Іван Чаус: Забобонів не маю. Маю особисті принципи ᐉ UA-Футбол

Общие новости

Общие новости
25.11.2009
среда
18:17
Іван Чаус: "Забобонів не маю. Маю особисті принципи"
Рейтинг публикации

- Іване Петровичу наскільки нам відомо Ви нещодавно повернулися з відпустки, яку провели на Прикарпатті, і крім відпочинку відвідали кілька футбольних матчів. Які саме це були ігри, і які у Вас залишилися враження від них?

- По-перше, я відвідав місто Яремчу, яке вразило не лише красою гір, а й своєю архітектурою. Чому саме Яремча? Тому що у напівфіналі аматорського кубка України саме яремчанські «Карпати» не пустили до фіналу добрянське «Полісся».

На матч-відповідь фіналу Кубка між «Карпатами» і черкаським «Ходаком» я вирушив разом з Олександром Томахом та Іваном Бубісом – фахівцями, з якими доволі успішно співпрацював у «Десні». Зараз вони працюють у Моршині, тренують однойменну з містом команду другої ліги. Разом згадували цікаві моменти матчів, заповнені трибуни чернігівського стадіону та багато чого іншого.

Що стосується самого матчу в Яремчі, то практично два тайми гра йшла за повної переваги «Карпат». Після поразки в першому матчі у Черкасах з рахунком 0:2 перед господарями поля стояло складне завдання. Вони з ним впоралися, ще й як! На 87-й хвилині «Карпати» вели в рахунку 2:0 і, здавалося, буде додатковий час. Але на останній доданій хвилині після подачі кутового нападник команди господарів Роман Ципердюк головою переправив м’яча у сітку воріт черкащан - 3:0!

В ейфорії перемоги майже всі вболівальники вибігли на футбольне поле, аби привітати своїх улюбленців– на стадіоні панувала незабутня атмосфера. А я думав - якщо б на останніх хвилинах другого півфінального матчу у Добрянці Володимир Бєлка чи Ігор Бобович були б трохи влучнішими, то кубок міг би опинитися і в наших руках...

Другим матчем, на якому вдалося побувати, була гра «Моршин» - «Рось» (Біла-Церква). Зустріч виявилася досить жвавою, з великою кількістю гольових моментів, але відчувалась відсутність досвіду у молодих гравців. Хотілося б відзначити, що рівень другої ліги значно знизився, адже і яремчанські «Карпати», і наше «Полісся» на тлі вищеназваних команд займали б у другій лізі провідні позиції.

- ФК «Полісся» з Добрянки втретє поспіль виборює срібні медалі у чемпіонаті Чернігівської області, чи не час вже позмагатися й за золото обласної першості?

– «Полісся» упродовж 8 років мало статус фарм-клубу головної команди області – чернігівської «Десни», і головним завданням було не боротьба за призові місця, а підготовка молодих футболістів для професійного футболу.

Можна навести дуже багато імен, але зупинюся на одному з вихованців «Полісся» - Андрії Ярмоленку, який нині захищає кольори київського «Динамо» та національної збірної України. Також через «Полісся» пройшли і нинішні гравці основного складу чернігівської «Десни»: Володимир Чуланов, Ярослав Сердюк, Артем Антонов. Щоб боротись за «золото» чемпіонату області та успішно виступати на аматорському рівні України, треба підсилюватися саме тими гравцями, які це завдання зможуть виконати.

- Коли Ви були президентом «Десни» більша половина команди складалася з корінних чернігівських футболістів, а нині таких залишилося лише троє. З чим на Вашу думку це пов’язано? Бо виникає сум коли іноді на поле у складі чернігівської «Десни» не виходить жодний корінний футболіст.

– Перш за все, потрібно любити футбол, а не себе у футболі. По-друге, потрібно приділяти велику увагу дитячому футболу і глибинно та професійно цим займатися.

Коли я працював у «Десні», то ми співпрацювали практично з усіма спортивними школами області, знаходили можливості фінансово їм допомагати, заохочувати дитячих тренерів міста та області. Була вибудувана міцна і надійна структура, кращі випускники спортивних шкіл отримували ігрову практику у добрянському «Поліссі», а потім у «Десні».

Дуже важливим психологічним моментом для молодих гравців є перехід від дитячого до дорослого футболу, але чимало гравців так і не змогли переступити цей рубіж. За моєї ініціативи при «Десні» було відкрито гуртожиток для перспективних футболістів області. А одним з перших «саморобків» був Тимур Рустамов із Славутича, який «відкрився» саме у «Поліссі» і вже потім заграв у «Десні».

- Та й на посаді віце-президента ПФЛ України, саме з Вашої ініціативи було введено квоту на обов’язкову участь молодих гравців у матчах першої ліги та другої ліги?

- Це питання просувалося дуже складно і мало вирішитися голосуванням серед президентів клубів, які входили до центральної ради ПФЛ. Більшість з них були проти такого рішення, і тільки після довготривалих переконань з перевагою в один голос воно було прийняте. І це дало великий притік молодих і перспективних гравців зі спортивних шкіл України у професійний футбол. Квота дала можливість «розкритися» нашим молодим футболістам: Тимуру Рустамову, Ярославу Сердюку та Андрію Ярмоленко.

- Як Ви оцінюєте виступ ФК «Полісся» у цьому сезоні?

– За рівнем виконавців команда «Єдність-2» з Плисок виглядала явно сильніше за нас. Можливості більшої частини гравців я чудово знаю, бо вони розпочинали свій футбольний шлях у добрянському «Поліссі». У Плисках розбудована чи не найкраща футбольна інфраструктура не лише в області, а й в Україні.

Велика заслуга у цьому належить почесному президенту клубу Михайлу Миколайовичу Голиці, який вкладає у команду не лише гроші, а й душу, і з яким, до речі, у мене склалися дружні стосунки. А головний тренер «Єдності-2» Сергій Бакун зумів об’єднати гравців і за короткий термін створив боєздатний колектив, якому вдалося виграти не лише чемпіонат області, а й чемпіонат України серед аматорів.

Приємно, що з Сергієм Бакуном мені довелося успішно співпрацювати у «Десні» і в «Поліссі». Адже саме під його керівництвом у 2000 ріці, дебютувавши у вищій лізі обласного чемпіонату, «Полісся» стало бронзовим призером, а через три роки - чемпіоном області. У складі команди тоді виступали такі відомі нині футболісти, як Валерій Соколенко, Віталій Гавриш, Олександр Бабор, Олександр Савенчук, Артем Падун, Максим Легеда, Ігор Донець, Сергій Комар та інші.

- Чи є в Вас особисті забобони перед матчами?

– Скоріше не забобони, а особисті принципи. Я вже сімнадцять років утримую ФК "Полісся", і майже десять років віддав "Десні". Практично перед кожним матчем ходжу до церкви. І як би не складався матч, я ніколи в перерві не заходжу до роздягальні футболістів. Не хочу відбирати функції у тренерів, яким завжди довіряю.

- Один з футбольних чиновників зазначив, що у області є два клуби – Єдність (Плиски) і ФК «Полісся» (Добрянка), а інші це «команди»… Як можете це прокоментувати?

– Я не хотів би ображати жодну команду області, адже у кожної з них є своя історія, свій малюнок гри та своє завдання. Взагалі, для мене поняття «клуб» - це не тільки група футболістів, це в першу чергу розвинута інфраструктура, власний стадіон, символіка, фінансова база, дитяча спортивна школа, своя ментальність та філософія. А тоді вже й рахуйте, скільки команд в області можна назвати клубами…

Читайте самые интересные новости футбола в Telegram, Facebook и Viber
Подписывайтесь на наш канал YouTube
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: fcpolissya.com.ua
Загрузка...
Реклама
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (21)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
9683648 (чернигов)
Alex4474AA (Мариуполь) Этот еще весной пропал и не появляется !
Ответить
0
0
Alex4474AA (Мариуполь)
у нас есть гайка - Ирочка Туник-Фриз kos1k (Chernigov) 26.11.09 11:38 а мистер макдак-это у которого номера на джипе-пахан?
Ответить
0
0
kos1k (Chernigov)
пардон, ее Оксаной кличут...
Ответить
0
0
kos1k (Chernigov)
Alex4474AA (Мариуполь) 26.11.09 10:00 у нас есть гайка - Ирочка Туник-Фриз
Ответить
0
0
Alex4474AA (Мариуполь)
valfoto (Чернигов) 25.11.09 22:04 +1000000000 а у вас еще чипа и дейла нема?
Ответить
0
0
valfoto (Чернигов)
а кто такой чаус? Alex4474AA (Мариуполь) 25.11.09 19:27 Это Черниговский Микки Маус.
Ответить
0
0
9683648 (чернигов)
хапач (Чернігів) Атрошенко...трейтий или четвертый хозяин этого участка.А выделяляся он для ООО ФК Десна которую паралельно создал ТВОЙ ПОКОРНЫЙ ЧАУС !!!!!!!!!!!И на исполкоме когда выделялась земля как бы никто не заметил фирму(двойник)которой выделялся этот участок.
Ответить
0
0
sanyock (Чернигов)
и не имел никогда к ней никакого отношения... а кусок земли тот то владения Атрошенко... хапач (Чернігів) 25.11.09 21:19 Был достаточно громкий скандал по поводу выделения этого участка миськрадой, и фигурировал именно Чаус.
Ответить
0
0
9683648 (чернигов)
Yura90 (Чернигов) Сыграные игроки Полесья проигрывали 9-2 или что то в этом роде.Табло на игре не работало,если ты там был.
Ответить
0
0
хапач (Чернігів)
и не имел никогда к ней никакого отношения... а кусок земли тот то владения Атрошенко...
Ответить
0
0
sanyock (Чернигов)
Yura90 (Чернигов) 25.11.09 20:42 да, оно. хапач (Чернігів) Что, уже продал?
Ответить
0
0
хапач (Чернігів)
вот тот кусок земли возле короленка (и стройка) никакого отношения к Чаусу не имеет... у вас граждане сведения не точные...
Ответить
0
0
Yura90 (Чернигов)
SerNa (Одесса) Ты ошибаешься! Он действительно прав! По смотри на Бастион! Команда не так давно в аматорах была, и где сейчас! Летом я ходил на тов матч Десна-Рось, счет где то 6-0 был кажется, тогда Десна набирала состав, играла команда, игроки которой между собой не знакомы даже)) А Рось играла основой, и замен у них было 3-5 всего! А вот с Полесьем тягаться пришлось + там опытные игроки, которые играли в 1-й лиге + молодежь не плохая! Тот же Ярмоленко начинал здесь! Да и не одно Полесье такое, говорю только про него, по тому что знаю, а как там в остальных...
Ответить
0
0
Yura90 (Чернигов)
sanyock (Чернигов) Это там где какое то здание строили, а сейчас за морозилась стройка!??!))
Ответить
0
0
SerNa (Одесса)
вот дает,-яремчанські «Карпати», і наше «Полісся» на тлі вищеназваних команд займали б у другій лізі провідні позиції.-????????так пусть заявляются.посмотрим потом,как те же Рось и Моршин их рвать будут!
Ответить
0
0
sanyock (Чернигов)
Возле библиотеки Короленко.
Ответить
0
0
Yura90 (Чернигов)
sanyock (Чернигов) Где именно этот кус земли?
Ответить
0
0
sanyock (Чернигов)
Бывший през Десны, который довел ее до ручки своими махинациями. Ухватил кус земли по блату в центре Чернигова типа для строительства ДЮСШ и ничего не построил.
Ответить
0
0
Alex4474AA (Мариуполь)
а кто такой чаус?
Ответить
0
0
9683648 (чернигов)
Эта статья уже 2 месяца на сайте Десны висит...могли что то посвежее напечатать !!!Уберите и не позортесь !
Ответить
0
0
referee19 (Чернігів)
ммм...какие мы честные и добрые)))
Ответить
0
0
 

© UA-Футбол 2002-2018.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]


Продолжая просматривать www.ua-football.com, вы подтверждаете, что соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Согласен