Олександр Гливинський: "У футбольне телебачення прийшла безжальна цензура"


Олександр Гливинський: "У футбольне телебачення прийшла безжальна цензура"


Цього літа українські телеканали пройшли тест на висвітлення двох великих спортивних подій: Євро-2012 і ХХХ літніх Олімпійських ігор. В ефір вийшли великі спортивні шоу, розраховані на широку аудиторію, в якості ведучих себе спробували знані спортсмени, громадськість активно обговорювала як змагання, так і рівень коментування. Проекти привернули увагу до спорту та його розвитку в країні, однак разом із тим розворушили проблеми в українській спортивній журналістиці.
Прес-аташе національної збірної України з футболу, спортивний журналіст і коментатор Олександр Гливинський був одним із ведучих проекту «Савік Шустер студії» «Олімпійські пристрасті». Під час чату на «Телекритиці» пан Гливинський поділився своїм баченням «больових точок» української спортивної журналістики, а також власними планами щодо створення спортивної програми.
Він не виключає можливості продовжити співпрацю з «Савік Шустер студію», хоче, щоб телеканали підтримали українську мову, та відзначає тенденцію посилення уваги до спорту, бо «країна не може жити одним лише футболом».
- Олександре, як ви ставитеся до переходу коментатора Юрія Розанова на «Україну»? Як ви вважаєте, чи вдасться йому компенсувати відсутність Вацка?
- Доброго дня! Якось я уже висловлювався щодо роботи російських коментаторів на українському телебаченні. Моя думка з цього часу не змінилася: вважаю, що російським коментаторам треба коментувати в Росії, а українським - в Україні. Справа не лише в національності, а у сприйнятті глядачем. конкретно щодо Розанова можу сказати, що в його коментарі дуже багато «я», він аж занадто заполоняє коментування власною оцінкою і позицією. Взагалі на каналі, де він працює («НТВ+»), поширена така манера коментування, яка насправді є не чим іншим, як самомилуванням самозакоханих шанувальників футболу. Я не кажу, що там зовсім немає професійних коментаторів, але ось така нав'язлива манера коментування футбольного матчу не є професійним виконанням коментатором своїх обов'язків. Як на мене, потрібно професійно готувати українських коментаторів. Поки що таких професійних шкіл не створено. Відсутність Вацка, напевно, не треба компенсувати, просто треба готувати й шукати нових цікавих коментаторів. Особисто мене засмутило рішення Віті залишити коментування. Це його царина, а те, чим він займатиметься тепер - зовсім інша сфера діяльності, де треба буде все починати зі старту. Чи потрібно це людині, котра вже завоювала хороші позиції у своїй діяльності - велике питання.
- Чи пропонувала група «Україна» вам роботу коментатора на одному зі своїх каналів?
- Медіагрупа «Україна» ніколи не пропонувала мені працювати на них. Не думаю, що відповім згодою на їхню пропозицію, якщо така матиме місце.
- Чи бува немає у вас бажання вести свою програму а-ля «Гол!», що була свого часу однією з найкращих в ефірі?
- Дякую за хороші слова. Програму я хочу вести, цей задум і бажання присутні постійно. У мене є кілька концепцій футбольних програм. Наразі не досягнуто домовленостей із якимось каналом. Однак я йду до реалізації своїх творчих задумів. Чи вдасться це зробити вже в новому телевізійному сезоні? Поки що ствердно відповісти не можу.
- Як ви оцінюєте зміни у програмах про футбол за останні роки?
- Можна сказати, що зміни таки мали місце. Програми стали більше нагадувати ток-шоу. В сенсі появи експертів, котрі дають свою оцінку футбольним подіям - це плюс. У сенсі збільшення непрофесійних запитань від ведучих футбольних програм - мінус. Репортажі про футбольні матчі та особистості Великої гри стали цікавішими. Загалом тенденція позитивна. За винятком одного й дуже важливого фактору. У футбольне телебачення прийшла безжальна цензура, що означає неможливість критики клубу, власником якого є той, кому належить телеканал. Наразі в нас є дві програми про футбол, і в кожній із них ми бачимо цей ліміт. Поки що немає жодної незалежної спортивної програми на українському національному телеканалі. Це не дає розвитку спортивній журналістиці. Самим власникам телеканалів-клубів варто зрозуміти, що критика є корисною справою, а замовчування проблеми не є її вирішенням. Ситуацію ускладнює те, що права на використання фрагментів гри поділено між двома телеканалами, котрі, для уникнення конкуренції, не погоджуються продавати ці фрагменти нікому іншому. Свою роль у цьому процесі мала б відіграти Прем'єр-ліга, котра мала б бути зацікавленою в об'єктивній оцінці спірних подій, що постійно виникають у нашому футболі. Заробляння грошей - це одна частина роботи, яку має виконувати Прем'єр-ліга. Інша - забезпечення прозорості й чесності рішень та оцінки ситуації. Для цього можна було б залишати за собою право продажу відеофрагментів матчу туру каналу, власником якого не є хтось із футбольних власників. Як на мене, можна було би провести тендер. Поява такого проекту змусила інші телепрограми тяжіти до об'єктивності.
- Чи будете ви знову коментувати футбол і на якому каналі? Чи можна з вами якось ближче поспілкуватися?
- Коментувати розраховую й далі, думаю, на каналі «2+2». Спілкуймося в цьому чаті.
- Добридень, Олександре! Чи будете ви коментувати матчі ЧУ і ЛЧ на «Плюсах»? І чи не думаєте, що Вацко повівся негарно по відношенню до вболівальників, не пояснивши свого вибору щодо «Карпат»? Наприклад, Розанов на своїй конференції пояснив, чому він перебирається на «Футбол».
- Чи буду коментувати ЛЧ і ЛЄ на «Плюсах»? Чекаю дзвінка від Степана Щербачова. :) Гадаю, Вацко ще пояснить причини зміни сфери діяльності. Напевно, йому потрібен для цього час.
- Олександре, як ви ставитеся до тенденції переходу спортсменів у політику?
- Тенденція переходу спортсменів у політику? Кожен такий крок - серйозний тест для спортсмена. Політики використовують позитивний імідж спортивних перемог, тимчасом як мали би представляти чіткий план виходу із кризи. Спортсменів використовують як рекламу. Як це можна оцінювати? Кличко створив свою партію, і на її чолі йде до своєї мети. Це викликає підтримку ще й тому, що він тривалий час займається цієї справою. Всі інші спортсмени «затягнуті» політиками для піару. Самі спортсмени в такий спосіб псують собі імідж зв'язком із політиками. До приходу в політику в них була їхня власна репутація. зароблена в чесному спортивному змаганні. Тепер же вони дають себе затягнути у брудні ігри. Так не має бути.
- Чому, на ваш погляд, так сталося, що більшість коментарів олімпійських змагань та розмов у студії «Олімпійських пристрастей» - з боку журналістів та ведучих! - велися російською мовою? Чи вплинуло на це прийняття так званого мовного закону?
- Про мову ведучих в «Олімпійських пристрастях». Сам проект був цікавий, і мені особисто було цікаво брати в ньому участь. Була спроба показати Олімпіаду по-сучасному. Як на мене, вперше на національному телебаченні Ігри було показано в режимі онлайн, тобто канал постійно реагував на все найцікавіше, що відбувалося на Олімпіаді, і в такий спосіб глядач був у курсі всіх подій. Крім того, показали виступ майже всіх українських спортсменів, які заслуговували на увагу, тобто чиї результати були конкурентними. Звісно, на початку Олімпіади були певні неузгодження в ефірі, що свідчили лише про революційність показу для українського телебачення. Загалом проект можна оцінити як «дуже добрий» відносно того, що було на Першому національному під час Олімпіад раніше, і «задовільний», якщо говорити про сучасне світове телебачення. Тепер щодо мови. Це правда, що російської було забагато, ще й із погляду того, що це саме Перший національний канал. Це не комерційний канал, він, як ніхто інший, має дотримувати мовного пріоритету. Так, щодо експертів питань немає: вони розмовляють тією мовою, яка їм ближча, фактично мовою своєї спортивної термінології, але ведучі на національному каналі повинні спілкуватися українською, тому, зокрема, дуже важливо було, що Славко Варда впродовж проекту перейшов на українську. Я переконаний, що Олена Говорова, котра дуже класно відпрацювала в ефірі, може вести ефір так само професійно й українською. Я їй постійно про це казав і впевнений, що вона спробує це найближчим часом. А щодо мови в ефірі українських телеканалів, хочеться додати: особливо після прийняття «мовного закону» мас-медіа повинні підтримувати українську мову. Інакше при позиції нинішніх законотворців вона різко втратить свої позиції, чого не можна допустити, якщо ми хочемо ідентифікувати себе як українці.
- Як вам працюється у збірній України? Що найскладніше в роботі прес-секретаря української збірної?
- У збірній мені працюється нормально. Це цікава робота, і водночас робота, яку я сприймаю за честь. Не можу сказати, що є якісь речі, які я кваліфікував би як «найскладніші». Те, що як людина зі штабу збірної я володію більшою інформацією, ніж можу повідомити журналістам, не є для мене проблемою. Бо я давно працюю у спортивній журналістиці і розумію, що зайва інформація може зашкодити спортсмену в підготовці до змагання. Тому, керуючись інтересами команди, я цілком чітко розумію, яку інформацію можна надати мас-медіа, і це важливо, а яка інформація може нашкодити команді. Це професійні нюанси роботи прес-секретаря.
- Кажется ли вам перспективным привлечение спортсменов к ведению спортивных программ? Скажем, той же Елены Говоровой?
- Спортсмен, котрий сам відчув, що таке шал спортивного протистояння найвищого рівня, володіє унікальним досвідом для висвітлення спортивних подій. Тому цей фактор уже робить перспективним запрошення спортсменів для роботи в ефірі. Але дуже важливо, щоби спортсмен в ефірі не залишався просто спортсменом. Він уже має бути ведучим, а для цього просто зобов'язаний освоїти тонкощі роботи в ефірі. Для прикладу, Олена Говорова чудово їх засвоїла - тому вона просто красуня в ефірі. :)
- Чому погодилися взяти участь у висвітленні Олімпіади? І чи заплатила вам за участь у цьому проекті НТКУ?
- Востаннє я брав участь у висвітленні Олімпіади 10 року тому - в 2002 році працював у Солт-Лейк Сіті. Спорт люблю загалом, і тому майже одразу погодився на участь в олімпійському проекті. Одна справа - просто спостерігати за подіями, а інша - їх висвітлювати, коли ти наче безпосередньо береш участь у тому, що відбувається. Спортивні новини я також востаннє вів 10 років тому, тому в тій роботі в мене був ще й професійний виклик. За роботу платила не НТКУ, а «Савік Шустер студія».
- Чи пропонував вам Савік Шустер подальшу співпрацю?
- Ми спілкувалися на тему започаткування циклової спортивної програми. Зійшлися на думці, що така необхідна. Особисто мені важливо було знайти ще одного однодумця з таким баченням. Зізнаюся, я вже давно прагну організувати саме спортивний проект. Звісно, як завжди, у спільниках має бути якийсь телеканал. Не виключаю можливості продовження співпраці з «Савік Шустер студію» в реалізації спортивних проектів. Хотілося би, щоби ця ідея була реалізована.
- Як ви ставитеся до рішення Андрія Шевченка піти в партію Королевської? В соціальних мережах цей перехід порівнюють із купівлею відомого обличчя клубом «Королевська» . З точки зору футбольних уболівальників Андрій втратив авторитет, чи навпаки?
- Вище я вже дав свою оцінку переходу спортсменів у політичні партії. Скажу відверто, хвилююся за те, як вплине на імідж Шевченка перехід у політику. Він спортсмен, якого, без перебільшення, любить і шанує вся Україна. Він заслужив це своїми виступами, своїми перемогами. Він - один із символів сучасної України. Відстоювання інтересів партії, яку підтримують, за моєю оцінкою, лише частина суспільства, може негативно вплинути на сприйняття його рештою суспільства. Як на мене, це ризикований крок. Найбільше не хотілося би, щоби на репутацію Шевченка вплинули сумнівні рішення певних політиків.
- Олександре, якими джерелами користувалися під час підготовки новин «Олімпійських пристрастей»?
- Під час підготовки олімпійських новин ми мали можливість одночасно дивитися 8 каналів відео, по яких у прямій трансляції йшли змагання з різних видів спорту. Крім того, ми в онлайні стежили за змаганнями на офіційному сайті Олімпійських ігор. Оскільки головним завданням було оперативне висвітлення того, що відбувається на спортивних майданчиках, то згадані джерела інформації були основними. Крім того, ми переглядали, що пишуть українські спортивні сайти - Sport.ua, isport.ua, російський Sports.ru, сайт британської газети Daily Mail. Крім того, я постійно переглядав новинний канал BBC.
- Робота в прямому ефірі ідеальною не буває. Чи мали журналісти й ведучі право на помилку? Які санкції застосовувалися щодо винних у технічних та інших негараздах?
- Ви праві, у прямому ефірі майже неможливо уникнути похибки. Для того щоби їх не було, щоразу треба прагнути вдосконалення. Це що стосується обмовки в прямому ефірі. Важливо швидко виправитися й продовжувати далі чітко викладати суть питання. Якщо ж мова про технічні проблеми, то визначальним є планування до ефіру всіх складових, які формують дану програму. Бо саме чітке виконання плану трансляції забезпечує безпомилковий прямий ефір. У цьому процесі задіяно багато людей: потрібно, щоби кожен із них чітко виконав свій шмат роботи. Це непросто, особливо на початку будь-якого проекту, коли ж механізм уже відпрацьований, важливо уникнути самозаспокоєння, бодай одного сегмента цього людського механізму. Для цього й існує керівник ефіру, котрий мотивує і контролює. Бувають похибки й помилки, за які достатньо зробити зауваження, а інколи - при системних або грубих порушеннях правил ефіру, можуть бути й санкції.
- Формат «Олімпійських пристрастей» відзначився різноплановістю. Які саме аспекти вдалося реалізувати найкраще? Що вважаєте здобутками? Як реагували на проект глядачі? Які відгуки отримували?
- За лаштунками проекту панувала дуже хороша атмосфера - і це не просто слова. Команда журналістів і тих, хто працює за лаштунками ефіру, була справді збірною командою телевізійників, було помітно, що всі крім відповідальності та концентрації відчувають задоволення від роботи на Олімпіаді. Тому створювалася атмосфера взаємної підтримки, дружнього плеча, а ще хочеться особливо подякувати студії й дівчатам, котрі щодня нарізали велику кількість шматків кавуна для всіх, хто працює на проекті. Під час серпневої спеки це було чудодійним еліксиром для натхнення в роботі. Душею компанії, мабуть, треба назвати Романа Вірастюка, невичерпний ентузіазм та енергія якого заряджали всіх на олімпійський лад. Також дуже позитивною і життєрадісною була Оксана Гутцайт, та й Славко Варда виконував чудові композиції на гітарі під час перерв у студійній роботі. Атмосфера була класна!
- Чи може в Україні знову з'явитися спортивний канал?
- Україні просто необхідний спортивний канал. Країна не може жити одним лише футболом. Ви самі бачите і відчуваєте інтерес до спорту під час Олімпійських ігор. Однак у проміжку між іграми відбувається дуже багато цікавих подій, які український глядач заслуговує бачити. Звісно, для того щоби виник спортивний канал, потрібні інвестиції. Взагалі, на моє переконання, спортивне телебачення є ланкою одного ланцюга розвитку українського спорту. Потрібно, по-перше, підтримувати розвиток дитячого, юнацького, молодіжного спорту, забезпечувати спортсменів і засобами для заняття професійним спортом, і якісніше організовувати їхні збори та виступи на міжнародних змаганнях, і водночас висвітлювати цей процес. Тоді вдасться зв'язати все в єдиний процес, бо підготовку і сходження атлета до вершини повинна бачити вся країна, підтримувати, співпереживати, а якщо виникають якісь проблеми - потрібен канал, де має бути показано вихід із проблемної ситуації. Тому спортивний канал життєво важливий не просто для глядачів, а для всього українського спорту.
- Всім дуже дякую за запитання! Радий нагоді працювати для вас і спілкуватися з вами! На все добре! :)

Оцените этот материал:
Поделиться с друзьями:
Источник:
Телекритика

Загрузка...
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (68)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
der Stahlarbeiter (}{APKIB)
М-да! Тут целая дискуссия! Я даже не могу сравнить комментаторов, так как я их практически не слышу, когда футбол смотрю. То есть физически я слышу, что кто-то балоболит на фоне игры, но мозг пропускает мимо. А уж помнить кто комментировал, их имена-фамилии, это вообще не для меня.
Ответить
+2
0
Богатырь (Киев)
Как комментотор полное дерьмо, и пригласить Гливинского на свой канал не уважать себя своих коллег, и главное слушателей или зрителей, тут как хотите.
Ответить
+2
0
Ту-134 (Черкаси)
Игорини (Киев) 19.08.2012 18:42 а на цій Олімпіаді, він на тейквандо цілий репортаж називав кікбоксингом :) наводив приклади, що в нас в цьому виді спорту є неабиякі здобутки - Кличко. а ви дивуєтесь тому, що він очки не вміє рахувати :)
Ответить
+1
0
гадюкін (тернопіль)
як по мені, то Розанов як коментатор - по рівню точно Петросян як юморист... Нічого не маю проти (тіпа поважаю смаки інших), але при чому тут я? ну не хочу я слухати той тупий кац.., пардон, російський тіпа юмор! ))) а на рахунок Тингаєва і Михайлюка - повністю згідний з Ігорінєю (перші два розумні слова, які я прочитав з усіх його тіпа умозаключєній), дуже класні коментатори, вопше не дрочать... і навіть єдиний таракан в голові Тингієва - розпусник Террі (згадує коли нада і не нада) - особисто у мене визиває умілєніє ))) підозрюю, у нього кент увьол нєвєсту чи щось в цьому роді )))
Ответить
0
0
privras (Лисичанск)
Гливинский, Семененко, Дерепа, Щербачёв - это динозавры, а Савелий - это вообще отдельный кадр( специалист широкого профиля с узким захватом ),когда слушаешь их комментарии, хочется убрать звук, чтобы не раздражали, что я иногда и делаю, оставляю только если хочу уснуть или узнать что то новое из жизни Динамо!
Ответить
+4
0
mihalogia (Донецк)
Гливинский стоит в одном ряду с Дэрэпой, Сэмэнэнко и Щербачовым. Не зависимо, кого они коментируют, всё время слышно про флагмана украинского футбола, легендарного дынамо.
Ответить
+1
0
Винни-Пухх (Киев)
[quote datetime="19.08.2012 19:00" author="LeaNDr (київ)"] запрошувати іноземців на роботу - принижувати себе [/quote] ... сказал уболювальнык ФэКа Дынама Кыйов, в котором хозяин-еврей пригласил тренера-маасквича работать с племенем чернокожих, называющих единственного нормального украинца в команде - Гусева - геем...
Ответить
0
0
Старпомъ (Севастополь)
Афигенно , это пьять , в самую пимпочку :)))))))))))))))))))))))))))
Ответить
0
0
hitline (Киев)
ЮА-футбол Вы видели сколько этой новости уже дней?
Ответить
0
0
Спокойный (Днепропетровск)
По поводу Розановых и ко с НТВ Гливинский абсолютно прав. Во всяком случае я с ним полностью согласен. Роскомментарии в стиле "деревенских скоморохов на ярмарке" меня лично напрягают. Всегда приглушаю звук когда слышу подобный стиль. Хотя на вкус и цвет, как говориться ....
Ответить
+4
0
jenja (Чернигов)
все могут обсуждать гливинского. меня он тоже порой бесит своими комментариями. но с другой стороны- именно он создал тот формат футбольной программы у нас в стране. и вел ее сам+ лида. и уикенд до лета этого года ее копировал-обзор местного чемпа+иностранный и 1-2 сюжета про кого-то-тренера, игрока и т.п. порой интересные факты. что сейчас увидим скоро на "украине" иришу и сашу-и кучу недоэкспертов? мне хочется посмотреть моменты матча, голы, интервью тренеров, игроков после матча-а не тупую болтавню как было на евро. один плюс-приглашали игроков-инострацев-которые когда-то играли и заработали себе имя - это здорово. но сколько можно мусолить экспертами, которые ни на одном канале не могут предсказать исход? - "все я думаю, или должны побеждать.." скажи смело те выиграют 4-3 или еще что-то. . а то мямлят. я выключал сразу. лучше верните формат Гливинского и " Гола". как вариант была рубрика с "я попал". смело, находчиво.
Ответить
+5
0
Mr. First (Киев)
По поводу российских комментаторов умиляют такие Глывинские... К сожалению российские комментаторы на несколько голов выше наших, и сравнивать их это все равно что сравнивать преподавателя Университета доктора наук и преподавателя ПТУ. А то как при этом Глывинский брызжет слюной просто отвратительно. Олимпиаду в его комментарии смотреть было невозможно, хотя это конечно не Савелий и Дурепа.
Ответить
0
0
KossaK-DK (Київ)
Мне Гливинский нравился. Конечно, он комментировал в то время, когда альтернативами ему были Савелий и Дерепа, так что мне Гливинский даже очень нравился))) А лучше программы "Гол" у нас так ничего и не появилось, увы...
Ответить
+10
0
Ариец_Донецк (Донецк)
а чего иностранных тренеров можно приглашать, а комментаторов нельзя?
Ответить
0
0
Bonus (Lviv)
Зрозумієш коли на твоє робоче місце через 10 років запросять китайця...
Ответить
0
0
Металл THE BEST (Харьков)
ПРосто це призначення - приховане продовження гнилої "братської" політики нашої влади, кажучи зрозумілою мовою - русифікації!
Ответить
+4
0
LeaNDr (київ)
запрошувати іноземців на коментаторську роботу - принижувати себе. У дирекції каналу ні гордості ні самоповаги, як був ср..ний колхоз так ним і залишився, навіть після переїзду до Києва..
Ответить
0
0
Игорини (Киев)
По поводу Розанова, Уткина и других. Украинские комментаторы так люто ненавидят российских только потому, что при прямом сравнении выясняется, что у нас нет людей, имеющих право называться футбольными комментаторами. А язык - только повод придраться. НТВ+ - давно является образцом воспитания комментаторов, а у нас процветает "семейство Дерепообразных". Из всех комментаторов, появляющихся на любых наших каналах, приятно слушать только двоих - Тынгаева и Михайлюка, хоть они и не самые знаменитые. Глывинский меня обычно раздражает, пусть он и болеет за "Динамо", как и я. Слишком много горбылей мочит, которые слушать противно. Я готов слушать на польском или сербском, английском или немецком, если это будет профессионально и не будет мешать просмотру. И при этом я всё равно не перестану любить Украину или украинский язык.
Ответить
0
0
footboliare (Мир город)
позитивний чувак :) Гливінський завжди буде мати свою аудиторію.
Ответить
+6
0
Игорини (Киев)
Удивлён такими хвалебными отзывами о показе Олимпиады на Першому. Как по мне, за всё время показов (с 96 года) прогресс начался с оценки 2- и достиг оценки 3-, не больше. Во-первых, только один канал, ни с кем не поделились, но при этом кучу времени показывают в прямом эфире съезды всяких партий. Украинские спортсмены борются за медали, это хочется посмотреть, а единственный транслятор для Украины в это время показывает съезд очередной партии! Офигеть, как профессионально. Или такой момент: наша спортсменка выступает в полуфинале, а Перший именно в это время решил показать запись награждения другой нашей спортсменки. No comments, абзац! И уровень некоторых комментаторов остался там же, где и был. Никогда не забуду, как при трансляции ОИ-2000 комментатор (кажется, это был Савелий) комментировал стрельбу из лука и весь репортаж высказывал свои предположения, как считаются очки в данном виде спорта. Когда он угадывал, очень громко радовался этому в прямом эфире! Так вот и теперь некоторые спецы неправильно читали фамилии спортсменов, написанные на экране (я уж не говорю о том, чтобы почитать состав участников ДО начала репортажа). Я смотрел ОИ-96 в Атланте по одному из российских каналов и не мог до утра оторваться от прямых трансляций, настолько увлекательно это было. А у нас персонажи, по идиотизму напоминающие героев "Дом-2", упражнялись в словоблудии и "шутили" каждые полчаса, прерывая репортажи. Очередная Олимпиада, которую не удалось нормально посмотреть...
Ответить
+8
0
Хиденг (Днепр)
Вот уж никогда не поверю, что Коломойский запрещает критиковать Днепр! Это видимо личная инициатива Цыганыка. Но на самом деле, это не так заметно, как у Денисова. А вот то что задаёт вопрос и перебивает при ответе бесит дико!Особенно было заметно , когда Альтман в студии был.
Ответить
+4
0
Скайрим (Харьков)
Карпати (Львів) )) Добре,йдем дивитись футбол.
Ответить
+2
0
Карпати (Львів)
Йдем дивитися футбол. Нафіг ви вчіпилися того Гливінського. Він класний парняга. Якраз він привів на телебачення таких персонажів як Вацко і Цигана. Він їх вчив, розказував, показував.
Ответить
0
0
Скайрим (Харьков)
legir (Азовск) ))))) Не ислючен и такой вариант.
Ответить
0
0
Скайрим (Харьков)
К сожалению так оно и есть.Ставят непонятно кого и непонятно зачем.Помню когда футбол показывал ТЕТ,(а именно игры Металла) ставили этого "гения" микрофона.Так вместо того,чтобы комментировать игру рассказывал о Динамо и так всю игру.
Ответить
+3
0
Скайрим (Харьков)
Карпати (Львів) Сам хоть понял,что написал?
Ответить
+3
0
legir (Азовск)
Карпати (Львів)=Олександр Гливинський?))
Ответить
+4
0
fridom0131 (Северодонецк)
Мне Глывынский вобще не нравится очень слабый и не интиресный у него комментарий получается по 5 бальной шкале ставлю ему 2.Но самое печальное что есть у нас еще хуже него кадры на тв.
Ответить
+6
0
Мадрид (Харьков)
Скайрим (Харьков) 19.08.2012 17:00 Он не самый лучший коментатор,но явно лучше Розанова. Я это имел ввиду.
Ответить
0
0
Карпати (Львів)
Хто ставить мінуси Гливінському, той взагалі нічо не шарить в етой жізнє.
Ответить
0
0
Скайрим (Харьков)
Мадрид (Харьков) Раз он такой хороший комментатор почему он нигде не комментирует,даже на плюсах.Тем более у нас нехватка хороших комментаторов.
Ответить
+10
0
Мадрид (Харьков)
Хороший коментатор! Зря его не пригласили на Украину. Прийдётся смотреть матчи на трк без звука,чтобы не слышать эти убогие коментарии на русском...
Ответить
0
0
Мадрид (Харьков)
Хороший коментатор! Зря его не пригласили на Украину. Прийдётся смотреть матчи на трк без звука,чтобы не слышать эти убогие коментарии на русском...
Ответить
0
0
ntalex (Оболонь)
Гливінський шикарний ведучий та коментатор. Єдина нормальна передача за футбол була якраз від нього.
Ответить
0
0
Eckhart (Leopolis)
Завжди із задоволенням дивився його програму Гол. (і ще раніше був його Футбол від УТН). На голову сильніші програми ніж в сьогоднішніх, в який 2 лизуни однобоко хвалять своє (особливо гаспадін Денісов)
Ответить
+1
0
VODOFON (Запорожье)
Этот псевдо комментатор еще заикаитсяо чьем то там непрофессионализме....мда.
Ответить
+9
0
Кубера (Харьков)
Программу по освещению Олимпиады сделали здорово.Говорова-вообще находка,т.к. очень мало спортсменов,умеющих говорить.Но упрекать комментаторов с "НТВ+" в непрофессионализме-верх глупости.Ребята к этой "планке" шли годами,их авторитет не с потолка упал-это результат огромной работы.
Ответить
+3
0
Hi-Tec (Днепр)
А вот насчет "цензуры" он прав. Тольео это, Саша, называется не "цензура", а "заангажированность". Кто девушку УЖИНАЕТ, тот ее и ТАНЦУЕТ. И ни для кого это не секрет. И присутствует это в равной степени и на канале "Футбол", когда играет "Шахтер", и на канале "2+2", когда играют "Динамо", да и "Днепр" иногда. И эти регулярные комментаторские попытки "харашо атработать" кусок жратвы довели лично меня до того, что я вырубаю звук, когда по "Футболу" показывают "Шахтер", а по "2+2" - "Динамо" ... все равно, кроме подхалимского бреда, ничего интересного не услышишь. З.Ы. Хочу подчеркнуть, что это моя личная точка зрения. что я ее никому не навязываю, и что я плквать хотел на то, что и кто думает по этому поводу. ))
Ответить
+16
0
Олексин (Новочорна)
Невже ще досі не зрозуміло, що "плюси" - не динамівський телеканал, а ваш, дніпровський? А те, що там переважна більшість коментаторів, які більше душею за Динамо, ніж за Дніпро - то згодом беня це "поправить"... Як ото "поправив" Циганника...
Ответить
0
0
vitaxa1010 (Алчевск)
Ну что ж, коллега, готовься, тады, ловить минусы:))))) Видал, кто против Глывынського - все в минусах:))
Ответить
+4
0
Audio (Донецк)
Я с Вами согласен на все 100%.
Ответить
0
0
VitoFirst (Львов)
Слабый комментатор. Всегда болел в эфире за динамо и комментировал их матчи однобоко. А теперь тут рассказывает про "цензуру". Даже когда комментил матчи нейтральных для него команд или национальной сборной, все равно был виден его низкий уровень.
Ответить
+21
0
Ариец_Донецк (Донецк)
если бы не брат хозяина того клуба - который ты вылизывал на всех тв каналах, превращая на любом канале из футбольной передачи аналог 100% дынамо - то не видать тебе места пресс-атташе сборной... а так знакомая ситуация - снова хозяин кормит тебя за чужой счет.
Ответить
+14
0
Горянин (Львів)
Сашко - ти кращий! Найпрофесійніша людина на ТБ. Найкращий тележурналіст України!
Ответить
0
0
Скайрим (Харьков)
Комментатор он никакой,иногда такое плел...А вот передача "Гол" была неплоха
Ответить
+14
0
болельщик_футбола (Донецк)
а меня умиляет ответ на вопрос: "- Чи пропонувала група «Україна» вам роботу коментатора на одному зі своїх каналів? - Медіагрупа «Україна» ніколи не пропонувала мені працювати на них." ................................... здесь казалось бы и все... но нет, обязательно добавил... ..................................... "- Не думаю, що відповім згодою на їхню пропозицію, якщо така матиме місце." ....................................... он обиделся что его, такого супер-пупер, не позвали на канал работать?)))))
Ответить
+5
0
antagonist (Купянск)
Моя думка з цього часу не змінилася: вважаю, що російським коментаторам треба коментувати в Росії, а українським - в Україні.... ------------------- ...Хосе Каррерас должен петь только в Испании, а Пол Маккарти Только в Англии... ...Америка только для белых... Германия только для немцев... Очень даже похожие тезисы.
Ответить
+6
0
КОСЮЛЬБАКА (Одеса)
Я вообще не понимаю, ЧТО на этом спортивном канале показывать, если в Украине не проводятся хоть какие-нибудь значимые соревнования, кроме марафон вокруг Хацапетовки или велопробег Янівський цвинтар- Личаківський цвинтар, что за ахинею несет Сашко? ))) Лучше бы научил своих коллег по плюсам не употреблять КАРНУ ЗОНУ. Кголовщина какая-то. То ему не Жеч Посполита, а Юкрайн!!! Вот от кого надо захищати мову ))) А то как услышишь: повітряне суднО или кАрна зона, то уши вянут. ))) А поповоду спортивного канала, повторюсь: кроме футбола в Украине освещать НЕЧЕГО. А для освещения др. спортивніх новостей есть Евросорт и т.п. [quote datetime="19.08.2012 14:51" author="kolia26@ (Львів)"] І що там зараз на спортах?Гольф і бадмінтон.Серйозний контент. [/quote]
Ответить
0
0
diador (харьков)
Розанов один из лучших комментаторов на постсоветском пространстве,а этого глину канал Украина может взять только в пару Сарафутинаву)))
Ответить
0
0
245 кварталл (Дон обл) (Донецк)
"конкретно щодо Розанова можу сказати, що в його коментарі дуже багато «я», він аж занадто заполоняє коментування власною оцінкою і позицією. Взагалі на каналі, де він працює («НТВ+»), поширена така манера коментування, яка насправді є не чим іншим, як самомилуванням самозакоханих шанувальників футболу. Я не кажу, що там зовсім немає професійних коментаторів, але ось така нав\'язлива манера коментування футбольного матчу не є професійним виконанням коментатором своїх обов\'язків." ------------------------------ А не кажется ли Вам Александр, что вы много на себя берете? Как вы думаете ответили бы вам тренера (Луч, Маркевич, Семин, Рамос и др), если бы вы попросили их оценить работу другого главного тренера? Почему то я уверен, что они как минимум сказали бы, что не их дело оценивать работу своих коллег, а как максимум наговорили бы кучу комплиментов, даже если игры команд, тех тренеров, не удовлетворяют общественность. Единственный критерий успешности комментатора, это его востребованность (а переманивание с одного нехилого канала, на другой, это и есть нарасхват) и популярность среди слушателей. Так вот у Розанова я это всё вижу, а у вас простите нет, чему и подтверждение вот эти слова "Наразі не досягнуто домовленостей із якимось каналом."
Ответить
+1
0
Darian Clarke (Montreal)
А, це знову ти ... І знову твій коментар з претензією на єдино правильний. Засмучу тебе. Коментар твій знову не правильний. Гливинського запитали - він відповів. Чому ти вважаєш, що він повинен був соплі жувати, типу "не моя справа оцінювати інших ...". Що стосується затребуваності Розанова і т.д., то тут на першому місці не затребуваність його, як коментатора, а бажання донецького ТВ каналу і далі вклинюється в уми обивателів російську мову. До речі, якби подібне сталося в Канаді, а саме, якщо якийсь ТВ канал викупив права на спортивну подію, був монополістом по показу цієї спортивної події і коментував ці події виключно або французькою чи англійською мовою, то будь-який житель, який приймає сигнал цього каналу подав би до суду на цей ТВ канал і без проблем виграв би цей суд. І після суду цей би ТВ канал уже заговорив би на двох мовах.
Ответить
+5
0
vitaxa1010 (Алчевск)
Сейчас Розанов комментирует матч Динамо-Терек, аж спецом посмотрю сколько в его комментарии будет "я"(власної оцінки і позиціі). Он, правда, не один, но ничё:)))
Ответить
0
0
Цап-царап (Харьков)
Олександр Гливинський, езжай встречать Новый Год в Иерусалиме...
Ответить
0
0
legir (Азовск)
Интересный парень)"Якось я уже висловлювався","Моя думка з цього часу"и после этого:"конкретно щодо Розанова можу сказати, що в його коментарі дуже багато «я».Александр конечно не футбол в данном моменте комментировал , но чётко видно, что поЯкать сам горазд) А по заангажированности ведущих программ на 2+2 и Украины полностью с ним согласен.
Ответить
+5
0
Дьома (Луцк)
Сам долгое время работал в журналистике, в частности, вел прямые радиорепортажи. Поэтому могу подтвердить, насколько важно в этом деле придерживаться намеченного плана или хотя бы вообще иметь этот самый план :). Конечно, никому неинтересно смотреть сухой отрепетированный сценарий; и наоборот, все любят импровизацию. На самом деле на больших телеканалах импровизации являются частью профессиональной работы большой группы людей. К чему это я? К тому, что в этом году трансляция Олимпиады была организована на редкость профессионально и смотрелась очень живо, непринужденно. Команда действовала довольно слаженно, а за некоторыми моментами (там, где казалось, что вот этот эпизод получился спонтанным, импровизированным) чувствовалась умная (я бы даже сказал мудрая) рука режиссера. Именно такого подхода не хватает сейчас в освещении отечественного футбола. Ведь даже из самого скучного матча можно сделать изысканную "телеконфетку". Некоторое время назад ситуацию пытался исправить Савик Шустер, в результате помпезно провалившийся. Возможно, сейчас появятся новые люди, которые постараются внести в украинское спортивное телевидение что-то новое, непохожее на ту совдеповскую картинку, которую все привыкли видеть по телевизору. Это касается всех составляющих: и комментария, и опереторской работы, и организации трансляции.
Ответить
+7
0
CHAMPION (Одесса)
Гливинский удивляет) Ему же до Розанова как до Москвы рачки. А критикует. То же мне, критикант. На НТВ у него все непрофессионалы , один он тут профи) Ну не даром Гливинский любимчик Дерепы...
Ответить
0
0
vitaxa1010 (Алчевск)
Хоспади, тебе ли Сашко, заикаться о профпригодности комментаторов на НТВ+? Поучились бы лучше... Кстати, послушал бы себя со стороны, особенно, когда комментировал матчи с участием Динамо или Карпат! Независимый ты наш.
Ответить
+8
0
kolia26@ (Львів)
Динамо не спорю,но на рахунок Карпат ти глибоко помиляєшся,він хоть і Львівський,но на Карпати він лив дєрьмєцо,похлєще чим Дєнісов на ДК.
Ответить
+6
0
vitaxa1010 (Алчевск)
Ну, может мне и показалось... про Карпаты. Сорри:))
0
0
Takson (Sevastopol)
Чи може в Україні знову з\'явитися спортивний канал? -------------------------------- а каналы Спорт 1 и Спорт 2 это киношные каналы что ли? ппц, деревенские люди.
Ответить
0
0
kolia26@ (Львів)
І що там зараз на спортах?Гольф і бадмінтон.Серйозний контент.
Ответить
+16
0
Takson (Sevastopol)
это уже другой вопрос. финансов не хватать, но каналы то есть.
0
0
Takson (Sevastopol)
Як ви вважаєте, чи вдасться йому компенсувати відсутність Вацка? ------------------------------ в чем между ними связь? Витя работал УПЛ и Бундеслигу, а Альбертыч главный спец по АПЛ и НХЛ, работал так же на сериАле. как их можно сравнивать?
Ответить
+2
0
genev09 (Донецк)
"- Чи пропонувала група «Україна» вам роботу коментатора на одному зі своїх каналів? - Медіагрупа «Україна» ніколи не пропонувала мені працювати на них. Не думаю, що відповім згодою на їхню пропозицію, якщо така матиме місце." вот и ответ по поводу Розанова и «Украины»...
Ответить
+2
0
alkor (Кировоград)
И это говорит человек, которого в свое время отстранили от эфира за низкое качество комментариев...
Ответить
0
0
Шубин и в Африке Шубин (Донецк)
Гливинский даёт оценку Розанову! Это типа санитар оценивает профессионализм нейрохирурга.
Ответить
+3
0
landris (Николаев)
ниасилил
Ответить
0
0
Smooth da Hustler (Львів)
Що до нової програми це добре. А от коментувати не потрібно Сашко.
Ответить
+15
0


Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус

загрузка...