Віталій Кварцяний - у гостях програми "Відверто про футбол"


Текстова версія програми "Відверто про футбол" від 30 червня

Віталій Кварцяний - у гостях програми "Відверто про футбол"


Вітаємо вас шановні друзі, в ефірі програма „Відверто про футбол”. Перше телевізійне ток-шоу про футбол представляє торгівельна марка „Оболонь”. Сьогодні ми запросили в гості Віталія Володимировича для того, щоб відверто поговорити про футбол. А на сам спочатку йтиме про першу лігу, тому що зараз луцька „Волинь” є серед середняків першої ліги і ми знаємо, що Віталій Володимирович може відверто поговорити про ті проблеми, які існують у першому дивізіоні українського футболу. Віталіє Володимировичу, матчі першої ліги практично ніхто не бачить, тому що трансляцій нема, бачать тільки ті люди, які приходять подивитися, по вболівати, по переживати за ту чи іншу команду. Скажіть, які проблеми є зараз в першій лізі. Суддівство там проблемне?

- Ситуація в суддівстві така, що судді втратили футбольну людяність. Футбол залишився таким яким був, а от судді змінилися. З’явилася якась педантичність, якась зовнішня культура, яка не відповідає внутрішньому характеру людини як судді. І не відповідає його специфіки кваліфікації судді. Я знаю таких хороших людей і футболістів як Звягінцев, Панчик, Вадиш, П’яних, Дегтярьов... вони судили виходячи з того, як вони відчували футбол. Вони колись самі грали. І вони ніколи не заходили до суддівського кабінету якось зверхньо. Вони заходили як футболісти і від них йшов позитив. А зараз судді заходять в костюмі, краватці, дехто з метеликом, все таке... А як він починає приймати рішення на полі, показує, що він головний. Футболісти, тренери і вболівальники приходять на стадіон і бачать, що іде якась деформація футбольних ідей. Взагалі суддя не прислуховується до тієї музики, яка існує на полі, якій він повинен давати грати без зупинки. Він починає свистіти. Футболіст впав – свисток. Взагалі не регулюють гру як процес, а показують, що вони директора, професора, а ми ніхто.

- Кваліфікації нема?

- Нема відчуття футбольних ситуацій. Вони можуть реагувати на дії футболістів не бачачи, що футболісти блефують, футболісти дурять. Але в регламенті написано, що треба свистіти. Вболівальники і так сплять, хтось пива випив і йому нецікаво дивитися на ці паузи. Суддя повинен витримувати динаміку гри. Обов’язково не реагувати на фальсифікацію дій футболістів. І головне не ображатись, коли йому не запропонували якусь подяку вище ніж в регламенті. Якщо тренери клубу знаючи, що не можна чогось добитися, якщо порушувати етику, а етика у нас в футболі це увага і повага до суддів. Я розумію, що десь і тренерів треба стримувати. Але суддя не розуміє, що ми хочемо, щоб він справедливо судив. А якщо ми не будемо говорити, то у нас шансів виграти нема. Тому я вважаю, що всі ці додаткові кошти які хочуть додати суддям нічого не змінять.

- Тобто ви вважаєте, що це нічого не дасть?

- Так. Судді що тисячу додати, що 5, що 7, що 10...

- Він потім приходить і просить ще?

- В них досить висока кваліфікація в цьому питанні. Вони ведуть себе лояльно. А ми переживаючи за результат починаємо порушувати якісь норми. А якщо ми не будемо цього робити, то судді починають говорити: „Ти що, такий розумний тренер, такий тактик? Думаєш можеш команду підготувати? Та нічого ти не можеш. Замість того щоб нас звинувачувати ви краще тренуйте. А судити ми будемо. А якщо ви нас не поважаєте, не підходите до нас... Ті гроші, що ПФЛ нам затверджує нам жінці на колготи, на бензин...” Вони взагалі не реагують на ці гроші. Поклав в кишеню і забув. А якщо ми цього не робимо, то в нас шанси виграти 10 проти 90.

- Інспектори можуть допомогти? Допомагають вони у першій лізі?

- Інспектори в нас люди вже більш зрілого віку. І в них чітко налагоджене взаєморозуміння. Вони можливо заважають більше ніж судді роблячи інструктаж перед грою. Вони заганяють суддів і вони виходять на поле виконати завдання інспектора, а інспектор хоче зберегти своє інспектування на наступний матч. Тому що якщо буде бардак, команди почнуть жорстко грати і суддя почне показувати жовті на червоні картки. А він не повинен допустити жорстку гру. Вболівальники ж хочуть бачити саме таку гру, вони хочуть боротьби. А інспекторам це непотрібно, людина прожила активне життя, відсудила чи відіграла і йому треба, щоб було тихо. Не було стиків, не було синців. Буде там Кварцяний бігати біля бровки, дай йому червону. Футболіст стрибнув у м’яч, дай йому червону, нащо мені той результат? Його не хвилює, що нам необхідно виховувати молодь, яка повинна прогресувати. Вони взагалі бояться грати у відборі. Я роблю розбір гри, в мене два відбори, три відбори... Я кажу, ви що? А що футболісти що можуть зробити? Рибковський правильній підкат зробив з „Оболонню”, той прибіг і дав йому другу жовту, червону, вигнали, граєм 9 чоловік. Ось наскільки впливає суддівство під час гри.

- А якщо подивитись на те, що коїться у вищій лізі, зараз вже буде прем’єр ліга, та у першій лізі, от є відверті судді, які можуть вбити? Є взагалі такі моменти?

- Ви бачили, що такі матчі були в нас. Є такі судді, є такі моменти... Мені от шкода, що тренерів у вищій лізі 16 і всі вони один одного поважають. Досить культурні, вони хороші тренери. Вони не повинні один перед одним такого робити. Повинна бути якась допустима міра. Не можна щоб перемога була здобута за рахунок якихось додаткових сил.

- Але матчі першої ліги не транслюються і побачити цього ніхто не може.

- Це так. Саме тому немає такої популярності першої ліги. Дійсно, дуже багато матчів проходить в такому закритому від інформаційних служб. Особливо від телебачення. Все це лає суддям привід бути більш активними в плані „липової допомоги” командам. Окрім мене багато хто має претензії. Це не стосується „Ілліцівця” та ФК „Львів”, яки вийшли до прем’єр ліги.

- „Оболонь” мала претензії.

- Так. В них нормальний бюджет, футболісти хороші, але в них не вийшло все зробити так, як це мало бути.

- Тепер від справ суддівських до справ вашого клубу. Можна чекати в наступному сезоні на „Волинь” в прем’єр лізі? Чи є для цього передумови, чи є для цього якийсь фундамент у Луцьку.

- Думаю, що в перспективі, звичайно, буде ставитися задача вийти в прем’єр лігу. Але завжди, щоб виконати завдання, треба мати якнайменше проблем, які заважають це зробити. А у нас ці проблеми є і вони досить вагомі. Вони заважають нам вийти на той рівень, який би відповідав рівню прем’єр ліги. І не тільки на один сезон. Повинна бути стабільність. Повинна бути дитяча школа, це в нас дуже добре організовано та функціонує. Працюють дуже добрі тренери. В нас багато полів тренувальних. В нас центральний стадіон дуже хороший.

- Проблеми зі стадіоном „Авангард”...

- Додам ще, що в нас немає компетентного зв’язку з владою. Ми не хочемо якоїсь допомоги з бюджету, вони повинні допомагати нашому президенту робити свій бізнес нормально. Є багато силових структур, політичних і економічних конкурентів які заважають розвиватися не тільки футболу. Ми також допомагаємо баскетболу, важкій атлетиці, інвалідам... Дитяча школа в нас також серйозна. І що саме цікаве, заважають свої керівники. Міська влада, обласна влада... Не скажу цього про губернатора, він не заважає, а навіть допомагає. А всі інші заважають Столяру працювати. Дивіться як все організовано в Донецьку. Там чудове взаєморозуміння. Немає ворогів, які заважають розвитку. Я читав в газеті, що в Донецьку заявили про те, що можуть в своїй лише області прийняти чемпіонат Європи. Я впевнений, що в них би вийшло, адже вони цього хочуть. В нас все по іншому, доки будуть „лебідь, рак і щука”, нам буде важко вийти на рівень потенціально сильного клубу. Наші ж політики на футбол не ходять. Мер ходить, він купує квитки і йде на футбол. Ми хочемо мати сильне акціонерне товариство. Ми чотири роки його творили, регулювали, ми затвердили всі документи на біржі в Англії. Ми випустили акції, відкрили акціонерне товариство. Поля в нас є, база в нас є, вона ще будується, але коли все закінчиться, вона буде просто супер. Все йде повільними темпами, бо Столяр розривається. Він не може швиденько все разом зробити. Якщо б йому тільки не заважали, ми б вийшли на рівень... Чому у нас зараз стоїть питання з стадіоном? Ми його реконструювали, витратилися нього, біля 20-ти мільйонів гривень, а міська влада каже, що ми там нічого не робили. Вже було п’ять засідань по цьому питанню, кому повинен належати стадіон. І ми показали, що там будувалося. В нас оренда стадіону строком на 20-ть років і вісім вже пройшло. Час минає швидко і нам потім просто скажуть „до побачення”.

- Якщо стадіон буде належати „Волині”, то команда буде однією з небагатьох, хто матиме сві стадіон. Адже в нас багато хто орендує спортивні арени.

- Так

- ПФЛ це організація, яка має піклуватися про стан професіонального футболу в Україні і перейматися про кожен клуб. Вона допомагає вам вирішувати проблеми на державному рівні?

- Я знаю всіх людей які там працюють. Їх цілком можна записати в позитив. Але, як спеціалісти вони там прижилися і не хочуть висунути свого носа з кабінету. Чому не подумали про Суми, воли вони вилітали? Залишалася одна гра. Ми виграли в них 4:2, Чіді забив двічі. В нього було 15 голів, зняли два і залишилося 13. Матчі відбувалися, вболівальники ходили на футбол, гравці отримували премії. Команди їздили до Сум і звідти „Спартак” також їздив на ігри. І ось один тур. Чи то вони в Київ не поїхали, чи то вони сказали „Динамо-2” щоб вони до їх не їхали бо знімаються з чемпіонату. Зарахуйте вже незважаючи на регламент поразку. Було 50 відсотків зіграних матчів. Всі б результати залишилися. Чому ми постраждали? Можна було б зекономити, дати Сумам гроші і може б далі вони знайшли спонсора. Може змінився б мер, він же тиждень робить, а потім 5 років тюрми треба давати. Теж саме і „Борисфен”. А „Миколаїв”? Це футбольний город. І в них немає коштів на існування. Їм не надають ніякої допомоги. Так не можна. Внески з клубу взяли і все.

- А що робиться з цими внесками?

- Я не фінансист, не бухгалтер. Не знаю.

- „Волинь” колись отримувала допомогу від ПФЛ?

- Ніколи. Я тільки переживав свого часу щоб мене дуже не штрафували, адже це був удар по бюджету.

- Тобто ПФЛ більш каральна організація?

- Це як держава в державі. Ватикан маленький з такими дірками, що все просвічується. Але Ватикан реагує на проблеми. А в нашому випадку ніхто не хоче нікому підчинятися, хоче бути незалежним. Зробили ліміт. Повинен був грати футболіст максимум 89-го року народження. Потім 90-го, 91-го... Ми про це думаємо і заявляємо гравців необхідного віку. А тут залишають на цей сезон 89-й рік. Нащо тоді цей регламент?

- Може в першій лізі забагато команд?

- В Англії взагалі 24.

- Тобто ви думаєте, що 20-ть команд, це оптимальний варіант для першої ліги?

- В 89-му році наша друга ліга це шоста зона СРСР. 27 команд. Ми грали 52 матчі за сезон. А зробити такий календар зараз реально. Футбол повинен бути в таких містах як Хмельницький, Вінниця, Рівне, Тернопіль, Житомир, Івано-Франківськ... це футбольні міста з традиціями.

- Але не вистачає боротьби. Може зробити так, щоб команда, наприклад з 6-го місця, грала в плей-офф та могла потрапити в прем’єр лігу?

- Так. Я з вами згоден. Життя таке в демократичних країнах, що багато років існує система стимуляції для клубів які грають в Англії, Іспанії, Італії... І команда, яка зайняла 8 місце отримує набагато більше користі, ніж від 9-го. Якщо ми платимо внески, чому б не зробити суму для стимуляції клубу? Ми вносили 20-ть з чимось тисяч доларів, зараз 45-ть, тепер суму знову хочуть збільшити. Я проти цього і закликаю клуби голосувати проти цього. Якщо збільшити внески, то нехай ця сума, 30 тисяч, розділити на всі клуби, вийде 540 тисяч з 18 клубів. Якщо я зайняв десяте, то клубу, наприклад, 40 тисяч доларів. Одинадцяте, вже 22... І тоді ніхто не буде грати договірні матчі. Всі захочуть фінішувати якнайвище, адже різниця 10 тисяч доларів.

- 10 тисяч доларів цікаві футбольному клубу?

- Так. Це можна в школі щось зробити. Повинен біти стимул кожного місця. А так команди починають безвідповідально ставитися до результату і вболівальник не йде на стадіон. І як наслідок не йде професійний ріст футболістів.

- „Іллічівечь” та ФК „Львів” це команді, які підвищилися в класі. Це заслужено по грі?

- Будемо відверті, я думаю, заслужено. Іщенко гарний тренер з досвідом, він зробив гарну команду. Так само і ФК „Львів.” Степан Юрчишин хороший футболіст, тренер... Він привив хлопцям щось своє, нестандартне. Команда показувала дуже цікавий футбол.

- „Оболонь” скаржилася, що її не пустили до прем’єр ліги. Як ви бачите цю ситуацію?

- Я думав, що „Оболонь” все ж таки в цьому сезоні вийде до прем’єр ліги. Не можу стверджувати які моменти завадили команді це зробити. Думаю, хлопці не вижали з себе максимум. Але наскільки я знаю, судді заважали „Оболоні” показувати максимально надійний футбол, який би давав хороший результат.

- Ви казали, що в прем’єр лізі важче працювати ніж в першій лізі. Чому?

- Є багато команд, які мають гравців з досвідом виступу у в вищій лізі. І вони себе ще не вичерпали. До того ж команди першої ліги мають перспективну молодь і там є можливості команди по якості гри, але немає матеріальних можливостей.

- Чому так виходить, що дуже мало гравців даємо прем’єр лізі? Адже більше футболістів звідти потрапляє до першої ліги.

- Не всі тренери бачать гравців з першої ліги. Селекціонери, які працюють по клубам дивляться одну дві гри, коли у когось може просто невдалий матч. Зараз У „Волині” є гравці для прем’єр ліги. Раніше їх було більше. Їх беруть, але не довіряють. Взяли Хачеріді, але його не ставлять в склад. Разовий перегляд нічого не дасть.

- Можливо просто клубам простіше купити легіонера? Може в нас футболісти наші штучно дорожчі?

- Це пов’язано з лімітом. Тренерам не хочеться до того ж довго возитися. Їм потрібен швидкий результат. Це зрозуміла ситуація, адже керівники клубу дають багато грошей на команду.

- Може проблема в календарі? Дні проведення матчів в різних лігах співпадають.

- Дуже правильно. Я хочу звернутися до президентів футбольних клубів, ПФЛ, тренерів... Хто буде приходити на першу лігу, якщо в цей час транслюють матчі прем’єр ліги? Я сам хочу це подивитися. Ми раніше грали в будні. Після роботи всі йшли на футбол. А на вихідних вже дача, огірки, помідори, капуста... Перша ліга автоматичне губить популярність. Треба нам грати в будні дні.

- Щоб щось змінти в цій систему, мабуть потрібна участь президентів клубів. В еліті показали, що вони можуть збиратися. Чи є такі тенденції в першій лізі? Це ж буде зовсім інша ситуація буде. Їх будуть слухати більш уважно ніж тренерів.

- Це звісно дасть свій результат. До них обов’язково прислухають, адже вони платять свої гроші.

- Взагалі з думкою клубу ніхто реально не рахується?

- Нам присилають факс з пропозиціями, ми відправляємо відповідь і в підсумку нічого не змінюється.

- Свого часу через „Волинь” пройшло багато хороших легіонерів. Футболістів, які залишили свій слід в українському футболі. В основному це були серби. Як вдавалося їх вибирати?

- Дуже багато часу займе розповідь про кожного футболіста, але я спробую розказати в кількох словах. Першого серба я взяв Сашу Мітіча. Він зараз в Греції грає. Його я побачив на зборах в Сербії. Спочатку в нього була травма і він навіть не був на зборах в Туреччині. Ми взяли його в оренду на півроку, а потім викупили. Мені ще пропонували захисника, але що то за захисник зі зростом 172 сантиметри? Я подивився на Джудовіча і відразу взяв в команду. За нього ми 20-ть тисяч заплатили. Він відіграв нормально. А от касету з Крунічем мені дав Жабченко. Почали його шукати, а його продали в Голландію. Потім через рік я подивився знову касету і захотів його знайти. Його тоді віддали в Сараєво. В підсумку ми його все ж таки забрали.

- Девіч?

- Я шукав правого півзахисника. Президент тоді був тоді на зборах з нами і ми пішли на гру „Железніка”, де виступав Марко. Серби знали, що ми його хочемо продивитися і не ставили в склад. Він був молодий і нам хотіли продемонструвати більш досвідчених гравців. Він вийшов в другому таймі і через дві хвилини я сказав, що беру його. Деякі агенти допомогли вдвічі знизити його вартість і так він опинився в Луцьку. Я знав, що він буде хороший футболіст.

- А скільки за нього заплатили?

- Зараз він коштує мільйонів 5. А тоді ми за нього заплатили 140 тисяч. Це був найдорожчий трансфер „Волині”. Хотіли 400, потім 200...

- Продали за скільки?

- Вже не пам’ятаю навіть. Але ми на цьому заробили.

- На інтернет сайті UA-Футбол відвідувачі можуть поставити запитання до гостя нашої програми з яких ми обираємо одне на нашу думку найбільш цікавіше. Цього разу у нас таке запитання. Пане Віталію, всі знають, що ви людина запальна, дуже часто після матчу ви даєте дуже жорсткі коментарі і говорите про певних футболістів, про те, як вони погано зіграли. Були у вас конфлікти з футболістами, на фоні цих висловлювань. Так, щоб вони серйозно ображалися. Зокрема з сербами.

- Знаєте, у мене було більше 9 сербів. Ми працювали з агентом, якого звати Круніч, йому 70 років. Свого часу він продавав Ковачевича в „Ювентус”. Це дуже порядна і серйозна людина. Через тиждень після моїх висловлювань, про які я і згадувати не хочу він приїхав до України, ми дивилися гру дубля в Ковелі і він мені сказав, що дивується як я взагалі беру стільки сербів. Більше двох каже не можна. А він сам серб, людина визначала, що серби не простий народ. Але індивідуально вони класні люди. Я до них відносився нормально, але тоді після гри в Донецьку до мене з претензіями прийшли Джудовіч ч Мітіч. Я визнав що перегнув палку. Мені не соромно визнати своє педагогічну помилку. Але тоді ми йшли на четвертому місці і у випадку перемогу піднялися б на третю сходинку. У нас гра не пішла. Девіча перший раз поставив нападаючим він зовсів не грав, Джудовіч не грав, Трішович на 20-й хвилині вигадав якусь травму, Круніч з 5-ти метрів попав у штангу. Ми програли 0:1, я був розстроєний і казав, що ці серби мені поламали гру. Потім пішли питання журналістів і я вже не стримався. Це було не правильно по відношенню до футболістів. Але ми швидко помирилися. Все ж таки це був великий негатив з мого боку.

- Що ж, Віталій Володимирович, ми вам вдячні, що ви до нас прийшли. Година відвертої розмови з Віталієм Кварцяним багато чого вартує. А ми на цьому закінчуємо нашу передачу. На все добре.

Від редакції. Як і було анонсовано до ефіру, читач, чиє питання прозвучало під час програми “Відверто про футбол”, отримує призи від компанії “Оболонь”. Тому, із задоволенням вітаємо київського читача, що спілкується на сторінках UA-Футбол під логіном Lenka, бо саме його питання було відібране ведучими програми та адресоване Віталію Кварцяному.

У найближчий час Lenka (Kiev) зможе забрати свої призи у редакції UA-Футбол.

А інших читачів нашого інтернет-видання інформуємо, що вже наприкінці тижня з’явиться анонс чергової програми “Відверто про футбол”, у коментарях до якого кожен буде мати чудову нагоду задати своє питання наступному гостю студії та, у свою чергу, виграти призи від компанії “Оболонь”.

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Lenka (Kiev)
squirL (Одесса) 04.07.08 08:49 С удовольствием променяла бы любой приз от Оболони на такую книгу :)
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 9
Lenka (Kiev)
squirL (Одесса) 04.07.08 08:49 С удовольствием променяла бы любой приз от Оболони на такую книгу :)
Ответить
0
0
МАГ (Дн-вск)
Степник (Киев) типа Lenk
Ответить
0
0
Степник (Киев)
вітаємо київського читача, що спілкується на сторінках UA-Футбол під логіном Lenka, бо саме його питання(с) ====== Судя по нику девушка, а....ну вообщем я бы исправил ИМХО.
Ответить
0
0
Степник (Киев)
Кварцяного всегда приятно слушать и читать его высказывания. По "человечески" говорит, а не заучеными фразами. Удачи ему и "Волыни".
Ответить
0
0
squirL (Одесса)
Lenka (Kiev) колись, шо там за "призи"? ))) МАГ (Дн-вск) 04.07.08 08:31 книга "1000 лучших высказываний Кварцяного - без купюр!!!" с дарственной надписью.
Ответить
0
0
МАГ (Дн-вск)
- В 89-му році наша друга ліга це шоста зона СРСР. 27 команд. Ми грали 52 матчі за сезон. А зробити такий календар зараз реально. Футбол повинен бути в таких містах як Хмельницький, Вінниця, Рівне, Тернопіль, Житомир, Івано-Франківськ... це футбольні міста з традиціями. Где эти команды... очень жаль. Рынок и экономика страны ударили по этим городам или люди стали другие?
Ответить
0
0
МАГ (Дн-вск)
Lenka (Kiev) колись, шо там за "призи"? )))
Ответить
0
0
Lenka (Kiev)
IBM (Dnipro) 03.07.08 19:24 Вот до чего бывают люди до чужого добра жадные :)
Ответить
0
0
IBM (Dnipro)
"У найближчий час Lenka (Kiev) зможе забрати свої призи у редакції UA-Футбол." І розпити їх на місці. Адмінресурс в дії:-)
Ответить
0
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус