У телевійнах програє глядач


Ексклюзивні права ТРК "Україна" на матчі за участю збірної спричинили обурення спортивних ведучих інших каналів

У телевійнах програє глядач


Ексклюзивні права ТРК «Україна» на матчі за участю нашої збірної спричинили обурення спортивних ведучих інших каналів. Як відомо, телеканал «Україна», відповідно до угоди із компанією Ukraine Football International, отримав ексклюзивні права на трансляцію матчів національної футбольної збірної України.

Крім того, жоден інший телеканал відтепер не має права демонструвати у випусках новин або у своїх програмах фрагменти виступів головної команди країни. Показ першого ж матчу української збірної у новому сезоні – товариський матч із поляками 20 серпня – продемонстрував, що у професійному цеху спортивних тележурналістів на цьому ґрунті склалася не зовсім товариська атмосфера.

Ведучі спортивних новин на «1+1», СТБ, ICTV, 5 каналі супроводили свої сухі повідомлення про перемогу українців (нічого не поробиш, права на «картинку» залишилися у конкурентів) короткими заявами. Ось декілька цитат:

Тарас Корніюк, «Вікна-Спорт», СТБ: «Фрагментів цього матчу у випусках новин, які можуть дивитися по всій Україні, ви не побачите. Адже заради комерційного зиску Федерація футболу віддала ексклюзивні права на показ усіх матчів збірної лише одній телекомпанії, яка в силу недостатнього покриття сигналу не входить до топ-п’ятірки. Тож національну збірну країни зможуть бачити не більше 10% українців. Наша телекомпанія поважає право колег на ексклюзивність, однак у даному випадку воно суперечить інтересам самої збірної України. Адже грає команда для мільйонів глядачів по всій країні, а не для групки фанатів, присутніх в окремому регіоні».

Станіслав Хацкевич, «Час спорту», 5 канал: «Рішення, м’яко кажучи, дивне і незрозуміле, якщо не шкідливе. Особливо у світлі підготовки України до проведення «Євро-2012», коли публічність національної команди повинна тільки збільшуватися».

Незадоволеними можуть бути не лише журналісти, але і глядачі. До матчів національної збірної завжди прикута значна увага. То ж люди, які з тих чи інших причин пропустили трансляцію та ще й не є глядачами ТРК «Україна», залишаються без улюбленого видовища.

Основні претензії спортивних журналістів до компанії UFI, яка продала ексклюзивні права саме на таких умовах. Керівник спортивної редакції каналу ІСTV Ігор Мірошниченко у коментарі «Телекритиці» назвав її позицію дивною і такою, що обстоює інтереси лише одного телеканалу: «Наскільки я розумію, UFI захотілося заробити більше грошей. Цілком поважаю колег із ТРК «Україна» і їхню ексклюзивність у правах на трансляцію. Але як можна забороняти репортажні зйомки та показ у випусках новин фрагментів матчів збірної?».

До того ж, підкреслив Ігор Мірошниченко, ТРК «Україна» дивляться далеко не всі глядачі: «Телеканал має рейтинг, нижчий як мінімум за п’ять телекомпаній –»Інтер», «1+1», ICTV, СТБ і Новий канал. Окрім того, є глядачі, які дивляться ТОНІС, 5 канал, інші телеканали. І вони звикли бачити національну збірну в новинах».

Керівник інформаційного відділу Федерації футболу України Сергій Васильєв, у свою чергу, наголосив, що Ukraine Football International працює за законами телевізійного ринку і надала перевагу саме ТРК «Україна», тому що її пропозиція була найбільш вигідною. Представник ФФУ також сказав, що ця ситуація не є прецедентом: «Аналогічні ситуації були і на Першому національному, і на «Інтері», коли вони купували ексклюзивні права. Ті, хто здійняв бучу довкола цієї ситуації, очевидно, просто не домовилися з «Україною». Тому що телеканали завжди доходять компромісу – чи то на бартерній основі, чи купуючи один в одного відео. Я думаю, що ТРК «Україна» не буде порушувати традиції, які склалися у телевізійному середовищі».

Ігор Мірошниченко підтвердив, що, зокрема, ICТV намагався вирішити проблему на комерційній основі, проте така спроба не увінчалася успіхом.

Журналіст вважає, що порівняння із Лігою чемпіонів, показ якої УЄФА забороняє усім телеканалам, окрім телеканалів-партнерів, у даному випадку буде не зовсім коректним, адже йдеться про національну команду: «Наприклад, НТКУ має ексклюзивні права на показ олімпіади. Але Перший національний створив умови, і за певну суму кожна телекомпанія може показувати фрагменти Олімпійських ігор у себе в новинах. Із національною збірною по футболу виходить повний провал».

Водночас Сергій Васильєв зауважив, що ТРК «Україна» – один із небагатьох українських неспеціалізованих телеканалів на сьогоднішній день, що приділяє значну увагу спортивним, і зокрема футбольним, трансляціям: «Навіщо «Інтер», «1+1» та інші канали майже повністю познімали спортивні програми? ТРК «Україна», яка планує до того ж робити канал «Футбол», хоче мати ексклюзивний продукт, що цілком природно. На ринку всі борються за ексклюзив».

Віддаючи належне законам ринку і намаганню ТРК «Україна» демонструвати в цих питаннях вищий пілотаж, все ж треба зазначити, що збірна України – це національна команда. Тому в даному випадку пріоритетними є інтереси глядачів, уболівальників, а не телеканалу.

Як зауважує той же пан Мірошниченко, існують різні можливості зберегти ексклюзивність власника прав на показ матчів – наприклад, визначити час, після якого інші телекомпанії матимуть право давати в ефір відеосюжети тощо. Зрештою, на думку журналіста, у ситуацію повинно втрутитися вище керівництво Федерації футболу.

Інакше, це не буде дивним, нас можуть очікувати нові демарші.

Ми звернулись до Олександра Денисова, шеф-редактора спортивного відділу ТРК «Україна» та директора ТРК «Футбол», і отримали від нього такий коментар:

«Мы же не удивляемся идентичным правилам в Лиге чемпионов или Кубке УЕФА. Такие ограничения лишь подчеркивают ценность данных турниров для УЕФА и тех компаний, которые приобретают права. Так почему же мы должны сознательно преуменьшать стоимость собственной сборной?

К тому же подобным правилам следуют и другие национальные телеканалы при трансляции матчей. Например, мы получили запрет на съемку матча квалификации Лиги чемпионов «Динамо – Спартак». Мы с пониманием восприняли это решение».

Оцените этот материал:
Источник:
Телекритика
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Валерыч (Киев)
anderSAM (Симферополь) Спасибо! Это очень хорошо! Значит посмотрю белорусов!
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 17
Валерыч (Киев)
anderSAM (Симферополь) Спасибо! Это очень хорошо! Значит посмотрю белорусов!
Ответить
0
0
anderSAM (Симферополь)
Валерыч (Киев) 22.08.08 22:08 Вещает
Ответить
0
0
Валерыч (Киев)
Ребята, может кто знает, ТРК Украина в Крыму вещает? Очень нужно знать.
Ответить
0
0
Mishanja (Николаев)
dreamskiy (Симферополь) 22.08.08 16:13 Я абсолютно согласен с тобой,но... Если это бизнес , то должно быть обоюдное стремление к сделке. Понятные условие, чёткая сумма и т.д. В комментариях Денисова я не прочёл ничего подобного, типа: У нас товар, его цена такая-то - покупайте! У меня складывается впечатление что захапали эксклюзив и тупо показали всем от локтя. Может я и ошибаюсь, но ситуация выглядит именно так! А ведь это НАЦИОНАЛЬНАЯ команда, был бы Шахтёр я бы как то понял. И в данной ситуации, на мой взгляд, вина на лежит на продавце. При продаже прав "с потрохами" надо было оговаривать возможность показа хотя бы эпизода с забитыми мячами. Даже с учётом того что покрытие ТРКУ не везде присутствует.
Ответить
0
0
kremnij (Нижній Верх)
Це один із способів навчити наші канали правилам капіталізму. Нажаль страждають і вболівальники. Проте наступного разу українські телеканали будуть підходити більш ретельно і відповідально до питань тарнсляції футболу. Може навіть більше бабла будуть давати. Тому всі канали які виділяють мало ефірного часу на спорт відсіються а залишуться лише достойні. Це в ідеалі, а як буде насправді побачимо.
Ответить
0
0
mayor2008 (Казатин)
Я уже говорив, що ТРК "Україна" це відстійний канал не в плані якості програм, а в тому, що його бачить невелика кількість населення України, що і підтверджує коментар Тараса Корніюка, «Вікна-Спорт», СТБ. ФФУ треба більш відповідально ставитись до того, як будуть ставитись до збірної країни її громадяни. Якщо населення не дивиться матчі за участю команди, тоді інтерес до неї поступово знижується. ТРК "Україні" в першу чергу потрібно розширити свої технічні можливості для трансляцій картинки каналу на всю територію країни. ФФУ требу було продати права на трансляції матчів збірної регіональному каналу типу "Поділля" м. Хмельницький, "Віта" м. Вінниця і т.д. Ха, Ха, Ха.
Ответить
0
0
Нанто (Харьков)
Rumata (Киев) 22.08.08 16:43 "Так и у большинства зрителей ваши каналы уже абсолютно не ассоциируются со спортом и соответсвующие новости смотрят на других каналах." Абсолютно согласен! ТРК Украина я почти не смотрю, если не считать футбола, но благодаря их трансляциям, именно они и Мегаспорт у меня ассоциируются со спортом. Я до сих пор помню, как один из главных на 1+1 или Интер (уже не помню) хвастался тем, что аудитория зрителей матча Украина-Швейцария и какого-то сериала была фактически одинаковой! Типа, посмотрите, какие классные сериалы мы показываем! Извините, но о каком спорте мы тогда говорим?
Ответить
0
0
Rumata (Киев)
Господа с СТБ, ICTV, 1+1 смиритесь. Этот кусочек ТВ-аудитории вы уже потеряли. Ну какой к черту сюжет о игре СбУ если единственный выпуск спортивных новостей Викна-Спорт у вас идет почти в час ночи? У меня, например, не возникает желание искать музыку Баха на радио "Шансон" :-) Так и у большинства зрителей ваши каналы уже абсолютно не ассоцииируются со спортом и соответсвующие новости смотрят на других каналах.
Ответить
0
0
dreamskiy (Симферополь)
Rumata (Киев): Полностью согласен! Если я сделал фотку, то за ее показ мне должны достойно заплатить иначе должны идти в (топку - Дуляй (Львов))!!!! И мне неважно будут показывать всю фотку или фрагмент ее, за фрагмент тоже должны заплатить и если фрагмент стоящий то достойную сумму! Все отлично:) Считаю этот прецендент усилит конкуренцию между каналами и увеличит интерес каналов к футболу, что приведет к переоценки стоимости трансляций и доходности нашего футбола! Только за это! :)
Ответить
0
0
Дуляй (Львов)
Ахметку в топку
Ответить
0
0
Rumata (Киев)
Позиция ТРК Украина мне ближе - за картинку нужно платить. А уж когда начинают возмущаться каналы типа СТБ, не захотевшие продлевать договор с Динамо на трансляцию матчей или убивший спортивные новости у себя в сетке Интер, то цензурных слов здесь не подобрать. Каналы,которым спорт интересен, покупают эксклюзивные права, а любители дармовщинки,засравшие всю сетку вещания "Татьяниным днем" и "Ты не поверишь" идут на ... Нельзя быть чуть-чуть беременным и вспоминать о спорте пару раз в год,когда на нем можно поживиться и поднять свой рейтинг, тут ситуация за последние годы уже поменялась- или ты ориентируешся на аудиторию любящую спорт или на любителей сериалов.
Ответить
0
0
Lvivci (Львів)
Богдан Шершун: "Перед «Карпатами» почнемо «травити» Льопу" http://www.fckarpaty.lviv.ua/cat/newsukr/?news_id=...
Ответить
0
0
Svat (Київ)
Одна справа, коли матч, чи там дійсно великі фрагменти, а от коли в новинах навіть забитий гол не можеш побачити (якщо з якихось причин не вдалося глянути матч), то це вже якось чересчур по-донецькому. Ну тобто ті, хто продав "ексклюзив" на таких умовах, теж ще ті бариги, але й від покупця теж багато чого залежить.
Ответить
0
0
dreamskiy (Симферополь)
Mishanja (Николаев): А почему же он не сказал сумму? Сумма самое главное, а не слова... Я тоже мог предложить за гривну сделать предложение... и что с того? У нас почти все каналы недооценивают футбол и футбол от этого страдает... недополучает деньги! и чет мне кажется все остальные каналы думали что все равно на шарка получится приобрести... тоесть как всегда, а не тут то было! Уверен что шары не получилось и сразу все начали ценить футбол и болельщиков... Считаю все правильно! хочешь показывать плати! если это стоящее то плати много!
Ответить
0
0
Mishanja (Николаев)
volic (Запорожье) 22.08.08 14:28 Ты не внимательно прочитал статейку. "Ігор Мірошниченко підтвердив, що, зокрема, ICТV намагався вирішити проблему на комерційній основі, проте така спроба не увінчалася успіхом"
Ответить
0
0
Mishanja (Николаев)
На халяву, конечно, не надо хлеб давать! Но, на мой взгляд, показ матчей сборной и фрагментов этих матчей - две большие разницы! Уже условиями договора на передачу экслюзивных прав этот вопрос должен был быть оговорен! Можно ведь за разумную цену предоставлять обзорный ролик другим телекомпаниям с обязательной ссылкой при прокрутке видеоряда на обладателя эксклюзивных прав(что то же было бы нормальной рекламой ТРК Украина). Так нет! У Ахмет ТВ денег "куры не клюют" и поэтому всем остальным СОСАТЬ ?!
Ответить
0
0
volic (Запорожье)
Все по делу, на халяву все хотят показать! Давайте платите бабки за перекупку трансляций. Я считаю правильно поступают ТРК Украина. Почему они должны отдавать бесплатно свой хлеб?
Ответить
0
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус