Михайло Фоменко: "Причина невдач – травми"


Одним із найгучніших тренерських звільнень першого кола в Прем'єр– лізі була відставка головного тренера "Таврії"

Михайло Фоменко: "Причина невдач – травми"


Одним із найгучніших тренерських звільнень першого кола в українській прем'єр– лізі була відставка головного тренера сімферопольської "Таврії" Михайла Фоменка. Безсумнівно, це один із найкращих фахівців тренерського цеху в Україні, і така людина не може довго залишатись без роботи. Тож ми вирішили поспілкуватись із Михайлом Івановичем…

…безпосередньо про його найближчі плани та згадати минуле, а саме: провальний початок сезону для сімферопольців під керівництвом нашого співрозмовника.

– Михаиле Івановичу, чим ви займаєтесь нині?

– Відпочиваю вдома від футболу і роботи загалом з родиною. Чим же ще займатись?

– Які плани на майбутнє? До вас надходили пропозиції з певних клубів щодо тренерської роботи? Якщо так, то ви розглядаєте такі пропозиції?

– Справа в тому, що по-справжньому хороших пропозицій, які б примусили поновити тренерську діяльність чи хоча б задуматись над цим, не було. А інші... Який сенс їх розглядати?

– Ви можете сказати, які конкретно команди робили вам пропозиції?

– «Конкретно» говорять, коли вже йдуть кудись працювати, а так навіщо про це розповідати? Не люблю я порожньої балаканини.

– Що стало причиною вашої відставки з «Таврії»?

– Потрібно було змінити ситуацію на краще, я це чудово розумів і вирішив піти. Це був єдиний вихід.

– Приймаючи таке рішення, ви керувались лише незадовільними результатами команди чи, можливо, були якісь конфлікти з керівництвом та гравцями?

– Ні, ні... Просто потрібні були кращі результати. Цього вимагало керівництво клубу.

– З приходом Пучкова ситуація зміниться на краще?

– Без коментарів.

– Участь команди в Кубку Інтертото і поразка від «Рена» могли стати причиною подальших провалів команди?

– Не знаю... Там програли на останніх хвилинах, хоча мали нагоди забити... Вдома у нас була хороша гра, виграли лише 1:0, а мали непогані шанси пройти той бар’єр. Ну, не дарма «Рен» зараз, здається, на третьому місці у чемпіонаті Франції... Там просто була своя специфіка. Розумієте, вся підготовка до цих ігор була форсованою, в тому числі і психологічна, а далі просто не склалось...

– Але ж ви відповідали за підготовку і приймали рішення як команда має підійти до сезону. Де не допрацювали?

– Підготовка не була поганою, фундамент було закладено на високому рівні. Хіба ви бачили, щоб «Таврію» хтось перебігав? Коли «Таврія» програвала під моїм керівництвом, у суперників не було переваги, просто ми не реалізовували свої моменти. Ну, і ще один момент: коли наші гранди втрачають 1– 2 гравців з основи – це трагедія, а ми грали й без десятьох основних виконавців, і нічого. Тож, я вважаю, головна причина невдач «Таврії» – травми. Адже ми не маємо 2– 3 повноцінних склади, звідси й відсутність стабільності, а, як відомо, саме вона є запорукою успіху.

– Керівництво клубу перед початком сезону заявляло, що клуб рветься в Європу. У зв’язку з цим ви могли купувати гравців відповідного рівня?

– Ви могли читати у пресі, що взимку в «Таврії» на оглядинах побувало близько 50 виконавців. Звичайно, це не була визначена селекція, ми просто обирали найкращих, і одночасно тих, за яких клуб міг заплатити. Ми ж не могли купувати гравців за мільйони. Ну, а клуб що міг, те й робив.

– Були чутки, що на певному етапі гравці почали вас «плавити»...

– Ні, у нас були стосунки із взаємною довірою. Навіщо їм було мене «плавити», якщо вони могли прийти і сказати: «Михаиле Івановичу, ми краще будемо працювати з іншим тренером», – і я пішов би? Але було все навпаки: наступного дня після того, як я написав заяву про звільнення, гравці зібрались і прийшли до мене з проханням залишитись.

– Чи є ймовірність вашого повернення до «Таврії» в найближчому майбутньому?

– Давати прогнози – важка річ. Адже ніхто не може сказати, що буде завтра, навіть ви.

– Можливо, ви мали розмову з цього приводу з почесним президентом – Куніциним. Які у вас стосунки з ним?

– У нас були, є і будуть добрі стосунки, але, все ж таки, наперед загадувати не буду.

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
yaro (Харьков)
Всегда считал, считаю и буду считать Михаила Фоменко самым лучшим тренером Украины. Никогда не забуду как в 93-м вместе с никаким в то время Динамо-Киев он вдевятером обыграл 3:1 блеставшую тогда команду-машину "Барселона" под руководством Кройффа... А как МИФ из трясины вытаскивал и делал отличные команды из Гурии, того же Динамо-Киев, Борисфена, ЦСКА, Вереса, Таврии, а про Металлист я уж и не говорю... Очень хочется, чтобы Фоменко стал тренером сборной - он это давно заслужил!
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 9
yaro (Харьков)
Всегда считал, считаю и буду считать Михаила Фоменко самым лучшим тренером Украины. Никогда не забуду как в 93-м вместе с никаким в то время Динамо-Киев он вдевятером обыграл 3:1 блеставшую тогда команду-машину "Барселона" под руководством Кройффа... А как МИФ из трясины вытаскивал и делал отличные команды из Гурии, того же Динамо-Киев, Борисфена, ЦСКА, Вереса, Таврии, а про Металлист я уж и не говорю... Очень хочется, чтобы Фоменко стал тренером сборной - он это давно заслужил!
Ответить
0
0
zwitter (Simeiz)
Shkiper-Metal (Харьков) Я ж не против, спасибо за дополнение... просто у вас в Харькове Фоменко недолюбливают, хотя когда вы при нем становились 5-ми(хотя точнее 4-ми, но МЗ...) на руках ноить готовы были!!!(я тогда в ХАИ учился и был, так сказать, свидетелем) впринципе это нужно валинтинычу объяснять, не мне...
Ответить
0
0
Shkiper-Metal (Харьков)
zwitter (Simeiz) в дополнение... Фоменко принял Металлист в первой лиге в 1996 году , когда мы болтались в зоне вылета во вторую лигу по итогам первого круга, во втором круге, Металлист, если считать отдельно по пунктам для статистов, так вот...за второй круг команда при Фоменко в первой лиге набрала чуть ли не самое больше кол-во пунктов, уступая всего нескольким клубам в вверху таблицы и закончила чемпионат в середине таблицы.... В следующем чемпионате при Фоменко, Металлист вернулся в высшую лигу со второго места... В 9-м чемпионате занял 5-е место в высшей лиге... Да, характер у него ещё тот, но он из тех немногих тренеров, который способен из мягко говоря слабого состава сделать конфетку. Фоменко очень много сделал для Харькова в частности..Проблема в том, что с другими командами он выше пятого места не поднимался, не считая Динамо Киев, где он как главный тренер стал чемпионом.. НО Динамо не показатель, там кто бы главным не был, рано или поздно первым окажется....
Ответить
0
0
Shkiper-Metal (Харьков)
Гурию*
Ответить
0
0
Shkiper-Metal (Харьков)
... Фоменко никогда не брал например команду с низов таблил либо с низших лиг и чисто на тренерском таланте не выводил никуда выше валентиныч (харкiв) При Союзе, Фоменко Гирию Ланчхути (Грузия) из первой лиги и вывел в высшую.....
Ответить
0
0
zwitter (Simeiz)
Фоменко был лучшим тернером Таврии за последнее время... на офф сайте Таврии, в форуме, болельщики вкладывают интервью взятые ими у игроков, так там "Борода" брал интервью у Галюзы... одна из фраз Ильи примерно так звучала, чо у МИФа небыло любимчиков, играли те, кто лучше был готов, а, к примеру, у Пучка любимчики есть... етс.
Ответить
0
0
zwitter (Simeiz)
>вот замедьте ,что Фоменко никогда не брал например команду с низов таблил либо с низших лиг и чисто на тренерском таланте не выводил никуда выше Фоменко принял Таврию, находившуюся на предпоследнем месте и поднял ее до 7-го, Металлист Ваш выводил в Элиту, 5-м с тем же металлистом и Таврией становился, причем еще до покупки Металлиста Ярославским, когда денег у фельдмана на команду небыло...
Ответить
0
0
валентиныч (харкiв)
всегда считал Фоменко плохим тренером.он больше, диктатор такой себе царь, очень плохо относится к футболистам,не считает их за людей(из достоверных источников).вот замедьте ,что Фоменко никогда не брал например команду с низов таблил либо с низших лиг и чисто на тренерском таланте не выводил никуда выше
Ответить
0
0
Piero (Kharkov)
Тупой вопрос насчет возвращения в Таврию. А потом говорят что тренеры и игроки интервью не дают.
Ответить
0
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус