Футбольний кіднепінг*. Зі Львова знову їдуть юні талановиті гравці


Під час прямого телеефіру на 12-му каналі львівського телебачення обговорювали проблеми розвитку дитячо-юнацького футболу Львівщини

Футбольний кіднепінг*. Зі Львова знову їдуть юні талановиті гравці


Богдан Цап

Директор СДЮШОР «Карпати»

«Цілком можливо, що двоє наших перспективних гравці – Юрій Покладок та Сергій Лендел - виступатимуть за інші клуби, найімовірніше за донецький «Шахтар». Справа в тому, що селекційна робота в сильних клубах ведеться наступним чином: їхні представники є в кожній області, вони будь-якими методами домовляються і вивозять дітей в інші міста. Ми працюємо, шукаємо таланти, намагаємося опиратися цьому і шукати вихід. Наша школа працює над головним завданням – підготовкою гравців для першої команди і для збірних різних рівнів. Ми зміцнюємо їхнє здоров’я, виховуємо і даємо перспективу. Є у нас багато проблем. Основна – недосконалість матеріально-технічної бази, яка не дає можливості сформувати гравця. У нас практично немає полів. Кілька десятків років намагаємося вирішити цю проблему, але вищі чини не зацікавлені в розвитку футболу. Тому доводиться битися самотужки. Така боротьба, на жаль, результатів не приносить. Хоч і тренери у нас хороші і діти дуже здібні.»

Михайло Мисак

Батько вихованця карпатівської школи Романа Мисака

«Поля у нас жахливі! Старший син 4 роки займався футболом. Тепер займається молодший. Поля змінюються лише в гіршу сторону. Син приходить з тренувань постійно в тирсі, піску, усі боки обдерті. Я займався футболом 30 років тому. І тоді були значно кращі умови, влада цікавилася, щоб росло здорове покоління. А тепер це покоління росте у барах. Раніше було 10 стадіонів, де тренувалися діти, а що тепер? Нікому нічого не треба. Батьки приводять дітей на стадіон, бачать умови, забирають їх і їдуть в Київ чи Донецьк. Зрештою, а чому так далеко треба їхати? Під боком Володимир-Волинський, де умови набагато кращі, аніж у Львові. Моя дитина - патріот «Карпат». Її тут виховали, вона тут живе. Тому ми не їдемо в інші міста. Але потрібна елементарна допомога, бо інакше діти пропадуть.»

Юрій Дячук-Ставицький

Спортивний директор ФК «Карпати»

«Вже кілька років ми говоримо про створення дитячої футбольної Академії. Нам потрібна лише земля – все інше ми зробимо самі. А влада палець об палець не вдарила, щоб допомогти бодай чимось. Ми плануємо на комплексі «Україна» збудувати кілька штучних полів. Але у нас є лише обіцянки мера та депутатів, які підписали низку паперів. Натомість комплексу ми так і не маємо. Якби нам віддали комплекс в оренду, про що ми домовлялися, за півроку діти займались би в ідеальних умовах. А зараз від нас тікають в Київ та Донецьк. За розвитком дитячої інфраструктури нас обігнали 10-12 областей! По всій Україні будуються школи, поля, займаються діти. Залишається лише закликати уболівальників, щоб вони вплинули на владу, на мера, на губернатора. Щоб влада повернулася лицем не до Димінського, Єфремова чи Дячука-Ставицького, а до дітей. У наших школах їх 500. Вони отримують стипендії, ми забезпечуємо їх одягом і тим, чим можемо. Вони не курять, не п’ють, а серйозно займаються футболом.

Коли приходиш в кабінети чиновників, нас тепло зустрічають, кажуть, що уболівають, допоможуть. Але насправді нічого не роблять! Всі поля потихеньку знищують. Це просто нелюдяність керівників щодо дітей! Дайте нам можливість працювати, дайте, як обіцяли комплекс «Україна». Тоді діти від нас їхати не будуть. Наразі, від’їзди в Донецьк і Київ – поодинокі. Але якщо влада не повернеться до нас лицем – вони стануть масовими.»

Олександр Єфремов

Генеральний директор ФК «Карпати»

Дитячий спорт – це база і основа. Боляче слухати про проблеми дитячого футболу. Це великий камінь в город «Карпат». Ми робимо усе, що можемо. Можемо робити більше, але для цього потрібні умови. Ментальність представників влади така: клуб приватний, от і робіть все самі. По місту гуляє байка, що все віддали «Карпатам». Нісенітниця! Ми як слідопити, шукаємо об’єкти, які розвалені чи не розвиваються. Просимо - дайте нам, ми зробимо для міста щось корисне. «Спартак», «Сільмаш», «Сокіл», «Юність», «дача Добрика», перелік можна продовжувати. Але нам не дають. Віддають комусь іншому або просто тримають. Влада не є далекоглядною. Вона сприймає клуб як забаганку, іграшку. Але футбол - це соціальне явище, яке несе виховну функцію. Футбол дає можливість створити багато робочих місць. Інші міста це розуміють, дають клубам землю.

Якщо наша влада продовжуватиме так робити - у нас нічого не буде. Важко битися головою в стінку. Кожне питання ми вирішуємо по року. Півроку тому губернатор Олійник бив себе в груди, казав, що підтримує нас. Обіцяв посприяти створенню Академії, написати листа до Прем’єр-міністра…

Влада грається з вогнем. Терпець скоро увірветься. Мер Андрій Садовий поставив два підписи під угодами. «Карпати» зробили реконструкцію стадіону, тож нам мали віддати комплекс в оренду. Ми свої обіцянки виконали. Але мені здається, що чиновники не хочуть розглядати це питання. Кажуть, що Ахметов усе будує за свої гроші. Так, але влада такі пільги йому надає, що нам і не снилися… Не лише йому і не лише в Донецьку - у Кривому Розі, Одесі, Харкові покращуються умови для дітей. А тут вважають, що Димінський - загарбник. Якщо так – то зробіть самі бодай щось! Але ніхто нічого не робить…

В Росії теж була схожа проблема. Поки Путін, який бореться за здоровий спосіб життя, не сказав: «Що ж ми робимо?». Тепер всі губернатори будують стадіони і спортивні комплекси. Те саме в Білорусії – поле є в кожному колгоспі, в кожному селі. У нас не думають про майбутнє. Якби Садовий і Олійник очолили рух за створення Академії – їм би за життя пам’ятники поставили.

Одне штучне поле коштує майже півтора мільйони гривень. З роботою і всім необхідним дійде до двох мільйонів. Ми плануємо розбудувати нижні поля стадіону «Україна», зробити поле для УФК, на «Прогресі». Для цього потрібні гроші і можливість провести там роботи. Ми можемо почати будівництво на комплексі «Україна» хоч зараз, але де гарантія, що завтра нас звідти не виженуть? Щороку «Карпати» платять майже 5 мільйонів гривень податків. «Карпати» не заробляють, але платять. «Карпати» не можуть самі зробити все…»

Володимир Вільчинський

Старший тренер ЛУФК, майстер спорту

Тренуватися нам ніде. Ми набираємо дітей з інших міст. Але тепер, через погані умови нам їх не привозять. Тренери з Вінничини, Хмельниччини раніше віддавали нам хлопців, а тепер прямо сказали: «Ми вам дітей не дамо, бо в наших районах умови кращі. Щоранку дивлюся у вікно на погоду – якщо сонячно то ще так-сяк потренуємося. А коли дощ, доводиться грати на асфальті. Ми раніше тренувалися на «Юності». А тепер цей стадіон віддали регбійному клубу «Сокіл». Страшно дивитися: там немає ні лавок, ні роздягалень. Діти передягнуться, а речі на сумки складають. Добре, що нам «Карпати» допомагають. Ми їздимо на турніри за кордон. Були в Швеції. Уявіть собі, місто 40 тисяч населення і 40 полів! Ідеальні умови для дітей. У нас майже мільйон населення і 4 поля. Якби не «Карпати» – ми б не закінчили чемпіонат. Свої офіційні ігри проводимо в Дублянах, на полі, за яким доглядають «Карпати».

Олег Родін

Старший тренер ЛУФК, заслужений тренер України

Біда наша у тому, що ми проводимо не відбір, а набір. Кращі діти їдуть на кращі умови. Вже коли вони не проходять в Києві чи Донецьку, тоді повертаються до нас. Всі наші біди через відсутність умов. Наші тренери – Данилюк, Дмитрасевич та інші вже багато років працюють з дітьми, виховали не одне покоління футболістів. На жаль, зараз усе впирається в умови.

*Кіднепінг. Викрадення людей (частіше дітей) з метою шантажу, отримання викупу. «Великий тлумачний словник сучасної української мови».

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
ДЗЕНЯ (Талнах)
Стаття про дитячий футбольний бізнес . Але ж насправді футбольних талантів немає де виховувати -- для молодого таланту головне розвивати свої здібності -- раз Шахтар надає кращі умови -- значить до них будуть переходити молоді таланти . Незалежно хто бде керувати на Львівщині -- поки,ЩО немає там порядку - ні в області -ні в самім місті -- .
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 12
ДЗЕНЯ (Талнах)
Стаття про дитячий футбольний бізнес . Але ж насправді футбольних талантів немає де виховувати -- для молодого таланту головне розвивати свої здібності -- раз Шахтар надає кращі умови -- значить до них будуть переходити молоді таланти . Незалежно хто бде керувати на Львівщині -- поки,ЩО немає там порядку - ні в області -ні в самім місті -- .
Ответить
0
0
Dimonych (-)
Еще добавлю, о чем мне тогда рассказали, но никто под присягой не повторит. За Диму в то время заплатили в общей сложности около 50 тысяч баксов! И это не родителям, и это за пацана, которому не исполнилось 15-ти, после травмы, на дворе лето 2002 года, легионеров мало, цена соизмеримая с игроком высшей лиги, но в Донецке эйфория по поводу первого чемпионства и деньги уже потекли... Это тоже опыт. Намного проще работать с клубом, чем с "представителями" или агентами. Тогда много было негативного из Львова на Шахтер и Донецк. До сих пор уверены, что у них игрока украли. Только хотелось бы отметить, что Дима в Львов приехал из Хмельницкого. Два года тренировался в Львовском училище, а не школе Карпат. Договор был, но помощь Карпат сводилась к мячам и форме по большим праздникам. На своих не хватало. Аналогично можно сказать, что Сашу Спивака из донецкого УОРа одесситы увели или того же Зотова. Когда пацан сломался о нем забыли. Когда увезли в другую команду, сразу вспомнили. Аналогичных ситуаций, к сожалению, очень много. Очень много перспективных пацанов так и пропали. И из-за "жучков" и родителей, которые стараются на перспективе сделать быстрые деньги особо не думая, как оно в 13-15 лет уехать на другой край страны, и из-за характеров пацанов, которых ломает возня вокруг них. Кстати, у Днепра с теми же Карпатами не меньше "отбраковка", чем у Шахтера и Динамо. (с) человек, которого часто показывают по ТРКУ, когда дело касается футбола
Ответить
0
0
donfoxik (Донецк)
Ну вот и тут Донецкие бандиты крадут их детей, мучают голодом, да еще и заставляют работать на шахтах по 24 часа вв сутки........У меня прям складывается такое чувство что во Львове развивается прям какой-то комплекс неполноценности что ли перед Киевом и Донецком. Как по мне то тут все просто: Карпаты просто локти себе кусают что могли "срубить бабла" побольше вот и все. И не надо тут сказки расказывать про белого бычка
Ответить
0
0
Dimonych (-)
Начиная от того, как нас встретили, и заканчивая организацией тренировочного процесса. Я был удивлен, увидев, с каким вниманием в Донецке относятся к молодым игрокам, почти как к собственным детям. Насчет самого перехода? Мы поступили порядочно, честно выполнив все условия контракта с "Карпатами". Просто потом у нас не было желания его продлевать. Кстати, "Карпаты" все еще хотят вернуть Диму, потому что я пока не могу забрать все его документы из ЛУФК: их отказываются отдавать, причем ничем это не мотивируя. Хотя, как мне кажется, в училище работают порядочные люди, на которых давит руководство львовского клуба".
Ответить
0
0
Dimonych (-)
сентябрь 2002 года Вячеслав БЫЦАНЕВ, юрист ФК "Шахтер": "Каких-либо проблем с юридической точки зрения здесь нет. Говорить о том, что клуб каким-то образом украл или перехватил игрока - в корне неверно. Согласно контракту с ФК "Карпаты", Дмитрий до 1 июня 2002 года являлся игроком львовян. Был там пункт, в соответствии с которым, если одна из сторон не заявит в письменной форме о его расторжении, он считается продленным на тех же условиях на тот же срок (два года). Если львовский клуб был бы в нем заинтересован, то обратил на это внимание. За день до окончания срока действия контракта родители Дмитрия (он пока еще несовершеннолетний) в письменной форме заявили ФК "Карпаты", что их сын не желает больше выступать за львовян. Заявление было грамотно подано. Игрок контракт добросовестно выполнил и воспользовался своим правом сменить клуб. Ни в коем случае здесь нельзя говорить о непорядочности или юридическом подвохе. Те заявления, которые были в прессе, можно считать полной фальсификацией фактов. Дмитрий ЧИГРИНСКИЙ: "Просто-напросто "Карпаты" не выполняли тех обязательств, которые были указаны в контракте. Могу привести пример правильности моих слов. У меня была травма, из-за которой я в общей сложности пропустил почти полгода. Представители же "Карпат" не соизволили даже поинтересоваться моим здоровьем. Мне регулярно задерживали зарплату, были проблемы с моей экипировкой. В общем, я очень рад, что оказался в "Шахтере". А заявления о том, что меня "украли" - ложь". Анатолий ЧИГРИНСКИЙ, отец Дмитрия: "Не знаю, что вам наговорили львовяне и как они трактуют эту ситуацию, но я, со своей стороны, скажу следующее - я заключал контракт сына с "Карпатами" и решил его не продлевать. Как на меня вышли селекционеры "Шахтера"? После того, как Диму привлекли играть за сборную, поступило предложение. Я побывал в Донецке, увидел условия, в которых Диме предстоит тренироваться, и, скажу честно, был просто поражен. Начиная от того, как нас встретили, и
Ответить
0
0
генерал сволота (garfield)
Здається мені, люди добрі, що цей сеньйор Цап відсмоктує у пана Димінськокго усю йго дурь , накоплену ним за тиждень. "Дайте мені землі! Дайте мені поля! Дайте мені стадіони!" Що ще потрібно ДАТИ бідному олігарху, щоб його клуб зайняв , бодай 10-те місце у ЧУ?
Ответить
0
0
real_in (Кузнецовск)
Печально, но видимо так будет всегда...
Ответить
0
0
Mitra (Одесса)
Дык, не хотят вкладывать деньги в развитие, так чего теперь ныть? Вложите бабки, никто уезжать не будет.
Ответить
0
0
karpaty (Львів)
я за те, щоб Карпатам надали земельну ділянку під будівництво футбольної Академії. Прекрасно розумію, що Димінський неоднозначний для багатьох тип, але при бажанні можна все грамотно юридично оформити. В кінці кінців надати в оренду землю під конкретний проект. БУЛО Б ТІЛЬКИ БАЖАННЯ. Тут говорилось про спорткомплекс Спартак. Я живу недалеко від нього. Малим ще за радянського союзу ходив туди на плавання. Там гарний басейн - відкритий і закритий. Були класні приміщення для занять боротьбою та іншими видами спорту. На сьогоднів там НІЧОГО НЕМА. Одні розвалини тих бувших здань і якийсь дикий парк, де мешканці навколишніх будинків вигулюють собак. Єдине, що там є цінного - це земля. І в цьому мені це все нагадує київського Черновецького. Продадуть "втіхаря" комусь і побудують або нічний клуб, або щось в тому роді. Але чому б не дати там відродити спортивний комплекс? ЧОМУ???? нехай тому поганому Димінському. Знову ж таки хотіли б, надали б в оренду землю Димінському під конкретний проект - дитячо-юнацького центру. Так ні. Земля. Вона зараз дорога, і за неї стільки урвати собі в кишеню можна. І заради цього нехай там все валиться, нехай там притони будуть, тільки би не Димінському... Образливо все це.
Ответить
0
0
hec (Луганск)
ИЗ всей статьи понял одно: надо отдать Дыминскому землю во Львове, якобы для детского футбола. Ну что сказать, под основу "Карпат" не прокатило, так он теперь детьми закрывается. В общем, подонок...
Ответить
0
0
RomanUA (Львів)
не треба свистіти інфоцентру Карпат....У Львові всі дуже добре знають навіщо Диму весь комплекс....якщо ви подумали що для розвитку дитячого футболу то дуже глибоко помилились...це людина для якої крім грошей нічо більше не варте уваги...не хочу навіть згадувати для чого йому Карпати...і чому пішли такі гравці як Тлумак, Распопов та ін...і такий тренер як Маркевич, на якого Дим вилив добре відро помиїв...але Львівяни давно привикли до пафосних статей інфоцентру і просто не звертають уваги, що і вам раджу....(не хочу за всіх розписуватись, але думаю що так воно і є...)
Ответить
0
0
podillyafan (KM)
вот такие вот кроты, только бы украсть и себе в норку :))
Ответить
0
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус