Петро Димінський: "Вимагатиму, щоб за два роки вихованці Академії грали в "Карпатах"


Баль, Рац, Лужний, Шаран – це далеко не повний перелік карпатівців, які навчалися львівському cпортінтернаті

Петро Димінський: "Вимагатиму, щоб за два роки вихованці Академії грали в "Карпатах"


Андрій Баль, Василь Рац, Олег Лужний, Володимир Шаран, Юрій Мокрицький, Анатолій Мущинка – це далеко не повний перелік карпатівців, які навчалися в Училищі фізичної культури, більш відомому як львівський cпортінтернат.

З моменту свого заснування (1971 рік) футбольне відділення УФК працювало на ФК «Карпати», забезпечуючи клуб талановитими гравцями. Лише на початку нового тисячоліття кілька років УФК не працював із «зелено-білими». Але як виявилося, таке розлучення нікому на користь не пішло. З 2006 року стосунки училища та клубу суттєво покращилися. А вже за кілька днів обидві структури презентують спільний спроект – першу у Західній Україні Академію футболу. Саме про це на зустрічі з журналістами розмовляли Почесний президент «Карпат» Петро Димінський, в.о.генерального директора клубу Юрій Дячук-Ставицький та директор УФК Степан Родак.

Петро Димінський розповів, що вкладаючи у цей проект чималі кошти, він вимагатиме за два роки результати роботи Академії. Йдеться про гравців, які повинні підсилити основну команду. Тобто, молодий футболіст повинен бути повністю готовим у фізичному та психологічному стані. Петро Димінський також наголосив, що не терпітиме «проживання» в Академії. Кожен учень повинен знати, що таке дисципліна та відповідати усім поставленим вимогам. Почесний президент «Карпат» також зазначив, що у випадку, якщо Академія не виправдає сподівань, її доведеться закрити.

Степан Родак зазначив, що Академія – це дуже вдалий приклад того, як можна поєднати державні та приватні кошти на користь майбутнього покоління. «Наше завдання – підготовка місцевих гравців до збірних України. Сподіваюся, що з новими умовами їхня кількість у національних командах збільшиться». Директор УФК також сказав, що тренери Академії проводять серйозну селекцію. «Наразі в Академії навчаються хлопці віком 14-17 років. Наступного року ми створимо ще один клас для 13-річних дітлахів. Там будуть вчитися найобдарованіші діти з усіх областей Західної України. Більше того, до нас вже привозять дітей з Дніпропетровська та Сімферополя» - додав Юрій Дячук-Ставицький.

Учні Академії виховуватимуться у галицьких традиціях, хоч й власне львів’ян там не буде, лише представники інших областей та регіонів. Як тільки перспективному гравцю виповниться 15 років, клуб за необхідності підпише з ним контракт. Нині в Академії навчається 76 учнів. Наступного року їхня кількість збільшиться до 86-и. У кожної вікової групи також збільшість кількість тренерів та персоналу.

Урочисте відкриття Академії відбудеться у п’ятницю, 26 грудня.

Довідка

З 1 вересня 2008 року 80 дітей з Львівського училища фізичної культури (ЛУФК) стали учнями першої у Західній Україні Академії футболу. ФК «Карпати», який уже сім років співпрацює з УФК, уклав з училищем новий договір про співпрацю. Відповідно до нього, спільними зусиллями обидві структури організували на базі футбольного відділення дитячу академію.

Ідеологом цього проекту став Почесний президент ФК «Карпат» Петро Димінський.

Спочатку академію планували збудувати на території стадіону «Україна», але зважаючи на байдужість міської влади до проблем розвитку дитячого футболу, цей проект зреалізувати не вдалося.

Натомість, на території ЛУФК, на місці зарослого бур’янами пустиря, що колись таки був полем, біля самого гуртожитку, де живуть учні, коштом ФК «Карпати» було збудовано футбольне поле із штучним покриттям 7-го покоління (за європейськими стандартами), перше у Західній Україні. Четвертий поверх гуртожитку, де живуть учні, став основою для Академії. Там зроблено капітальний ремонт, замінено вікна, сантехніку, встановлено нові меблі. Збільшено й кількість тренерів у чотирьох футбольних групах.

На поле та ремонт ФК «Карпати» витратив мільйон доларів.

Тепер Академія футболу може приймати до своїх стін дітей із Західної України. Головне завдання Академії – підготовка гравців до збірних України та ФК «Карпати».

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Serge (Львов)
Глюк (Львів) 23.12.08 23:51 Так Єфремов вже давно свалив :) Не витримали нерви в дядька...
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 6
Serge (Львов)
Глюк (Львів) 23.12.08 23:51 Так Єфремов вже давно свалив :) Не витримали нерви в дядька...
Ответить
0
0
M&M (Lviv)
Глюк (Львів) .............. вже місяця 2 я турнули.
Ответить
0
0
Глюк (Львів)
"в.о.генерального директора клубу Юрій Дячук-Ставицький" Шось я завтикав - а Єфремова куда поділи?
Ответить
0
0
Хм (Хм)
Хм... Закоцали поле, 4-й поверх гуртожитку відвели під "офіс" "Акадєміі". Сказали шо то коштує мільйон доларів (явно більшу половину хтось спер). Питання: наскільки кращі футболісти після цього будуть з неї виходити і чим така "Акадємія" принципово відрізняється від спортінтернату?
Ответить
0
0
NiktoUA (Днепр)
Ну вот ... опять началось ... хоть что-то из его планов относительно Карпат сбывалось?
Ответить
0
0
Ярослав.ua (Львів)
Академія - це бізнес. Шукають по Західній Україні обдарованих дітей, батькам "пудрять" мозги, підписують копійчаний контракт, щось там вчать, а потім шукають куди продати...
Ответить
0
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус