Олександр Єфремов: "Скаргою у Спортивний суд Лозанни „Карпати” привернуть увагу Європи до системних проблем українського футболу". 28-03-2007 Общие новости - UA-футбол

Общие новости

27-го березня, генеральний директор ФК "Карпати", начальник юридичного відділу клубу та президент ГО "Карпати" були учасниками прес-конференції щодо рішення Апеляційного комітету ФФУ
Общие новости
28.03.2007
среда
01:43
Олександр Єфремов: "Скаргою у Спортивний суд Лозанни „Карпати” привернуть увагу Європи до системних проблем українського футболу"
Рейтинг публикации
27-го березня, генеральний директор ФК "Карпати", начальник юридичного відділу клубу та президент ГО "Карпати" були учасниками прес-конференції щодо рішення Апеляційного комітету ФФУ

27-го березня, генеральний директор ФК „Карпати” Олександр Єфремов, начальник юридичного відділу клубу Вадим Ладницький та президент ГО „Карпати” Олег Солдатенко були учасниками прес-конференції щодо рішення Апеляційного комітету ФФУ, у київському прес-центрі УНІАН.

„23-го березня рішенням Апеляційного комітету ФФУ було відхилено апеляцію ФК „Карпати” стосовно рішення КДК про відміну перенесення поєдинку „Карпати” – „Металіст”. Це рішення аж ніяк не на користь нашого клубу, тому ми подаватимемо скаргу до Спортивного суду у Лозанні (Швейцарія). Ми наразі чекаємо на повний текст рішення Апеляційного комітету ФФУ, і одразу після цього відправимо скаргу у Спортивний суд Лозанни. Скарга у нас уже готова”, - заявив на зустрічі з журналістами генеральний директор ФК „Карпати” Олександр Єфремов.

Гендиректор „Карпат” висловив сподівання, що цією скаргою у Спортивний суд Лозанни вдасться привернути увагу футбольної громадськості Європи не тільки до ситуації навколо перенесення поєдинку „Карпати” – „Металіст”, а до низки системних проблем українського футболу, зокрема таких, як політика подвійних стандартів. Як приклад Олександр Єфремов навів перенесення матчу дворічної давнини між „Дніпром” та запорізьким „Металургом”, коли вірусним захворюванням були уражені футболісти з Дніпропетровська. У той же час у подібній ситуації члени КДК ФФУ відмовилися переносити матч за участю „Карпат”.

Причиною подачі скарги у Спортивний суд в Лозанні начальник юридичного відділу клубу Вадим Ладницький вважає те, що ані на засіданні КДК, ані на засіданні Апеляційного комітету так і не дослухалися до основних доводів представників ФК „Карпати”. Більше того, згідно ст. 25 регламенту ФФУ сумнозвісне рішення КДК відбулося не на законних підставах, оскільки за нього проголосувала не більшість, а лише троє з шести.

Отож, як повідомив Вадим Ладницький, ФК „Карпати” подасть позов до Спортивного суду в Лозанні з двома вимогами: скасувати рішення КДК ФФУ та скасувати рішення Апеляційного комітету. Після подачі скарги протягом десяти днів клуб повинен надати розширену апеляційну скаргу, з усіма своїми доводами.

Олександр Єфремов вкотре зазначив, що з боку „Карпат”, можливо, було не зовсім коректно не зв’язатися з представниками „Металіста” (хоча Олександр Іщенко напередодні розповів про проблеми клубу у телефонній розмові з Мироном Маркевичем), і не домовитися про перенесення поєдинку. „Але навіщо нам тоді ПФЛ та ФФУ, які й створенні для того, аби вирішувати ці питання?” - відзначив гендиректор „Карпат”. На його думку, якби перенесення чи місце проведення поєдинків вирішували виключно президенти клубів, то календар національної першості можна було б і не складати, адже грали б де хотіли, і коли хотіли. А в цій форс-мажорній обставині рішення повинні виносити виключно вищі футбольні органи країни, а не президенти клубів. Проте якщо „Карпати” в дечому й порушили морально-етичні норми, не передзвонивши у „Металіст”, то харківський клуб ще в грубшій формі порушив принципи „чесної гри”, зайнявши у цій ситуації позицію категоричної незгоди з перенесенням поєдинку. Адже футбол існує насамперед для глядачів, які приходять на стадіон побачити справжнє спортивне видовище, а не гру фактично дитячо-юнацької команди проти сильного клубу вищої ліги. Тим паче, що у цьому поєдинку, як то кажуть, розігрувалися шість очок: у разі перемоги „Карпат” львівський клуб у турнірній таблиці наблизився б до „Металіста” на відстань у три очки.

На думку пана Єфремова, останні події в українському футболі свідчать про те, що голова ФФУ Григорій Суркіс втратив контроль над ситуацією в головному футбольному органі країни. „Не можна, аби високі футбольні чиновники, такі як пан Стороженко, відверто ставали на бік лише однієї сторони. Взагалі, у нас футбольні чиновники керують не так як треба, а так, як вони собі хочуть. Мене обурює активна позиція віце-президента ФФУ Сергія Стороженка, який у своїх заявах та інтерв’ю чітко прийняв позицію однієї зі сторін - „Металіста”, що взагалі не є правомірним для чиновника такого рангу. Стороженко до того ж - заступник голови Харківської обласної адміністрації. Як взагалі можна суміщати дві такі посади? До того ж, свою відверту позицію він демонстрував на сайті уболівальників "Металіста". Таким чином, "Карпати" стали гарматним мясом у війні, що її пан Стороженко оголосив ПФЛ”, - заявив Олександр Єфремов.

Окремо на прес-конференції торкнулися питання висвітлення цієї ситуації у засобах масової інформації. Олександр Єфремов навів статистику публікацій у газеті „Спорт-Експрес” у період 15-26 березня. З 16-ти опублікованих матеріалів в одному – суха констатація подій, у двох - з висвітленням обох сторін конфлікту, в одному – коротко висвітлено позицію львівського клубу, а в 12-ти – просто розгромні матеріали стосовно „Карпат”. Окрім того, Олександр Єфремов прокоментував вислови у ЗМІ президента ФІФА Йозепа Блаттера, якого, на думку гендиректора „Карпат”, неправильно поінформували про цей інцидент. За словами пана Єфремова, журналіст „Спорт-Експресу” Несенюк фактично на трапі літаку вирвав фразу із загального контексту цієї ситуації і запитав у Блаттера, як він ставиться до переносу поєдинку через хворобу футболістів. За інформацією гендиректора „Карпат”, по-перше, у клубі було більше хворих, ніж назвав Несенюк, а по-друге, потрібно розрізняти хворобу з вірусною епідемією, якою, якби лікарі не вжили негайних заходів, могла б захворіти значно більша кількість гравців. Відповідаючи на запитання щодо відкликання акредитацій журналістів „Команди” та „Спорт-Експресу”, Олександр Єфремов зазначив, що „краще нехай не пишуть взагалі, ніж пишуть однобоко”. А президент ГО „Карпати” Олег Солдатенко додав: „Я думаю, що проблем з акредитацєю для „Команди” не буде, якщо вони поміняють у своїй назві шрифт букви „Д” та випускатимуть своє видання на жовтому папері. Якщо чесно, то багатьох львів’ян уже просто дістали публікації у цій газеті”.

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: Інформаційний центр ФК "Карпати"
Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев

 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
При любом использовании материалов сайта, гиперссылка на UA-Футбол обязательна.
Пишите нам: info@ua-football.com