Общие новости

Сьогодні відбулася прес-конференція за участю генерального директора ФК „Карпати” Олександра Єфремова, спортивного директора клубу Юрія Дячука-Ставицького та головного тренера команди Олександра Іщенка
Общие новости
19.03.2007
понедельник
22:11
Прес-конференція за участю керівництва ФК "Карпати"
Рейтинг публикации
Сьогодні відбулася прес-конференція за участю генерального директора ФК „Карпати” Олександра Єфремова, спортивного директора клубу Юрія Дячука-Ставицького та головного тренера команди Олександра Іщенка

Сьогодні в прес-центрі УНІАН у Києві відбулася прес-конференція за участю генерального директора ФК „Карпати” Олександра Єфремова, спортивного директора клубу Юрія Дячука-Ставицького та головного тренера команди Олександра Іщенка. До Вашої уваги стенограма прес-конференції, головною темою якої було рішення КДК ФФУ про відміну перенесення поєдинку „Карпати” – „Металіст”.

Олександр Іщенко: Ще перед поєдинком з луганською „Зорею” у нас захворіли чотири футболіста основного складу – Батіста, Налєпа, Сучков та Годвін. Ми тоді не знали, що це епідемія, тому я попросив лікарів команди дати футболістам антибіотики, і вони вийшли на гру. Як виявилося пізніше, ці гравці вийшли на поле уже з тим захворюванням, яке пізніше набуло характеру епідемії.

Під час чотиригодинного перельоту з Луганська ми поміряли температуру тих гравців: вона уже „зашкалювала” за 38. Наступного дня у Львові ми провели збори команди, на яких „розбирали” гру із „Зорею”, і ці футболісти уже були відсутніми. Ввечері того ж дня у нас захворіли ще двоє гравців. А у вівторок – ще двоє. Коли кількість хворих футболістів сягнула восьми, ми одразу ж звернулися до ПФЛ України з проханням перенести наступний поєдинок „Карпат” проти харківського „Металіста”. Ми надали в ПФЛ усі необхідні документи: довідки від лікарів з результатами аналізів хворих гравців. Ввечері епідемія вразила ще двох гравців, і загальна кількість хворих сягнула десяти.

В мене відбулася розмова з наставником „Металіста” Мироном Маркевичем, в якій я пояснив ситуацію, що склалася в команді. Він мене начебто зрозумів, але в кінці розмови зазначив, що подальші дії „Металіста” у цій ситуації вирішуватиме президент клубу. Що вирішило керівництво „Металіста” – ми всі знаємо. З цього можна зробити висновок, що ніхто до нас не дослухався. Натомість, навпаки, певними сторонами було зроблено усе, аби однобічно висвітлити ту проблему, яка сталася у клубі: начебто, відсутність десяти гравців основного складу – це не проблема для проведення поєдинку. Хоча особисто я так не вважаю. Хотілося б нагадати для представників Федерації футболу України, що футбол – у першу чергу для глядачів. Мене особисто дуже здивували вислови в деяких ЗМІ Мирона Маркевича та Стефана Решка, які заявляли, що прецедентів з перенесенням поєдинків через таку причину, начебто, не було. Але у нас є конкретні факти того, що власне через епідемію значної частини футболістів команди матчі таки переносили. Так було два роки тому, коли через хворобу футболістів „Дніпра” перенесли їхній поєдинок проти запорізького „Металурга”. Є ряд випадків і в інших європейських чемпіонатах. Тому ми, представники Футбольного клубу „Карпати”, нічого не вигадували. І я вважаю, що у цій ситуації справедливість та здоровий глузд повинні бути на першому місці.

У вихідні у нас захворіли ще двоє гравців, і тепер, за висновками лікарів, зі всіх заявлених у вищій лізі гравців нашої команди до завтрашнього тренування можуть приступити лише п’ять чоловік. Це і є ті форс-мажорні обставини, через які й повинні були переносити поєдинок.

Олександр Єфремов: Керівництво футбольного клубу „Карпати” у своєму офіційному листі до ПФЛ висловивило прохання у зв’язку з вірусною епідемією гравців перенести наш поєдинок проти харківського „Металіста”. Грати заради трьох очок – це неправильно. Адже принципи „феєр-плей” повинні проявлятися не лише тоді, коли футболіст відкидає м’яч в аут у разі травми іншого гравця. „Феєр-плей”, насамперед, це чисті руки. Грати „дублюючими” складами, або хлопцями 1990-го року народження проти такої потужної команди, як „Металіст” – це неправильно. Це те саме, що виставити мене проти Кличка, і вболівати, скільки я проти нього протримаюся – хвилину чи кілька секунд. Тому рішення КДК ФФУ ми вважаємо деструктивним, таким, що є абсолютно не на користь футболу, і навіть протизаконним. За відміну перенесення гри не проголосувала більшість членів КДК: троє були „за”, двоє – „проти”, і один утримався. Тобто, з шести чоловік „за” проголосувало лише троє – а це не є більшість. По-друге, ми не отримали повного протоколу засідання, де було б чітко вказано причини відміни переносу поєдинку.

Дещо пізніше, з коментарів Решка у ряді ЗМІ ми з подивом для себе дізналися, що у нас, мовляв, не така вже й страшна ситуація. Зі слів Решка, у нас було лише двоє хворих, хоча ми повідомляли про значно більшу кількість гравців, уражених вірусною інфекцією. Я хочу сказати, що кожне його слово навколо цієї ситуації – це чиста брехня. Особливо нас обурили висловлювання Стефана Решка, сказаних у програмі „Наш футбол” в неділю в ефірі Першого національного каналу. А вже за годину у коментарі програмі „Гол” він заявив, що ми стали заручниками війни між ПФЛ та ФФУ. Але ми не хочемо брати участь ні в якій війні, адже виступаємо за те, щоб у футболі була злагода. Тобто, він фактично підтвердив, що, як то кажуть, „захищав честь свого мундиру”. Але я думаю, що Григорію Михайловичу Суркісу, який не тільки є головою ФФУ, а й у ранзі члена виконкому УЄФА представляє наш футбол у Європі, такі захисники, які залишають лише плями, не потрібні. Сьогодні ми першому віце-президенту ФФУ пану Бандурку віднесли офіційний лист від ФК „Карпати”, в якому вимагаємо, аби Федерація футболу негайно відсторонила від роботи пана Решка, і провела навколо цього інциденту службове розслідування. І взагалі, на мою думку, таким людям не місце в такому поважному органі, як Контрольно-дисциплінарний комітет.

Вчора я спілкувався з Мироном Маркевичем – людиною, яку я поважав, і він мене, відверто вразив. По-перше, він завжди міг постояти за своє рішення. Хоча вчора він казав: хто я тут такий? Я лише тренер, мені сказали, і я приїхав. Хоча свою позицію у цьому питанні він міг би й відстояти. Він мені сказав, що йому доповіли про те, що Батіста вчора був у нічному клубі. Як Батіста міг бути у нічному клубі, якщо він разом з усією своєю сім’єю зараз є хворим, про що свідчать не тільки довідки лікарів, а й кадри, знятті спеціально для телебачення. Тому це брехня.

Решко чомусь всюди каже, що у нас ситуація не така вже й складна. Але він не розрізняє хворобу від епідемії. Якби не заходи наших клубних лікарів, то сьогодні хворою була б уся команда. Рішенням КДК нас фактично примушували випускати на поле хворих людей – а це, на нашу думку, злочин. Адже у них після цього можуть бути хвороби із серцем.

Що стосується деяких заяв, що ми гратимемо у польському чемпіонаті, то можу вас запевнити, що такого не буде. Почесний президент „Карпат” Петро Димінський нещодавно на прес-конференції зазначив, що наш чемпіонат втрачає популярність і своє лице власне через такі ситуації навколо перенесення матчу. У нас суцільні скандали, тож кому такий чемпіонат потрібний, навіщо у ньому грати? Але говорити про те, що ми підемо грати у чемпіонат Польщі чи Словаччини, чи навіть, як дехто пише, Придністров’я – це дурниці. Ми живемо в Україні, і ми, особливо на Львівщині – патріоти нашої держави. Тому будемо грати виключно в українському чемпіонаті. Деякі вислови нашого Почесного президента Петра Димінського були сказані на емоціях після того безглуздого рішення про відміну перенесення матчу. Повірте, Петро Димінський живе футболом, і вкладає величезні кошти не лише у клуб, а й у розвиток дитячо-юнацького футболу на Львівщині. Це дуже непросто. Тому він на подібні випади, як рішення КДК, реагує болісно. Він не хоче конфліктів, адже розуміє, що в них виграє лише третя сторона, а не самі сторони конфлікту.

Якщо Апеляційний комітет ФФУ визнає рішення КДК про відміну переносу поєдинку правильним, то у нас залишається право оскаржити це рішення у спортивному суді. Проте я думаю, що ми подамо позов у цивільний суд. Не секрет, що ФІФА та УЄФА не вітає втручання державних органів влади у роботу федерацій футболу, проте суд – це незалежна гілка влади, тому проблем з цим бути не повинно. Ми подаватимемо у цивільний суд тому, що КДК своїм рішенням грубо порушив декілька цивільно-процесуальних норм кодексу. Це очевидно, і ми це чітко окреслили у нашій апеляційній заяві. Я впевнений, що суд ми виграємо, адже відбулося грубе порушення закону. Хоча хотілося б, аби Апеляційний комітет ФФУ таки прийняв Соломонове рішення, і ми поєдинок з „Металістом” ще зіграємо.

Олександр Іщенко: Що стосується висновків лікарів (в тому числі й тих, хто приїжджав з Києва), хворі футболісти до загальної тренувальної групи можуть приєднатися не раніше 24-го березня. Тобто, для підготовки до гри проти донецького „Металурга” у нас буде тиждень. Встигнемо ми належно підготуватися, чи ні – я наразі не беруся прогнозувати. Сьогодні нас більше хвилює вирішення тієї складної ситуації, яка склалася після відміни перенесення поєдинку. Вчора ви, мабуть, бачили останнє інтерв’ю Петра Димінського, в якому він зазначить, що вірить у мудрість Федерації футболу та її голови Григорія Суркіса, якої вистачить, аби вирішити це питання позитивно. Почесний президент „Карпат” також вибачився перед президентом „Металіста” Ярославським, за те, що не передзвонив раніше, і вони це питання не вирішили набагато простіше, ніж зараз це є. Але якщо ми зараз завдамо прецедент, в якому очки важливіші, ніж сама боротьба на футбольному полі (а зараз воно так і виходить), то повірте мені – від цього футбол не виграє.

Юрій Дячук-Ставицький: Мене дивує, чому у жодному ЗМІ не було вказано про численні випадки перенесення поєдинків через епідемії в чемпіонатах України, Латвії, Польщі, Шотландії, Англії. Але ж голова КДК про це повинен був знати – це його прямі обов’язки. Окрім цього, він навіть не зателефонував у клуб, аби поцікавитися у нас реальним станом ситуації, не покликав представників клубу на засідання КДК. Мені відверто шкода футболістів „Металіста”, які в неділю у Львові вийшли на поле з понуреними головами, і так з нього й пішли. Адже вони самі прекрасно розуміють, що це не футбол. Ми хочемо, аби цей матч відбувся, і на футбольному полі точилася не підкилимна, а справді спортивна боротьба. Взагалі лікар, якого прислала ФФУ був у Львові лише годину. Тому ми хочемо, аби у цьому питанні розібралися детальніше та грунтовніше, адже в таку ситуацію колись може потрапити будь-яка команда.

Олександр Єфремов: Хотілося б додати кілька слів про рішення КДК. Ця організація своїм рішенням звинуватила у брехні не тільки футбольний клуб, а й поставила під сумнів кваліфікацію тих медичних установ, які відповідають за здоров’я спортсменів. У нас є всі необхідні довідки, які підтверджують, що більша частина основного складу хвора. І це, за словами Решка, нескладна ситуація? Його слова прямо вказують й на те, що лікар Чухрій – це просто брехун. Своїми діями і висловами Решко просто переступив закон.

Що стосується кидання яйцями в автобус „Металіста” – то це неправильно, адже це дрібне хуліганство. Хоча яйце не може принести шкоди – ми про це давно знаємо. Я відчував, що вболівальники можуть проводити акції протесту. В суботу та неділю я з ними зустрічався, і дуже просив, аби не було образливих вигуків, тому що все одно буде делегат ФФУ, і він це все зафіксує. Я вдячний вболівальникам, що в неділю не було якихось звинувачень у нетрадиційній сексуальній орієнтації чи національній приналежності. Можливо, вболівальники й кинули кілька яєць, проте те, що вони не кидали шашки чи каміння – це уже добре.

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: Інформаційний центр ФК "Карпати"
Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев

 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
При любом использовании материалов сайта, гиперссылка на UA-Футбол обязательна.
Пишите нам: info@ua-football.com