Сергій Дерепа: 30 років роботи у спортивній редакції

Сергій Дерепа: 30 років роботи у спортивній редакції


Почесний працівник національного телебачення України Сергій Дерепа у 2000 році отримав почесну нагороду «Золотий мікрофон». Через п’ять років першим з футбольних коментаторів країни отримав нагороду Федерації футболу України «За вагомий внесок у розвиток українського футболу».

Розкажіть, будь ласка, з чого розпочалася Ваша робота в спортивній редакції?

Це було 1 лютого 1980 року. До цього я три роки працював на радіо в редакції мовлення на Київську область, а потім перейшов у спортивну редакцію УТ і радіо.

То у Вас незабаром творчий ювілей?

Так, вже майже 30 років роботи у спортивній редакції. Я люблю спорт, сам займався спортом. І оскільки редакція була об’єднаною – телебачення і радіо – ніяких проблем з адаптацією не було. Перші місяці я працював лише на радіо, а у квітні-травні вже виступав в «Актуальній камері» та передачі «Старт».

Потім була Олімпіада у Москві. Я був одним із тих, хто висвітлював естафету Олімпійського вогню, проїхав через усю Україну – від кордону з Молдовою до кордону з Росією. Ми робили по 3-4 репортажі на день.

Які види спорту Вам довелось коментувати?

Незадовго до Олімпіади більша частина редакції поїхала в Москву, нас залишилося троє. Тоді я і провів свій перший футбольний радіоефір. Потім ще два телевізійні репортажі з групового олімпійського турніру, а після Олімпіади пішло-поїхало, тобто ефіри в повному обсязі: починаючи з радіо і закінчуючи виступами у «Актуальній камері». Також готував тележурнал «Старт». Звісно, проводив футбольні репортажі, а з 1986 року приєднався і до хокейних. Вийшло все випадково: відповідальний за хокей переїхав до Росії, а я його підмінив. Хоча в хокей я ніколи не грав, але цікавився ним ще з дитинства.

На початку 80-х років я зацікавився регбі. Для СРСР це був досить екзотичний вид спорту, хоча у нас була чудова збірна країни і дуже сильна першість. Так я почав пропагувати регбі в Україні. До речі, до недавнього часу я був єдиним коментатором регбі в нашій країні. У нас в Києві була дуже сильна команда, яка називалася «Авіатор». Вони були чемпіонами СРСР у 1978 році. З командою працював чудовий тренер – Ігор Петрович Бобков. Під його орудою збірна СРСР двічі виборола срібні медалі чемпіонату Європи.

А у 1996 році мені дістався ще й баскетбол. Перед Олімпіадою у Сіднеї без уваги залишилася важка атлетика. Тоді я залучився ще й до важкої атлетики. Ось, здається, всі види спорту, які я коментував у спортивній редакції протягом 30-ти років.

Скажіть, дуже складно освоїти новий вид спорту?

Я сам спортсмен, займався футболом. Тому для мене не було великих проблем у освоєнні хокею, баскетболу чи регбі. Адже принцип гри один – команда на команду, тільки правила відрізняються. Зараз новачків виручає Інтернет. Раніше інформацію збирали по шматочкам ( або: часточками) : хто забив гол, хто пропустив, кого видалили… А оскільки було лише дві спортивні газети – «Советский спорт» і «Спортивна газета», то всю інформацію ми брали саме з цих видань. У мене в товстих зошитах було власне досьє на мої види спорту, на кожну команду.

Звісно, це вимагало обов’язкового спілкування безпосередньо з тренерами, гравцями і суддями, адже вони були першими джерелами інформації. А зараз можна взагалі нікуди не виходити, залізти в Інтернет і готуватися, але це ж не те. Мені особисто дуже допомагало те, що я постійно був у контакті з людьми спорту, котрі надавали мені інформацію.

Наскільки насиченим був Ваш робочий графік?

Нас було дванадцятеро – це і редактори, і коментатори, редакція була об’єднана. Доводилось робити і радіо-, і телепрограми. Роботу в ті часи не можна порівняти з теперішньою. У мене, наприклад, було декілька репортажів на тиждень: футбольний, хокейний, а ще виступи у «Актуальній камері» та на радіо. Графік розроблявся раз на місяць, тобто я, як і інші, знав, чим буду займатися упродовж кожного дня. Зараз такого немає.

А що було цікавого в програмах?

Цікавого було багато. Ми намагалися розповідати не тільки про великий спорт, а й про спорт в житті людей, пересічних громадян, і глядачам це було цікаво. Ми їздили по всій країні, разом з Валентином Щербачовим та іншими колегами, робили щотижня у прямому ефірі програми по 45 хвилин. Тоді все знімалось на плівку. Найгірше було, коли вона рвалася. Ведучому потрібно було заповнити час, поки плівку склеювали і виставляли на певний сюжет. А ще могли один із сюжетів догори ногами приклеїти. Таке теж бувало. Колись ми сюжет про парусний спорт показували, і тут човни чомусь почали догори ногами плисти. Я був шокований, але вже нічого не зробиш, так вже і поплавали.

Чим передачі зараз відрізняються від минулих, вони стали краще чи гірше?

Що стосується відеоряду - безумовно, кращі. А от наповнення… Звичайно, через технічний прогрес з’явилися інші можливості. У нас раніше не було перегонів, ми не отримували сюжетів зі супутників. Ми орієнтувалися на те, що знімали самі. А зараз інші можливості, - можна зробити передачу, не знімаючи. Я прихильник передач з ведучим, повинні бути обов’язково гості - спортсмени, тренери, судді.

А про кого з тих, з ким ви працювали протягом 30 років хотіли б згадати?

Фарід Дасаєв, Євген Аржанов, Валентин Щербачов. Фарід взагалі був взірцем, він дуже багато років працював на центральному телебаченні. Він був найкращим. По-перше – досвід, по-друге - він добре володів і російською і українською мовами. Він міг цікаво розповісти і подати навіть незначну подію. Людина надзвичайно широкого культурного світогляду. Він дуже добре знає музику, особливо класичну. Він коментував плавання, фігурне катання і гімнастику, все, що пов’язане з мистецтвом у спорті. Він з тих великих коментаторів, які працювали у Москві, я маю на увазі Озерова, Майорова, Суркова, Дмітрієву, Єрьоміну, Маслаченко. Це плеяда коментаторів, які, пішовши з великого спорту стали чудовими теле- і радіожурналістами. На той час була така політика, що спорт повинні коментувати тільки колишні спортсмени. Так воно і було - багато відомих коментаторів ЦТ та Всесоюзного радіо були заслуженими майстрами спорту. А у нас, в Києві відомих спортсменів-коментаторів було двоє: Фарід Дасаєв і Євген Аржанов. Тому я уважно придивлявся до того, як вони поводять себе в кадрі, як спілкуються з гостями. Багато чому навчився у Валентина Щербачова. Це була школа. Від них я жодного разу не чув поганого слова про когось з колег, лише підтримка.

Найяскравіші моменти Вашого коментаторського життя?

Їх багато – радісних, сумних… Найгірший момент - це розвал редакції в 1995 році. Частина пішла на телеканал «Ера», частина перейшла до УТН.

А приємних моментів насправді завжди більше – тому що мені подобається вести репортажі, і кожен вихід в ефір, кожна спортивна передача – це яскравий момент мого життя. Сумно, що все це в минулому.

Оцените этот материал:
Источник:
1tv.com.ua
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
basque (Донецк (Восточная Ук)
crash (Одесса)28.11.09 20:16, неплохо, но в оригинале смешнее.
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 69
basque (Донецк (Восточная Ук)
crash (Одесса)28.11.09 20:16, неплохо, но в оригинале смешнее.
Ответить
0
0
Makis (Ровно)
imperator79 (ПАВЛОГРАД) Підбірка - суперр!!! Ще згадалось - "команда намагається намацати щілину в захисті суперника..." )))
Ответить
0
0
Billy_Club (Kiev)
TigerF (Donbass) 29.11.09 01:22 Уже намечаються "достойные" последователи :(
Ответить
0
0
basque (Донецк (Восточная Ук)
TigerF (Donbass)29.11.09 01:22, боюсь они вырастили не мало последователей...
Ответить
0
0
TigerF (Donbass)
Смотрите, скучать потом будете по этим "метрам коментаторського цеху"))
Ответить
0
0
Billy_Club (Kiev)
Может как человек конечно и нормальный но, без обид, коментатор ужасный. Такого колическтва бреда за 1 минуту я еще ни от одого коментатора не слышал. Как-то слушал по Ностальгия ТВ коменты Махарадзе и Дасаева - это конечно нечто. Везло тем людям которые смотрели футбол с этими коментаторами. А щас, тихий ужас. То каких-то шипелявых и картавых выпускают, то старых мразматиков....в общем опустили наш коментаторский цех ниже плинтуса. "Я сам спортсмен, займався футболом. Тому для мене не було великих проблем у освоєнні хокею, баскетболу чи регбі. Адже принцип гри один – команда на команду, тільки правила відрізняються." Пацталом..)))) Ему что футбол что хоккей, что бобслей один хрен)) правильно , принцип то один - команда на команду, а дальше по ситуации. )) Вот так вот и коментируем, да?))
Ответить
0
0
basque (Донецк (Восточная Ук)
dima24 (VInnytsya-Sumy)29.11.09 01:06, ты ещё попроси его на ТВ вернуть :(
Ответить
0
0
dima24 (VInnytsya-Sumy)
deymon (Харьков) 28.11.09 22:53 от если бы еще видео глянуть с комментом...))
Ответить
0
0
shrekk311 (Донецк)
Оно-реально бестолочь.
Ответить
0
0
basque (Донецк (Восточная Ук)
deymon (Харьков)28.11.09 22:53, даа, весело с ним было, "95-й квартал" - учитесь у мэтров жанра!
Ответить
0
0
deymon (Харьков)
Ну не могу не удержатся,с пол года назад,когда была акция анти Дерепа я давал ссылку,вообщем Дерепа коментуе: http://www.kharkov-sport.com/news.phtml?id=731
Ответить
0
0
rr (lviv)
Шарфік класно шепелявив: Анатолій Тимоссук )))
Ответить
0
0
basque (Донецк (Восточная Ук)
M-D-M-KH (Харьков)28.11.09 21:31, предвзятый тип, я хоть и Донецкий, но его высказывания не делали чести адекватным болельщикам. Нельзя перенимать у киевских комментаторов их болячки! Высокомерное отношение фана Донецкого суперклуба даже к Металлургу (Д) и Динамо (К). Ну а голос...., ему бы сказки внукам читать.
Ответить
0
0
basque (Донецк (Восточная Ук)
@Serik@ (Кривой Рог),28.11.09 17:16, а главное их достоинство - это универсальность. Им, что футбол комментировать, что гандбол или теннис... всё-равно ни игроков не историю не знают. Шараффутдинов из той же когорты, даже не мог оперативную онлайн информацию предоставить - уже болельщики в курсе, а он нет. Малиновский - кто ему сказал, что он похож на комментатора?!
Ответить
0
0
vvv (rivne)
Вітаю!
Ответить
0
0
Alterus (Киев)
Да, товарищей Дерепу, Семененко, Тынгаева, Малиновского - отстранить от работы навеки. За полную профнепригодность. При том, что Дерепа в студенческие годы был вполне адекватным, весёлым и умным человеком - мои родственники его знали и очень удивлялись, как это он в такого дятла превратился.
Ответить
0
0
crash (Одесса)
M-D-M-KH (Харьков) 28.11.09 21:31 Шарфик минут за 5 до конца матча начал визжать, что все, "Сахтар" победил, с кем там дальше будем играть и т.д. и т.п. А потом был гол Палопа. И я до сих пор удивляюсь, как Шарфика тогда не хватил удар. Его прокляло несколько миллионов болельщиков Украины.
Ответить
0
0
richard (Черновцы)
неочём
Ответить
0
0
M-D-M-KH (Харьков)
Помню его во время трансляции показали. Это был шок. Не думал я что он на фунтика похож.
Ответить
0
0
M-D-M-KH (Харьков)
Crash(Одесса), +1000! :-D / Шарфик-это Шарафутдинов? Нормальный комментатор. Правда когда он на украинский переходил ,это было весело. Особенно его "страджає" вместо "страждає" . Скажите, почему его не любят и что было в матче Севильи непростительного?
Ответить
0
0
jaZz (Мариуполь)
о да! знаменитого супер режиссера Миколу Рябого мы забыли! Эти незабываемые матчи без повторов вообще, или повторы во время новых важных игровых моментов - точно, на примере этих "заслуженных телевизионщиков" нужно рассказывать молодым, как Не надо комментировать.транслировать матч
Ответить
0
0
Захлоп Калиткин (Запорожье)
свят, свят, свят
Ответить
0
0
crash (Одесса)
voronin10 (Odesa) 28.11.09 20:01 Было бы примерно так: "Отже, друзі, рахунок як і раніше, ннуль-ннуль. Але гра ще не розпочалася. Зараз режисер трансляції Микола Рябов показує нам склади команд. Е-е-ее.. Отже, я вам розкажу про склади по ходу матчу. І гра розпочалась! В синіх футболках гравці Коко-Коло.. Коло-коло, підказує мені Микола Рябов. Це, напевно, якійсь чилійський напій народний. Як у нас кефір, наприклад, га-га-га. Ми в 1977 році з Сергієм Савелієм були у відрядженні в Гондурасі- коментували там Ігри Народів Гватемали. Так там ми в одному барі спробували їхній народний напій.. Не памятаю, як називається. Смішна назва така.. Як то ж то його.. Зараз подивлюсь в своїх зошитах.. Шо??!! От бачите!!! Мені Микола Рябов підказує, що забили гол! Яка атака! Який потужний удар! Який підступний удар! Отже, друзі, тепер Кока-Кола повинна намагатися будь-що зрівняти рахунок!." И дальше в таком же духе.
Ответить
0
0
voronin10 (Odesa)
Не ,ну Дерепа реально Профэссор .......мне просто интрестно :если бы его пригласили комментировать центральный поединок чемпионата Чили ,что бы это было ?
Ответить
0
0
vituynia (Черкассы)
jaZz (Мариуполь) 28.11.09 16:44 Про чудика,который мешал коментировать Гливинскому-согласен 100% ,"достойный" наследник Дерепы.Ну а на примере самого Дерепы,будут объяснять молодым телевизионщикам,как нивкоем случае нельзя комментировать матчи.Человеку было безразлично,что происходило на футбольном поле.Сплошные штампованные,заученные фразы,не розличал футболистов на поле.Навсегда запомнил,как в одном из матчей он называл Гусина-Дмитрулиным и наоборот,в конце матча,видать ему подсказали и он извинился-дескать зачіски схожі,это в брюнета Дмитрулина и белобрысого Гусина).Или весь матч футболиста Чеберячко обзывал Черебрячком.Что накалякали ему там на бумажечке или протоколе-то и бубнел бессмысленно.И так 30 лет!Наверное у него какие то влиятельные родственники были.И дай бог,чтобы небыло Дереп на наших телеэкранах.
Ответить
0
0
krivbasscity (Киев)
Господин Дерепа! Спасибо Вам за Ваш многолетний эфир. Когда Вы комментировали футбольные матчи, я выключал звук, одевал наушники и учил языки. Спасибо Вам за то, что я на очень хорошем уровне владею английским и итальянским.
Ответить
0
0
Kirinyale (Киев)
Шарфик, как ни странно, нравился не только донецким болельщикам. ;) Зря всё-таки его козлом отпущения сделали. Кто-то из русских комментаторов совсем недавно весьма похожим образом облажался в матче ЦСКА - МЮ (хоть и не кричал "это победа!" дурным голосом, но был близок к тому), и что? И ничего...
Ответить
0
0
Domenico (Lviv)
просто лутший!
Ответить
0
0
@Serik@ (Кривой Рог)
Серж 13 (Днепропетровск) 28.11.09 14:24 Сергей Дерепа, Алексей Семененко, Сергей Савелий - Ваши комментарии иногда было просто СТЫДНО слушать. И кто решил, что это метры отечественной журналистики??? Особенно поражает тот факт, насколько похожи у них у всех и голос, и манера комментровать... ИМХО, особенно преуспел в плане "комментаторского мастерства" Семененко. Ну такой уже ДК-ный ж..лиз! З.Ы. Кстати, Шарфик, по отзывам, ооочень нравился некоторым донецким болельщикам )) Но после Севильи и они его не простили...
Ответить
0
0
crash (Одесса)
СергИй ДУрепа! Эпоха! С праздничком! И не вздумай там с пенсии возвращаться! ЗЫ. Как бы нам еще от Семененко избавиться...
Ответить
0
0
jaZz (Мариуполь)
Рубин - Динамо смотрел по привычке на Спорт 1, не знаю кто комментировал - но вот матч Украина - Греция в Донецке!! Кто комментировал с Гливинским?! Мои ощущения 99% помолодевший клон Сэмэнэнка!? Это жуть! те же штампы, тот же маразм - гнать этого клоуна пока ещё не втисался в ряды заслуженных Дэрэп, Шарфиков, Сэмэнэнок
Ответить
0
0
basque (Донецк (Восточная Ук)
Безумный суслик (Харьков)28.11.09 15:31, "Я внукам буду про него рассказывать." -------------------------------------------------- Это если плохо себя вести будут? А пугалки про Карабаса уже не катят?
Ответить
0
0
basque (Донецк (Восточная Ук)
Грызлов (Киев)28.11.09 14:10, ой извини не заметил, но я думаю не у меня одного мысли с тобой совпали. :)
Ответить
0
0
Безумный суслик (Харьков)
Не мужики, вы не правы. Дерепа - это наше все! Я внукам буду про него рассказывать. И еще- официально обращаюсь к Рабиновичу - после того,как постоится стадион Арсенала в 2050году - назвать его - Дерепа-стадиум.... Я - за Дерепу!
Ответить
0
0
basque (Донецк (Восточная Ук)
30 років - мучений для болельщиков. Порой он вызывал полное отвращение к этому виду спорта. :(
Ответить
0
0
Ridim (СИмферополь)
пора завязвать с этим делом xD
Ответить
0
0
Роганский (Харьков)
Интересно, кто ему дает некачественные наркотики?
Ответить
0
0
ti amo (Харьков)
коментатор), без эмоций это тяжело
Ответить
0
0
Серж 13 (Днепропетровск)
Такое впечатление админы поглумились, выставив такую инфу здесь....)))) Давайте ещё и про Шарфика для полной обоймы.
Ответить
0
0
Грызлов (Киев)
"Сергій Дерепа: 30 років знущань над спортивними вболiвальниками країни" - история садизма на УТ-1.
Ответить
0
0
Грызлов (Киев)
"Сергій Дерепа: 30 років знущання над спортивними вболiвальниками України"- история адизма на УТ-1.
Ответить
0
0
Грызлов (Киев)
"Сергій Дерепа: 30 років знущання над спортивними вболiвальниками України"- история адизма на УТ-1.
Ответить
0
0
Netherwing (Запорожье)
Огого! С праздничком Вас:) Кстати, я вот смотрю ЛЧ по Спорту, и всегда забываю переключить на УТ-1, узнать кто там сейчас "Говорить і показує...", неужели Дерепа? Или там тоже коммент Босянка идет? А вообще, из всей это УТэшной братии могу выделить Гливинського (он же там начинал вроде) Но и он не фонтан. Мой топ: 1)Босянок 2)Вацко (терпеть его не мог раньше, но стал смотреть бундес лигу и пересмотрел свое мнение. 3)Джулай Есть еще на Спорте Михайлюк, тоже приятно слушать, но мало с ним трансляций. Осталные - фублянах.
Ответить
0
0
sash_ok (Харьков)
Да, Серёжа это чудило с большой буквы М
Ответить
0
0
real_in (Кузнецовск)
Срочно на пенсию!!!!!!!!
Ответить
0
0
Dobriy 86 (Житомир)
Нормальок 30 років роботи у спортивній редакції, а тепер можна попрацювати ведучим у вечірній казці - це внього вийде набагато краще ніж коментувати футбол
Ответить
0
0
Харьковчанин (Первая Столица)
Бецик (Біла церква) 28.11.09 13:04 Тоже так полагаю. Жаль только много хороших людей спивается и не работает над собой...
Ответить
0
0
Счётчик шансов (Полтава)
Вiд щирого серця поздоровляю! P.S. Степанищевiй привiт передавай ;) Без вас спорт був би нецiкавим ))
Ответить
0
0
Бецик (Біла церква)
Коментатор вiн нiкудишнiй,але людина хороша!вболiвае за украiнський спорт.
Ответить
0
0
Aleksы (Полтава)
Немає гіршої халепи, а ніж коменти Дерепи.
Ответить
0
0
форекадо (Одесса)
imperator79 (ПАВЛОГРАД) 28.11.09 12:03 писец, спасибо - давно так не ржал))
Ответить
0
0
imperator79 (ПАВЛОГРАД)
http://www.fifamanager.com.ua/forum/showthread.php... лучшее от дерепы
Ответить
0
0
imperator79 (ПАВЛОГРАД)
Дерепа, Шарпанський, Семененко, Савелий, Щербачов и Степанищева - вот они "гуру" комментаторства на ут-1. Это они испоганили все трансляции с олимпиады)) kos1k (Chernigov) 28.11.09 11:20 В точку.Испоганят самое яркое спортивное событие.
Ответить
0
0
rr (lviv)
Славне діло Дерепи, Савелія, Щербачова, Семененка живе і перемагає! Доказ - коментар Рубін - ДК. (Богонюк чи як там його.)Набір ідіотських штампів. "Єрєменко мчить по правовму краю"... Типу поїзд. Дивився разом з філологами з ЛНУ, - їх цілий матч ковбасило. Але Дерепа - еталон.
Ответить
0
0
imperator79 (ПАВЛОГРАД)
Прожил всю жизнь на халяву клоун.Везде кум,сват,брат.
Ответить
0
0
Харьковчанин (Первая Столица)
Сайт фанатов "мэтра комэнтатоторського цеху" закрыли уже???
Ответить
0
0
jaZz (Мариуполь)
Лучше и не вспоминать о этом горе комментаторе.И без того при немалом количестве неплохих молодых комментаторов, до сих пор вынуждены время от времени слушать другого "профи" Семененка. Весьма вероятно тоже "четырежды заслуженного". Ещё и дениска донецкий нового дерепу породил, Малиновский или Межеровкий, как там его. Давно пора рейтинг ввести, ведь миллионы людей вынуждены маразматиков слушать.
Ответить
0
0
Игорь38 (Полтава)
Поздравляем, поздравляем, поздравляем!!!! Дарим хрустальную вазу и на покой. Писать мемуары на тему:"Я и футбол", "А была бы Олимпиада в Нагано, если бы не я" ))))
Ответить
0
0
SAG2012 (Черкассы)
http://smilaforum.org.ua/viewtopic.php?t=6521
Ответить
0
0
aleksius (днепропетровск)
слабенький коментатор
Ответить
0
0
-корабел- (Николаев)
Богата дятлами земля Украины.Наш Перетурин.
Ответить
0
0
АдВоКаД (Харьков)
Савелий запомнился комментарием матча ЧМ98 США-Иран, полчаса вст'гивал как они ездили на ЧМ по борьбе в Тегеран
Ответить
0
0
Dr.Doom (Харьков)
http://forumkiev.com/t1082/
Ответить
0
0
Dan2907 (Запорожье)
Дерепа - это бренд
Ответить
0
0
АдВоКаД (Харьков)
его перл что матч проходит на вгороде Лисбос низабуду никогда ))))))) я тогда чуть со смеху не умер
Ответить
0
0
kos1k (Chernigov)
Дерепа, Шарпанський, Семененко, Савелий, Щербачов и Степанищева - вот они "гуру" комментаторства на ут-1. Это они испоганили все трансляции с олимпиады))
Ответить
0
0
MILANELLO32 (Александрия)
Дурепа((((((
Ответить
0
0
David Villa (L'viv)
"У мене в товстих зошитах було власне досьє на мої види спорту, на кожну команду...А зараз можна взагалі нікуди не виходити, залізти в Інтернет і готуватися, але це ж не те. " __________________________________________________ він наперно і зараз до ефірів готується по тих конспектах... даун... тре заснувати університет коментаторської майстерності під орудою Джулая і Босянка і платити їм шалені бабки а то було прекрасні коментатори і їх заграли до ручки...
Ответить
0
0
zeny (Запорожье)
Но комментатор ты Серега никудышний.Так спать хотелось под твои сказки.Прости-но это правда.
Ответить