ФК "Лужани" – чемпіон Буковини-2008


Нинішнього року селище міського типу Лужани зробило вагому заявку на звання футбольної столиці Буковини

ФК "Лужани" – чемпіон Буковини-2008


Нинішнього року селище міського типу Лужани неподалік від Чернівців зробило вагому заявку на звання футбольної столиці Буковини.

Історична подія

Адже вперше в історії західного регіону України його представник став чемпіоном країни серед аматорів. 18 вересня на стадіоні районного центру Кіцмань у вирішальному поєдинку з миколаївським «Торпедо» буковинці здобули перемогу 2:1. Водночас лужанці вибороли звання найкращої команди області, а також дійшли до півфіналу кубку України серед аматорів, де поступилися львівській «Галичині». Окрім цього, колектив здобув право виступати у другій професіональній лізі України, а також можливість зіграти в Кубку регіонів УЄФА − офіційному турнірі серед аматорських команд під егідою Європейського футбольного союзу.

Хронологія успіху

Футбольний колектив в Лужанах було створено у 1947 році. Під назвою «Колгоспник» команда дебютувала в чемпіонаті області. Як стверджують знавці історії регіонального футболу, тривалий час клуб був середняком і тільки в середині 70-х років почав прогресувати вже як лужанський «Колос». У 1975 році він вперше стає чемпіоном області. Найбільших успіхів команда досягла, починаючи з 1996 року. Нинішній ФК «Лужани» приймає активну участь у першості та розіграші кубку України серед аматорів, і у 2000 році він стає його володарем. Лужанці є багаторазовими учасниками фінальних змагань з футболу серед аматорів. У 2007 році вони завоювали бронзові нагороди чемпіонату України.

Футбол, як мистецтво

Старший тренер ДЮСШ «Буковина» Юрій Крафт є одночасно і головним тренером ФК «Лужани». Стабільну успішність команди він пояснює, передусім, сприятливим кліматом в самому містечку, де люди люблять футбол, як мистецтво. Звісно, без фінансової підтримки той чи інший футбольний проект приречений. Наставник стверджує, що команду впродовж останніх десяти років підтримують знані в Лужанах ділові люди. Президент клубу Ярослав Мазур і начальник команди Василь Орлецький організовують справу так, що гравцям виплачуються преміальні за перемоги. Щопонеділка, після двох щотижневих календарних ігор, команда має можливість реабілітуватувася в приватному відпочинковому комплексі з сауною і басейном.

Здоровий дух

Не став Юрій Крафт називати й найкращих гравців, відповівши, що схильний виділяти команду в цілому за той чи інший результат, адже футбол − гра колективна. З функціональної точки зору правою рукою тренера є капітан команди Сергій Янчик. Ядро колективу складають Ілля Куруляк, Віталій Ісаєв, Олександр Дележа. Всі вони раніше грали в «Буковині». «Окрім всього, − додає тренер,− в команді здоровий дух. В колективі високий рівень дисципліни, відсутні обман, фальш. Дуже багато молоді. Адже здібних вихованців з ДЮСШ я залучаю до аматорської ліги. Таким чином, відбувається поєднання досвіду і молодості, з’являється стимул для вдосконалення майстерності. Серед перспективних гравців ФК «Лужани» Василь Палагнюк (запрошувався в ФК «Львів»), Сергій Куприч, Тарас Сивка».

Підготовка власної арени

Нинішнього року ФК «Лужани» на власному стадіоні не грав… Клуб скористався послугами Чернівецької міської арени «Мальва». Тим часом стадіон в Лужанах відремонтували, на трибунах встановили пластикові стільці, поле розширили й продовжили, задернували, підсіяли, і залишили на рік для відновлення, щоб газон зміцнів. Двоповерхове приміщення на стадіоні, обладнане роздягальнями, суддівською кімнатою, готове служити команді і селищній громаді, як комунальна власність, у якої є справжні господарі.

Планка амбітності залежить від фінансів

Чи гратимуть від Чернівців два колективи у другій лізі?.. На це питання поки що конкретної відповіді ніхто не дає. Головна команда краю ФК «Буковина» потерпає від фінансового голоду. Хоча, як стверджують футбольні фахівці, Чернівці сповна заслуговують на розширення представництва у професіональному дивізіоні. Юрій Крафт говорить, якщо до серпня наступного року будуть знайдені джерела фінансування, «Лужани» піднімуть перед собою планку амбітності…

ФК «Лужани»-2008:

Воротар − Роман Кантелюк.

Захисники − Ілля Куруляк, Андрій Шпак, Петро Федірчик, Петро Матієк, Іван Антонюк, Сергій Куприч, Віталій Ісаєв.

Півзахисники − Сергій Янчик, Олександр Дележа, Руслан Брунець, Андрій Олійник, Андрій Лахнюк, Сергій Черняк, Вадим Заяць.

Нападники − Любомир Корнута, Олександр Мікулеску, Василь Палагнюк, Олександр Георгійчук.

Президент − Ярослав Мазур.

Начальник команди − Василь Орлецький.

Головний тренер − Юрій Крафт.

Оцените этот материал:
Источник:
fu.org.ua
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
DjOlegUA (Луганск)
Dron (Кировоград) 21.12.08 18:23 +1
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 3
DjOlegUA (Луганск)
Dron (Кировоград) 21.12.08 18:23 +1
Ответить
0
0
Dron (Кировоград)
Ну все, теперь осталось только Лигу чемпионов выиграть)
Ответить
0
0
Horrigan (Севастополь)
Супер новость!!!
Ответить
0
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус