П’єрлуїджі Колліна: "В списку арбітрів ФІФА у 2011 році Україну представлятимуть четверо молодих арбітрів". 23-12-2010 Общие новости - UA-футбол

Общие новости

Общие новости
23.12.2010
четверг
12:54
П’єрлуїджі Колліна: "В списку арбітрів ФІФА у 2011 році Україну представлятимуть четверо молодих арбітрів"
Рейтинг публикации

Інформ-служба ФФУ знайомить футбольну громадськість із підсумками роботи структурних підрозділів федерації у 2010 році, підготовленими до XII Конгресу ФФУ.

Звіт куратора системи арбітражу в Україні П’єрлуїджі Колліни:

Коли у травні цього року президент ФФУ Григорій Суркіс запропонував мені співробітництво з національною асоціацією, я відповів, що мені, перед тим як дати відповідь, потрібно розібратися з ситуацією, що склалася в українському суддівстві.

Я впевнений, для вас не буде дивним почути про те, що з арбітражем не все було гаразд, існувала низка проблем, особливо це стосується вищих ешелонів суддівської системи.

Зайвим підтвердженням цього є те, що в червні поточного року групою експертів УЄФА було ухвалено рішення не розглядати заявку України про можливість її приєднання до Конвенції УЄФА з арбітражу, оскільки вимоги директив ФІФА і УЄФА стосовно питань суддівства не дотримувались.

Зокрема, були зроблені наступні зауваження:

− відсутність незалежності та автономності Комітету арбітрів ФФУ, наявність впливу ліг і клубів;

− інспектори не входили до складу Комітету арбітрів, а належали до іншої структури;

− до арбітрів застосовувалася санкція у вигляді пониження в класі за дві скоєні помилки;

− відсутність проекту, метою якого було б навчання молодих арбітрів як на національному рівні, так і на рівні регіональних федерацій.

Окрім того, відсутність довіри до українських арбітрів призвела до того, що на важливі та принципові матчі Прем'єр-ліги стали запрошувати арбітрів з-за кордону.

Виступаючи 19 липня на Виконкомі ФФУ, я відзначив, що хочу розпочати свою роботу з реорганізації структури арбітражу і нині, майже через п'ять місяців, я можу повідомити вам наступне:

− Комітет арбітрів ФФУ виконує роботу по складанню списків арбітрів, які призначаються для обслуговування матчів Прем'єр-ліги, першої та другої ліг із урахуванням пропозицій, які подаються регіональними федераціями, але при цьому ПЛ, ПФЛ та клуби не мають впливу на даний процес вибору;

− Комітет арбітрів проводить призначення арбітрів та асистентів на матчі чемпіонату та першостей в умовах повної незалежності від будь-кого;

− Комітет арбітрів оцінює рівень роботи арбітрів та асистентів за допомогою інспекторів, функції яких вже сьогодні виконуватимуть тільки ті особи, які мають досвід суддівства, і які є частиною Комітету арбітрів, а не так як раніше, коли вони підпорядковувалися Інспекторському комітету ФФУ;

− сьогодні тільки Комітет арбітрів, а не Експертна комісія, вирішує, як оцінити роботу арбітрів − позитивно чи негативно;

− арбітри є надбанням ФФУ та регіональних федерацій, і тому їх вже не понижують у класі за дві зроблені помилки, зазвичай сьогодні обслуговують матчі ті арбітри, рівень суддівства яких є високим, а інші відновлюють чи покращують свою форму;

− розроблена програма "Таланти і Наставник", дію якої спрямовано на роботу з молодими арбітрами першої та другої ліг, і зараз ми працюємо над аналогічною програмою для перспективних молодих арбітрів регіональних федерацій.

Ці зміни отримали позитивну оцінку з боку УЄФА і кілька тижнів тому нам було повідомлено про те, що УЄФА ратифікує на найближчому засіданні Виконкому, який буде проводитися в січні, рішення про включення України до Конвенції УЄФА з арбітражу.

Що стосується діяльності арбітрів вищого ешелону системи арбітражу, то повідомляю наступне:

− з метою створення персоналізованої програми тренувань проведена медико-спортивна оцінка стану арбітрів шляхом проведення спеціальних тестів;

− моніторинг тренувань здійснюється спеціалістом, відповідальним за фізичну підготовку, шляхом одержання за допомогою мережі інтернет даних про проведені тренування, які зчитуються спортивним кардіо-датчиком;

− було проведено три робочі зустрічі з арбітрами та асистентами з метою підвищення їхнього рівня арбітражу та єдиного трактування ними правил гри;

− арбітри та асистенти Прем'єр-ліги оснащені прапорцями з електронним біпом;

− на завершальній стадії − розробка веб-платформи, яка допоможе Комітету арбітрів взаємодіяти з арбітрами і асистентами у режимі реального часу, передавати їм своєчасно вказівки по епізодах, що мали місце в матчах чемпіонату;

− з метою підвищення рівня арбітражу молодих суддів рефері вищого ешелону рекомендовано для передачі інформації своїм регіональним федераціям використовувати систему "зверху вниз".

Також Комітетом арбітрів ФФУ була організована та проведена цікава і плідна зустріч з тренерами та капітанами команд Прем'єр-ліги. Аналогічний захід відбувся і з керівниками клубів першої та другої ліг.

Незважаючи на те, що Прем'єр-ліга Україна за своїм рівнем займає місце одразу за топ-п’ятіркою національних чемпіонатів, те ж саме, на жаль, не можна сказати про позиції українських арбітрів на міжнародній арені.

Мені часто ставили запитання, чи можливо, аби на Євро-2012 Україна була представлена суддівською бригадою. Я відповідав, що нічого неможливого немає, але, звичайно ж, цього досягти надзвичайно складно, оскільки сьогодні українські рефері не входять до категорії УЄФА "Еліт".

Моєю метою не є лобіювання бригади арбітрів на Євро-2012, я хочу, аби ситуація змінилася загалом. І з цієї причини в списку арбітрів ФІФА у 2011 році Україну представлятимуть в тому числі четверо молодих арбітрів, з якими потрібно наполегливо працювати на перспективу протягом найближчих років.

За ці п'ять місяців було виконано багато роботи, але попереду ще довгий шлях. Я можу вам гарантувати, що я і ті люди, які працюють зі мною, і надалі докладатимемо максимальних зусиль для того, аби дати українському футболу таких арбітрів, які б на належному рівні виконували довірену їм роботу.

Читайте самые интересные новости футбола в Telegram, Facebook и Viber
Подписывайтесь на наш канал YouTube
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: ФФУ
Подпишись на рассылку от UA-Футбол
Только самое важное за неделю!
Нажимая на кнопку вы даёте согласие на обработку ваших персональных данных
Вы удачно подписаны на рассылку!
Ошибка отправки формы!
Загрузка...
Реклама
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (15)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Корнер ДД (Dnipropetrovsk)
Ну уберут Суркиса, а что дальше будет? А будет то что в Парламенте, правительстве и всей Украине.
Ответить
0
0
SeregaKR (Одесса)
Kamik (Нововолинськ) 23.12.10 15:42 Согласен с тобой.есть плохие вещи у Сурка но и Позитива хватает.Чего только стоит Евро для нашей страны.
Ответить
0
0
Kamik (Нововолинськ)
SeregaKR (Одесса) в том то и дело что Гриша за укр. футбол болеет, и делает не мало, а нытики эти могут продолжать сколько угодно... Главной проблемой от которой оттолкнулись и из-за чего гнобят сейчас Суркиса является признанный договорняком матч Металл-Карпати, но никому не интересно что именно Карпаты обратились в Эвропу и т.д. и в конце концов, хватит уже гадить, разберитесь в себе, будет Лозанна - раставит все точки. Больше Суркиса в Украине для футбола не сделал никто, давайте только не проводить паралели с нашими легендами аля Лобановский, немножко не та переферия, а распускать тут сопли все могут, чем и занимаются, т.к. других действий совершить не могут да и не хотят. Я не спорю, Ярославский и ко делают много для футбола в своем городе, но не более. Тот же Ахметов заслужил уважения большего чем все президенты клубов ПЛ вместе взятые, хотя с Суркисом они были да и есть, наверное, врагами. Раскройте глаза, посмотрите обьективно - он сделал намного больше позитивного чем негативного, ну а от негатива не избавится в любой профессии
Ответить
0
0
SeregaKR (Одесса)
lexa29 (Nova Kahovka) 23.12.10 14:21 не знаю на счёт Металла сомневаюсь Итальянец красиво сказал по двум пеналям.Они были или их не было но судья назначил их в ту и другую стороны то есть арбитр не был предвзятым и был последовательным.Ты можеть быть не помнишь а я очень хорошо помню времена когда Динамо рвало всех и вся в Европе Барса Реал Ювентус арсенал ПСВ Панатинайкос Ланс последние три команды в то время ой как играли.И не думаю я что в те времена Динамо нужны были поддачки от судей в Укр чемпе потому как конкурентов у них тогда не было.В те времена они выигрывали в одну ногу и без судей на внутрешней арене.И даже нынешней Шахте ещё много нужно поработать для того что бы мы могли сравнить Динамо 90-х и нынешнюю Шахту.Я тоже не очень доволен поступками Суркиса но иногда он делает хорошие вещи и за это ему спасибо.И не нужно искать там какие-то оправдания типа безнадёжное Динамо им ничего уже не поможет.Он походу действительно болеет за Укр футбол и делает иногда очень хорошие шаги.
Ответить
0
0
Pavel Vezko (Donetsk)
Всё таки не такой уж и плохой Суркис иногда делает хорошие дела правда донечане и харьковчане??????))))))))) SeregaKR (Одесса) он это сделал, потому что у него выхода другого не было.. или вы думаете, если бы не давление клубов, болельщиков, то он бы добровольно сдался бы? а так бы и дальше продолжались голы из оффсайдов, левые пенальти, компьютерные голы..
Ответить
0
0
lexa29 (Nova Kahovka)
SeregaKR (Одесса) 23.12.10 13:41 Суркис просто понимает, что щас Динамо настолько никакое, что его арбитры не вытянут уже никак... хотя в матче с Металлистом пытались, разве нет?
Ответить
0
0
очень серьёзный (Харьков)
Уважаемые редакторы ! Заголовок этой статьи должен называться \"Отчет Коллины \" -это главное , а не информация о четырёх судьях !
Ответить
0
0
очень серьёзный (Харьков)
Друзья ! А ведь этот доклад прямое обвинение ФФУ и Суркису в бездеятельности , и достаточный повод требовать отставки президента ,который на протяжении длительного времени , вплоть до лета этого года , не приводил систему арбитража соответственно требованиям УЕФА ,и довёл систему судейства в украинском футболе до скандального состояния . И если бы не давление со стороны клубов ,и не решение УЕФА не рассматривать заявку Украины о присоединении к Конвенции УЕФА , то судейство так бы и оставалось в кармане Суркиса ! И этот лжец ещё смеет говорить о фейрплей и респектах ! Точно так же он руководит нашим футболом и в остальном !
Ответить
0
0
Диктатор (Харьков)
Да белый и пушистый этот Суркис. А не сделал бы это - был бы белым и пушистым пенсионером наверное
Ответить
0
0
SeregaKR (Одесса)
Всё таки не такой уж и плохой Суркис иногда делает хорошие дела правда донечане и харьковчане??????)))))))))
Ответить
0
0
alexkc (Харьков)
к великому сожалению, но он прав во многих аспектах, многое остается за кадром, он хитрый лис, но результат уже есть, и это главное.
Ответить
0
0
Pavel Vezko (Donetsk)
Диктатор (Харьков) я думаю, что у большинства болельщиков будет схожее мнение))
Ответить
0
0
Диктатор (Харьков)
хм... продублировал предудыщего оратора, сам того не желая)))
Ответить
0
0
Диктатор (Харьков)
Надо отдать должное лысому - скандалось на порядок поубавилось.
Ответить
0
0
Pavel Vezko (Donetsk)
я ему верю.. как минимум сейчас вопросов по судейству на порядок меньше..
Ответить
0
0

 

© UA-Футбол 2002-2018.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]