Експертний рейтинг "Перша сотня". 11-01-2010 Общие новости - UA-футбол

Общие новости

Общие новости
11.01.2010
понедельник
15:45
Експертний рейтинг "Перша сотня"
Рейтинг публикации

Упродовж 12 місяців тижневик «Главред» спільно з фондом «Демократичні ініціативи» здійснювали безпрецедентний для України проект – щомісячний експертний рейтинг «Перша сотня». Що чотири тижні десятки авторитетних експертів – політологів, соціологів, журналістів і редакторів, а також популярних блогерів заповнювали анкети, розставляючи бали найвпливовішим людям країни.

Звісно, рейтингування політиків – річ не ексклюзивна. Але тільки в «Главреді» протягом року можна було, по-перше, побачити динаміку злетів і падінь, залежності місця в топі від посад і політичної ситуації. Ну, і по друге, на відміну від інших часописів, ми завжди подавали прізвища тих експертів, які спільними зусиллями створювали цей рейтинг. Ми не продали й не подарували політикам та бізнесменам жодного місця, що, на жаль, іноді трапляється. І не тільки при розподілі місць у передвиборних списках... Сьогодні презентуємо зведену сотню.

До даного рейтингу увійшли й причетні до футболу особи. Так, президент Федерації футболу України Григорій Суркіс посів загальне 48-е місце, а власники «Дніпра» (Ігор Коломойський) та «Металіста» (Олександр Ярославський) відповідно 7-е та 53-є.

1. Юлія ТИМОШЕНКО, Прем’єр-міністр України, кандидат у президенти України – 1,68

2. Віктор ЮЩЕНКО, Президент України, кандидат у президенти України – 2,37

3. Віктор ЯНУКОВИЧ, народний депутат України, кандидат у президенти України – 2,98

4. Рінат АХМЕТОВ, народний депутат України – 3,51 (…)

(…) 7. Ігор КОЛОМОЙСЬКИЙ, співвласник групи «Приват», президент «Дніпра» – 4, 76 (…)

(…) 14. Борис КОЛЕСНІКОВ, народний депутат України – 5, 34 (…)

(…) 39. Іван ВАСЮНИК, віце-прем’єр-міністр України – 6,73 (…)

(…) 42. Григорій СУРКІС, президент Федерації футболу – 6,8 (…)

(…) 53. Олександр ЯРОСЛАВСЬКИЙ, власник групи компаній DCH, президент «Металіста» – 7,12 (…)

(…) 87. Юрій ПАВЛЕНКО, міністр України у справах сім’ї – 8,27 (…)

ЦІКАВО

Протягом року до рейтингу потрапили 157 українських політиків, чиновників, діячів церков, журналістів та телеведучих, громадських лідерів, спортсменів.

Першим, кому не пощастило потрапити до річної «Першої сотні», виявився лідер партії «Єдиний центр» Ігор Кріль, він 101-ий.

Дюжина жінок, причому «Вона» цей список і очолює.

Дев’ять кандидатів у президенти, з них п’ятеро – у першій десятці:

Тимошенко – 1, Ющенко – 2, Януко-вич – 3, Литвин – 5, Яценюк – 9, Тігіп-ко – 21, Симоненко – 40, Тягнибок – 44, Гриценко – 50. Решта кандидатів розташувалися так: Богословська – 103, Костенко – 147, Мороз – 154. Інші кандидати за рік жодного разу не потрапляли до вищої ліги вітчизняної політики.

30 народних депутатів. Із них регіоналів – 11, БЮТівців – 9, «нашоукраїнців» – 8, комуністів та «литвинівців», власне, сам Литвин – по 1. Один політик (Тягнибок) має мандат обласної ради, один (Кличко) – міської.

Всі Президенти – Кравчук, Кучма та Ющенко. Урядовців – 23. У списку близько десяти «людей Президента», включно з двома главами його Секретаріату, дружиною та секретарем РНБОУ. Троє керівників судів і... Медведчук, в іпостасі члена Вищої ради юстиції. Троє людей із Нацбанку. По двоє – з СБУ Ген-прокуратури та НАК «Нафтогаз України». Керівники ЦВК та Рахункової палати. Один мер, та й той Черновецький.

Три ієрархи найбільших церков – патріарх Філарет, митрополит Володимир і кардинал Любомир.

Два «спортсмени» – Кличко та Суркіс.

П’ятеро медій-ників – двоє з «Української правди» – Притула та Лещенко, Мостова із «Дзеркала тижня», «українець» Шустер та екс-генпродюсер «Інтера» Безлюдна.

Практично кожен четвертий, прямо чи опосередковано, має зв’язок з великим бізнесом.

Наймолодший фігурант – двадцятидев’ятирічний Сергій Лещенко. Найстарший – владика Філарет, якому за кілька тижнів виповниться 81 рік.

69 учасників «Першої сотні» перебували в рейтингу упродовж усіх 12 місяців, ще четверо – упродовж 11-ти.

Росіяни Новинський (№95) та Григоришин (№78, він, щоправда, є уродженцем Запоріжжя), громадянин Італії та Канади Савік Шустер (№55).

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: Вахтанг Кіпіані, «Главред»
Прессинг
Подпишись на рассылку от UA-Футбол
Только самое важное за неделю!
Нажимая на кнопку вы даёте согласие на обработку ваших персональных данных
Вы удачно подписаны на рассылку!
Ошибка отправки формы!
Загрузка...


Реклама
comments powered by HyperComments
 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]