Федерації футболу України – 15 років!. 13-12-2006 Общие новости - UA-футбол

Общие новости

Шановні друзі, спеціалісти, тренери, ветерани, футболісти...
Общие новости
13.12.2006
среда
16:20
Федерації футболу України – 15 років!
Рейтинг публикации
Шановні друзі, спеціалісти, тренери, ветерани, футболісти...

Шановні друзі, спеціалісти, тренери, ветерани, футболісти!

Щиросердно вітаю Вас і всю футбольну громадськість із знаменною датою в історії незалежного українського футболу – 15-річчям від дня заснування Федерації футболу України!

Цей відрізок часу став помітним у загальному плині 112-літнього футбольного літопису країни і переконливо засвідчив неперевершену самобутність та гідність вітчизняного футболу, славні традиції якого гідно продовжує сучасне покоління гравців, тренерів, менеджерів клубів та функціонерів федерації. З 1992 року ми стали повноправними членами ФІФА та УЄФА. Нам з вами випала честь піклуватися і розвивати футбол у новітній історії України, поєднуючи його молодість та величезний історичний досвід.

Дуже знаменно, що ми зустрічаємо 15-ту річницю від дня створення незалежної футбольної інституції держави України на порозі майбутнього, ім’я якого – спільний Українсько-Польський проект Євро-2012. Це майбутнє ми з Вами сьогодні наближаємо своєю працею, наполегливими та кропіткими зусиллями, прискорюючи рух країни до входження в сучасну європейську родину, про що мабуть мріяли засновники Федерації футболу України. Ті, хто зробили мужній крок до незалежності, самостійності і нового майбутнього.

Гадаю, що Віктор Максимович Банніков, легендарний футболіст, відомий воротар київського „Динамо” і збірної СРСР, який стояв біля витоків федерації та його однодумці пишались би такими значущими перетвореннями, які сталися в нашому футбольному суспільстві за ці роки. Адже футбол з гри мільйонів перетворився на об’єднавчу силу, яка здатна не тільки дарувати радість уболівальникам, як це було на чемпіонаті світу в Німеччині, а й слугувати важливим економічним важелем на шляху до розквіту країни.

Одним із основних завдань, яке ставить перед собою ФФУ є гармонійний розвиток футболу в державі. Насамперед ми дбаємо про наших дітей, про те, щоб їх оминули жахливі соціальні негаразди. Тож наша мета – здорове майбутнє нашої країни, розбудова масового футболу в регіонах та зростання конкурентноздатності професіональних клубів та національних збірних країн.

Першим кроком на цьому шляху стала перша Комплексна програма розвитку футболу в Україні, започаткована у 1997 році. Згодом у 2004 році Кабінетом Міністрів України затверджена друга подібна програма на період 2004-2008 рр.

Фундаментом становлення української футбольної школи, здорового способу життя та інвестування у майбутнє країни можна вважати створену послідовну систему виховання юних футболістів, яку складають різноманітні програми, що охоплюють всю країни.

Серед них урок футболу в школі. Проект який не має аналогів в Європі. Сьогодні третій обов’язковий урок фізичної культури з елементами футболу об’єднує під своїм крилом 3 млн. школярів віком від 6 до 17 років. Він отримав з цього року продовження у вигляді створення в загальноосвітніх школах гуртків футболу, згідно з договором ФФУ та Міністерства освіти і науки України.

Наступним елементом системи виховання є змагання на призи клубу „Шкіряний м’яч” (яке об’єднує 56 000 команд) та турнір „Даруймо радість дітям”, що проводиться спільно з Центральною радою спортивного товариства „Колос”, літній фестиваль „Футбольні канікули”.

Далі естафету підготовки підхоплює Дитячо-юнацька футбольна ліга України до участі у змаганнях якої у 2006/2007 рр. заявлено 8147 футболістів 14-17-річного віку у 352 командах. Одночасно ФФУ наполегливо продовжує розвивати інфраструктуру дитячо-юнацького футболу в країні. У Києві збудовано Навчально-тренувальний комплекс ФФУ ім. Віктора Баннікова. Ще одним дієвим елементом системи виховання та навчання футболу є діяльність Міжобласних регіональних центрів розвитку дитячо-юнацького футболу у п’яти містах: Донецьку, Харкові, Львові, Києві та Сімферополі, які охоплюють цілеспрямованою роботою з відбору та селекції юних футболістів 13-15-річного віку з усіх областей України.

Твердим підґрунтям цієї системи слугує програма ФФУ «Наше майбутнє», в рамках якої за кошти федерації та її спонсорів побудовано 400 майданчиків зі штучним покриттям тільки в 2004 р. Надалі ця програма з ініціативи ФФУ отримала державне фінансування, що дозволило у 2005-2006 рр. збудувати ще 389 майданчиків по всій країні.

У той же час за угодою з Міністерством освіти і науки України Федерацією футболу України безкоштовно передано загальноосвітнім школам більш як 1 мільйон футбольних м’ячів; методичну літературу для школярів (50 тисяч підручників «Футбол у школі», 6 млн. футбольних зошитів, тисячі компакт-дисків з навчальними комп’ютерними програмами.

Наочним визнанням наших з Вами успіхів у розбудові масового та аматорського футболу є рішення УЄФА про приєднання ФФУ до Хартії масового футболу УЄФА.

Без уваги федерації не залишається й розвиток професіонального футболу. За цей час в Україні розпочала діяти система атестації футбольних клубів вищої ліги, Положення та процедура якої мають акредитацію УЄФА. Результати роботи українських спеціалістів отримали високу оцінку і ФФУ стала пілотною асоціацією проекту Європейського футбольного союзу, досвід якої розповсюджується серед інших Асоціацій – членів УЄФА.

Ми стали першою з країн колишнього Радянського союзу, що приєдналася до проекту УЄФА „Джира” та досягла рівня взаємного визнання тренерських ліцензій у європейському футболі. Вітчизняний футбол одержав від УЄФА високе право видавати тренерські ліцензії всіх категорій („Про”, „А” і „В”).

Сьогодні з відкриттям нового „Будинку футболу ФФУ” ми впроваджуємо і нову футбольну культуру, по крупинці переймаючи досвід своїх друзів із національних футбольних асоціацій країн Європи і світу та вдосконалюючи його. За красивим фасадом головного футбольного штабу країни, технологічно оснащеним за високими міжнародними стандартами ми повинні створити дух єдності і довіри, зробити його справжнім центром активного спілкування всієї футбольної громадськості нашої країни.

Наша упевненість у правильності обраного курсу зміцнює міжнародне визнання національних досягнень як на внутрішньому так і на міжнародному рівні. Приємно, що наш поступ до світової футбольної сім’ї щороку стає більш динамічним та впевненим. Підвищується авторитет національної федерації футболу в ФІФА та УЄФА. Вперше не тільки в новітній, а й у загальній історії держави Україну відвідали президент ФІФА Йозеф Блаттер та президент УЄФА Леннарт Йоханссон. Україні все більше довіряють проводити значущі міжнародні футбольні змагання та форуми. У 2008 році – столиця України гостинно прийматиме учасників Конгресу УЄФА, а в 2009 – Донеччина вітатиме фінальну частину чемпіонату Європи серед 19-річних. Це велика відповідальність перед європейською і світовою футбольною спільнотою за високу нам довіру.

Одночасно міжнародної популярності набувають міжнародні змагання, що проводяться Федерацією футболу України – турніри пам’яті Валерія Лобановського та Віктора Баннікова.

Ми пишаємося тим, що сьогодні наша національна збірна, увійшовши до вісімки найсильніших команд планети за підсумками чемпіонату світу-2006 у Німеччині, вдало стартувала й у кваліфікації Євро-2008. Молодіжна збірна здобула срібло на чемпіонаті Європи. Юнацькі збірні команди постійно підвищують рівень своєї гри, приймаючи участь у престижних міжнародних змаганнях під егідою УЄФА, де з кожним разом займають більш вищі місця.

Вітчизняний пляжний футбол динамічно й прогресивно розвивається, маючи власний чемпіонат України та гідно представляючи нашу країну на найвищих міжнародних форумах. А однією з найтитулованіших національних команд є збірна з футзалу, що в міжнародних рейтингах про ранги посідає найвищі сходинки.

Ми усвідомлюємо свою місію і постійно рухаємося вперед. Позаду 15 років невпинної роботи. Сьогодні, аналізуючи здобутки і прорахунки, ми сміливо дивимося в майбутнє, накреслюємо нові величезні плани. Тож святкові заходи з нагоди 15-ї річниці Федерації футболу України мають надихнути нас на широкомасштабну роботу та пошук нових неординарних ідей. Бажаю всім успіхів та натхнення в цій вкрай важливій діяльності.

Особлива подяка ветеранам футболу та всім, хто вболіває за гру мільйонів, за внесок у зміцнення спортивних позицій України на міжнародній арені.

Низький уклін спонсорам, меценатам, ентузіастам футболу, які вкладають у розвиток футболу не тільки кошти, але й частинку свого серця. Нехай радують нас своїми здобутками на смарагдових полях України і світу як визнані вітчизняні майстри так і молодь, котра лише торує шлях до світових футбольних вершин.

Об’єднаймося заради футболу!

З повагою

президент ФФУ,
член Виконкому УЄФА
Григорій Суркіс

Читайте самые интересные новости футбола в Telegram, Facebook и Viber
Подписывайтесь на наш канал YouTube
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: ФФУ
Подпишись на рассылку от UA-Футбол
Только самое важное за неделю!
Нажимая на кнопку вы даёте согласие на обработку ваших персональных данных
Вы удачно подписаны на рассылку!
Ошибка отправки формы!
Загрузка...
Реклама
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (7)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
basler (Донецк)
Скільки багато зроблено і все під чутким керівництвом однієї людини. Ну хіба можна це все руйнувати на угоду якомусь клану! Майбутнє нашого футболе нерозривно пов'язане з ім'ям Суркісу. Очевидец (Киев) 13.12.06 16:57 ага и еще в ж опу поцелуй ...
Ответить
0
0
Фанат Дніпра (Дніпропетровськ)
Щоб там на Суркісів та інших не казали,але це свято українського футболу, а не Суркісів. Так що давайте обійдемось без спекуляцій, а то поступово цей сайт з футбольного перетворюється на політичний. Всіх зі святом. Довгих років нашому футболу і щоб ніякі зовнішні чинники нам не заважали.
Ответить
0
0
Vovch!k (КИЕВ)
С датой Вас!
Ответить
0
0
Mel_Dlanod (Zentr_Kievskoy_obl)
Мої вітання!
Ответить
0
0
Андрон (Кременчуг)
Ну это, с юбилеем! Желаю дальнейшего прогресса в развитии всех положительных начинаний! Имеем, что имеем, и не факт, что могло быть лучше!
Ответить
0
0
morozko (кийов)
Очевидец (Киев) 13.12.06 16:43 может,хватит его прославлять,а?надоело уже!ты что,его личный пиарщик?
Ответить
0
0
Очевидец (Киев)
Федерації футболу України – 15 років! Спасибо Суркису за это!
Ответить
0
0

 

© UA-Футбол 2002-2018.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]