Відбулося засідання Виконавчого комітету ФФУ ᐉ UA-Футбол

Общие новости

Розглянуто пропозицію про створення в Україні Місцевого організаційного комітету Євро-2012
Общие новости
21.02.2009
суббота
22:23
Відбулося засідання Виконавчого комітету ФФУ
Рейтинг публикации
Розглянуто пропозицію про створення в Україні Місцевого організаційного комітету Євро-2012

Перший пункт порядку денного, що розглядався на суботньому засіданні Виконавчого комітету ФФУ, стосувався найважливішого футбольно-суспільного проекту найближчих років − Євро-2012. Зокрема, розглянуто пропозицію про створення в Україні Місцевого організаційного комітету Євро-2012, яку було схвалено одностайно. Крім того президент ФФУ повідомив останні новини щодо підготовки до Турніру, а також анонсував програму візитів до нашої країни Мішеля Платіні.

Українсько-польський прецедент

«Приймаючи рішення про організаційну модель для кожного наступного чемпіонату Європи, УЄФА, перш за все, намагається врахувати специфіку кожної окремої країни або країн, які приймають цей захід, − зауважив Григорій Суркіс. − Наприклад, у 2004 році УЄФА створив у Португалії спільне підприємство з місцевою асоціацією (Euro 2004 SA), у 2008 році в Австрії і Швейцарії організацією турніру на всі сто відсотків опікувалася дочірня структура УЄФА (Euro 2008 SA). Однак, зважаючи на те, що Україна і Польща мають велику територію, різні мови спілкування, неадаптовані до європейських національні законодавчі норми, УЄФА зважився на створення певного прецеденту».

Дочірня структура ФФУ

«Нам запропонована оригінальна модель під назвою − «Дім». Вона, зокрема, передбачає, що лідером турнірної частини проекту Євро-2012 буде структурний підрозділ УЄФА, котрий базуватиметься у штаб-квартирі в Ньоні. Ця структура опікуватиметься двома місцевими організаційними комітетами з резиденціями у Києві та Варшаві, − пояснив глава ФФУ. − Ці комітети повинні бути на 100% дочірніми структурами національних асоціацій, і в рамках своїх повноважень займатимуться організацією безпосередньо чемпіонату. Не плутайте це з питаннями підготовки інфраструктури Євро-2012, котрими, скажімо, в Україні спільно займаються уряд, місцеві органи влади та ФФУ».

Перший рік − в Будинку футболу

«Нами отримано вихідні матеріали УЄФА щодо типової структури місцевого організаційного комітету, пропозиції щодо кількості персоналу та кваліфікаційних вимог до кожної окремої посади, − повідомив Григорій Суркіс. − Наразі спільно з УЄФА ведеться робота над статутом цієї структури, визначається її юридична форма. Керівництво УЄФА прийняло пропозицію ФФУ щодо тимчасового − в 2009 році − розміщення Місцевого організаційного комітету в Будинку футболу. У цей період штат комітету складатимуть 23 працівники, а очолить його досвідчений фахівець, який, окрім іншого, володіє кількома іноземними мовами − у тому числі англійською та польською. Він уже пройшов співбесіду в УЄФА, схвалена його кандидатура і найвищими структурами української влади».

Десятиденний термін

«Керівник Місцевого оргкомітету матиме посаду директора Турніру, і до 2012 року під його управлінням працюватиме 200 спеціалістів. До речі, з наступного року ця структура орендуватиме окремий офіс. Підкреслю, що діяльність комітету повністю фінансуватиметься з боку УЄФА», − підсумував Григорій Суркіс. Отже, заслухавши інформацію президента ФФУ, Виконком доручив Виконавчій дирекції «Євро-2012» разом з компанією «Україна футбол Інтернешнл» в десятиденний термін доопрацювати статут Місцевого організаційного комітету України, узгодити його з УЄФА та подати для реєстрації у встановленому законом порядку.

Квітневий візит Платіні

«Кілька днів тому я мав зустріч з президентом УЄФА Мішелем Платіні, який особисто підтвердив: з боку України та Польщі матчі чемпіонату прийматимуть по чотири міста. Принцип пропорційності буде дотримано!», − наголосив глава ФФУ. Також він зазначив, що 14-17 квітня Мішель Платіні планує відвідати обидві країни. В рамках візиту президент УЄФА зустрінеться з вищими посадовими особами держави, аби, очевидно, отримати новий сигнал, що влада і надалі буде спільно і стабільно працювати над реалізацією проекту-2012.

Парламентські слухання

«На моїй останній зустрічі з керівниками УЄФА знову обговорювалося питання впливу політичної ситуації в Україні на підготовку до Євро-2012, − продовжив Григорій Суркіс. − Я запевнив моїх європейських колег у тому, що всі найвищі державні посадовці України одностайно демонструють палке бажання провести Євро-2012 на належному рівні. Свідченням цьому є і те, що 11 березня у Верховній Раді відбудуться парламентські слухання на тему «Підготовка до проведення в Україні фіналу чемпіонату Європи 2012 року з футболу».

Платіні відвідає і регіони

Крім того, Григорій Суркіс повідомив, що в період з 26 липня по 1 серпня Мішель Платіні завітає до усіх українських міст, що будуть визначені як господарі матчів Євро-2012. А 2 серпня президент УЄФА відвідає фінальний поєдинок Євро-2009 (U-19), що відбудеться у Донецьку. «У зв’язку з цим, усім нам необхідно активніше нарощувати темпи підготовки до чемпіонату-2012. Не забуваймо також, що в Україні продовжать роботу експертні та інспекційні групи УЄФА, котрі й надалі оперативно інформуватимуть Європейський футбольний союз про динаміку інфраструктурних змін в державі».

Питання аеропортів

Як зазначив президент ФФУ, зараз особливу увагу слід приділити аеропортам: «Відповідно до висновків делегації УЄФА, що нещодавно побувала в Україні, строки реконструкції летовищ порушуються. Якщо до Києва та Харкова претензій не так багато, то інші міста суттєво відхилилися від графіка. Зате ситуація зі стадіонами більш оптимістична. Експерти відзначили прогрес з аренами Києва, Львова та Одеси. А ось проекти стадіонів Дніпропетровська, Донецька та Харкова навіть не розглядалися у проблемному контексті, тому що, судячи з усього, УЄФА вже не має сумнівів у спроможності цих міст вчасно підготувати до Євро-2012 арени, що відповідатимуть усім вимогам».

Віра в Україну

«Загалом, можна зробити висновок, що УЄФА вірить в Україну, у спроможність наших приймаючих міст та регіонів. Вірить, що в 2012 році ми всі разом проведемо фінал чемпіонату Європи на найвищому рівні. Такі думки, зокрема, лунали і за підсумками нещодавнього візиту до нашої крани генерального секретаря УЄФА Девіда Тейлора, операційного директора УЄФА Мартина Каллена та інших авторитетних фахівців», − резюмував Григорій Суркіс.

Читайте самые интересные новости футбола в Telegram, Facebook и Viber
Подписывайтесь на наш канал YouTube
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: ФФУ
Загрузка...
Реклама
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (0)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
 

© UA-Футбол 2002-2018.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]


Продолжая просматривать www.ua-football.com, вы подтверждаете, что соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Согласен