"Карпаты": борьба за газон. 25-02-2009 Общие новости - UA-футбол

Общие новости

"Дві команди на одному полі – це катастрофа!"
Общие новости

http://fckarpaty.lviv.ua/ Ростислав Ящишин
25.02.2009
среда
16:22
"Карпаты": борьба за газон
Рейтинг публикации
"Дві команди на одному полі – це катастрофа!"

«Дві команди на одному полі – це катастрофа!» – так вважає керівник служби обслуговування полів ФК «Карпати» Юрій Костюк, який сьогодні веде важку боротьбу з наслідками щотижневого витоптування газону на стадіоні «Україна».

– Пане Юрію, у якому стані зараз перебуває газон «України»?

– Наше поле дуже тішило усіх восени. На ньому грали три команди – «Карпати», «Львів» та збірна України. Ми робили все для того, щоб поле перебувало у хорошому стані. Так і було. Жодна з команд не мала претензій до газону. Але сталася біда. В лютому, коли зійшов сніг, поле було в дуже хорошому стані, робота йшла добре і правильно, але зненацька газон різко захворів. За 15 років практики роботи з газонами я вперше зіткнувся з такою проблемою. Ще восени ми внесли фунгіцид – спеціальний препарат, який захищає від хвороб, що активізуються восени та навесні. Зараз ми аналізуємо, шукаємо причини того, що сталося. У цьому нам допомагають колеги – спеціалісти з київського Інституту хімії, працівники київського стадіону «Динамо». Ми провели безліч нарад. Ми повторно внесли фунгіцид, вже іншої дії. На щастя, нам вдалося зупинити процес знищення газону. Ми активно почали працювати над відновленням і покращенням стану поля, зокрема з Києва нам у терміновому порядку переслали стимулятор росту трави. Негайно внесли його у газон. Потім замочили насіння в парниковому ефекті та внесли міндобрива. Підігрів працює вже 10 днів. Ми змушені користуватися плівками, бо погода нам не сприяє. Через сильні морози застеляємо поле вночі, а на день знімаємо. Саме під плівкою і можуть бути хвороби. Я згадую слова Мирона Маркевича, який на останній грі «Металіста» у Львові проти «Карпат» сказав, що дві команди не можуть грати на одному полі. Це нереально, це катастрофа (головний тренер «Металіста» теж мав клопоти з полем, оскільки восени 2007 року в Харкові грало дві команди. Навесні ж 2008 року поле на стадіоні було повністю знищено – Авт). Навіть у тому ж Мілані газон постійно змінюють. Київське «Динамо» трохи пограло на одному полі з «Арсеналом», але швидко від цієї практики відмовилося.

– Постраждало усе поле?

– Ні. Після закінчення сезону ми, як і говорили, змінили траву у воротарських майданчиках. Там ми постелили спеціальний сорт під назвою «Лімузин». Так от, зараз воротарські майданчики просто в ідеальному стані. Чому так? У мене наразі два припущення (на цій траві в Україні ще ніхто не грає – Авт.): або «Лімузин» не боїться хвороб, або тому, що він не відчув на собі сезонного навантаження двох чи трьох команд, як інші частини поля, адже постелили ми його вже в грудні.

– Вважаєте, що причина хвороб – саме від осіннього перевантаження поля грою двох команд?

– Сьогодні це перенавантаження нам відгукнулося. Восени ми штучно підтримували поле, щоб воно було ідеальним. Працював підігрів, ми вносили міндобрива. Це було, так би мовити, штучне продовження життя. Раніше поле промерзало до 20-30 сантиметрів. Відповідно, нищилися і хвороби. А цього року так не було. До того ж і зима виявилася грипозною, скрізь різні віруси. Цього року газон не замерзав. Це, очедно, і дало поштовх хворобам розвиватися. Але, на мою думку, головна причина розвитку хвороб – саме перенавантаження газону. Зараз клуб витрачає великі гроші на лікування поля. І ці суми навіть нема чого порівнювати з тими, що їх нам платили за оренду. В орендах – суцільні мінуси. Саме тому я категорично проти, щоб дві команди грали на одному полі.

– Чи буде поле готове до матчу 1-го березня «Карпати» – «Чорноморець»?

– Повірте, ми робимо все можливе, щоб поле було в найкращому стані. Але не виключено, що погода буде вносити корективи в цей день.

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1
Загрузка...
Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев
 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
При любом использовании материалов сайта, гиперссылка на UA-Футбол обязательна.
Пишите нам: info@ua-football.com