Богдан Блавацький: "Футбол на Заході - не тільки гра, але й бізнес". 02-05-2007 Общие новости - UA-футбол

Общие новости

Енді Роксбург - один з кращих теоретиків світового футболу започаткував спеціальне ліцензування для тренерів футбольних команд
Общие новости

Олександр Паук
02.05.2007
среда
20:39
Богдан Блавацький: "Футбол на Заході - не тільки гра, але й бізнес"
Рейтинг публикации
Енді Роксбург - один з кращих теоретиків світового футболу започаткував спеціальне ліцензування для тренерів футбольних команд

Енді Роксбург - один з кращих теоретиків світового футболу започаткував спеціальне ліцензування для тренерів футбольних команд. І тепер, завдяки зусиллям шотландця, УЄФА приділяє велику увагу підвищенню тренерських навиків фахівцям різних країн Європи, у тому числі і в Україні. УЄФА розробила спеціальну програму ліцензування для тренерів, які працюють в дитячому і дорослому футболі. Нещодавно група українських фахівців перебувала з робочим візитом в Шотландії, де знайомилася з тонкощами футболу. Серед них був відомий львівський спеціаліст Богдан Блавацький, який ділиться враженнями від практичного семінару.

- Пане Богдане, хто ініціював поїздку українських тренерів до Шотландії і якою була мета візиту?

- Володимир Стадников – керівник центру ліцензування тренерів в Україні, Олександр Козловський і Анатолій Коробочка - тісно пов’язані з шотландським клубом „Хартс” і відповідальні за навчальну програму PRO-Diplom, яка відбувається під егідою УЄФА. Розмістили нас у столиці хол ідей Единбурзі. Ніхто не був обділений увагою. З кожним українським тренером проведено спеціальні заняття з підвищення навиків, знань і кваліфікації. Ось це і було ціллю нашого візиту. Я отримав нагоду на власному досвіді переконатися в тому, що футбол на Заході - не тільки гра, але й бізнес.

- Курси курсами, а роботи як не було так і немає...

- Одне з другим не пов’язане, але знання завжди в ціні і їх ніколи не буває багато. Щодо роботи, то у нашій тренерській діяльності не маловажно мати фарт...

- На що організатори семінару акцентували вашу увагу?

- Буквально на все, що стосується професіонального футболу. Чільне місце посідав маркетинг і моніторинг, без яких нинішній футбол приречений був би на загибель. Це своєрідна піраміда, у якій не знайти зайвих деталей. Як бачите, багатофункціональна програма працює на розвиток найпопулярнішої гри у світі. Британці велику увагу приділяють дитячому футболу, але там не побачиш малюків, які грають на полях для дорослих. Бо це не логічно. Але у нас такі речі практикуються часто. Завдяки правильно поставленій роботі у сфері діяльності популяризації футболу на британських стадіонах повні трибуни глядачів. Місцеві уболівальники таки уміють підтримувати своїх улюбленців не тільки матеріально, але й психологічно. Знаєте, коли багатотисячний стадіон в унісон співає клубний гімн, це почуття неможливо передати словами.

- Відвідали якийсь матч?

- Так, „Глазго Рейнджерс” – „Хартс”.

- І як було на трибунах?

- Дуже святково. Народ сім’ями йшов на стадіон. Ніхто, як на львівську „Україну,” не несе з собою газет, щоб на них... сидіти. Там крісла завжди чисті. До речі, фанати обходяться без шумних дудок, які, за великим рахунком, більше заважають. У кожному секторі туалети. Одним словом, довкола чистота і порядок. Як є бажання, то можна швидко і смачно перекусити. Але спиртного чи пива ніхто на стадіоні не купить. Алкогольні напої там продавати заборонено. Також ви не побачите й курців на трибунах. Хочеш палити - виходь у спеціально відведені місця. Така висока вболівальницька культура у Шотландії.

- Віскі чи пиво смакували?

- До віскі справа не доходила, а пиво за 55 гривень, якось не смакувало.

- Національний шотландський одяг вдалося приміряти?

- Не було у цьому потреби. Але чоловіків у кельтах зустрічали повсюди.

- Що цікавого привезли з собою?

- Перш за все знання. Саме за цим і їхав. Озброївся новими тактичними заготовками, які необхідно впроваджувати у наші команди. Дане ліцензування дало змогу зрозуміти футбол по-іншому. Бо у футболі надто багато тонкощів, на які не завжди є час звертати увагу, але це треба робити вже і невідкладно.

- У Львові реально провести подібний семінар?

- Можна, але спершу треба навести усюди порядок, щоб люди вивезли про наше місто хороше враження. У нас, на жаль, на кожному кроці якісь проблеми чи не доопрацювання.

Читайте самые интересные новости футбола в Telegram, Facebook и Viber
Подписывайтесь на наш канал YouTube
Оцените этот материал
Голосов 1
Подпишись на рассылку от UA-Футбол
Только самое важное за неделю!
Нажимая на кнопку вы даёте согласие на обработку ваших персональных данных
Вы удачно подписаны на рассылку!
Ошибка отправки формы!
Загрузка...
Реклама
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (1)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
володей (хмельницький)
Пане, Богдане, чекаємо на застосування знань на практиці.
Ответить
0
0

 

© UA-Футбол 2002-2018.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]