Сергій Балтача: "На українських стадіонах негативна атмосфера". 05-01-2011 Общие новости - UA-футбол

Общие новости

Общие новости
05.01.2011
среда
17:09
Сергій Балтача: "На українських стадіонах негативна атмосфера"
Рейтинг публикации

Прославлений у минулому гравець київського "Динамо" Сергій Балтача багато років живе в Лондоні, де працює директором футбольної школи "Bacon's Chelsea Footbal Academy". Його не раз запрошували в професійні клуби, але Сергій Павлович у великий футбол наразі повертатися не квапиться. Про своє теперішнє життя Сергій Балтача розповів ексклюзивно для сайту football.24tv.ua.

- Сергій Павлович, як зустріли Новий рік?

- В сімейному колі. Я тепер вже дідусь, навідувався до своїх рідних в Шотландію.

- В Шотландії і Англії ставлення до цього свята різне?

- Так, в англійці особливо не святкують Новий рік. В Шотландії усе по-іншому, це велика пафосна подія. Навіть не знаю, чому серед британців таке різне ставлення до цього свята. Стосовно ж мене, то я в Лондоні мешкаю багато років, зараз якось не задумуюся над тим, чому це так, а не інакше.

- Мабуть, найважче доводиться футбольним легіонерам. Потрібно ж звикнути, що 1 січня може відбутися офіційна гра…

- (Сміється) Так, це правда, їм не легко.

- З Новим роком вітали когось із своїх колишніх партнерів по київському "Динамо"?

- Звісно, привітав Вадима Євтушенка та Михайла Михайлова. З ними ми регулярно спілкуємося.

- В сучасних командах існує поділ на групи. Легіонери із однієї країни тримаються разом і не підтримують поза роботою стосунки з іншими. Так само молодь та старожили. Судячи з того, що ви спілкуєтеся лише із двома колишніми партнерами по "Динамо", щось схоже було і у ваші часи?

- В нас були хороші професійні стосунки. Не можна зі всіма товаришувати. Близькі стосунки зав’язуться із 2-3 партнерами по команді, а з іншими стосунки будують на взаємоповазі. Зі всіма однаково близьким бути не реально. Але ми усі розуміли, що від кожного із нас залежить результат, усі робимо одну справу, а тому повинні поважати один-одного. Мабуть, цим ми відрізнялися від усіх інших поколінь. В тій команді, за яку я грав, були хороші стосунки. Ми зустрічалися не лише на полі, а й поза ним. Хороші стосунки давали нам наснагу.

- Зараз за виступами "Динамо" стежите?

- Так, регулярно черпаю інформацію із інтернету.

- Як гадаєте, чому не вдалося добитися результату в "Динамо" Валерію Газзаєву?

- Не знаю. Щоб зробити об’єктивні висновки, потрібно спілкуватися із футболістами, працівниками клубу, бачити ігри вживу, а не інформацію з інтернету. Тому мені б не хотілося коментувати теперішні справи київського "Динамо", це з моєї сторони буде некоректно.

- Добре, тоді про інше. В Англії чимало уболівальників приходять навіть на матчі команд із другої ліги. В Україні ж далеко не всі ігри Прем’єр ліги проходять при заповнених трибунах. Як гадаєте, чому так?

- Справа в менталітеті. В Англії сім’ями ходять на футбол. З дитинства уболівають за одну і ту ж команду. Похід на футбол для англійців – це хороший відпочинок. Ця традиція в них була закладена багато років тому. Навіть не 20-30 років тому, а ще більше. Уболівальники і клуб – єдині. Заради цього чимало працюють ті ж клуби. Це ціла система. В Україні, принаймні, у мого покоління, цього не було. Нам є чому повчитися в англійців, в них клуб – це велика сім’я.

- Але ж київське "Динамо" ваших часів також збирало повні стадіони…

- Відвідуваність, мабуть, залежить від якості гри. Хоча не все так просто. Тут люди платять за квиток великі гроші. Для англійців це дуже важливо у житті. У нас це не так, футбол – не є важливою частиною гри. В мої часи, справді, "Динамо" показувало хороший футбол і люди хотіли стати свідками наших перемог. Зараз ситуація плачевна. Коли навідуюся в Україну, відвідую футбольні матчі. Людей збирається не багато, а тому і атмосфера на стадіоні негативна. Футболістам не легко грати в таких умовах.

- Сергій Павлович, у вас в професійному плані нічого не змінилося, далі працюєте в футбольній школі "Bacon's Chelsea Footbal Academy"?

- Так, досі там директор. Нічого не змінилося, все на своїх місцях.

- В дорослому футболі попрацювати наставником не хочете чи не було пропозицій?

- Для цього потрібно, щоб багато факторів зійшлося. Були пропозиції, але постійно щось не виходило. Зараз мене все влаштовує, тому особливо про роботу у дорослому футболі не думаю

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: Андрій Захарчук, 24
Подпишись на рассылку от UA-Футбол
Только самое важное за неделю!
Нажимая на кнопку вы даёте согласие на обработку ваших персональных данных
Вы удачно подписаны на рассылку!
Ошибка отправки формы!
Загрузка...


Реклама
comments powered by HyperComments
 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]