Роман Григорчук та Петро Кушлик про футбольних агентів. 22-03-2012 Общие новости - UA-футбол

Общие новости

Общие новости
22.03.2012
четверг
20:39
Роман Григорчук та Петро Кушлик про футбольних агентів
Рейтинг публикации

Українська прем'єр-лiга опинилася на десятому мiсцi за загальним обсягом комiсiйних виплат, якi отримали футбольнi агенти в сезонi-2010-2011. За даними "Futebol Finance", агенти футболiстiв, якi грають у чемпiонатi України, заробили 9,4 мiльйона євро.

Цiкаво, що це значно менше, нiж одержують футбольнi тренери нашого чемпiонату. Вiдомий факт, що наставники клубiв нерiдко з пересторогою ставляться до людей цiєї професiї. Чому? Про це "Експрес" запитав головного тренера "Чорноморця" Романа Григорчука та керманича "Прикарпаття" Петра Кушлика.

- Як оцiните дiяльнiсть українських футбольних агентiв?

П. Кушлик:

- Вони заробляють мiльйони на футболiстах! Заради "навару" збивають спантелику молодих гравцiв. Понаобiцяють їм багато, а результат не завжди такий, як вони розписують. Агенти шукають легких шляхiв заробiтку, хочуть iз молодого футболiста швидко зробити дорогу зiрку. А такого не буває, потрiбно набратися терпiння i чимало працювати.

Агенти постiйно каламутять воду. От що вони зробили з Iлсiньо? Пiдмовили нормального футболiста, той утiк зi "Шахтаря". I що, хто виграв у цiй ситуацiї? Та нiхто! Я не хочу називати прiзвища, але в Українi є багато дуже непорядних агентiв.

Р. Григорчук:

- Агенти рiзнi. Буває, що вони допомагають вирiшувати якiсь питання, а буває, шкодять. До людей цiєї професiї я ставлюся з повагою, при потребi контактую, але справ з ними не веду.

Вони працюють напряму з керiвництвом клубу та футболiстами. Всi трансфернi, контрактнi справи, якi вони ведуть, проходять через головного тренера. А от коли вони пропонують гравця -- це вже моя справа. Тут уже я вирiшую, потрiбен вiн командi чи нi.

- Якими є основнi джерела заробiтку агентiв?

Р. Григорчук:

- Розмiр гонорарiв у них залежить вiд домовленостей з футболiстами чи керiвниками клубiв. Я не питав спортсменiв, скiльки вони платять своїм агентам. Хтось перераховує їм одноразовий гонорар за працевлаштування в клубi, а хтось сплачує агентовi певний вiдсоток iз кожної зарплати. Я впевнений в одному: нi нашi футболiсти, нi агенти не зiзнаються, на яких умовах спiвпрацюють i якi суми там крутяться.

У Європi, звiсно, все прозорiше. Наприклад, агент Златана Iбрагiмовича, Мiно Райола, отримує не лише комiсiйнi за переходи свого клiєнта, але й 10% його зарплати у клубi (а це мiнiмум мiльйон євро на рiк). А що за останнi роки швед змiнив не один клуб, то загальна вартiсть його трансферiв перевищила 150 мiльйонiв євро. Можна зрозумiти, що йдеться справдi про дуже солiднi суми.

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: Максим Качурівський, "Експрес"
Загрузка...
Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев
 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
При любом использовании материалов сайта, гиперссылка на UA-Футбол обязательна.
Пишите нам: info@ua-football.com