Славянський "Славхліб" – чемпіон Донеччини-2008


Володар золотих нагород першості Донецької області славянський "Славхліб" підтвердив свій клас

Славянський "Славхліб" – чемпіон Донеччини-2008


Володар золотих нагород першості Донецької області славянський «Славхліб» підтвердив свій клас й у поєдинку за Суперкубок Донеччини.

Єдиний гол

8 листопада на стадіоні «Металург» у Єнакієвому в матчі за Суперкубок Донецької області зійшлися постійні суперники − чемпіон Донеччини 2008 року «Славхліб» і володар Кубка регіону команда «Конті» з Костянтинівки. У запеклій боротьбі перемогу здобули славянці − 1:0. Єдиний гол забив Олег Бугаков з подачі Ігоря Фомича. Таким чином, ФК «Славхліб» вчергове довів, що на сьогодні він найкращий на Донеччині серед аматорських колективів.

На початку ХХ століття

І це закономірно, адже у Славянськ футбол «вкотився із паровозним гудком ще на початку ХХ століття й оселився тут назавжди, захоплюючи тисячі городян своєю красою, мужністю, непідкупними пристрастями й переживаннями». Це рядки з книжки славянського футболіста, а нині журналіста Геннадія Плотниченка «Время, футбол и мы».

Перший матч та перша команда

Гортаючи її сторінки, можна дізнатися, що перший матч у Славянську відбувся в 1910 році між збірними Москви і Петербурга, які у повному складі відпочивали на Славмінводах (так тоді називали курорт), а першу команду тут організували залізничники у 1920-х роках. До речі, «Локомотив» проіснував аж до кінця 80-х років.

Народження колективу

Ще у Славянську базувалися хімпромівський «Хімік», аізівська «Енергія», рибгоспівський «Рибник», але вони зникли за часів перебудови. Втім, шанувальники гри мільйонів об'єдналися під прапором «Динамо». Навіть у першості України займали призові місця. Відродження місцевого футболу почалося в 1999 році, коли при ВАТ «Хліб» був створений ФК «Славхліб». Президентом клубу стала голова правління акціонерного товариства Наталія Скиданова, а головним тренером − її чоловік Юрій.

Чудові показники

Величезний ігровий та тренерський досвід наставника, фінансова підтримка колективу ВАТ «Хліб» дали добрі результати. За дев'ять років виступів славянського колективу на першості Донецької області «Славхліб» сім разів ставав чемпіоном, шість разів вигравав Кубок Донеччини і двічі, з трьох розіграшів, завойовував Суперкубок.

Брак коштів

Маючи в своєму активі такі результати, «Славхліб» міг би захищати честь Донеччини на першості України серед аматорів. Міг би, якби були гроші. На жаль, їх у засновника замало, щоб вийти на всеукраїнську арену. Тому, футболісти клубу найчастіше поповнюють команди інших міст…

«Славхліб»-2008:

Гравці − Олексій Маркевич, Дмитро Гордієнко, Сергій Сисоєв, Віктор Порублев, Максим Крилевський, Денис Щелкунов, Максим Шелехов, Євген Швидкий, Олег Бугаков, Сергій Федоренко, В’ячеслав Красковський, Олександр Шматько, Андрій Киян, Юрій Кобзев, Дмитро Резников, Артур Якушев, Дмитро Тарасов, Василь Баранов.

Головний тренер − Юрій Скиданов.

Тренер − Олександр Дорохов.


Оцените этот материал:
Поделиться с друзьями:
Источник:
ffu.org.ua

Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (0)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус