон доларів щороку як спонсорську допомогу. „Вони вважають, що я заробляю гроші на клубі? Нехай покерують ним і спробують щось заробити. Я віддам клуб, але за умови, що вони мені його повернуть в тому стані, в якому він є зараз”.

Наостанок, Петро Петрович запропонував Андрію Садовому угоду. „Мер хоче Євро-2012? Я дам йому особисто 5 мільйонів доларів, якщо Чемпіонат Європи відбудеться в Україні, і Львів зі збудованим владою стадіоном буде одним з міст-господарів першості. Якщо ні – нехай піде у відставку”.

Те, що Андрій Садовий вчора, 16 листопада, оголошував на мітингу перед вболівальниками, начебто термін оренди на 5 років пов’язаний з тим, що Львів може залишитися без матчів Євро-2012, Петро Димінський назвав некомпетентністю міського голови Львова.

Оскільки ФК «Карпати» не виступатимуть з наступного сезону у Львові, Петро Димінський повідомив, що запланована раніше купівля 7-10 нових футболістів, мабуть, не відбудеться, оскільки гравців просто нікуди запрошувати.

П’ятниця, 17 листопада

Петро Димінський просить учасників акції протесту „Збережемо „Карпати” для Львова!” припинити голодування

Почесний президент „Карпат” Петро Димінський звернувся до голодуючих вболівальників, які підтримують команду під стінами Ратуші: „Я дякую вам за підтримку, за вашу мужність, за вашу віру, але прошу припинити голодування. Наша влада не варта цих жертв. У них немає розуму, совісті і честі. Влада просто витерла ноги об вболівальників”.

П’ятниця, 17 листопада

Андрій Садовий вітає рішення ФК "Карпати" будувати у Львові новий стадіон

Текст заяви міського голови Львова подаємо в повному обсязі:

«Рішення власника ФК «Карпати» будувати у Львові новий стадіон на базі «Прогресу» я вітаю. Чим більше спортивних споруд матиме місто, тим краще. Сподіваюсь ФК «Львів» також зголоситься відремонтувати один з львівських стадіонів. Такі ініціативи з їх сторони вже були. Ще один стадіон ми будемо будувати до ЄВРО-2012.

Що стосується намірів керівництва ФК «Карпати» вивезти команду зі Львова на момент будівництва – то це нонсенс. «Карпати» мають усі можливості грати на «Україні». Зрештою, можуть за 1 гривню в рік взяти цей стадіон в оренду до 2012 року з подальшою пролонгацією договору. А вивозити команду, яка все своє життя грала у Львові, не можна. «Карпати» були створені львів’янами, і команда не може ставати заручником чиїхось тимчасових примх і шантажу».

П’ятниця, 17 листопада

Володимир Квурт: "Створити ВАТ "Народна команда ФК "Карпати" уже зараз неможливо"

До розгляду питання створення ВАТ «Народна команда «Карпати» можна ще буде повернутися, але для цього потрібна добра воля обох сторін. Хоча, на мою думку, ініціативу повинен проявити саме клуб, тоді й міська влада повернеться до цього питання. Врешті, це наш обов’язок, – заявив сьогодні, 17 листопада, на прес-конференції секретар Львівської міськради Володимир Квурт.

Створити ВАТ уже зараз, на думку Володимира Квурта, є неможливим, оскільки це питання поки що є неготовим. На думку секретаря Львівської міськради, клуб у даному питанні чинить методом шантажу. «Діалог, коли є дві протилежні позиції, повинен ґрунтуватися на компромісі», – пояснив Володимир Квурт.

«Пропонуючи футбольному клубу «Карпати» стадіон «Україна» на п’ять років, ми керувалися часовим терміном каденції депутатів», – заявив секретар Львівської міськради Володимир Квурт. Запитання журналіста про те, чи компетентною є заява міського голови Львова Андрія Садового, який учора, 16 листопада, виступаючи перед вболівальниками на мітингу, заявив, що термін оренди на п’ять років пов’язаний з участю Львова у тендері на право проведення у себе матчів Євро-2012, Володимир Квурт не прокоментував. Лише зазначив, що це питання до Андрія Садового.

Координатор акції «Збережемо «Карпати» для Львова!» Ростислав Гетьман, який був присутній на прес-конференції Володимира Квурта, повідомив, що сьогодні ввечері збереться нарада вболівальників, на якій вирішать, що робити далі. Нагадаємо, що сьогодні на прес-конференції почесний президент ФК «Карпати» Петро Димінський висловив прохання до вболівальників припинити голодування, оскільки, цитуємо «Наша влада не варта цих жертв. У них немає розуму, совісті і честі. Влада просто витерла ноги об вболівальників».

Довідка

Виступаючи вчора, 16 листопада, перед мітингуючими вболівальниками ФК «Карпати» Андрій Садовий заявив, що термін у 5 років пов’язаний з тим, що у разі, якщо стадіон буде у приватній (а не комунальній) власності, то Львів випаде з обойми міст-претендентів на проведення у себе матчів Євро-2012. Вболівальники почали скандувати, що це неправда, натомість Андрій Садовий повідомив, що він входить до оргкомітету проведення Євро-2012 у Львові, тому більш компетентний у цій справі.

Натомість голова оргкомітету з проведення Євро-2012 в Україні, віце-президент ФФУ Іван Федоренко неодноразово у ЗМІ заявляв, що немає значення, у яких руках стадіон – приватних чи комунальних. Тому це абсолютно не завадить Львову брати участь у тендері на проведення у себе матчів Євро-2012.

П’ятниця, 17 листопада

Гендиректор ФК „Карпати” Олександр Єфремов: "Після рішення сесії у четвер виявилось, що весь переговорний час нас банально водили за ніс"

Генеральний директор ФК "Карпати" Олександр Єфремов про позицію клубу щодо останніх подій навколо оренди стадіону "Україна" та створення ВАТ "Народна команда ФК "Карпати":

„Мені не зрозуміла позиція секретаря міської ради Володимира Квурта. Він розумна людина, ми багато спілкувались щодо створення ВАТ „Народна команда ФК „Карпати”. Тож якщо він зараз говорить про неприйнятні вимоги з боку клубу щодо оренди стадіону, то фактично ігнорує саму ідею створення ВАТ. У нас же є розуміння, що ця проблема постійно має обговорюватись, треба чітко знати, які саме об’єкти мають увійти до ВАТ, яка їхня оціночна вартість, скільки, зрештою, буде учасників ВАТ, і лише після цього виробляти реальний бізнес-план. Якщо ж є лише побажання, то це не бізнес-план, а бізнес-пропозиція. Але навіть не міськрада і не обласна рада зробили цю пропозицію. Зробив її клуб, але міськрада палець об палець не вдарила, аби в ту пропозицію внести зміни, аби потім разом довести її до реального бізнес-плану.

Тож мені тим паче боляче чути останні коментарі представників влади, адже я сподівався, що піде плідна і розумна співпраця в напрямку створення ВАТ, з’являться нормальні пропозиції. Пропозиції майбутнього, за втілення яких львів’яни нам подякують. Подякують за те, що зробили добру справу, взяли занедбані нині об’єкти, довели їх до розуму і дали їм життя.

Ми, представники клубу та міської ради, двічі збиралися на наради, прекрасно усвідомлюючи: аби щось будувати на „Україні” і прилеглих територіях, потрібен час і гарантії. Врешті ми погодилися на розумний компроміс - 10 років оренди стадіону. Але ж після рішення сесії у четвер виявилось, що весь цей переговорний час нас банально водили за ніс! „Ми не можемо визначити меж цієї території, ми не можемо передавати на довгий термін, бо це вже буде інша каденція...” – постійно доводилось чути нам. Це ж безглузді речі! Та після таких речей просто втрачається довіра до влади! Як далі з ними спілкуватися, коли вони сьогодні говорять одне, думають інше, а роблять третє?„

Субота, 18 листопада

Владо, одумайся: сьогодні двох вболівальників «Карпат» уже забрала «швидка» допомога!

За словами координатора акції «Збережемо «Карпати» для Львова!» Ростислава Гетьмана, сьогодні двох людей, які брали участь у голодуванні забрала швидка допомога, оскільки організм уже вкрай ослаб. «Спочатку голодувало 12 осіб, тепер же залишилося 10», - зазначив Ростислав Гетьман.

Учора відбулася нарада вболівальників, яка постановила, що незважаючи на прохання керівництва клубу, ми продовжуватимемо акцію «Збережемо «Карпати» для Львова!». «Ми з великою повагою ставимося до прохання Петра Петровича Димінського, який вкладає великі кошти не тільки у клуб, а й у розвиток дитячо-юнацького футболу на Львівщині. Проте ми все-таки вирішили продовжити нашу акцію, і не припиняти голодування, оскільки все ще сподіваємося на задоволення збоку міської ради наших вимог», - заявив Ростислав Гетьман. За його словами, медики визнали, що тих вболівальників, яких забрали до лікарні, уже голодують чотири дні.

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус