Павло Сіротін: "Мій дім - Чернівці". 24-07-2008 Общие новости - UA-футбол

Общие новости

Досвідчений голкіпер Павло Сіротін тривалий час виступав у клубах вищої ліги
Общие новости

Олексій Мамчук
24.07.2008
четверг
17:26
Павло Сіротін: "Мій дім - Чернівці"
Рейтинг публикации
Досвідчений голкіпер Павло Сіротін тривалий час виступав у клубах вищої ліги

Досвідчений голкіпер Павло Сіротін тривалий час виступав у клубах вищої ліги. Незважаючи на те, що у вересні цього року Сіротіну виповниться 41 рік, він продовжує виходити на поле. Зараз футбольний ветеран є граючим тренером чернівецької «Буковини». У розмові з автором цих рядків Павло розповів про своє спортивне життя.

«Я закінчив школу із золотою медаллю»

– Павле, якими були твої перші кроки у футболі ?

– Футболом розпочав займатися у далекому 1977 році. Тоді в СРСР створювалися перші експериментальні спеціалізовані класи. Мені пощастило потрапити в один з таких класів. Я перебував у команді республіканського значення, бо моє рідне місто Бішкек – столиця Киргизії. У нас була можливість постійно їздити на змагання, тренуватися неподалік від нашої середньої школи, добре харчуватися. Ми тренувалися двічі на день – уранці та ввечері. У віці 13 років почав брати участь у всесоюзних змаганнях. Коли проходив спортивний форум «Юність», на базі команди нашого спеціалізованого класу було створено колектив республіки. У «Юності» брали участь команди союзних республік, Москви, Ленінграду. Також на змагання свій колектив виставляли «Трудові резерви». Пригадую, як у 1981 році «Юність» проводилася у Костополі Рівненської області. Туди приїхав київський колектив гравців 1966 – 1967 років народження, який тренував Анатолій Бишовець. Ворота киян захищав непоганий голкіпер Володимир Циткін. Окрім «Юності» судилося пограти у змаганнях «Надія», а також Всесоюзній спартакіаді школярів і Всесоюзних юнацьких іграх, які проходили в Сімферополі та Керчі. До речі, проводився чемпіонат СРСР і серед дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Моя команда грала з роз’їздами. У нашій зоні виступали «Памір» із Душанбе, кемеровський «Кузбас», колективи «Колхозчі» (Ашгабад), «Кайрат» (Алма-Ата), «Пахтакор» (Ташкент).

– Чи не впливали заняття футболом на твої оцінки у школі ?

– Я закінчив школу із золотою медаллю. До речі, свого часу навіть їздив вступати у Московський університет на факультет психології. Однак, я не пройшов за конкурсом. Після повернення у Бішкек (тоді – Фрунзе) став студентом біофаку Киргизького університету. Там провчився рік. Згодом довелося перевестися у фізкультурний інститут. Водночас мене потроху розпочали підводити до команди майстрів.

– Пам’ятаєш свій дебют у команді майстрів ?

– У 1983 році, коли мені було неповних шістнадцять, кілька раз вийшов на заміну у складі «Алги», яка виступала у другій союзній лізі. Однак, остаточно потрапив у «Алгу» через два роки. Так розпочалася моя професійна кар’єра.

– Павле, здається ти у 1988 році виступав за команду «Алай» (Ош)…

– Саме так. Це трапилося тоді, коли в «Алзі» було три воротаря. Одного з них – досвідченого голкіпера, який мав грати, повернули у команду. У команді також перебував воротар із Павлодару. Мені сказали: «Або ти будеш другим голкіпером у «Алзі», або граєш у команді другої ліги усі матчі без замін». Врешті-решт, вирішив поїхати в «Алай». У цьому клубі грали футболісти, які з різних причин не потрапили в «Алгу». Цікаво, що поєдинки між «Алгою» та «Алаєм» завжди проходили у гострій боротьбі. У сезоні – 88 ми у себе вдома навіть обіграли фрунзенську команду. Згодом мене повернули в «Алгу». У цьому клубі виступав до розпаду Союзу. На жаль, у 1990 році я через серйозну травму, відіграв лише останні шість матчів.

«Для того, щоби обжитися в Україні, Чортків був доволі непоганим варіантом»

– Після розпаду Союзу ти опинився у клубі першої української ліги «Кристал» (Чортків)…

– Пам’ятаю, що спочатку планували проводити чемпіонат СНД. «Алзі» навіть надіслали календар змагань. У спортивному форумі планувалася участь команд союзної вищої ліги, а також усіх колективів із столиць республік колишнього СРСР. Ми потрапляли в одну групу з московськими «Спартаком», «Динамо», тбіліським «Динамо». На жаль, згодом вирішили вийти з чемпіонату СНД московські команди. Наскільки мені відомо, після цього виникла ідея проводити чемпіонат Середньої Азії. Це теж непоганий рівень, бо планувалася участь «Пахтакора», «Паміра», «Кайрата». Однак, подібний чемпіонат так і не організували. Потім говорили про проведення об’єднаного чемпіонату Туркменії, Таджикистану та Киргизії. Врешті-решт, вирішили, що кожен буде проводити свої змагання. А чемпіонат Киргизстану – це дуже низький рівень. Наприклад, у одному з турнірів я, голкіпер «Алги», майже не торкнувся м’яча. У такій ситуації надійшла пропозиція від тренера Семена Осиновського виступати за чортківський «Кристал». А головним тренером «Кристала» працював Борис Стрельцов. Звичайно, мені хотілося одразу виступати у вищій українській лізі. Однак, для того, щоби обжитися в Україні, Чортків був доволі непоганим варіантом.

– Сталося так, що після першого чемпіонату України «Кристал» залишило багато провідних гравців…

– Якщо футболіст ставить перед собою серйозні завдання, то затримуватися у Чорткові надовго він не повинен. У мене виник варіант із черкаським «Дніпром». Тоді наставник «Кристалу» Борис Стрельцов поїхав у Черкаси приймати місцеву команду. «Дніпро», яке вилетіло з першої ліги, ставило завдання повернутися туди. А у мене тоді існувала проблема з житлом. Щодо отримання квартири, керівництво «Дніпра» мені гарантій не надало. Тож із цієї команди я поїхав. Потім опинився на оглядинах в Угорщині. Тоді в Угорщині екс-радянських футболістів було дуже багато. Відчувалося, що угорська держава перебуває ближче до Європи. Там пристойні поля, роздягальні. До цього ми доходимо лише зараз. Сталося так, що в Угорщині надовго не затримався. До того ж, несподівано для мене, з’явилася можливість виступати за вищоліговий кременчуцький «Кремень», який прийняв Борис Стрельцов. У сезоні – 92/93 ми досягли непоганого результату – дев’яте місце. У складі «Кременя» виступали екс-гравці «Буковини» Юрій Махіня, Валерій Алістаров, Євген Крячик, а також Ігор Жабченко, Сергій Леженцев, які потім пограли у національній збірній Україні.

– Тебе ніколи не запрошували виступати у збірній Киргизії?

– Коли поїхав із Киргизії, там футбол перебував у занепаді. Тож можливості запрошувати гравців, які виступають за кордоном, не було. А тоді в Україні та Росії виступало багато вихованців киргизького футболу. Зокрема, й досі в українській державі живуть Віталій Кобзар, Олександр Агарін та Олександр Янковський, який виступав за «Кремінь», полтавську «Ворсклу», запорізький «Металург», «Борисфен».

«За складом і грою «Буковина» переважала «Ворсклу»

– Павле, за яких обставин ти вперше з’явився у «Буковині» ?

– У мене наприкінці 1994 року закінчувався контракт з клубом вищої ліги «Кремінь» (Кременчук). Якраз тоді надійшла пропозиція від головного тренера «Буковини» Юхима Школьникова. Чернівецька команда перебувала у нижній частині турнірної таблиці першого дивізіону. Юхим Григорович пояснив, що спочатку колектив планує залишитися у першій лізі, а вже потім боротися за підвищення в класі. Я вирушив на переговори. Запропоновані умови мене влаштували. Тож я опинився у «Буковині». Її президентом був нинішній керманич ФСК «Буковина» Василь Федорюк. У другому колі сезону – 94/95 ми виступили доволі вдало. Однак, найголовніше розпочалося у першості – 95/96. Напередодні цього сезону колектив поповнили футболісти рівненського «Вереса», луцької «Волині»… Повернулися в «Буковину» Борис Фінкель, Віталій Мінтенко…

– Чому, на твою думку, «Буковині» не вдалося потрапити у вищу лігу ?

– Боротьба за підвищення у класі розгорнулася між нашою командою та полтавською «Ворсклою». На думку фахівців, за складом і грою «Буковина» переважала полтавчан. А ось у фінансовому плані «Ворскла» була сильнішою. Цей колектив і зараз виступає у вищій лізі. До речі, вийшовши у елітний український дивізіон, команда з Полтави одразу посіла там третю сходинку, а також зіграла у єврокубках.

– З яких причин ти вирішив перейти з «Буковини» у івано-франківське «Прикарпаття» ?

– Серйозні завдання, які стояли перед чернівецьким колективом, пов’язували з Юхимом Школьниковим. Після того, як у сезоні – 95/96 нам не вдалося потрапити у вищу лігу, Юхим Григорович оголосив про те, що залишає команду. Згодом розпочали підшукувати колективи вищого дивізіону провідні гравці «Буковини». Мене ж запросив у івано- франківське «Прикарпаття» його президент Анатолій Ревуцький. Тоді наставником івано-франківського клубу працював славнозвісний у минулому футболіст київського «Динамо» Віктор Колотов. Я не міг відмовитися від можливості виступати у основному складі амбіційної команди елітного українського дивізіону.

«Коли команду об’єднує спільна мета, то про гроші не думаєш»

– Вдруге ти з’явився у буковинській команді напередодні другого кола сезону – 99/2000. Хто тобі запропонував повернутися в Чернівці?

– У «Прикарпаття» прийшов тренер Анатолій Заяєв. У нього свій погляд на життя, футбол. Пан Заяєв привіз своїх футболістів. Як наслідок, багато гравців івано-франківського колективу розпочали підшуковувати інші команди. Я знову опинився у клубі «Кремінь», який виступав у першій лізі. Головним тренером «Кременя» був Семен Осиновський, а начальником – Степан Микуляк, який раніше працював у «Прикарпатті». На жаль, залишитися у першому дивізіоні клубу не вдалося. Після цього у Кременчуці всі проблеми «Кременя» «повісили» на одну людину – президента клубу. Він з ними не впорався. Я ж пробув у «Кремені» першу частину сезону – 99/2000. Згодом у мене з’явилася можливість перейти у сумський «Спартак». Одночасно отримав запрошення від «Буковини». У Чернівцях збиралася команда, яка мала боротися за вихід у перший дивізіон. Головним тренером чернівецького клубу став Юрій Гій, а допомагав йому Віктор Мглинець. Вони запропонували мені підтримати «Буковину». Я не відмовився, бо Чернівці – це мій дім. Спочатку в команді було все гаразд. Футболісти вірили президенту Кучеру, головному тренеру. У другій частині сезону ми виграли чотирнадцять (!) матчів. Лише в одній зустрічі «Буковина» зіграла внічию.

– На жаль, після повернення до першої ліги в «Буковини» з’явилися фінансові проблеми ?

– Зрозуміло, що у ході сезону – 99/2000 вже були певні питання з приводу фінансування. Однак, коли команду об’єднує спільна мета, то про гроші не думаєш. Проте, після завершення сезону фінансова проблема постала досить гостро. А у нас були сім’ї. До речі, на початку сезону – 2000/2001 ми за грою не поступалися суперникам. І все ж, без належного фінансування серйозного футболу не буде. Тим часом на футболістів «Буковини» звернули увагу інші клуби. Я опинився у тернопільській «Ниві», яку тренував Ігор Яворський. Другим тренером працював екс-гравець «Буковини» Богдан Самардак. На жаль, після поразок від донецького «Металурга» та полтавської «Ворскли» подав у відставку Яворський. Потім президент «Ниви» Кривий виставив на трансфер вікових футболістів. Я у число цих гравців не потрапив. Мені вдалося провести непогані матчі проти дніпропетровського «Дніпра», харківського «Металіста»… Однак, у ворота переважно ставили молодого голкіпера Романа Гуріна, якого «награвали» на першу лігу.

– Після виступів у «Ниві» ти опинився у команді «ЛУКОР» (Калуш)…

– Головним тренером цієї команди працював Микола Пристай, який пам’ятав мене за іграми у «Прикарпатті». А коли я переговорив з керівництвом команди, то зрозумів, що перед «ЛУКОРом» стоятиме завдання потрапити у першу лігу. На жаль, боротися за підвищення в класі моєму колективові було важко, бо у другій лізі виступали сильні колективи «Сокіл» (Золочів) і ФК «Красилів». Однак, після об’єднання «Прикарпаття» та «ЛУКОРа» було вирішено створити команду першої ліги на базі Калуша. У колектив першої ліги запросили тренера Душкова, а друголіговий колектив очолив Ігор Юрченко. Душков запросив багато нових футболістів. Основним голкіпером був Юрій Мелашенко. Я міг перебувати на других ролях. Однак вирішив не залишатися у команді. Тож повернувся у Чернівці. Я тоді думав, що моя професійна кар’єра завершилася. Був навіть момент, коли збирався вирушити у рідний Бішкек. Але життя розпорядилося так, що я залишився на Буковині.

– Павле, а чому ти вирішив осісти у Чернівцях ?

– Сталося так, що упродовж тривалої футбольної кар’єри у мене з’явилася квартира саме у Чернівцях. До речі, коли знову опинився на Буковині, то довго без футболу не сидів. Валерій Сарафінчан запропонував мені виступати за команду «Митник» (Вадул – Сірет). Однак, у 2003 році команда «Буковина» перебувала у жалюгідному стані – чернівчанам загрожував виліт з другої ліги. Рятувати нашу команду довелося футбольним ветеранам – Віктору Мглинцю, Дмитру Білоусу, Юрію Шелепницькому, та мені. На щастя, нам вдалося зберегти для Чернівців колектив майстрів.

– Що ти можеш сказати про виступи у ФК «Лужани» ?

– Минулого року я виступав за футзальний клуб «Меркурій – ЧТЕІ». На жаль, отримав травму. Як наслідок – збирався закінчувати з футболом. Я не бачив м’яча місяців зо чотири. Однак, згодом опинився на матчі ФК «Лужани» – ФК «Малик» (Дорошівці). Сталося так, що Василь Орлецький запропонував мені повернутися у футбол. Я йому сказав, що переніс травму. У свою чергу, Орлецький погодився дати можливість мені відновлюватися стільки, скільки знадобиться. Вже потім тренер ФК «Лужани» Юрій Крафт довірив місце в основному складі. У чемпіонаті Чернівецької області ми посіли третє місце. Також ФК «Лужани» спромігся перемогти у фіналі Кубка області ФК «Кіцмань», непогано виступити в аматорській першості України.

– Напередодні сезону – 2007/2008 ти повернувся у «Буковину» як граючий тренер. Чи зможе наша команда показати пристойні результати ?

– Добре, що у Чернівцях вирішили створити команду майстрів непоганого рівня. Це великий плюс керівництву області та міста. Сподіваюся, що у нас спочатку з’явиться колектив першої ліги. А що буде далі – покаже час.

«Мені пощастило відвідати Камбоджу та Гану»

– Павле, цікаво дізнатися про твої захоплення…

– Серйозних захоплень у мене немає. Був час, коли не було DVD і ми, читаючи книги, псували зір (сміється – авт.). Зараз мені до вподоби пізнавальні фільми та програми. Найцікавіше подивитися передачі про ті місця, де я побував. А мені пощастило відвідати Камбоджу, Гану… Те, що не встиг осмислити своїм юнацьким мозком, зараз сприймаєш по-іншому.

– Розкажи трохи про свою сім’ю…

– Зараз я холостяк. Моєму синові Сергію 21 рік. Він свого часу займався футболом у СДЮСШ «Буковина» у тренера Дмитра Гордея. На жаль, через хворобу мій син завершив заняття футболом. Однак життя на цьому не закінчується. Приємно, що Сергій знайшов себе у ролі ді-джея. Два роки він вів дискотеку готелю «Черемош», а тепер працює у клубі «Hardrock». Також син вчиться на заочному відділенні ЧТЕІ КНТЕУ.

Павло Сіротін – граючий тренер, воротар. Народився 29 вересня 1967 року в місті Бішкек. Виступав за команди ЦОР (Бішкек), «Алга» (Бішкек), «Алай» (Ош), «Кристал» (Чортків), «Кремінь» (Кременчук), «Прикарпаття» (Івано – Франківськ), «Нива» (Тернопіль), «ЛУКОР» (Калуш), «Митник» (Вадул – Сірет), «Меркурій – ЧТЕІ» (Чернівці, міні – футбол), ФК «Лужани». Досягнення у складі «Алги» (друга ліга першості СРСР): 1987 рік – 3 місце, 1989 – 2, 1991 – 3. У складі «Буковини» став срібним призером першості України – 95/96 серед команд першої ліги. Також у лавах чернівецької команди вигравав першість України – 99/2000 серед колективів другої ліги. Свого часу допоміг міні – футбольному колективу «Меркурій – ЧТЕІ» здобути путівку у першу лігу України. Першу офіційну гру за «Буковину» зіграв у 1995 році.

Читайте самые интересные новости футбола в Telegram, Facebook и Viber
Подписывайтесь на наш канал YouTube
Оцените этот материал
Голосов 1
Подпишись на рассылку от UA-Футбол
Только самое важное за неделю!
Нажимая на кнопку вы даёте согласие на обработку ваших персональных данных
Вы удачно подписаны на рассылку!
Ошибка отправки формы!
Загрузка...
Реклама
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (0)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти

 

© UA-Футбол 2002-2018.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]