Федерації футболу України – 15 років!


Шановні друзі, спеціалісти, тренери, ветерани, футболісти...

Федерації футболу України – 15 років!


Шановні друзі, спеціалісти, тренери, ветерани, футболісти!

Щиросердно вітаю Вас і всю футбольну громадськість із знаменною датою в історії незалежного українського футболу – 15-річчям від дня заснування Федерації футболу України!

Цей відрізок часу став помітним у загальному плині 112-літнього футбольного літопису країни і переконливо засвідчив неперевершену самобутність та гідність вітчизняного футболу, славні традиції якого гідно продовжує сучасне покоління гравців, тренерів, менеджерів клубів та функціонерів федерації. З 1992 року ми стали повноправними членами ФІФА та УЄФА. Нам з вами випала честь піклуватися і розвивати футбол у новітній історії України, поєднуючи його молодість та величезний історичний досвід.

Дуже знаменно, що ми зустрічаємо 15-ту річницю від дня створення незалежної футбольної інституції держави України на порозі майбутнього, ім’я якого – спільний Українсько-Польський проект Євро-2012. Це майбутнє ми з Вами сьогодні наближаємо своєю працею, наполегливими та кропіткими зусиллями, прискорюючи рух країни до входження в сучасну європейську родину, про що мабуть мріяли засновники Федерації футболу України. Ті, хто зробили мужній крок до незалежності, самостійності і нового майбутнього.

Гадаю, що Віктор Максимович Банніков, легендарний футболіст, відомий воротар київського „Динамо” і збірної СРСР, який стояв біля витоків федерації та його однодумці пишались би такими значущими перетвореннями, які сталися в нашому футбольному суспільстві за ці роки. Адже футбол з гри мільйонів перетворився на об’єднавчу силу, яка здатна не тільки дарувати радість уболівальникам, як це було на чемпіонаті світу в Німеччині, а й слугувати важливим економічним важелем на шляху до розквіту країни.

Одним із основних завдань, яке ставить перед собою ФФУ є гармонійний розвиток футболу в державі. Насамперед ми дбаємо про наших дітей, про те, щоб їх оминули жахливі соціальні негаразди. Тож наша мета – здорове майбутнє нашої країни, розбудова масового футболу в регіонах та зростання конкурентноздатності професіональних клубів та національних збірних країн.

Першим кроком на цьому шляху стала перша Комплексна програма розвитку футболу в Україні, започаткована у 1997 році. Згодом у 2004 році Кабінетом Міністрів України затверджена друга подібна програма на період 2004-2008 рр.

Фундаментом становлення української футбольної школи, здорового способу життя та інвестування у майбутнє країни можна вважати створену послідовну систему виховання юних футболістів, яку складають різноманітні програми, що охоплюють всю країни.

Серед них урок футболу в школі. Проект який не має аналогів в Європі. Сьогодні третій обов’язковий урок фізичної культури з елементами футболу об’єднує під своїм крилом 3 млн. школярів віком від 6 до 17 років. Він отримав з цього року продовження у вигляді створення в загальноосвітніх школах гуртків футболу, згідно з договором ФФУ та Міністерства освіти і науки України.

Наступним елементом системи виховання є змагання на призи клубу „Шкіряний м’яч” (яке об’єднує 56 000 команд) та турнір „Даруймо радість дітям”, що проводиться спільно з Центральною радою спортивного товариства „Колос”, літній фестиваль „Футбольні канікули”.

Далі естафету підготовки підхоплює Дитячо-юнацька футбольна ліга України до участі у змаганнях якої у 2006/2007 рр. заявлено 8147 футболістів 14-17-річного віку у 352 командах. Одночасно ФФУ наполегливо продовжує розвивати інфраструктуру дитячо-юнацького футболу в країні. У Києві збудовано Навчально-тренувальний комплекс ФФУ ім. Віктора Баннікова. Ще одним дієвим елементом системи виховання та навчання футболу є діяльність Міжобласних регіональних центрів розвитку дитячо-юнацького футболу у п’яти містах: Донецьку, Харкові, Львові, Києві та Сімферополі, які охоплюють цілеспрямованою роботою з відбору та селекції юних футболістів 13-15-річного віку з усіх областей України.

Твердим підґрунтям цієї системи слугує програма ФФУ «Наше майбутнє», в рамках якої за кошти федерації та її спонсорів побудовано 400 майданчиків зі штучним покриттям тільки в 2004 р. Надалі ця програма з ініціативи ФФУ отримала державне фінансування, що дозволило у 2005-2006 рр. збудувати ще 389 майданчиків по всій країні.

У той же час за угодою з Міністерством освіти і науки України Федерацією футболу України безкоштовно передано загальноосвітнім школам більш як 1 мільйон футбольних м’ячів; методичну літературу для школярів (50 тисяч підручників «Футбол у школі», 6 млн. футбольних зошитів, тисячі компакт-дисків з навчальними комп’ютерними програмами.

Наочним визнанням наших з Вами успіхів у розбудові масового та аматорського футболу є рішення УЄФА про приєднання ФФУ до Хартії масового футболу УЄФА.

Без уваги федерації не залишається й розвиток професіонального футболу. За цей час в Україні розпочала діяти система атестації футбольних клубів вищої ліги, Положення та процедура якої мають акредитацію УЄФА. Результати роботи українських спеціалістів отримали високу оцінку і ФФУ стала пілотною асоціацією проекту Європейського футбольного союзу, досвід якої розповсюджується серед інших Асоціацій – членів УЄФА.

Ми стали першою з країн колишнього Радянського союзу, що приєдналася до проекту УЄФА „Джира” та досягла рівня взаємного визнання тренерських ліцензій у європейському футболі. Вітчизняний футбол одержав від УЄФА високе право видавати тренерські ліцензії всіх категорій („Про”, „А” і „В”).

Сьогодні з відкриттям нового „Будинку футболу ФФУ” ми впроваджуємо і нову футбольну культуру, по крупинці переймаючи досвід своїх друзів із національних футбольних асоціацій країн Європи і світу та вдосконалюючи його. За красивим фасадом головного футбольного штабу країни, технологічно оснащеним за високими міжнародними стандартами ми повинні створити дух єдності і довіри, зробити його справжнім центром активного спілкування всієї футбольної громадськості нашої країни.

Наша упевненість у правильності обраного курсу зміцнює міжнародне визнання національних досягнень як на внутрішньому так і на міжнародному рівні. Приємно, що наш поступ до світової футбольної сім’ї щороку стає більш динамічним та впевненим. Підвищується авторитет національної федерації футболу в ФІФА та УЄФА. Вперше не тільки в новітній, а й у загальній історії держави Україну відвідали президент ФІФА Йозеф Блаттер та президент УЄФА Леннарт Йоханссон. Україні все більше довіряють проводити значущі міжнародні футбольні змагання та форуми. У 2008 році – столиця України гостинно прийматиме учасників Конгресу УЄФА, а в 2009 – Донеччина вітатиме фінальну частину чемпіонату Європи серед 19-річних. Це велика відповідальність перед європейською і світовою футбольною спільнотою за високу нам довіру.

Одночасно міжнародної популярності набувають міжнародні змагання, що проводяться Федерацією футболу України – турніри пам’яті Валерія Лобановського та Віктора Баннікова.

Ми пишаємося тим, що сьогодні наша національна збірна, увійшовши до вісімки найсильніших команд планети за підсумками чемпіонату світу-2006 у Німеччині, вдало стартувала й у кваліфікації Євро-2008. Молодіжна збірна здобула срібло на чемпіонаті Європи. Юнацькі збірні команди постійно підвищують рівень своєї гри, приймаючи участь у престижних міжнародних змаганнях під егідою УЄФА, де з кожним разом займають більш вищі місця.

Вітчизняний пляжний футбол динамічно й прогресивно розвивається, маючи власний чемпіонат України та гідно представляючи нашу країну на найвищих міжнародних форумах. А однією з найтитулованіших національних команд є збірна з футзалу, що в міжнародних рейтингах про ранги посідає найвищі сходинки.

Ми усвідомлюємо свою місію і постійно рухаємося вперед. Позаду 15 років невпинної роботи. Сьогодні, аналізуючи здобутки і прорахунки, ми сміливо дивимося в майбутнє, накреслюємо нові величезні плани. Тож святкові заходи з нагоди 15-ї річниці Федерації футболу України мають надихнути нас на широкомасштабну роботу та пошук нових неординарних ідей. Бажаю всім успіхів та натхнення в цій вкрай важливій діяльності.

Особлива подяка ветеранам футболу та всім, хто вболіває за гру мільйонів, за внесок у зміцнення спортивних позицій України на міжнародній арені.

Низький уклін спонсорам, меценатам, ентузіастам футболу, які вкладають у розвиток футболу не тільки кошти, але й частинку свого серця. Нехай радують нас своїми здобутками на смарагдових полях України і світу як визнані вітчизняні майстри так і молодь, котра лише торує шлях до світових футбольних вершин.

Об’єднаймося заради футболу!

З повагою

президент ФФУ,
член Виконкому УЄФА
Григорій Суркіс


Оцените этот материал:
Поделиться с друзьями:
Источник:
ФФУ

Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (7)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
basler (Донецк)
Скільки багато зроблено і все під чутким керівництвом однієї людини. Ну хіба можна це все руйнувати на угоду якомусь клану! Майбутнє нашого футболе нерозривно пов'язане з ім'ям Суркісу. Очевидец (Киев) 13.12.06 16:57 ага и еще в ж опу поцелуй ...
Ответить
0
0
Фанат Дніпра (Дніпропетровськ)
Щоб там на Суркісів та інших не казали,але це свято українського футболу, а не Суркісів. Так що давайте обійдемось без спекуляцій, а то поступово цей сайт з футбольного перетворюється на політичний. Всіх зі святом. Довгих років нашому футболу і щоб ніякі зовнішні чинники нам не заважали.
Ответить
0
0
Vovch!k (КИЕВ)
С датой Вас!
Ответить
0
0
Mel_Dlanod (Zentr_Kievskoy_obl)
Мої вітання!
Ответить
0
0
Андрон (Кременчуг)
Ну это, с юбилеем! Желаю дальнейшего прогресса в развитии всех положительных начинаний! Имеем, что имеем, и не факт, что могло быть лучше!
Ответить
0
0
morozko (кийов)
Очевидец (Киев) 13.12.06 16:43 может,хватит его прославлять,а?надоело уже!ты что,его личный пиарщик?
Ответить
0
0
Очевидец (Киев)
Федерації футболу України – 15 років! Спасибо Суркису за это!
Ответить
0
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус