Іван Гайворонський: "Донеччина працює системно"


Перший віце-президентом Федерації футболу Донецької області розповів про футбольне господарство Донеччини

Іван Гайворонський: "Донеччина працює системно"


У рамках загальнонаціонального проекту «Футбольна країна» кореспондент Інформ-служби ФФУ поспілкувався з першим віце-президентом Федерації футболу Донецької області (ФФДО), членом Виконавчого комітету Федерації футболу України Іваном Гайворонським.

− Іван Григорович, що нині являє собою футбольне господарство Донеччини?

− Календар обласних змагань є доволі насиченим. У першості області, тобто − у вищій лізі виступають 13 клубів. І хоча одразу чотири з них представляють столицю Донбасу, за призові місця в останні роки суперничають футболісти Слов’янська, Константинівки, Родинського і Маріуполя. Перша ліга налічує 20 колективів. Після закінчення першого кола тут передували ФК «Торез», донецький «Угольок» та артемівський «Бахмут».

Кубок Донеччини взагалі розігрують 32 колективи. Буквально недавно в останньому фіналі цього турніру «Конті» з Константинівки здолав свого одвічного суперника із Слов’янська «Славхліб» з рахунком 2:1. Цей матч, до речі, став справжнім святом, зібравши близько тисячі глядачів.

Окрім цього, 7 команд розігрують першість області серед ветеранів. Тут варто відзначити, що у першості України серед ветеранів, яким за 45 років, маріупольський «Іллічівець» чотири роки поспіль ставав чемпіоном. В обласних змаганнях з міні-футболу «Граємо за Україну разом!» серед органів виконавчої влади і місцевого самоврядування у 2008 році взяли участь 23 команди. Протягом останніх шести років незмінним лідером змагань (як обласних, так і всеукраїнських) залишається команда Маріупольского міськвиконкому, очолювана міським головою Юрієм Хотлубеєм.

Щодо масовості, то першості міст та районів виборюють майже 700 колективів. Загалом же футболом в області займається понад 100 тисяч людей.

Розвиваємо ми і жіночий футбол − у першості країни наш регіон представляють дві команди. Доречно нагадати, що молодіжна збірна дівчат Донецької області на ІІІ Всеукраїнських спортивних іграх виборола золоті медалі (тренер − Є.Массальский).

Однак особливу увагу приділяємо дитячо-юнацькому футболу. Так, у першості серед ДЮСШ беруть участь 79 команд. А всього в спеціалізованих школах займається понад 7000 хлопчаків, з якими працюють більше 500 тренерів. На старт традиційних і популярних змагань «Шкіряний м’яч» щорічно виходить 3,5 тисячі команд.

На Донеччині є де грати − 90 стадіонів, 3 683 футбольних поля, 2 710 спортивних майданчиків, 72 − зі штучним покриттям. На 53-х стадіонах проходять внутрішні змагання, а на 11-ти − професійні. Десять арен мають індивідуальні місця та штучне освітлення. Стадіони «Шахтар», «Олімпік» і РСК «Олімпійський» в Донецьку, а також «Іллічівець» в Маріуполі облаштовані підігрівом поля.

− За рахунок чого забезпечується робота обласної федерації? Чи існує допомога з боку місцевої влади і держави? У чому проявляється підтримка з боку ФФУ?

− Всю роботу з організації футбольного життя області здійснюють 11 штатних працівників ФФДО і численний актив громадськості. Фінансування відбувається за рахунок внесків колективних членів федерації, спонсорської допомоги на розвиток дитячо-юнацького футболу, а також фінансової підтримки з боку ФФУ і Управління з питань фізкультури та спорту облдержадміністрації. Також спільно з ФФУ у 802 школах зі 1109 впроваджено урок футболу, а кількість таких класів перевищує 3000. При цьому Федерація футболу України у повному обсязі забезпечила нас необхідною кількістю підручників, футбольними зошитами і, найголовніше, надала в наше розпорядження протягом останніх семи років понад 40 тисяч м’ячів!

− Які проблеми найактуальніші нині для ФФДО, окрім фінансових? Чи існує програма розвитку футболу в області, і якщо так, то які її основні напрями? Як пропагується футбол на Донеччині?

− Хотілося би нагадати, що пройшло п’ять років з того часу, як сесія обласної ради прийняла «Цільову комплексну програму розвитку футболу в Донецькій області». До речі, тоді облрадою керував Борис Колесников, нині − народний депутат України і голова ФФДО. І нам є що продемонструвати.

Реконструюються стадіони, футбольні поля, спортмайданчики. Встановлюються майданчики зі штучним покриттям в містах і районах області, відкриваються нові ДЮСШ і, відповідно, зростає кількість дітей, які займаються футболом. Тож не випадково, що протягом багатьох років Донецька область займає перші місця в конкурсі «Кращий розвиток футболу в регіоні», який щорічно проводить ФФУ.

Щодо проблем, то вони, безумовно, існують, і над їх усуненням ми працюємо. Причому намагаємося це робити системно. Так, прийняти програми розвитку футболу у всіх містах та районах, і ми контролюємо хід їхнього виконання: в червні на засіданні Виконкому обласної федерації спільно з колегією управління заслуховували Харцизьск і Шахтарськ, в серпні надійшла черга Володарського та Першотравневого районів.

Доречно буде повідомити, що Управління фізкультури та спорту облдержадміністрації, спільно з обласною федерацією, розробило «Положення про конкурс для визначення рейтингу з реалізації держпрограми розвитку дитячо-юнацького і аматорського футболу в містах та районах». Водночас наша організація разом з Донецьким університетом управління затвердило «Положення про Донецьку відкриту школу футбольних арбітрів», згідно якого проходить відбір та підготовка юних суддів.

Ну, а про те, що футбол на Донеччині, який представлений в Прем’єр-лізі одразу трьома клубами, − спорт номер один, і говорити, напевно, зайве. Особливої реклами він навряд чи потребує, хоча, як засвідчили підсумки Міжнародного турніру пам’яті Віктора Баннікова, який пройшов в червні в Донецьку та Маріуполі, нам є над чим працювати в плані залучення вболівальників, підвищення культури їхньої поведінки. Зауважу, що основне навантаження з підготовки і проведенню змагань випало на обласну федерацію та спортуправління і, за оцінками керівників команд-учасниць, ФФУ, обласного оргкомітету, турнір, матчі якого відвідали загалом понад 60 тисяч вболівальників, пройшли на досить високому рівні.

Та головний предмет нашої гордості − можливість гідно провести фінальну частину чемпіонату Європи серед юнаків до 19-ти років, яка пройде наступного літа в Донецьку та Маріуполі.

− У чому ви вбачаєте роль обласної федерації в підготовці та проведенні Євро-2009?

− Як перший віце-президент і директор виконавчої дирекції Євро-2009, повністю усвідомлюю серйозність покладених на нас завдань. Зокрема, це організація виконання вимог УЄФА і ФФУ по підготовці спортивної інфраструктури, готелів… Це співробітництво с підрозділами ФФУ з питань підготовки фінальної частини Євро-2009, забезпечення всією необхідною документацією. Окрім того, обласна федерація повинна представляти інтереси ФФУ у взаємовідносинах з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, іншими організаціями.

На нас також покладено забезпечення координації між УЄФА, ФФУ, державними і місцевими органами виконавчої влади, іншими організаціями з питань підготовки до єврочемпіонату. Важливою є також ділянка роботи, пов’язана з розміщення штаб-квартири УЄФА, VIP-партнерів УЄФА і команд-учасниць, організацій VIP-зон в приймаючих містах. Та я впевнений, що керівники обласних та міських організацій зроблять все можливе, аби цей турнір пройшов на високому рівні, а справжні вболівальники отримали неабияку насолоду від футбольних баталій на наших аренах.

Я вже не кажу про те, який ентузіазм в області викликає підготовка України до фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року. І в цьому історичному проекті футбольна Донеччина відіграватиме далеко не останню роль, що свідчить про величезний потенціал подальшого розвитку гри мільйонів в нашому краї.

Оцените этот материал:
Источник:
ФФУ
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус