Відбулося засідання Виконавчого комітету ФФУ. 21-02-2009 Общие новости - UA-футбол

Общие новости

Розглянуто пропозицію про створення в Україні Місцевого організаційного комітету Євро-2012
Общие новости
21.02.2009
суббота
22:23
Відбулося засідання Виконавчого комітету ФФУ
Рейтинг публикации
Розглянуто пропозицію про створення в Україні Місцевого організаційного комітету Євро-2012

Перший пункт порядку денного, що розглядався на суботньому засіданні Виконавчого комітету ФФУ, стосувався найважливішого футбольно-суспільного проекту найближчих років − Євро-2012. Зокрема, розглянуто пропозицію про створення в Україні Місцевого організаційного комітету Євро-2012, яку було схвалено одностайно. Крім того президент ФФУ повідомив останні новини щодо підготовки до Турніру, а також анонсував програму візитів до нашої країни Мішеля Платіні.

Українсько-польський прецедент

«Приймаючи рішення про організаційну модель для кожного наступного чемпіонату Європи, УЄФА, перш за все, намагається врахувати специфіку кожної окремої країни або країн, які приймають цей захід, − зауважив Григорій Суркіс. − Наприклад, у 2004 році УЄФА створив у Португалії спільне підприємство з місцевою асоціацією (Euro 2004 SA), у 2008 році в Австрії і Швейцарії організацією турніру на всі сто відсотків опікувалася дочірня структура УЄФА (Euro 2008 SA). Однак, зважаючи на те, що Україна і Польща мають велику територію, різні мови спілкування, неадаптовані до європейських національні законодавчі норми, УЄФА зважився на створення певного прецеденту».

Дочірня структура ФФУ

«Нам запропонована оригінальна модель під назвою − «Дім». Вона, зокрема, передбачає, що лідером турнірної частини проекту Євро-2012 буде структурний підрозділ УЄФА, котрий базуватиметься у штаб-квартирі в Ньоні. Ця структура опікуватиметься двома місцевими організаційними комітетами з резиденціями у Києві та Варшаві, − пояснив глава ФФУ. − Ці комітети повинні бути на 100% дочірніми структурами національних асоціацій, і в рамках своїх повноважень займатимуться організацією безпосередньо чемпіонату. Не плутайте це з питаннями підготовки інфраструктури Євро-2012, котрими, скажімо, в Україні спільно займаються уряд, місцеві органи влади та ФФУ».

Перший рік − в Будинку футболу

«Нами отримано вихідні матеріали УЄФА щодо типової структури місцевого організаційного комітету, пропозиції щодо кількості персоналу та кваліфікаційних вимог до кожної окремої посади, − повідомив Григорій Суркіс. − Наразі спільно з УЄФА ведеться робота над статутом цієї структури, визначається її юридична форма. Керівництво УЄФА прийняло пропозицію ФФУ щодо тимчасового − в 2009 році − розміщення Місцевого організаційного комітету в Будинку футболу. У цей період штат комітету складатимуть 23 працівники, а очолить його досвідчений фахівець, який, окрім іншого, володіє кількома іноземними мовами − у тому числі англійською та польською. Він уже пройшов співбесіду в УЄФА, схвалена його кандидатура і найвищими структурами української влади».

Десятиденний термін

«Керівник Місцевого оргкомітету матиме посаду директора Турніру, і до 2012 року під його управлінням працюватиме 200 спеціалістів. До речі, з наступного року ця структура орендуватиме окремий офіс. Підкреслю, що діяльність комітету повністю фінансуватиметься з боку УЄФА», − підсумував Григорій Суркіс. Отже, заслухавши інформацію президента ФФУ, Виконком доручив Виконавчій дирекції «Євро-2012» разом з компанією «Україна футбол Інтернешнл» в десятиденний термін доопрацювати статут Місцевого організаційного комітету України, узгодити його з УЄФА та подати для реєстрації у встановленому законом порядку.

Квітневий візит Платіні

«Кілька днів тому я мав зустріч з президентом УЄФА Мішелем Платіні, який особисто підтвердив: з боку України та Польщі матчі чемпіонату прийматимуть по чотири міста. Принцип пропорційності буде дотримано!», − наголосив глава ФФУ. Також він зазначив, що 14-17 квітня Мішель Платіні планує відвідати обидві країни. В рамках візиту президент УЄФА зустрінеться з вищими посадовими особами держави, аби, очевидно, отримати новий сигнал, що влада і надалі буде спільно і стабільно працювати над реалізацією проекту-2012.

Парламентські слухання

«На моїй останній зустрічі з керівниками УЄФА знову обговорювалося питання впливу політичної ситуації в Україні на підготовку до Євро-2012, − продовжив Григорій Суркіс. − Я запевнив моїх європейських колег у тому, що всі найвищі державні посадовці України одностайно демонструють палке бажання провести Євро-2012 на належному рівні. Свідченням цьому є і те, що 11 березня у Верховній Раді відбудуться парламентські слухання на тему «Підготовка до проведення в Україні фіналу чемпіонату Європи 2012 року з футболу».

Платіні відвідає і регіони

Крім того, Григорій Суркіс повідомив, що в період з 26 липня по 1 серпня Мішель Платіні завітає до усіх українських міст, що будуть визначені як господарі матчів Євро-2012. А 2 серпня президент УЄФА відвідає фінальний поєдинок Євро-2009 (U-19), що відбудеться у Донецьку. «У зв’язку з цим, усім нам необхідно активніше нарощувати темпи підготовки до чемпіонату-2012. Не забуваймо також, що в Україні продовжать роботу експертні та інспекційні групи УЄФА, котрі й надалі оперативно інформуватимуть Європейський футбольний союз про динаміку інфраструктурних змін в державі».

Питання аеропортів

Як зазначив президент ФФУ, зараз особливу увагу слід приділити аеропортам: «Відповідно до висновків делегації УЄФА, що нещодавно побувала в Україні, строки реконструкції летовищ порушуються. Якщо до Києва та Харкова претензій не так багато, то інші міста суттєво відхилилися від графіка. Зате ситуація зі стадіонами більш оптимістична. Експерти відзначили прогрес з аренами Києва, Львова та Одеси. А ось проекти стадіонів Дніпропетровська, Донецька та Харкова навіть не розглядалися у проблемному контексті, тому що, судячи з усього, УЄФА вже не має сумнівів у спроможності цих міст вчасно підготувати до Євро-2012 арени, що відповідатимуть усім вимогам».

Віра в Україну

«Загалом, можна зробити висновок, що УЄФА вірить в Україну, у спроможність наших приймаючих міст та регіонів. Вірить, що в 2012 році ми всі разом проведемо фінал чемпіонату Європи на найвищому рівні. Такі думки, зокрема, лунали і за підсумками нещодавнього візиту до нашої крани генерального секретаря УЄФА Девіда Тейлора, операційного директора УЄФА Мартина Каллена та інших авторитетних фахівців», − резюмував Григорій Суркіс.

Читайте самые интересные новости футбола в Telegram, Facebook и Viber
Подписывайтесь на наш канал YouTube
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: ФФУ
Подпишись на рассылку от UA-Футбол
Только самое важное за неделю!
Нажимая на кнопку вы даёте согласие на обработку ваших персональных данных
Вы удачно подписаны на рассылку!
Ошибка отправки формы!
Загрузка...
Реклама
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (0)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти

 

© UA-Футбол 2002-2018.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]