Андрій Садовий - у гостях програми "Відверто про футбол"


Текстова версія програми "Відверто про футбол" від 15 грудня

Андрій Садовий - у гостях програми "Відверто про футбол"


- Вітаємо вас шановні друзі. В ефірі програма „Відверто про футбол”. Перше телевізійне ток-шоу про футбол представляє торгівельна марка „Оболонь”. Сьогодні до нашої студії завітав міський голова Львова Андрій Садовий. Львів – місто, яке має приймати Євро-2012. Навколо цього і буде точитися наша розмова. Але перше запитання буде таким, як персонально ви ставитеся до футболу?

- Дуже позитивно. Вболіваю. Тепер маю можливість вболівати і за „Карпати” і за ФК „Львів. Найскладніше було, коли вони між собою грали. Я тоді чемно стримував всі емоції і вболівав за львівський футбол.

- Ви вболіваєте за „Карпати” незважаючи на те, що стосунки з керівником клубу не такі прості.

- Я маю з Димінським достатньо рівні відносини. Він робить добру справу, він вкладає кошти у футбол. Коли зіткнувся з організацією футбольного процесу, то ще більше почав поважати керівників футбольних клубів. Тому що у нас футбол ще не є прибутковим бізнесом.

- Чому муніципалітет не підтримує жодну команду?

- Це дуже дорого для бюджету. Ми підтримуємо легку атлетику, гандбол... ми всім даємо потрошки. Ми надаємо підтримку по іншому. Футбольному клубу „Львів” ми цього року передали стадіон в оренду на 10 років за одну гривню. Футбольному клубу „Карпати” ми передали стадіон „Україна” на таких самих умовах. Також ми передали 16 гектарів території навколо стадіону для забудови. Була одна умова, частину прибутків скерувати на будівництво нового стадіону.

- Бажано чи обов’язково?

- Ми з „Карпатами” домовлялися ще до кризи. І була тверда домовленість. Вона була джентльменською. Я переконаний, що ця домовленість буде витримана. Але на сьогоднішній день, коли ми маємо достатньо несприятливі економічні умови, треба дати нашому бізнесу себе зрозуміти. Ми почали будувати стадіон за міські коти, але, я думаю, „Карпати” і ФК „Львів” долучаться до цього процесу. Адже цей стадіон ми будуємо і для них. Стадіон „Україна” буде реконструйований, та буде працювати як легкоатлетично-футбольний стадіон.

- Хто буде грати на „Україні”?

- Давайте спершу зробимо новий стадіон. Також я вважаю, що легку атлетику також варто підтримувати.

- Тоді доведеться утримувати „Україну” за міські кошти.

- Це і так є міський стадіон.

- Але про нього піклуються „Карпати”.

- Так.

- Ви впевнені, що в червні 2010 року Львів здасть стадіон?

- Не в червні, а в грудні 2010 року, це терміни, які ми узгодили з УЄФА. Роботи ми розпочали 20 листопада цього року. Кожного дня ведеться будівництво і у вечірній час також.

- Хто підписав договір з „Азовінтекс”?

- Управління капітального будівництво львівської міської ради.

- Цей договір є чинним без затвердження бюджетної комісії?

- Так.

- Хто буде виділяти кошти?

- Львівська міська рада.

- Але бюджетна комісія його не затвердила.

- В нас є погодження із бюджетом. На цей рік у нас заплановано 80 мільйонів гривень з бюджету. Питання в тому, що сума не буде освоєна повністю. В цьому році приблизно 30 мільйонів гривень місто витратить на будівництво стадіону. Справа в тому, що ми планували розпочати роботи з 1-го листопада. Кінцева сума, яка в нас є, 607 мільйоні, будуть витрачені з місткого бюджету.

- Бюджет має такі гроші?

- Місто Львів підходить до будівництва стадіону по європейській практиці. Як будує Гданськ, Варшава, Вроцлав... Будується стадіону, вартість території, яка є поруч зі стадіоном автоматично виростає в ціні, потім продається право забудови цієї території і таким чином надходять кошти до бюджету.

- За які гроші зараз буде будуватися стадіон?

- „Азовінтекс” веде роботи кожного дня. В нас підписаний договір, де вказана сума контракту – 607 мільйонів гривень. По акту виконаних робіт львівська міська рада виплачує кошти.

- В нас є лист, підписаний Петром Петровичем Димінським, який говорить про те, що він готовий стати інвестором команди. Якби міська влада увійшла в ТзОВ... І він тоді б гарантував побудову нового стадіону.

- Коли футбольний клуб „Карпати” звернувся з пропозицією передати стадіон в оренду і надати територію в оренду. Якщо ми це виконуємо, ми маємо зобов’язання приступити до фінансування будівництва нового стадіону. Зі свого боку ми все зробили. Після цього прийшов другий лист: все добре, але давайте виступимо з вами співзасновниками клубу. Добре. Але для цього треба оцінити, хто що вкладає. Місто вкладає землю та стадіон. Що вкладаю футбольний клуб „Карпати”? Яка його вартість? Як це можна оцінити. Пропозиція наша була проста. Беремо одну з аудиторських кампаній, щоб вони оцінили, скільки коштують активи міста, скільки коштують активи футбольного клубу... На цій пропозиції ми і зупинилися.

- Як з’явився варіант з „Азовінтекс”?

- Коли рік назад ми розпочали роботу з „Альпіною”, ми пройшли з ними дуже далеко. Ми зробили проект, узгодили його в усіх інстанціях і зупинилися на ціні. Мова йшла про 85 мільйонів євро. „Альпіна” почала говорити про те, що ціна змінюється. Ми місяць проводили розмови і зрозуміли, що не зможемо домовитися. Тоді ми звернулися до інших кампаній. А потім з трьох варіантів вибрали один.

- Міська рада підтримала це рішення?

- Так.

- „Азовінтекс” раніше будував стадіони?

- Один стадіон критий на 8 тисяч місць. Зараз також будується стадіон на 15 тисяч місць для їх футбольного клубу. Ви знаєте, що власник компанії пан Тарута. Він дав слово, що він вкладеться в терміни. Для них це не стільки бізнесовий проект, скільки іміджевий.

- Ви припускаєте, що Львів не встигне підготуватися до Євро-2012?

- Ні.

- А за два роки можливо побудувати стадіон?

- Думаю, навіть з випередженням.

- Якої якості буде цей стадіон?

- Це буде один з найкращих стадіонів.

- Донецьк будує вже давно і не встигає. В них немає жодних проблем. З фінансуванням все добре. В Дніпропетровську свого часу також була затримка зі здачею стадіону. Але вони не поспішали. А Львів зараз квапиться. Ви розглядали варіант реконструювати „Україну”?

- Це буде дорожче коштувати.

- Ніж побудувати новий стадіон?

- Так. Бо треба зруйнувати старий і будувати на тому місці новий.

- Неможливо його не руйнуючи реконструювати?

- Коли я став міським головою, було прийнято рішення, що буде новий стадіон. Вже була виділена земля. Тому ми почали не з нуля, а з певного процесу. Я впевнений, що ми йдемо правильним шляхом. Таким чином ми даємо життя новій території міста. В той бік постійно йде розвиток міста.

- Але все ж таки чому будівництво нового стадіону дешевше, ніж реконструювання старого? Є хороше місце. Паркова зона. На стадіоні хороша акустика.

- Є думка фахівців на цю тему. Рішення прийняте, дискусії нема. Все. Крапка. Ми будуємо новий стадіон.

- Ви маєте свою позицію, але також є і депутати міської ради. Є такі, хто каже, що треба шукати інвестора.

- Не одного інвестора, а багатьох. І коли я говорю про територію навколо стадіону... ми не будемо залежні від однієї структури. Хтось буде купувати місце під готель, хтось під торговий комплекс... Я пропоную йти таким шляхом, а не шукати одного олігарха.

- Ви вірите в те, що Євро обов’язково відбудеться у Львові?

- Так.

- У нас є питання від інтернет UA-Футбол, де усі глядачі нашої програми можуть поставити запитання нашому гостю. „Скажіть, чому ви користуєтесь нелюбов’ю футбольних вболівальників?”.

- Можливо я говорю не те, що від мене хочуть почути, а те, в чому я переконаний. В мене немає до людей відчуття байдужості. Я з людьми щирий. Гадаю, що деякі речі дуже часто є надуманими. Коли я приходжу на матчі футбольного клубу „Львів”, до мене прекрасне відношення. Коли я приходжу на матчі футбольного клубу „Карпати”, до мене прекрасне відношення. Хіба що у фан-зоні можуть бути певні дискусійні моменти. Я люблю футбол. Це є найулюбленіша гра у місті Львові. Я собі не уявляю інше українське місто, де так любили б футбол.

- Дякуємо за ту відверту розмову, яка щойно була. Бажаємо вам успіху, бажаємо реалізувати ваші плани, побудувати стадіон і щоб Львів прийняв Євро-2012. Ми будемо за це переживати. На цьому ми будемо закінчувати передачу. Прямий ефір закінчується. Чекайте нас за тиждень у програмі „Відверто про футбол”. На все добре.

- До побачення.

Від редакції. Як і було анонсовано до ефіру, читач, чиє питання прозвучало під час програми “Відверто про футбол”, отримує призи від компанії “Оболонь”. Тому, із задоволенням вітаємо читача, що спілкується на сторінках UA-Футбол під логіном Dimoq, бо саме його питання було відібране ведучими програми та адресоване Андрію Садовому.

Просимо читача Dimoq (Керчь) у найближчий час зв’язатися електронною поштою з редакцією UA-Футбол та отримати свої призи.

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Пиво (Львів)
Dimoq (Керчь) ------- Твій приз Павел і компанія вже давно приговорили. "а в ответ тишина" -- це тому, що в хлопців похмілля:)
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 14
Пиво (Львів)
Dimoq (Керчь) ------- Твій приз Павел і компанія вже давно приговорили. "а в ответ тишина" -- це тому, що в хлопців похмілля:)
Ответить
0
0
Dimoq (Керчь)
Ну вот, написал Павлу Булаху, а в ответ тишина....
Ответить
0
0
Марче (Львів)
Виталий 2 (Донецк) Та ні,я за нього не голосував і навіть всіх знайомих просив цього не робити,а тому відчуваю за собою моральне право так про нього говорити.
Ответить
0
0
Dimoq (Керчь)
Павел, я написал Вам на e-mail по поводу приза от "Оболони", как Вы и просили
Ответить
0
0
Харьковчанин (Первая Столица)
Ха! Ни одного наболевшего вопроса, всё как по-бумажке!
Ответить
0
0
Где-то на востоке Украины (Алчевск)
МахноЯмайка (Ямайкa) 20.12.08 12:41 Согласен. тут дело в нашем менталитете, и не знаю сколько десятилетий (а может и веков)на это должно уйти, чтобы что-либо изменилось
Ответить
0
0
МахноЯмайка (Ямайкa)
Где-то на востоке Украины (Алчевск) 20.12.08 11:16 Был бы гарантом зек,аналогичная ситуация была бы,болезнь у территориии называемой Украина неизличима.
Ответить
0
0
Где-то на востоке Украины (Алчевск)
Виталий 2 (Донецк) 20.12.08 09:33 Ага, они и гаранта с юлей выбрали, а теперь кроют на чем свет стоит.
Ответить
0
0
МахноЯмайка (Ямайкa)
Ющенко в миниатюре-придумал сам себе мирок и в нем существует,но не в ущерб себе,гнида.
Ответить
0
0
Виталий 2 (Донецк)
Марче (Львів) 19.12.08 20:0 Сами себе мэра выбирали ...
Ответить
0
0
andriyloza (Lviv)
Андрійку! Будь хлопом! Попа не гумова!
Ответить
0
0
Gene (Донецк)
Львовяне, вы объясните этому уникуму, что реконструкцией стадиона нельзя назвать его полное разрушение с последующей стройкой!!! Есть понятия "построить стадион" и "реконструировать" А вопрос выбрал он себе мягенький. Передачу пора переименовывать с "откровенно о футболе" в "гость в студии"
Ответить
0
0
myroslav (Львів)
То всьо фігня. Садік бреше! Димок бреше! Коротше, як би не було тепер слово за Димком!!! Мене його реакція більше цікавить, це я про розвиток клубу!
Ответить
0
0
Марче (Львів)
От жаба глупа!Чи то не та безтолоч долдонила,що варто йому в долоні ляснути,як навколо міськради вишикуються колони інвесторів і будуть тицяти гроші,щоб побудувати стадіон.А в результаті будівництво почали за кошти міста і взагалі Львів за крок до позбавлення права проводити ЧЄ. А він же ще й не втрачає нагоди попіаритись і лізе на футбольне ток-шоу.Сподівався,певно,що йому там як на ТРК Люкс оди співатимуть.То,що він пішов звідти розлючений мене радує,але дуже сумніваюсь що ця "людина" здатна сердитись на самого себе. Придумав собі нормальне відношення до себе вболівальників,а неприязнь їхню пояснює власною щирістю.Тьху,гидота яка.
Ответить
0
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус