Відкритий лист львівських журналістів до керівництва ФК "Карпати"


Ініціатива ФК "Карпати" щодо створення так званого Медіаклубу при ближчому її розгляді не витримує жодної критики...

Відкритий лист львівських журналістів до керівництва ФК "Карпати"


Із великим здивуванням ознайомилися з ініціативою ФК „Карпати” щодо створення так званого Медіаклубу. Шляхетна, на перший погляд, ідея поглиблення зв’язків ФК „Карпати” із засобами масової інформації, при ближчому її розгляді не витримує жодної критики. Судячи з прав та обов’язків учасників Медіаклубу, в односторонньому порядку прописаними посадовими особами ФК „Карпати”,здійснюється спроба не налагодити співпрацю із представниками ЗМІ, а фактично поставити їхню діяльність під контроль ФК „Карпати”.

Почесному президенту ФК "Карпати"

Димінському П.П.

Генеральному директору Фк "Карпати!"

п. Єфремову О.А.

Відкритий лист

Не зрозуміло на якій юридичній підставі ФК „Карпати” встановлюють обов’язки для журналістів. Зокрема, від журналістів вимагають обов’язкової присутності на заходах, організованих ФК „Карпати” із подальшим висвітленням у ЗМІ. Аби не коментувати абсурдність такої вимоги, зазначимо лишень, що обов’язкової присутності журналістів на своїх заходах не вимагають навіть Кабінет міністрів і Секретаріат Президента.

Неприпустимим вважаємо вимогу про обов’язкове анонсування домашніх матчів ФК „Карпати”, розміщення інформаційних повідомлень стосовно реалізації клубної атрибутики. Розцінюємо це як спробу змусити журналістів займатися безкоштовною рекламною діяльністю на користь Футбольного клубу. Фактично ФК „Карпати” підштовхують журналістів до порушення статті 26 Закону України Про друковані засоби масової інформації (пресу), в якій серед прав і обов’язків журналістів редакції, зокрема, передбачено „утриматися від поширення в комерційних цілях інформаційних матеріалів...”

Окрім того, неправомірна вимога ФК „Карпати” суперечить статті 30 („Реклама”) Закону України „Про телебачення і радіомовлення”, а також низці статей Закону України „Про рекламу”.

Серед обов’язків, якими представники ФК „Карпати” щедро наділили своїх потенційних медіа-партнерів – достовірно висвітлювати інформацію про ФК „Карпати”. Цікаво, хто визначатиме достовірність інформації, бо в ФК „Карпат”, на щастя немає своїх приватних судових органів. Відтак будь-яка критика ігрових дій команди може бути тлумачена як недостовірна інформація, що тягне за собою виключення із членів так званого Медіаклубу. Це, звичайно, не було б жодною проблемою, якби членство в клубі на пряму не прив’язували до права журналіста виконувати свої професійні обов’язки. Адже, як сказано у запропонованому журналістам договорі, „членам Медіаклубу” ФК „Карпати” видається акредитаційне посвідчення, що є документом, який підтверджує акредитацію журналіста на домашніх матчах ФК „Карпати”. Звідси випливає, що відмова від участі у так званому Медіаклубі ставить журналіста у нерівні умови з колегою, котрий погодився на незаконні вимоги ФК „Карпати”. Це є грубим порушенням статті 45 Закону України „Про інформацію”, де сказано: „Право на інформацію охороняється законом. Держава гарантує всім учасникам інформаційних відносин рівні права і можливості доступу до інформації. Ніхто не може обмежувати права особи у виборі форм і джерел одержання інформації...”

Вважаємо, що наших міркувань буде цілком достатньо, аби керівництво ФК „Карпати” припинило практику створення різноманітних Медіаклубів і повернулося до цивілізованих і загальноприйнятних форм співпраці із ЗМІ. В іншому разі у нас не залишиться іншого варіанту як відмовитися від висвітлення будь-якої діяльності ФК „Карпати”, оскільки вважаємо для себе неприпустимим брати участь в ігноруванні діючого законодавства і здорового глузду.

Під цим листом підписалися: Роман Цюняк (голова Асоціації спортивних журналістів Львова), Василь Михайлов (власний кореспондент газети "Команда"), Андрій Левицький (головний редактор телеканалу НТА), Гліб Ваколюк (редактор відділу спорту "Львівської газети. Вісник міста"), Віталій Павлишин (головний редактор газети "Спортивка"), Роман Андрейко (генеральний директор ЗАТ "Телерадіокомпанія Люкс"), Оля Балух (журналіст ТК "Львів-ТБ), Юрій Лобан (головний редактор інтернет-видання "Львівський портал"), Наталія Дудко (в.о. головного редактора газети "Ратуша"), Олег Зубарук (керівник відділу спорту газети "Експрес"), Богдан Тимовчак (редактор спортивних програм "12 канал"), Роман Онишкевич (головний редактор газети "Новий Погляд")


Оцените этот материал:
Поделиться с друзьями:
Источник:
prosport.lviv.ua

Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (9)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
bartez (lviv)
дим ти як той ящік поповнення рахунку який стоїть в кожному супермаркеті-короче БАНКОМАТ.
Ответить
0
0
Асседо (Одесса)
А вы попробуйте проигнорировать игру с Шахтёром!!!
Ответить
0
0
bmwpower (Львов)
ха-ха! геніально ))) правда щоб вступити до цієї організації потрібно було цитую - необхідно до 23 липня 2008 року надіслати у клуб: • заповнену заявку на вступ до Медіаклубу, завірену печаткою і підписом головного редактора; • кольорове фото журналіста в електронному вигляді за адресою... а вже ніби 25 число стукнуло...
Ответить
0
0
el torro (Lviv)
Не знаю. Напевно тут вже треба писати відкритий лист вболівальників Карпат до всіх інформагенств, щоб вони бойкотували всю інформацію, що йде від тих творінь Волта Діснея!
Ответить
0
0
Shorya (Харьков)
На мой взгляд, он просто всех ЗАД.РА.ЕТ. Хватит вообще на него реагировать.
Ответить
0
0
harvester (Львів)
Правду кажуть - не дай Бог з Івана пана...
Ответить
0
0
el torro (Lviv)
ДЗЕНЯ (Талнах) 25.07.08 16:49 А ти перечитай все ж таки. За таку фігню, шо вони мутять, по шапці получити можна. Тупорилий Скрудж Мак Дак і його вірний друх слоненятко Дамбо.(((((((((
Ответить
0
0
harvester (Львів)
Як ви можете порівнювати кабмін чи секретаріат президента з Його Величністю ППД? А якщо серйозно, то від Дима нічого іншого ніж скандалів я вже не чекаю.
Ответить
0
0
ДЗЕНЯ (Талнах)
Почав читати - І закинув . Бредятина від ППД .
Ответить
0
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус