Іван Гайворонський: "Донеччина працює системно". 17-09-2008 Общие новости - UA-футбол

Общие новости

Перший віце-президентом Федерації футболу Донецької області розповів про футбольне господарство Донеччини
Общие новости
17.09.2008
среда
12:23
Іван Гайворонський: "Донеччина працює системно"
Рейтинг публикации
Перший віце-президентом Федерації футболу Донецької області розповів про футбольне господарство Донеччини

У рамках загальнонаціонального проекту «Футбольна країна» кореспондент Інформ-служби ФФУ поспілкувався з першим віце-президентом Федерації футболу Донецької області (ФФДО), членом Виконавчого комітету Федерації футболу України Іваном Гайворонським.

− Іван Григорович, що нині являє собою футбольне господарство Донеччини?

− Календар обласних змагань є доволі насиченим. У першості області, тобто − у вищій лізі виступають 13 клубів. І хоча одразу чотири з них представляють столицю Донбасу, за призові місця в останні роки суперничають футболісти Слов’янська, Константинівки, Родинського і Маріуполя. Перша ліга налічує 20 колективів. Після закінчення першого кола тут передували ФК «Торез», донецький «Угольок» та артемівський «Бахмут».

Кубок Донеччини взагалі розігрують 32 колективи. Буквально недавно в останньому фіналі цього турніру «Конті» з Константинівки здолав свого одвічного суперника із Слов’янська «Славхліб» з рахунком 2:1. Цей матч, до речі, став справжнім святом, зібравши близько тисячі глядачів.

Окрім цього, 7 команд розігрують першість області серед ветеранів. Тут варто відзначити, що у першості України серед ветеранів, яким за 45 років, маріупольський «Іллічівець» чотири роки поспіль ставав чемпіоном. В обласних змаганнях з міні-футболу «Граємо за Україну разом!» серед органів виконавчої влади і місцевого самоврядування у 2008 році взяли участь 23 команди. Протягом останніх шести років незмінним лідером змагань (як обласних, так і всеукраїнських) залишається команда Маріупольского міськвиконкому, очолювана міським головою Юрієм Хотлубеєм.

Щодо масовості, то першості міст та районів виборюють майже 700 колективів. Загалом же футболом в області займається понад 100 тисяч людей.

Розвиваємо ми і жіночий футбол − у першості країни наш регіон представляють дві команди. Доречно нагадати, що молодіжна збірна дівчат Донецької області на ІІІ Всеукраїнських спортивних іграх виборола золоті медалі (тренер − Є.Массальский).

Однак особливу увагу приділяємо дитячо-юнацькому футболу. Так, у першості серед ДЮСШ беруть участь 79 команд. А всього в спеціалізованих школах займається понад 7000 хлопчаків, з якими працюють більше 500 тренерів. На старт традиційних і популярних змагань «Шкіряний м’яч» щорічно виходить 3,5 тисячі команд.

На Донеччині є де грати − 90 стадіонів, 3 683 футбольних поля, 2 710 спортивних майданчиків, 72 − зі штучним покриттям. На 53-х стадіонах проходять внутрішні змагання, а на 11-ти − професійні. Десять арен мають індивідуальні місця та штучне освітлення. Стадіони «Шахтар», «Олімпік» і РСК «Олімпійський» в Донецьку, а також «Іллічівець» в Маріуполі облаштовані підігрівом поля.

− За рахунок чого забезпечується робота обласної федерації? Чи існує допомога з боку місцевої влади і держави? У чому проявляється підтримка з боку ФФУ?

− Всю роботу з організації футбольного життя області здійснюють 11 штатних працівників ФФДО і численний актив громадськості. Фінансування відбувається за рахунок внесків колективних членів федерації, спонсорської допомоги на розвиток дитячо-юнацького футболу, а також фінансової підтримки з боку ФФУ і Управління з питань фізкультури та спорту облдержадміністрації. Також спільно з ФФУ у 802 школах зі 1109 впроваджено урок футболу, а кількість таких класів перевищує 3000. При цьому Федерація футболу України у повному обсязі забезпечила нас необхідною кількістю підручників, футбольними зошитами і, найголовніше, надала в наше розпорядження протягом останніх семи років понад 40 тисяч м’ячів!

− Які проблеми найактуальніші нині для ФФДО, окрім фінансових? Чи існує програма розвитку футболу в області, і якщо так, то які її основні напрями? Як пропагується футбол на Донеччині?

− Хотілося би нагадати, що пройшло п’ять років з того часу, як сесія обласної ради прийняла «Цільову комплексну програму розвитку футболу в Донецькій області». До речі, тоді облрадою керував Борис Колесников, нині − народний депутат України і голова ФФДО. І нам є що продемонструвати.

Реконструюються стадіони, футбольні поля, спортмайданчики. Встановлюються майданчики зі штучним покриттям в містах і районах області, відкриваються нові ДЮСШ і, відповідно, зростає кількість дітей, які займаються футболом. Тож не випадково, що протягом багатьох років Донецька область займає перші місця в конкурсі «Кращий розвиток футболу в регіоні», який щорічно проводить ФФУ.

Щодо проблем, то вони, безумовно, існують, і над їх усуненням ми працюємо. Причому намагаємося це робити системно. Так, прийняти програми розвитку футболу у всіх містах та районах, і ми контролюємо хід їхнього виконання: в червні на засіданні Виконкому обласної федерації спільно з колегією управління заслуховували Харцизьск і Шахтарськ, в серпні надійшла черга Володарського та Першотравневого районів.

Доречно буде повідомити, що Управління фізкультури та спорту облдержадміністрації, спільно з обласною федерацією, розробило «Положення про конкурс для визначення рейтингу з реалізації держпрограми розвитку дитячо-юнацького і аматорського футболу в містах та районах». Водночас наша організація разом з Донецьким університетом управління затвердило «Положення про Донецьку відкриту школу футбольних арбітрів», згідно якого проходить відбір та підготовка юних суддів.

Ну, а про те, що футбол на Донеччині, який представлений в Прем’єр-лізі одразу трьома клубами, − спорт номер один, і говорити, напевно, зайве. Особливої реклами він навряд чи потребує, хоча, як засвідчили підсумки Міжнародного турніру пам’яті Віктора Баннікова, який пройшов в червні в Донецьку та Маріуполі, нам є над чим працювати в плані залучення вболівальників, підвищення культури їхньої поведінки. Зауважу, що основне навантаження з підготовки і проведенню змагань випало на обласну федерацію та спортуправління і, за оцінками керівників команд-учасниць, ФФУ, обласного оргкомітету, турнір, матчі якого відвідали загалом понад 60 тисяч вболівальників, пройшли на досить високому рівні.

Та головний предмет нашої гордості − можливість гідно провести фінальну частину чемпіонату Європи серед юнаків до 19-ти років, яка пройде наступного літа в Донецьку та Маріуполі.

− У чому ви вбачаєте роль обласної федерації в підготовці та проведенні Євро-2009?

− Як перший віце-президент і директор виконавчої дирекції Євро-2009, повністю усвідомлюю серйозність покладених на нас завдань. Зокрема, це організація виконання вимог УЄФА і ФФУ по підготовці спортивної інфраструктури, готелів… Це співробітництво с підрозділами ФФУ з питань підготовки фінальної частини Євро-2009, забезпечення всією необхідною документацією. Окрім того, обласна федерація повинна представляти інтереси ФФУ у взаємовідносинах з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, іншими організаціями.

На нас також покладено забезпечення координації між УЄФА, ФФУ, державними і місцевими органами виконавчої влади, іншими організаціями з питань підготовки до єврочемпіонату. Важливою є також ділянка роботи, пов’язана з розміщення штаб-квартири УЄФА, VIP-партнерів УЄФА і команд-учасниць, організацій VIP-зон в приймаючих містах. Та я впевнений, що керівники обласних та міських організацій зроблять все можливе, аби цей турнір пройшов на високому рівні, а справжні вболівальники отримали неабияку насолоду від футбольних баталій на наших аренах.

Я вже не кажу про те, який ентузіазм в області викликає підготовка України до фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року. І в цьому історичному проекті футбольна Донеччина відіграватиме далеко не останню роль, що свідчить про величезний потенціал подальшого розвитку гри мільйонів в нашому краї.

Читайте самые интересные новости футбола в Telegram, Facebook и Viber
Подписывайтесь на наш канал YouTube
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: ФФУ
Подпишись на рассылку от UA-Футбол
Только самое важное за неделю!
Нажимая на кнопку вы даёте согласие на обработку ваших персональных данных
Вы удачно подписаны на рассылку!
Ошибка отправки формы!
Загрузка...
Реклама
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (0)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти

 

© UA-Футбол 2002-2018.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]