Віктор Дердо: "Вважаю останні події в українському футболі парадоксом'


Чергова хвиля скандальних висловлювань навколо арбітражу внутрішніх змагань не залишає байдужим майже нікого

Віктор Дердо: "Вважаю останні події в українському футболі парадоксом'


Чергова хвиля скандальних висловлювань навколо арбітражу внутрішніх змагань не залишає байдужим майже нікого. Особливо загострилася ситуація напередодні останніх турів чемпіонату. Боротьба розгорталася „за кулісами”, а про гру на футбольному полі всі забули. Подекуди здавалося, що будь-які позафутбольні скарги на арбітраж затьмарювали футбольне дійство, покликане створювати свято перш за все для вболівальників. Чи такими вже неякісними та упередженими були рішення арбітрів у нинішньому сезоні, прес-служба ФФУ попросила прокоментувати Віктора Дердо, голову Комітету арбітрів національної федерації.

– Сьогодні футбольні функціонери, вболівальники та деякі ЗМІ намагаються надати арбітрові роль головної діючої особи матчу, що визначає результат і переможця. Частково я згоден з авторами таких висловлювань, але виключно в тому, що арбітр справді є однією з головних осіб, від кваліфікації і психологічного стану якого залежить проведення матчу, дотримуючись правил гри та принципів Fair play. Саме про це говорив і президент ФФУ Григорій Суркіс на навчально-практичному семінарі УЄФА для арбітрів та асистентів вищої ліги, що проходив минулого тижня в Києві. Григорій Михайлович наголосив: головною рисою вітчизняного рефері є професійні якості та толерантність. Найважливішим після завершення матчу є те, щоб учасники лишалися задоволеними діями і рішеннями арбітра. Щоправда, у пресі дедалі частіше лунають звинувачення саме на адресу арбітрів, а про неякісну підготовку команди до поєдинку замовчується. Вважаю, це парадоксальною ситуацією.

– Коли востаннє клуби подавали апеляції на дії арбітрів?

– Минулого тижня відбулося чергове засідання Експертної комісії ФФУ, до якої входять і представники ПФЛ України. Розглядалися три заяви клубів на арбітраж у матчах „Кривбас” – „Дніпро” (13-й тур), „Металіст” – „Дніпро” (15-й тур), „Металург” Д – „Таврія” (15-й тур). Дії арбітрів у ключових епізодах матчів було визнано правильними. А ось заяви стосовно матчів першої ліги було розглянуто не в повному обсязі. У матеріалах зустрічі „Динамо-Ігросервіс” – „Нафтовик” надані апеляції в письмовій заяві сімферопольського клубу взагалі виявилися абсурдними – вони не співпадали з відеоматеріалами. А в другому поєдинку – „Динамо-Ігросервіс” – „Сталь” Дніпродзержинськ (19-й тур) – визнано, що помилки арбітра не впливали на перебіг подій у матчі та кінцевий результат, які враховано делегатом матчу при винесенні оцінки за арбітраж.

Нагадаю, що згідно з регламентними нормами висновки Експертної комісії надаються до Комітету арбітрів та Інспекторського комітету ФФУ, які схвалюють рішення стосовно застосовування відповідних дисциплінарних санкцій до арбітра або делегата та подають на затвердження КДК.

Гадаю, що цей показовий приклад якнайкраще свідчить про те, що вкотре чи не після кожного матчу штучно створюється скандал, який підхоплюють провідні ЗМІ. Але після перегляду членами Експертної комісії відеоматеріалів можливо констатувати відсутність підстав для цього. З огляду на останні звернення можна навести приклад матчу „Арсенал” – „Динамо”, коли Олександр Заваров після гри звинуватив арбітра в упередженості за вилучення його футболіста, але після перегляду відео за кілька днів визнав у ЗМІ правомірність дій рефері в тому епізоді. Доводиться констатувати, що здебільшого якість гри у внутрішньому чемпіонаті залишає бажати кращого. Про це яскраво свідчить кількість вболівальників на стадіонах. Останнім часом ми спостерігаємо тенденцію, коли представники клубів свої прорахунки в підготовці команди намагаються перекладати на плечі арбітрів, посилаючись на їх некомпетентність та непрофесіоналізм. Помітно неозброєним оком: ситуація на футбольному полі з кожним туром стає дедалі наелектризованою. І це проявляється в дисципліні команд, неповазі футболістів один до одного та до арбітрів, як сталося, скажімо, у Харкові під час матчу місцевого „Металіста” з „Дніпром”, коли футболістами були знехтувані усі принципи Чесної гри. Посилання на огріхи арбітрів стали чи не даниною моді.

– Як часто зверталися клуби до Експертної комісії ФФУ в нинішньому сезоні?

– Усього в цьому колі змагань вищої ліги було подано 9 апеляцій, з яких у трьох було визнано обґрунтованість претензій.

– Як ви оцінюєте рівень дисципліни гравців на футбольному полі?

- Нас глибоко турбують випадки вандалізму у грі. І не лише з боку футболістів. Чого варті резонансні висловлювання та дії керівників клубів Мірчі Луческу, Віталія Кварцяного, Юрія Максимова, Ігоря Волкова з „Кримтеплиці” в матчах останніх турів! Подібні моменти не прикрашають наш футбол. І помітно, що з виховною роботою в клубах теж не все гаразд. Останнім часом кількість вилучень за недісціпліновану поведінку значно зросла. На мій погляд, ПФЛ має звернути увагу на цю тенденцію й більш жорстко ставитися до порушників.

Арбітри – звичайні люди, які теж можуть помилятися. Тому напередодні чергових міжсезонних зборів, ми проведемо глибокий аналіз арбітражу в першому колі і зробимо відповідні висновки. Ті арбітри, які мали серйозні зауваження, будуть переведені до нижчих ліг. І обіцяю, що жоден винуватець не залишиться поза увагою Комітету арбітрів.

– На які нововведення можна очікувати найближчим часом, щоб подібні випадки стали дедалі рідшими?

– Ми постійно працюємо над цим. Комітет арбітрів подав заяву про вступ національної федерації до Конвенції УЄФА з підготовки і підтримки арбітрів на національному рівні. На початку листопада з цього приводу я відвідав Семінар УЄФА для інструкторів із підготовки арбітрів національних асоціацій за участю представників 48 європейських асоціацій та Комітету арбітрів УЄФА. ФФУ входить до 26-ти національних асоціацій, яких буде включено до Конвенції УЄФА до червня 2008 року. І одними з головних вимог для цього є підпорядкованість організацій, які займаються питаннями арбітражу національним федераціям, а також заборона призначення арбітрів шляхом жереба та надання питань арбітражу під контроль клубів та ліг.

Мені запам’ятався виступ провідного спеціаліста УЄФА Якоба Ерела. Він під час обговорення питання стосовно підпорядкованості Комітету арбітрів особливо наголосив на тому, що команда потребує лише одного арбітра, і бажано такого, при якому вона б отримувала перемогу. Лізі треба лише 20–30 арбітрів для проведення змагань за участю професіоналів. Ні клуб, ні Лігу не турбують питання підготовки арбітрів для проведення аматорських змагань, студентського, дитячо-юнацького футболу, матчів регіонального рівня. Тому небезпідставно в Конвенції йдеться про те, що питання підготовки та призначення арбітрів повинні знаходитися виключно в компетенції національної асоціації.

Гадаю, що підготовка та вступ до Конвенції допоможе покращити систему відбору арбітрів, виправити нинішню ситуацію у внутрішньому арбітражі та знайти порозуміння з футболістами, тренерами, клубами та Професіональною футбольною Лігою.

Оцените этот материал:
Источник:
ФФУ
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
met (Харьков)
Виктор Дупло в своём стиле - повеселил :(
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 14
met (Харьков)
Виктор Дупло в своём стиле - повеселил :(
Ответить
0
0
huanitto (Днепр)
Да....а сначала вообще показал желтую карточку нападающему МД. А через пол минуты пенальти. Я чуть со стула не упал, когда это увидел.
Ответить
0
0
IRON (Днепропетровск)
garntsarik (Харьков) 29.11.06 14:40 Ищенко показал на удар от ворот, Свистун на угловой, а вышло пенальти.:))))) Ты не подумай, я не жалуюсь, просто у МД нужно было выигрывать и таким составом, а так выходит, что судейская ошибка повлияла на результат. Но это уже мелочи.
Ответить
0
0
garntsarik (Харьков)
IRON (Днепропетровск) 29.11.06 11:58 А какие, собсно, претензии к Ищенко в матче МД-ДД? За матч я заметил одну существенную ошибку, когда на первых минутах за футболку уложили на газон Шелаева. В остальном - порядок, по крайней мере ляпов не заметил. Ну, а по поводу пенальти - он, если не ошибаюсь, показал удар от ворот. А вот Свистуну - большой приветик.
Ответить
0
0
Ник-То (Город над Днепром)
Неее. Ишенко - главный мороз арбитража. Так упасть на мороз при назначении левого пеналя, надо уметь! "Мне боковой арбитр сказал." А боковой - то ваабще, на угловой показывал!
Ответить
0
0
Ник-То (Город над Днепром)
Вот как класно! Подавайте клубы на опеляцию... А такие-же арбитры будут просматриваль материалл и выносить вердикты своим-же? ХА! Как-же они скажут что арбитр непредвзято судил? Даже в самом резонансном арбитраже, скажут, типа, арбитр тоже человек и может ошибаться... Абалденно!
Ответить
0
0
Жека (Днепропетровск)
Гы, назвал Ищенко два раза по ошибке. Ну и поделом. Заслуживает звания "героя" за самый левый пенальти в ЧУ".
Ответить
0
0
Жека (Днепропетровск)
Предлагаю составить список "арбитров", которых надо казнить. И сделать на сайте рубрику, ну например "Продажные или непригодные арбитры". Начнем с головы: Виктор Дердо. Далее: 1. Ищенко 2. Березка (что-то его давненько не видно. Ну и хорошо) 3. Жосан 4. Жуков 5. Годулян 6. Ищенко 7. Орехов Может кого забыл?
Ответить
0
0
dimonych (-)
IRON (Днепропетровск) Вот именно. И Ищенко в ТОП-3 входит в Украине
Ответить
0
0
IRON (Днепропетровск)
"визнано, що помилки арбітра не впливали на перебіг подій у матчі та кінцевий результат" - "Арбітри – звичайні люди, які теж можуть помилятися" - Звичайними людьми вы не можете быть, т.к. от вашего непроффесионализма страдают тысячи людей. А как Пердо оценит работу Ищенка в матче с МД? Это же тот самый сучонок, что в передаче Шустера разбирал судейские ошибки на ЧМ и ЛЧ. А рыло у самого в пушку
Ответить
0
0
feurigstr (Днепропетровск)
Не, ну всё ясно. Разве ж мы не понимаем. Судейский век короток. Шо успел взять, то твоё, а шо нет, разве ж потом оправдаешься перед семьёй за бесцельно проведенные матчи)))))
Ответить
0
0
dimonych (-)
Какая же оно лицемерная сволочь
Ответить
0
0
Жека (Днепропетровск)
Дердо - один из самых больших парадоксов. Также не менее парадоксальны Ищенко, Березка, Годулян, блин, забыл фамилии еще как минимум двоих.
Ответить
0
0
Очевидец (Киев)
Ти сам, як парадокс
Ответить
0
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус