Чия кривда, чия правда і чиї ми діти?


Вітчизняний футбол обрав шлях деукраїнізації?

Чия кривда, чия правда і чиї ми діти?


Поновлення єврокубкових турнірів оживило українську футбольну громадськість. Як би не зіграли наші клуби в перших поєдинках плей-офф Ліг чемпіонів і Європи, свою вагому присутність на таких серйозних стадіях ми позначили. Пересічний європеєць, хоче він того чи ні, зверне увагу, що крізь сито групових турнірів пройшли відразу чотири команди, навпроти яких красується синьо-жовтий стяг. Стяг країни, яка торік влітку провела чемпіонат Європи. Ті іноземці, які не прислухалися до залякувань у ЗМІ й приїхали до нас, безперечно, зберегли добру пам’ять про країну, а особливо людей, які тут живуть.

Але ось парадокс: відразу після матчів Євро-2012 з офіційного сайту УЄФА зникла україномовна версія. На відповідні заклики і петиції прес-служба Європейського союзу футбольних асоціацій реагує категорично: маєте російськомовний варіант. Переконані, таке ставлення виглядає навіть не нехтуванням, а приниженням людей з країни, яка є другою за територією на субконтиненті. З іншого боку, навіщо дивуватися?

Спершу трохи передісторії. 1994 рік був для українського спорту знаковим у багатьох аспектах. Саме тоді більшість міжнародних федерацій остаточно дозволили новоствореній країні з назвою Україна виступати в турнірах під своєю егідою. Щоправда, здобуті нашими спортсменами титули і трофеї під прапором СССР чемно переписали сусідній державі. Та нехай. В своїй історії ми якось розберемося самі. На першу Олімпіаду до Ліллегаммера наша команда відправлялася когортою атлетів, вихованих тою системою. Відповідальні за їхню відправку особи не попіклувалися, щоб в латинській транскрипції імена українців звучали ідентично. Тому й виступали під жовто-блакитним прапором особи з іменами Yelena, Vladimir, Serguey тощо. Коли ж фігуристка Оксана Баюл виграла олімпійське золото, органзіатори впродовж години шукали касету з записом українського гімну. Все через те, що наша сторона просто не прихопила такої «дрібнички» з собою.

Прорив в аспекті українізації вітчизняного спорту стався восени того ж 1994 року. Київське «Динамо» вийшло до групового турніру Ліги чемпіонів. Відповідальні за подання заявки люди попіклувалися, аби на континентальному рівні нашу столицю називали Kyiv, а гравців – Dmytro, Andriy і Serhiy. То був прецедент, до якого прислухалася решта спортивного естеблішменту держави. Власне, дивуватися нічому, бо футбольне «Динамо» з Києва ще з радянських часів вважалося уособленням українськості в спорті. За цю команду, за невеликими винятками, грали лише етнічні українці, а фанатів команди їхні навколофутбольні суперники з тих часів обізвали «хохли», Й мало хто знає, що ще задовго до «Революції на граніті», в 1987-му група київських фанатів отримала строк за те, що розмахувала синьо-жовтим стягом на стадіоні імені Лєніна в Лужниках. Більше того, коли під час судового процесу одному з киян запропонували покаятися, він видав відомий фанатський заряд «Батько-Бандера знов до нас прийде…» І отримав ще п’ять років додатково.

Чия кривда, чия правда і чиї ми діти? - изображение 1

Жовто-блакитні чемпіони СССР-1990

Не важко пригадати, що в двох останніх чемпіонатах СССР динамівці виступали в жовтих футболках і синіх трусах – ще один прояв ідентичності і національної самосвідомості. А в тому ж 1994-му тодішній тренер киян Йожеф Сабо на прес-конференціях спілкувався виключно українською. Нині, через 18 років, від Йожефа Йожефовича українського слова публічно не почуєш. Хоча мови він не забув і в інтерв’ю україномовним газетярам відповідає грамотною українською.

Чому ж сталося, що на 22-му році Незалежності, коли українською стало розмовляти не лише не соромно, а навіть модно і не тільки в столиці, а далі на схід, вітчизняний спорт почав повторну масову русифікацію? Чому, приміром, баскетбольник клуб «Будівельник», який навіть у радянські часи називався не «Строителем», нині відверто цурається всього рідного? Адже і оголошення під час матчів, і офіцний сайт, і програмки на матч, і навіть майки легенд під куполом київського Палацу спорту «говорять» виключно на мові північного сусіда. Чому лише сім з 16-ти клубів футбольної Прем’єр-ліги попіклувалися про україномовну версію власних сайтів? То як же після цього вимагати, щоби з нами рахувалася інтернет-сторінка УЄФА?

Наші клуби вирушають на єврокубкові виїзди, а там вже давно стало звичкою, що всі оголошення для гостьових вболівальників виголошуються на російській. Знов-таки, року до 2009-го спостерігалися зовсім інші тенденції. Один з харківських вболівальників написав на форумі UA-Футболу, мовляв, чи не вважаємо ми, що оголошення повідомлень на «Сент-Джеймс Парку» в Ньюкаслі англійською і російською є неповагою до нас, українців? І чи не є це порушенням регламенту, адже згідно вимог УЄФА оголошення мають дублюватися мовою країни, яка виступає в ролі гостя? Звісно, це порушення. Але формальне. Бо представники клубу «Ньюкасл», безперечно, погоджували з гостями мовні нюанси. А ще вони мали на руках матеріали для преси, які для українських журналістів з цього сезону теж є виключно російськомовними. Де б не грали українські клуби – в Києві, Порту, Донецьку, Ньюкаслі, Менхенґладбаху чи Харкові.

Звісно, в час, коли власники більшості українських клубів сліпо повторюють газзаєвську риторику про створення чемпіонату СНГ, на такі дрібниці, як турбота про національну ідентичність власних клубів ніхто уваги не звертає. Справді ніхто. Навіть журналісти. Достатньо згадати грудень 2009-го, коли один з наших колег обурився, мовляв, чому Хосеп Ґвардіола розмовляє з каталонськими журналістами по-своєму, по-каталанськи. «По-нашему это называется «понты колотить». Это все равно, что мы сейчас начнем говорить на гуцульском наречии» - сказав колега. Ґвардіолу таке зауваження сильно здивувало. «Чому ми розмовляємо каталанською? – перепитав тодішній тренер «Барселони». – Тому що це наша рідна мова. Ми намагаємося говорити каталанською, коли виїжджаємо за кордон. Це невід’ємна частина нашої культури».

Здавалося б, Хосеп говорив звичайні, зрозумілі кожній нації речі. Кожній, проте не нашій. Бо то молдовани, росіяни, грузини чи азербайджанці можуть попрохати, аби ми розмовляли з ними українською. Бо їм подобається наша мова. В Україні ж, яка розміняла третій десяток власної вольності, комусь знову вигідно забувати про коріння. Й спорт, ставши свого часу рушієм українізації, нині поволі стає на колію зворотнього руху…

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Pavlja (TERNOPIL)
[quote datetime="18.02.2013 21:02" author="Sobko*** (Donetsk)"] Чому? [/quote] Життя ковбасить)
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 386
Pavlja (TERNOPIL)
[quote datetime="18.02.2013 21:02" author="Sobko*** (Donetsk)"] Чому? [/quote] Життя ковбасить)
Ответить
0
0
Sobko*** (Donetsk)
Всех колбасит
Ответить
0
0
FC Desna (Чернігiв)
Проект кримського депутата Сергія Цекова «Про заходи, присвячені святкуванню 400-річчя царства Дому Романових в АРК» викликав бурю критики з боку першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова. На своїй сторінці в одній із соцмереж, депутат Верховної Ради автономії написав: «Більшого маразму я, здається, раніше у своїх деяких колег не зустрічав. Тим не менш, більшістю голосів, цей проект був рекомендований для розгляду на сесії та прийняття по ньому позитивного рішення ». Після чого Чубаров відповів під своїм постом в одному з коментарів: «Думаю, що це рішення, у разі його ухвалення ВР АРК, з\'явиться ще одним приниженням України, Криму, кримських татар .... Посудіть самі, 1613 рік, Земської Собор, призначення на престол Міхаіла Романова ... Яке відношення це має до Криму? .. Подивіться історію Криму того часу ... ».
Ответить
0
0
Pavlja (TERNOPIL)
в мене депресія....
Ответить
0
0
Sobko*** (Donetsk)
Чому?
Ответить
0
0
Pavlja (TERNOPIL)
де усі?)
Ответить
0
0
Sobko*** (Donetsk)
А ты де шастаешь?)
Ответить
0
0
Аннабель Ли (Донецк)
Не слушай его, Sobko, ща он тебе насоветует )) --- Лан, всем спасибо за эфир, зыбану снукер и баиньки :) Споки, зайцы :)
Ответить
0
0
Sobko*** (Donetsk)
Давай.О бля, Серьёзный пришел,ща он всех на чистую воду выведет)))
Ответить
0
0
CHFC39 (Donetsk)
я Тебе скажу одну вещь, принцип, по которому я воспитывался, а там думай сам: ЛОЖИ ХЕР НА ВСЕ, ЧТО ТЕБЯ НЕ КАСАЕТСЯ И НЕ НУЖНО, НО НИКОГДА НЕ ЛОЖИ ЕГО НА ЛЮДЕЙ, ОТКУДА БЫ ОНИ НЕ БЫЛИ И КЕМ БЫ ОНИ НЕ БЫЛИ! как я говорил выше, насрать на языковые проблемы, на принадлежность к той или иной нации, но, уважай (в крайнем случае не гандонь) инакомыслящих людей. если друг друга уважать, то такая смешная проблема, как укр-русс языки не будет заметна вообще. и второе, вышесказанное не относится к сотрудникам ГИБДД или ГАИ, или ДАИ. как они там правильно именуются)))
 
0
0
Серьёзный (Харьков)
Дуже важливий і своєчасний матеріал. Ганебне положення нашої країни. Україна повинна домагатися визнання своєї незалежності на будь-якому міжнародному рівні. Іван Вербицкий мій улюблений автор цього сайту.
Ответить
0
0
CHFC39 (Donetsk)
да Ты серьезный человек!!!
Ответить
0
0
CHFC39 (Donetsk)
причину остановки? так Ты не останавливайся, и делов то. они жезл выкидывают, а Ты мимо них проезжаешь и пальцем грози указательным. при этом еще сердитое выражения лица делай. и дальше не снижая скорости продолжай движение. попробуй, действует и язык никакой не нужен.
Ответить
0
0
Sobko*** (Donetsk)
Ты не начальник ГАИ случаем?)
Ответить
0
0
Аннабель Ли (Донецк)
Мне два раза здорово помогло - поплакать от души так... Ну, эт не для всех ))
 
0
0
CHFC39 (Donetsk)
нет суровый пацан я просто. попробуй, потом отпишись, пжл. если будут гнаться, езжай, как и ехал, не пытайся скрыться от них. меня так несколько раз сопровождали к дому. главное раньше них приехать и сразу в дом)))
 
0
0
CHFC39 (Donetsk)
[quote datetime="17.02.2013 22:21" author="Sobko*** (Donetsk)"] А еще фишка украинского языка при общении с гаишниками.В большинстве случаев,если со знанием предмета начинаешь грузить гаишника на украинском языке,уходишь со щитом)Они почему-то подозревают подвох,настырно пытаются заглянуть в салон,ожидая увидеть камеру)) [/quote] а я с ними не общаюсь вообще практически. ни на каком языке. много чести им.
Ответить
0
0
Sobko*** (Donetsk)
Ну как же,а попросить назвать причину остановки и фактичні докази порушення ?)))
Ответить
0
0
Северин (Донецк )
Земляки, вы незаметно ушли в сторону от темы. Суть мессаги Ивана Вербицкого в том, что любая спортивная или нет делегация, федерация, учреждение и всё такое, представляющее Украину - должно её представлять на государственном языке, тобто українською.Точка. И это абсолютно правильно. Если же человек или группа лиц не представляет свою страну официально, то какая нах разница, каким языком они пользуются, это никого не должно волновать вообще.
Ответить
0
0
CHFC39 (Donetsk)
наверное
Ответить
0
0
Sobko*** (Donetsk)
Не,тыпасатри,пришел нам тут за флуд предъявлять.Все,ветка в подвале,терь шо хотим,то и делаем)))
Ответить
0
0
Аннабель Ли (Донецк)
Старый добрый лингво-срач (толерантню, чё!) Лукавый Sobko, у тебя ж как минимум пару лет тренировок в нем было, чего ты человека мучаешь, отпусти его с Богом... ))
Ответить
0
0
Sobko*** (Donetsk)
Нет Анна,я язык давно знаю)У меня кстати был забавный случай как-то в Хмельницком.Был в командировке и решил посетить местный рынок,не помню что покупал,это было лет семь назад.Так вот,я с теткой продавщицей на украинском зацепился торговаться,а потом чего-то в разговоре проскочил Донецк.Она мне не поверила,пришлось паспорт ради прикола показать,минут пять она в ступоре была,правда потом еще уступила хорошо))))Соседки по палаткам подтянулись на срач)))
Ответить
0
0
CHFC39 (Donetsk)
засланный козачек))
 
0
0
Аннабель Ли (Донецк)
Та то все ясно, я ж сама - филолог, в натуре! Просто... Ну броня у человека - в восемь пачек маргарина, но от оно того стоит? )) Хотя... Старею, видимо, одни и те же холивары перехоливаривать - неинтересно уже. На соседней ветке Ковыль, али и Ту - ваще распоясались по-черному, а зайти... Не, лень, хай себе мракобесят... ))
 
0
0
CHFC39 (Donetsk)
[quote datetime="17.02.2013 21:33" author="Sobko*** (Donetsk)"] Знание языков,подчеркивает интеллектуальное развитие человека(с) [/quote] русс, англ, слушаю нем еще. достаточно?
Ответить
0
0
Sobko*** (Donetsk)
А что мешает подтянуть украинский,нежелание?
Ответить
0
0
CHFC39 (Donetsk)
см. мой пост 20:57, начало. мой первый поход на матч был... Челси. тогда еще Пэт Невин бегал. команда вышла в премьер лигу. атмосфера незабываемая. люди любят футбол, команду и прочее. то, что переживаешь там - не забудешь никогда. у людей праздник, прям как карнавал в Рио))) как не выучить их язык, как с ними не радоваться, не болеть, не общаться. что имеем на Украине. да, немного подтянулся уровень отечественного футбола... у некоторых команд. болелы ненавидят друг друга. да что там болелы, игроки. постоянно конфузы, споры, драки и прочее. тренер на одном языке, 2 переводчика, куча разноязычных игроков. да пиздец короче. и сверху этого всего непонятки с укрязыком. я не могу расслабится и просмотреть матч или фильм на понятном мне языке. да хоть на англ. дак нет, я быдло, бандит, тупой и прочее. еще и неграмотный. какая мне радость и польза учить теперь этот язык??? ответь, зачем и для чего? я привел пример чисто футбола. но можно коснутся и прочего: быт, медицина, культура...
 
0
0
Sobko*** (Donetsk)
ї*
Ответить
0
0
CHFC39 (Donetsk)
забей в переводчик и увидишь, что донечЧанин. так что Ты зря это про школу начал разговор)) иди, повторяй пройденный материал))
Ответить
0
0
Sobko*** (Donetsk)
Мне переводчики для государственного языка не нужны.Тебя кто-то заставляет силой на украинском разговаривать или он кардинально отличается от русского?Разговаривай хоть на идише,но государственный язык знать обязан каждый
 
0
0
Sobko*** (Donetsk)
Чому я,такий же донечанин, чудово розумію украінську мову?
Ответить
0
0
CHFC39 (Donetsk)
вот поэтому Ты и донечанин)) во слово написал какое
Ответить
0
0
Sobko*** (Donetsk)
А что не так?По-русски дончанин,украінською донечанин
 
0
0
Pavlja (TERNOPIL)
[quote datetime="17.02.2013 21:10" author="Маульвурф (Великий Березный)"] Я родился и вырос на Западной Украине мой родной язык - это диалект, на котором разговаривают от силы 10.000 человек я НЕ владею литературным украинским языком в том обьёме, в котором бы мне хотелось в тоже время я ПРекрасно владею русским языком если Вы ПРожили сначала в УССР а затем в НЕ зависимой Украине многие десятки лет, то это Ваша беда и Ваш позор, что Вы НЕ владеете украинским языком Вам всю жизны было удобно общаться везде на русском и Вам насрать на национальное самосознание и на страну Украину, имхо Там быть НЕ должно! [/quote] +10500
Ответить
0
0
Pavlja (TERNOPIL)
нові москалі))))
Ответить
0
0
Pavlja (TERNOPIL)
Бля я торчу))))
Ответить
0
0
Pavlja (TERNOPIL)
Опача,оце зайшов я в підвальчик))) Оце жир тута)))
Ответить
0
0
Ковыль (Хомутовская степь)
Какой язык? О чём вы говорите? Язык сейчас не актуален, если он не в попе у партнёра. Это по-европейски, по-европейски.
Ответить
0
0
Санело (Кривий Ріг)
Автору статі respect!!! Жителі Донбасу тонуть на цій гілці в особистому лайні. ++++++
Ответить
0
0
hec (Луганск)
А вот и Вы всплыли в этой чистой воде))))
Ответить
0
0
CHFC39 (Donetsk)
я короче не смог осилить до конца весь текст, если честно. хоть и старался, а Санело (Кривий Ріг) еще и издевается... вот как у меня теперь будет стоять на укряз?
 
0
0
Sobko*** (Donetsk)
Санела,каким ветром?Потом опять на бумпомойке кричать,как тебе противно сюда было заходить или ты сегодня не сильно пьяный?
Ответить
0
0
CHFC39 (Donetsk)
блин, а что самое интересное в этом, так то, что лично мне фиолетово, на каком языке будут говорить остальные, преимущественно центр и запад. и не только мне. а вот украиноязычным, в большинстве своем, необходимо, чтоб и я знал укряз. вот не все ли равно им? это лишний раз говорит о том, что скучно у них там, вот и лезут с советами и наставлениями своими. забейте на нас, как мы на Вас и делов то))
Ответить
0
0
Маульвурф (Великий Березный)
Речь не в игноре друг друга Соль - в элементарной образованности Говори себе на каком языке тебе хочется, но государственный ты знать ОБЯЗАН
Ответить
0
0
CHFC39 (Donetsk)
как мне его знать? я уже не пацан. есть другие заботы и дела, как учить этот язык. вот в чем соль. выглядеть как Азаров, с которого смеються? так по мне он говорит на чистейшем украинском. что тогда говорить обо мне и таких, как я? и еще, ладно, деловая речь, документы и прочее... но кинотеатры, спорт, МЕДИЦИНА!!!!!!!!!! да мне 10 лет не хватит это все учить. собственно поэтому я и не смотрю телек давно, не хожу в кино. даже трансляцию матча предпочитаю смотреть по инету. а мне при этих неудобствах Ты и иже подобные ОБЯЗУЮТ ЗНАТЬ УКРАИНСКИЙ!!! пикол
 
0
0
hec (Луганск)
Вот єто да!!! Такую темку в Подвал спустили))))
Ответить
0
0
Sobko*** (Donetsk)
С начала открыл и офуел от ников не знакомых,а потом увидел,что статья с чердака)
Ответить
0
0
Аннабель Ли (Донецк)
Я ж говорю - пропал Подвал...
Ответить
0
0
Sobko*** (Donetsk)
Хорошо,никто не прет сюда))
 
0
0
olexadovbusch (Івано-Франківськ)
[quote datetime="17.02.2013 14:58" author="Dilettante (Донецкая обл.)"] [quote datetime="17.02.2013 14:01" author="olexadovbusch (Івано-Франківськ)"] ... [/quote] Очередная фигня обиженного вуйко, который считает себя правым указывать другим людям на каком языке говорить и самое смешное точно знает на каком языке говорил мой дед ;) В СССР приходил комуняка и заставлял тебя говорить по русски, тебе это нравилось? Тогда то же пропагандисты могли найти массу причин почему советский человек должен говорить только на русском :) Ну точно так же, как и ты сейчас- пофиг на каком языке ты говорил раньше, главное, что украинец должен говорить по украински :( Помнишь? Похоже? Понимаешь? Или не дано? Я надеюсь, что да. Еще плохо и то, что вы, движимые комплексом неполноценности роетесь в истории, выискиваете какие то "факты" своей "оригинальности", рисуете карты проживания, снимаете фильмы о том, что мы потомки сверх-арийцев и т.д. А надо так мало- просто научится уважать других людей! Просто хоть раз за свою жизнь, не копаться в истории, а приехать в гости в Донецк, Харьков,Одессу, Крым и спросить у людей, как они хотят, как им удобнее, как сделать так, что бы всем было хорошо! Но, как я вижу, вам, "историкам", это не дано :( [/quote] Слухай, дружок, це я "обиженный вуйко"??? Чи може вказую, кому на якій мові говорити - та говоріть хоч по-китайськи... *...вы, движимые комплексом неполноценности роетесь в истории, выискиваете какие то "факты" своей "оригинальности", рисуете карты проживания, снимаете фильмы о том, что мы потомки сверх-арийцев и т.д...* - таке написати міг, дійсно, "дилетант"...Так, я не знаю, на якій мові говорив твій дід, але знаю, що по всій території України років 100 назад люди говорили в основному по-українськи, як і те, що "движимые комплексом неполноценности" довели до того, що українську мову знищили на 3/4, і хочуть знищити її до кінця... Мої предки теж були під владою Австро-Угорщини, Польщі, Німеччини, СРСР, народу знищено було чимало, але зберегли свою мову, культуру, традиції - тому і я буду її захищати, щоб передати своїм нащадкам, від таких Табачників, Колєсніченків, Єфремових, яких ви привели до влади і які діють по відношенню до української мови гірше загарбників, від таких, як ви, котрі живуть в Україні і ненавидять все українське... *...а приехать в гости в Донецк, Харьков,Одессу, Крым и спросить у людей, как они хотят, как им удобнее, как сделать так, что бы всем было хорошо!..* - літ мені чимало, поїздив я досить (і по Україні теж), мені було б хорошо, якби мені зарплату чималеньку приносили додому, а я собі сидів і "бамбук курив" - але є якісь правила, закони, порядки, мораль, врешті-решт... *А надо так мало- просто научится уважать других людей!* - свою повагу до других людей - тих, які ще цінять свою національну приналежність, рідну мову і культуру ви показуєте на цих форумах...
Ответить
0
0
chuba (Запорожье)
Хороша стаття. Довго вже тут не відписувався. Але ця змусила. Проблема насправді є і дуже прикро що в нас так цураються української мови...
Ответить
0
0
Маульвурф (Великий Березный)
Розумне рішення!
Ответить
0
0
Аннабель Ли (Донецк)
О блин... Пропал Подвал... )
Ответить
0
0
moderator
Шановні форумчани, прийнято рішення перевести дану тему до розділу, що немодерується ( підвалу): http://www.ua-football.com/forum/discussions
Ответить
2
0
adam (Київ)
Давно пора було !
Ответить
0
0
kolia26 (ЛЬВІВ)
[quote datetime="17.02.2013 15:08" author="МурманЪ (Севастополь)"] Раньше никому языки не мешали,ни русский,ни украинский.И все нормально общались [/quote] Можливо,тому-що підросло нове покоління людей,яким не байдуже своє майбутнє,своя історія?І це повинно радувати,що є такі люди,а не безхребетні флюгери яким всеодно.
Ответить
0
3
olexadovbusch (Івано-Франківськ)
[quote datetime="16.02.2013 11:45" author="Родриго (Киев)"] [quote datetime="16.02.2013 11:34" author="Halychanyn (Львів)"] Є, почитайте ІСТОРІЮ!!! Хоча, мій рід - сугубо Галицький, а хрестили дикунів (нині - "паРашу") Київські князі. Ми ні до чого. Ми, галичани, скоріш перед хорватами завинили бо витиснули їх з наших земель аж на Балкани. А їм залишається копатися в своїх стародавніх поселеннях на нашій території)) [/quote] Ну и что с того, что крестили. Давайте еще вспомнини княжеских дочек, которые разьехались по всей европе. Францию тоже можно считать украиной, потому что Анна Ярославна правила францией? А вообще, если речь идет о таком украинскомовном и патриотично настроенном регионе, как Галичина, то почему у вас дела расходятся с делом? Известно, что вся мужская часть населения на заработках - работают на другие дерджавы, вместо того, чтобы родную землю развивать. Вот и есть вся правда и истина - каждый думает за себя и жевет как ему удобно. В америке украинцы занимают второе место среди словянских эммигрантов: почему они не возращаются домой? [/quote] Тому що люди мають свої сім\'ї і щоб до чогось доробитись (зробити ремонт чи збудувати будинок), покращити своє матеріальне становище і хоча б трохи наблизитись до рівня нормального європейського життя працюють в першу чергу на себе, а потім "работают на другие дерджавы"... Ви пропонуєте тут "пахати" і піднімати бізнес Коломойського чи Ахметова за нещасних пару тисяч гривень місячної зарплати провідному інженеру, коли пацан, який копає траншеї десь в Празі заробить, як мінімум, в два-три рази більше? А "чтобы родную землю развивать" - треба порядки нормальні (як в нормальних людей) встановити, а не горбатіти "на дядю", як за часів феодалізму...
Ответить
0
3
fisher777 (lviv)
МурманЪ (Севастополь) 17.02.2013 13:26 Наприклад? Кого автор назвав "дупою"? Хотел бы, вставить в эту дискуссию и свои пять копеек. Во-первых, считаю, что государственным у нас должен быть только один язык - украинский. Чиновники всех категорий, коль получают жалованье от государства Украина не просто обязаны его знать, но и разговаривать на нем на службе (особенно это касается депутатов и министров). Если нет - до свидание, занимайся бизнесом хоть на монгольском. С другой стороны, неоспоримый факт, что после распада Союза многие миллионы(!) граждан считают своим родным языком русский. И это понятно, потому что на развитие этого языка государство СССР вложило денег не меряно. Чтобы украинский язык стал таким же популярным на юго-востоке страны, чтобы пусть не нынешнее поколение, но мои дети, или внуки могли уже считать его родным, государство Украина должно тоже вкладывать в это большие деньги. Лозунгами и, тем более, оскорблениями или насилием ничего не добьешься. Я, например, отдал своего ребенка в украинскую школу, и особенно над этим не размышлял. Но у нас в городе очень редко встретишь украинскую речь, и, честно говоря, и отношение к ней неоднозначное. А еще наши политики сознательно разделили страну на два лагеря, враждующих лагеря. И это тоже у многих отбивает интерес к украинскому языку. Мой вывод: во всем виновато государство, которому на эту проблему наплевать (наоборот, эту проблему многие политики с радостью используют на выборах). Кудесник (Луганск) 16.02.2013 20:13 От людина жодного слова "мовою" не написала, але я з ним на 99% згідний! Головне щоб коли пишеш користуватися головою (по мірі можливості) Вам щось пояснювати це як горох в стіну кидати. Якщо вам не важко можете висловити своє бачення того яке місце має займати "мова" в Україні?
Ответить
1
1
МурманЪ (Севастополь)
Во первых-не читай между строк.Я ответил персонажу,который сказал...*если вам не нравиться,то идите на др.форумы*...Это нормально!? Во вторых-ты никак не поймешь,что русский язык для половины-родной!И дело тут не в названии страны(в США почему то не говорят на языках Сиу и Апачи,а на английском) Про Канаду,Бельгию,Щвейцарию я умолчу...
Ответить
4
0
Dilettante (Донецкая обл.)
[quote datetime="17.02.2013 14:01" author="olexadovbusch (Івано-Франківськ)"] ... [/quote] Очередная фигня обиженного вуйко, который считает себя правым указывать другим людям на каком языке говорить и самое смешное точно знает на каком языке говорил мой дед ;) В СССР приходил комуняка и заставлял тебя говорить по русски, тебе это нравилось? Тогда то же пропагандисты могли найти массу причин почему советский человек должен говорить только на русском :) Ну точно так же, как и ты сейчас- пофиг на каком языке ты говорил раньше, главное, что украинец должен говорить по украински :( Помнишь? Похоже? Понимаешь? Или не дано? Я надеюсь, что да. Еще плохо и то, что вы, движимые комплексом неполноценности роетесь в истории, выискиваете какие то "факты" своей "оригинальности", рисуете карты проживания, снимаете фильмы о том, что мы потомки сверх-арийцев и т.д. А надо так мало- просто научится уважать других людей! Просто хоть раз за свою жизнь, не копаться в истории, а приехать в гости в Донецк, Харьков,Одессу, Крым и спросить у людей, как они хотят, как им удобнее, как сделать так, что бы всем было хорошо! Но, как я вижу, вам, "историкам", это не дано :(
Ответить
3
0
МурманЪ (Севастополь)
1. За переписом Кучми українську визнали рідною 67% громадян. Російську - 29%. Чому тоді процент використання мов на нашому ТВ, радіо в українському інтернеті не відповідає цьому співвідношенню? -------------------------------- Эйфория Нэзалежности,вот и вся правда.Если Киев на 80% по русски говорит,зачем тогда эти рейтинги.Или это все гасарбайтеры?
Ответить
4
1
Zapp Brannigan (Київ)
А як від"їхати кілька десятків км від Києва, то російську мало де почуєш. У тих же Броварах, Борисполі чи Білій Церкві українськомовних процентів 80... Та й у Києві українськомовних багато. Просто, якщо, наприклад, до мене звертаються російською, то я з поваги до людини часто відповідаю російською. А ви спробуйте до киян українською звертатися і ваше враження про 80% розтане. До речі, цифри останнього перепису в СРСР не сильно відрізнялися від даних 91 року. Там було 64% українськомовних. PS. Яка ейфорія Незалежності в 2001 році? Не надто пізно? Ейфорія, це коли в 91 році за Незалежність проголосували на референдумі 90,32% громадян - і українськомовних, і російськомовних.
Ответить
0
1
МурманЪ (Севастополь)
Там не украинский,а суржик,так же как и на ЗУ.(исключение-Полтава,там классика) ...Яка ейфорія Незалежності в 2001 році?... ---------------- Она до сих пор продолжается,поэтому такие статьи и появляются.Раньше никому языки не мешали,ни русский,ни украинский.И все нормально общались.А что теперь?Глотки друг другу грызем,и вот это в сеть выкидываем.А для чего,для самоутверждения?Не понимаю...
 
4
0
МурманЪ (Севастополь)
П.С Про Борисполь ты меня в смех-кому ввел!))),особенно про аэропорт!
 
2
0
olexadovbusch (Івано-Франківськ)
[quote datetime="16.02.2013 10:31" author="Unity_6 (Славутич)"] хитрая ветка....все началось с проблем объединения чемпов...вылилось в языковую проблему. Это ж конечно "главная и исключительно Украинская проблема", других более главных проблем нет не в стране не в экономике не в футболе... [/quote] А що тут хитрого? Може і проблема, що в нас нема національної свідомості, культури і мови, прийде такий "Газпром" і крутить нами, як хоче, футболом нашим в т.ч. - а більш головні проблеми є, але це вже виходить за межі спортивних сайтів...
Ответить
0
2
Zapp Brannigan (Київ)
ТРи факти: 1. За переписом Кучми українську визнали рідною 67% громадян. Російську - 29%. Чому тоді процент використання мов на нашому ТВ, радіо в українському інтернеті не відповідає цьому співвідношенню? 2. Трохи історії. Громадяни зі Східної України пишуть, що російська - рідна мова їх предків. Можливо, конкретно у їх предків так і було. Але за переписом 1897 року ситуація інша. У Юзовці (Донецьку) українськомовних було 63%, у Харківській губерній - 70%. 3. Як філолог поясню вам різницю між діалектом і суржиком. Діалект - різновид ОДНІЄЇ мови з невеликим процентом лексики, яка не властива літературній мові. Суржик - це, по суті, злиття ДВОХ РІЗНИХ МОВ, такий собі гібрид. Наприклад, у нас в суржику половина слів українських, половина - російської. Якщо це український суржик, то процент іноземних слів там В РАЗИ більший, ніж в українському діалекті.
Ответить
0
2
olexadovbusch (Івано-Франківськ)
[quote datetime="16.02.2013 10:19" author="Родриго (Киев)"] Я знаю что многим не понравится мои слова, но вы меня извините: причем чем тут сравнение с каталонией. У нас же никто по русски не говорит на гуцульщине? Эта же самая каталония, как и татары в Крыму. [/quote] Та будьте хоч афганцем чи гвінейцем – мама українка, батько – поляк, народився в Києві (не в Красноярську), а русский язык – родной??? Хіба не абсурд? «В нашей стране никто не будет говорить на украинском языке во многих регионах, потому что там исторически его не было…» Це з якої історії такі глибокі знання?.. І ті мільйони людей в 30-ті роки на Україні людожери з архіпелагу Кука з\'їли - це з того ж підручника історії?..
Ответить
1
2
Zapp Brannigan (Київ)
Так само, як і з зазначених у статті Йожефом Сабо. Він - наполовину українець, наполовину угорець із Закарпаття. Чому тоді говорити російською мовою, яка виявляється йому, м"яко кажучи, не зовсім рідною?
Ответить
0
2
olexadovbusch (Івано-Франківськ)
[quote datetime="16.02.2013 09:50" author="Пiвоборонець (Харкiв)"] А вообще сама языковая тема должна быть запрещена на СПОРТИВНОМ сайте, как политическая и провокационная. Испокон веку, с времён "Киевской Руси" в Украине было городское население, говорившее на русском или предке этого языка, и сельское население, говорившее на сельском диалекте, предке нынешнего украинского. Поэтому говорить, что один язык важнее и правильнее другого - глупо. Каждый кулик своё болото хвалит. [/quote] Так може, взагалі, заборонити в Україні українську ("сельскую") мову... Яку ж Ви історію вчили, люди добрі??? "Прости їм, Господи, бо не знають, що творять..."
Ответить
0
3
olexadovbusch (Івано-Франківськ)
[quote datetime="16.02.2013 09:23" author="Скан (Харьков)"] Опять политика, опять недовольство, что у соседей коровы не дохнут. На юго-востоке страны большинство людей тоже говорят, представьте себе, на родном языке. На языке своих дедов и прадедов, веками живших здесь. Или Вам очень хочется продолжать говорить и писать на родном, а другим в этом отказать? Не беспокойтесь, пока все поступают как Хосе Гвардиола - говорят на родном. А что касается Вашей статьи, то ее надо постараться разместить на сайте УЕФА, а не адресовать нам, болельщикам. Быть может тогда на том сайте, помимо русской версии, появится и украинская, что было бы очень хорошо. [/quote] Читаю коментарі по порядку - так буду і відповідати. "...На языке своих дедов и прадедов, веками живших здесь..." - дружок, сколько лет отроду? - це у Вас в Харкові і на Слобожанщині діди і прадіди на якій мові розмовляли??? Це відколи "родной язык" пішов там, може від 30-х, після того, як виморили голодом мільйони українців і завезли "на розплід" всяке ... Історію треба знати, хоча б свого краю - а не писати всяку "белеберду"...
Ответить
2
4
Абрамов Жора (Донецк)
Это комментарии по теме,а не вопросы лично тебе,ты действительно собираешься отвечать на каждый коммент в теме?))Лучше выскажи свою мысль по поводу статьи чем флудить в комментах весь день.
Ответить
3
0
Скан (Харьков)
Всегда относился к Вашему родному языку с большим уважением и никогда не говорил о нем плохо. Прочтите, пожалуйста, пост от 17.02.13 14:41
Ответить
1
0
GuestXX (Макеевка)
Жаль,что хороший футбольный сайт превратился в очередную политическую помойку!
Ответить
5
1
Абрамов Жора (Донецк)
Думаю статья или заказная провокация или автор неправильно расставил акценты.Уверен,если бы просто провели опрос:как считают болельщики на каком языке нужно представлять наши клубы на международных турнирах-то и в Донецке,и во Львове и в Крыму большинство бы проголосовало за украинский!Ведь это наш государственный язык и когда наши клубы за границей объявляют на каком-то другом языке-это неуважение к нам всем!И это было бы полезней и конструктивней чем опять искусственно или специально поднимать языковой вопрос внутри страны!Поэтому ,я считаю, нужно статью подкорректировать и отправить в ФФУ!Пусть следят за такими моментами и пресекают такие случаи неуважения!
Ответить
4
1
CHAMPION (Одесса)
Слава Україні! Януковичу слава! (здороваюсь) Ну что тут?) Все "вельмышановни патриоты" высказались или еще будет?) А то нечего читать уже)
Ответить
6
1
fisher777 (lviv)
И да поддержу людей, которые считают подобные статьи не приемлемыми на данном форуме! Такой высер тут никому не нужен! Dilettante (Донецкая обл.) 17.02.2013 11:10 От вам "шановна редакціє" показують своє ставлення до вас і вашої думки і вашого "высера" як деякі (екземпляри) на цьому сайті називають вашу роботу, а я навіть їх з одного боку розумію. Ви працюєте і робите все для того щоб вгодити таким як вони (10% матеріалу на укр. мові, решта на рос.мові/ одні вашу роботу називають "высером", інші захищають отримуючи за це бан/ і ще багато таких прикладів можна навести). От і пожинайте плоди. На мою думку краще працювати для людей які цінують вашу роботу(нехай їх буде менше),ніж працювати для тих хто бачить в ваших словах привід висміяти і покритикувати вас. Є такий вислів - всіх грошей не заробиш, так само - всім не вгодиш. То може пора (краще) вирішити в якому напрямку і для кого варто працювати? Я б на вашому місці задумався... Не дуже мені б хотілося щоб мене "с.кин сын" називали... Я смотрю битва языками не стихает 3-й день :))) Ай да Вербицкий, ай да с.кин сын! ;) supporter (Донецк) 17.02.2013 12:17
Ответить
1
7
МурманЪ (Севастополь)
Ото мнение,во всем соглашаться с Автором,лишь бы на мове было написано)))А если тебя в статье на мове автор дупой назовет,ты ему аплодировать будешь?
Ответить
3
2
CHFC39 (Donetsk)
...Я понимаю на украинском, пишу на нём, читаю, но НЕ ГОВОРЮ,... Цените себя, почитайте старших, берегите детей и уважайте других! beatles (Крыжополь) Тебе повезло. а я вообще ничего этого практически не умею. и выходит, что и ребенку ничему не смогу научить. а в школах такое обучение (во всяком случае у нас), что кроме отвращения и обратной реакции никакого результата нет. потому я и не люблю его. веришь, от англяз намного больше толкую
Ответить
3
2
Dmutro89 (Чортків)
дуже прикро, що на цьому сайті так мало україномовних. Слава українській мові!!!
Ответить
4
4
supporter (Донецк)
Я смотрю битва языками не стихает 3-й день :))) Ай да Вербицкий, ай да с.кин сын! ;)
Ответить
5
2
гетьMAN (Киев)
Кухлик Дід приїхав із села, Ходить по столиці. Має гроші – не мина Жодної крамниці. Попросив він: – Покажіть Кухлик той, що з краю. Продавщиця: – Што? Чєво? Я не панімаю. - Кухлик, люба, покажіть, Той, що збоку смужка. - Да какой же кулік здєсь, Єслі ето кружка! Дід у руки кухлик взяв І насупив брови: - В Україні живете Й не знаєте мови... Продавщиця теж була Гостра та бідова. - У мєня єсть свій язик, Ні к чєму мне мова. І сказав їй мудрий дід: - Цим пишатися не слід, Бо така сама біда В моєї корови: Має, бідна, язика - І не знає мови! (Павло Глазовий)
Ответить
7
6
chicha (Kiev)
Читаючи коменти більшості користувачів стає соромно за вас, і за той народ який зараз проживає га території України. Автор молодець цілком підтримую і погоджуюсь. І висловлюю свою повагу всім тим хто розуміє важливість рідної культури і мови, і поважаю всіх тих хто нею розмовляє. А всім МАЛОРОСАМ якім не подобається жити в українській Україні раджу їхати до нашого північного сусіда.
Ответить
5
9
beatles (Крыжополь)
господа, харе мечами ржавыми махать. Ваня Вербицкий выдал всё в жанре меланхолично-размышлительном, типа, "а вот хорошо бы было, если бы когда-то...кто-то..." Приятно вспоминать прошлое, если оно славное, неприятно если это не так. Очень удивляет, почему вы так носитесь с Бендерой. Достаточно просто почитать историю, не ту что преподносят Украинские националисты, да и не ту что оставили в школьной программе пропагандисты СССР, а трезво взглянуть на события времён Великой Отечественной войны... Как вы считаете, а если бы Болельщик крикнул лозунг нацисткой германии и вскинул руку в их традиционном приветствии, это не являлось бы усугубляющим вину событием при рассмотрении на суде, неуважением к суду? Привыкли мы жить с неуважением к другим, но так свято удивляемся неуважению к себе. Прямо как в анекдоте: -Пиду и лис, пидстрЕлю москаля. -А якщо вин тебе? -Так а мене за що?!! Научите детей НОРМАЛЬНОМУ Украинскому языку, не Польско-Румынско-Венгерскому диалекту, и не суржику, которым говорят сейчас очень многие, зачастую по принципу: абы как, только бы не по Русски.Именно это упрямое, иногда даже агрессивное отрицание всего русского и выглядит смешно. Вопрос языка надо было поднимать 1991 года, создавать школьные, институтские программы, воспитывать гордость нации на ПОБЕДАХ, а не на вечном рабстве, нищебродстве. Я понимаю на украинском, пишу на нём, читаю, но НЕ ГОВОРЮ, вот что мы имеем в итоге. Потому что мне кажется, что я могу обидеть слушателя, у меня не так велик запас украинских слов и я зачастую "придумываю" их, сам того не ведая. Оставьте вы таких как я в покое, научите детей, с 1991 года уже бы выросло сильное, гордое, молодое поколение говорящее на чистом Украинском, кто вам мешал? Только одна просьба...фамилии...жуть. Я очень не хочу, что бы МНЕ лично писали в паспорте пЫрогов. Произносите её как хотите, но пишите-то в документах правильно, граждане Украинцы, блин!!! И прекращайте выходки хулиганов, идущие в разрез с моральными нормами и правилами, считать подвигами Цените себя, почитайте старших, берегите детей и уважайте других!
Ответить
7
2
Скан (Харьков)
Жаль, что спор свелся к тому, кто больше имеет прав говорить на родном языке. В ход идут история, карты, личные пристрастия, Конституция и даже символы власти. И это вместо того, чтобы относиться с симпатией, уважать и поддерживать родные языки друг друга. Разве от этого убудет русского или украинского? Только польза. И потом, как можно жить нормально обществу, на родные языки которого выливается столько грязи? Определенно можно сказать, пока у нас будут раздоры, в т.ч. и по языку - до нормальной жизни будет очень далеко. P.S. Автору большой минус. Спровоцировать ссоры стольких людей, да еще со взаимными оскорблениями, это еще надо суметь.
Ответить
7
2
Dilettante (Донецкая обл.)
И да поддержу людей, которые считают подобные статьи не приемлемыми на данном форуме! Такой высер тут никому не нужен!
Ответить
10
3
Dilettante (Донецкая обл.)
Меня вот одно удивляет почему какой-то вуйко стоит на площаде в Киеве, сидит в парламенте или умничает на форумах и утверждает, что я должен не говорить на языке своего отца, деда и прадеда, которые жили в Украине? Почему тот же вуйко упирался, как мог и до сих пор плюется на СССР, только потому что в той стране по таким же мотивам заставляли говорить его на языке на котором не говорил он, его отец или дед? Почему этот вуйко считает себя правым? Ведь я же не заставляю его говорить и писать на русском? Я всего лишь говорю, если вуйко способен уважать, если он уважает мое право, историю и язык, пусть даст мне право говорить, писать, общаться и главное сохранить свой язык! Что мне отвечает вуйко- геть з Украины! Это нормально, да? Для меня это дикость, которая компенсирует ущемленное самолюбие и насилие, которое терпел когда-то вуйко! Но при чем здесь я? Единственное, что меня бесит еще больше так это постоянные патриотические призывы людей, которые для этой страны не сделали по большому счету ничего! Лишь бы повод какой нибудь и погорланить! Это или политическая проститутка, или вуйко, который батрачит десятки лет в Италии, или уже эмигрировавший вуйко в третьем поколении, не имеет значение! Главное, что они считают себя уполномоченными заставлять меня не использовать свой язык! Да кто вам дал такое право? Как-то так!
Ответить
9
2
ф.пушкаш (славянск)
И самое интересное-этот вуйко живет в домах,пользуется инфраструктурой СССР.Приезжает в городки малые и крушит памятники пользуясь депнеприкосновенностью.Эй,Мыленко,Мирошниченко твой кум?
Ответить
9
3
Дядя Вова (Харьков)
Почитал обсуждение. Мдааа... Понял, почему люди голосуют за Партию Регионов. Им лучшей агитации, чем эта тема не надо. В стране, где люди _мыслят_ тоталитарно нельзя пока еще поднимать такие вопросы, как у автора статьи, это приводит только к углублению раскола. Тем более, политическая тема недопустима на спортивном форуме. Зря спровоцировали людей, по-моему. Как вы теперь их банить будете после этого, когда сами правила нарушили?
Ответить
11
0
Нереалист (Киев)
Кстати , они и банят -)) Неужели не понятно - кто там в модераторах сидит ? Сейчас и меня забанят . А пост у вас абсолютно верный ! Недопустима на спортивных форумах провокация ! Статья сама требует бана за откровенную провокативность . А нам ,пора уже українською мовою розмовляти , глядишь и сб. Украины заиграет : D
Ответить
6
1
МурманЪ (Севастополь)
А это не первый раз.Кинут статейку с заранее ведомой поорвокацией,а потом зачистка генофонда.)))А тут уж от принадлежности модератора к тем или иным...
 
8
2
moderator
Ариец_Донецк (Донецк) 17.02.2013 01:16 Заблокований.
Ответить
0
10
vinn (Khmelnitsky)
Респект автору) Звіти про футбол паскудні...а от така тема... молодець!) Може краще такою темою займатись, а Іван?)
Ответить
2
6
Mikes (Харьков)
Ага! І на цьому сайті!
Ответить
3
1
Родриго (Киев)
[quote datetime="17.02.2013 01:24" author="Кудесник (Луганск)"] Свою точку зрения по поводу языка я уже высказал. А сейчас хочу коснуться противоположного взгляда. Мне очень нравится знаток шумерской культуры, историк, археолог, писатель Захария Ситчин. В своей основной книге "Двенадцатая планета" он на основании расшифрованных шумерских глиняных табличек, датируемых 5 веком до н.э. трактует происхождение нашей Солнечной системы, Земли, роль планеты Нибиру, Ануннаков и созданного ими Человека. Там подробно описывается известный библейский факт, когда Бог разрушил Вавилонскую башню (по Ситчину - стартовую ракетную площадку, созданную людьми), и чтобы человечество не смогло договориться и восстановить ее, Бог создал разные племена и народности, дал каждому свой язык (чтобы не понимали друг друга), создал границы (и мы теперь всей планетой живем в резервациях) и т.д. Возникает вопрос: выгодно ли это человечеству? Я с трудом представляю, к примеру, марсиан, которые высаживаются на Землю и разговаривают на разных языках! Конечно, это уже более глобальный вопрос, но он находится в явном противоречии с нашими сегодняшними взглядами. Цель достигута, люди разделены? [/quote] [quote datetime="17.02.2013 02:52" author="Іван Вербицький (Київ)"] ... [/quote] А чего многоточие? В библии действительно упоминается этот факт. А она вполне достоверная книга, если ее тщательно исследовать. Можно и дату определить по библейской хронологии. Так вот, разделение языков сделали народы более изолированными друг от друга и самобытными. В общем-то, крое самобытности это ничего больше не несет для нас. И вот таких распрей. А по мне, лучше понимать друг друга. Мы забываем, что живем на одной планете.
Ответить
7
0
moderator
Пiвоборонець (Харкiв) 16.02.2013 22:42 тутти-10 (Сумська область) 16.02.2013 23:33 Заблоковані.
Ответить
2
3
Кудесник (Луганск)
Свою точку зрения по поводу языка я уже высказал. А сейчас хочу коснуться противоположного взгляда. Мне очень нравится знаток шумерской культуры, историк, археолог, писатель Захария Ситчин. В своей основной книге "Двенадцатая планета" он на основании расшифрованных шумерских глиняных табличек, датируемых 5 веком до н.э. трактует происхождение нашей Солнечной системы, Земли, роль планеты Нибиру, Ануннаков и созданного ими Человека. Там подробно описывается известный библейский факт, когда Бог разрушил Вавилонскую башню (по Ситчину - стартовую ракетную площадку, созданную людьми), и чтобы человечество не смогло договориться и восстановить ее, Бог создал разные племена и народности, дал каждому свой язык (чтобы не понимали друг друга), создал границы (и мы теперь всей планетой живем в резервациях) и т.д. Возникает вопрос: выгодно ли это человечеству? Я с трудом представляю, к примеру, марсиан, которые высаживаются на Землю и разговаривают на разных языках! Конечно, это уже более глобальный вопрос, но он находится в явном противоречии с нашими сегодняшними взглядами. Цель достигута, люди разделены?
Ответить
4
1
Ариец_Донецк (Донецк)
товарищ ваня наконец то нашел, в чем корень зла украинского футбола - оказывается, все дело в языке. ваня, а что там с хоккеем? вы, главное, если будут кричать - стой (на русском) - пересильте себя и остановитесь, не игнорируйте, а то можно провалиться и уже не кому будет дальше писать такие злободневные статейки.
Ответить
10
8
Іван Вербицький (Київ)
...
Ответить
1
10
З.а.х.і.д (Івано-Франківськ)
Автору велике спасибі за статтю...Все-таки мова, гімн, герб, традиції - це все наше, рідне. І я підтримую росіян, які НА СВОЇЙ території бержуть, лілеють, оберігають і розповсюджують все своє - російське - мову, культуру...А у нас, в Україні, має бути відповідне ставлення до нашого - українського... Поважаю росіян, але хочу поваги і до себе. Особливо у себе вдома. Особливо на стадіоні. У Польщі на "бяло-червоному" стадіоні офіційно звучить польська. Рядом у Росії на оздобленому у "трикольор" стадіоні - російська...У нас - на "жовто-блакитному" - має бути українська... Це природно і нормально. А статті українською теж мають бути. Я свою наукову монографію спочатку видав українською, а потім - перевидав російською - у Росії і англійською - у Європі. Звичайно, що історично ці дві мови теж надзвичайно важливі для міжнаціонального спілкування. Але на першому місці має бути своя, рідна, особливо у наш час, коли зі сходу знову йде експансія - газ, митний союз...
Ответить
7
9
Lelik-DNEPR (Днепропетровск)
[quote datetime="16.02.2013 22:42" author="Пiвоборонець (Харкiв)"] Какому-то идиоту 20 лет назад стукнуло в голову объявить сельский диалект государственным языком Украины [/quote] Зато мы видим идиота, у которого ник на этом самом "сельском диалекте" здесь отсвечивает и который не знает совершенно, что государственным украинский язык стал с момента принятия Конституции (Статья 10), а не после провозглашения Независимости, как он наивно предполагает.
Ответить
5
7
flensburger (Київ)
Дивно, що автор робить помилку у слові "істеблішмент". А, може, і не дивно... Дійсно, слово непросте, піди знай, як його писати...
Ответить
5
5
Пiвоборонець (Харкiв)
Какому-то идиоту 20 лет назад стукнуло в голову объявить сельский диалект государственным языком Украины. И теперь, опираясь на этот курьёзный факт, жители сёл, крохотных городов и Львова пытаются доказать, что все должны говорить на их языке. Сумасшедший дом!
Ответить
12
14
тутти-10 (Сумська область)
АУУУУУУУУУУУУУ МОДЕРАТОР ви цього тарнішу читаєте? Це бан пожиттєвий!!!!!!!!!!!!!
Ответить
6
10
CHFC39 (Donetsk)
а чего Ты завелся? история помнит много моментов, когда укряз не только игнорировали, но еще и высмеивали. а теперь сделали его одним официальным языком. какую же Ты реакцию хотел увидеть?
 
9
3
GOTS (Полтава)
давно гАрАдскім став ? чи з Мерефи переїхав ? ось тільки не говори, що прабатьки твої живуть в Шарукані вже сотні років.
Ответить
2
9
logist (Днепропетровск)
Да не должны вы говорить, успокойтесь. А вот Ваш пост - это точно курьёзный факт, филолог Вы наш.
Ответить
1
6
тутти-10 (Сумська область)
Чому цей контрацептив і досі не отримав бан?
Ответить
3
10
CHFC39 (Donetsk)
опять этот вопрос с укрязыком. ну имейте совесть. говорите на нем, ну и говорите дальше. и детей своих можете учить ему. но тотальное навязывание укрязыка - не выход из сложившейся ситуации.
Ответить
8
7
тутти-10 (Сумська область)
Ти зараз про що? Навязиваніє... Хто ж тобі його навязиваєт? Це ти просто теж вирішив щонебуть написати?
Ответить
3
7
CHFC39 (Donetsk)
ничего личного. наваждение просто. куда не "сунусь", везде укряз или споры по нему. 2-я по величине проблема в государстве...
 
7
2
valera_vvv (Харьков-Киев)
И ещё, вот дочитал комменты и ощущение, такое, будто ввиду того, что я говорю по-русски, я: 1. Агитирую присоединиться к России; 2. Агитирую присоединиться к объединённому чемпионату СНГ; 3. Попутно виноват во всех грехах России перед Украиной и её народом... Я в своё время с кем только не играл и с белорусами и с арабами и с немцами, им было абсолютно всё равно на каком языке я просил пас или говорил, что мяч ушел в аут, так может не будем на футбольном сайте разводить языковые темы?!
Ответить
6
3
valera_vvv (Харьков-Киев)
[quote datetime="16.02.2013 14:26" author="supporter (Донецк)"] "Поздравляю, опять соврамши". Большинство книг, прочитанных мною в детстве (1970-1990), были именно на украинском языке. На русском было очень сложно найти [/quote] А у меня была большая книга Пушкина в превосходном украинском переводе, отличить от оригинала по восприятию было практически невозможно!!!
Ответить
2
1
valera_vvv (Харьков-Киев)
[quote datetime="16.02.2013 12:12" author="Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)"] А Ви на особистості не переходьте. Це по-перше. По-друге, Ви самі сказали - "я Валерий, а не Валэрий". А в паспорті ви саме "Валерій", а не "Валєрій". Хіба ні? [/quote] Да Вы троллите не хуже товарища Серьёзного, однако... А вы "Владимир" или "Володымыр"? И можно ли Вас называть "Вова", "Володя", "Вовик"? Или обидитесь? А может обвините в чём-то национально нетерпимом? Забавно, в самой статье я отметил некоторые моменты для себя, о которых раньше не знал и которые как-то связанны с футболом, но в комментах дошло до того, что если я не буду говорить по-украински, то вы бы со мной на одно поле не вышли бы в футбол играть или болеть на одной лавочке, так что ли?? Вам указали на то, что на сайте УЕФА нет не только украинского языка, но для Вас и это не аргумент...
Ответить
4
1
Анатолій , м.Львів (Львів)
Кудесник (Луганск)16.02.2013 20:13 _________________________________________________ На цій гілці один з дописувачів згадував своє босоноге дитинство,канікули . Так у його тата у селі розмовляли тіпа суриком - тобто українською .А сам він розмовляє російською (бо городський) . А таке село, селище,містечко є майже у кожного , хто зараз живе у нашій країні . І у Луганській,Харківській,Донецькій обл. А про політиків . Один НАзаров чого вартий ...
Ответить
2
2
тутти-10 (Сумська область)
Автор підняв таку тему..... Які можуть бути притензії до англійців під час гри Метала, якщо у нас офіційна назва деяких стадіонів і команд чемпіонату звучить іноземною.
Ответить
2
4
Кудесник (Луганск)
Хотел бы, вставить в эту дискуссию и свои пять копеек. Во-первых, считаю, что государственным у нас должен быть только один язык - украинский. Чиновники всех категорий, коль получают жалованье от государства Украина не просто обязаны его знать, но и разговаривать на нем на службе (особенно это касается депутатов и министров). Если нет - до свидание, занимайся бизнесом хоть на монгольском. С другой стороны, неоспоримый факт, что после распада Союза многие миллионы(!) граждан считают своим родным языком русский. И это понятно, потому что на развитие этого языка государство СССР вложило денег не меряно. Чтобы украинский язык стал таким же популярным на юго-востоке страны, чтобы пусть не нынешнее поколение, но мои дети, или внуки могли уже считать его родным, государство Украина должно тоже вкладывать в это большие деньги. Лозунгами и, тем более, оскорблениями или насилием ничего не добьешься. Я, например, отдал своего ребенка в украинскую школу, и особенно над этим не размышлял. Но у нас в городе очень редко встретишь украинскую речь, и, честно говоря, и отношение к ней неоднозначное. А еще наши политики сознательно разделили страну на два лагеря, враждующих лагеря. И это тоже у многих отбивает интерес к украинскому языку. Мой вывод: во всем виновато государство, которому на эту проблему наплевать (наоборот, эту проблему многие политики с радостью используют на выборах).
Ответить
8
3
adey (Korosten)
маладца. дуже поважаю цю точку зору. і повністю погоджуюся з твердженням про те, що мовне питання є розмінною монетою, якій до "гривні" дуже далеко. зростанню авторитету України в світі російська мова не сприяє ніяким чином. "ешё не умерла Украины ни слава, ни воля..." - до цього маємо прийти хіба?
Ответить
2
4
ДядькоСальва (Львів)
[quote datetime="16.02.2013 19:08" author="Коврига Коля (Одесса)"] Тема конечно интересная.Но смысла в ней не вижу.Если все знают русский а вот украинский в полном объеме далеко не все то я просто не вижу смысла в этой истерике.Надо русский сделать вторым гос.языком и проблемы вообще нет. P.S. Делать укр. версию оф сайта Черноморца это вообще нонсенс. [/quote] и я знаю русский, Коля:) хотя никогда его не учил и почти никогда им не пользуюсь, вот никак не можем вырваться из лап информационной среды, таких как я миллионы украинцев, которые знают и понимают русский, да и еще, глупые, по доброму относятся к русскоговорящим, переходят в разговоре с ними на русский, а в ответ, что получают "надо русский сделать гос.языком", слишком добры украинцы...к "понаехавшим" и манкуртам правильно вище написали "ніхто не заставляє говорити лише українською", але дивний факт в 2001 році 67.5% назвали рідною українську, так покажіть мені ці 67% на телебаченні, радіо, газетах, журналах, книжках, всі ці 12 років, від перепису, де наші 67% ??? а так так на ТБ з 2 до 6 ранку лише українська - дивіться скільки влізе, звичайно "нет качественно музыки на украинском" тому ми крутимо англо- та російськомовну попсу, а які наклади в офіційних газет Верховної ради чи інших держорганів, от вам - читайте! "мова - только в селе, в городах нормальные люди говорят на русском", для чого в селі якийсь Ескваєр:) і на завершення - читайте підручники, вони українською, та не "скігліте"
Ответить
2
5
Анатолій , м.Львів (Львів)
Тема конечно интересная.Но смысла в ней не вижу.Если все знают русский а вот украинский в полном объеме далеко не все то я просто не вижу смысла в этой истерике.Надо русский сделать вторым гос.языком и проблемы вообще нет. P.S. Делать укр. версию оф сайта Черноморца это вообще нонсенс. Коврига Коля (Одесса)16.02.2013 19:08 ______________________________________________... Да ! Только на англицком,немецком,иврите и т.д. сайт ЧО . Только тогда одесситы всех стран и континентов выучат язык тех государств , на территории которых они проживают .
Ответить
4
4
Dilettante (Донецкая обл.)
[quote datetime="16.02.2013 12:44" author="Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)"] Літературною мовою ніде в світі не розмовляють на побутовому рівні. Не треба відкривати Америку :-) А мова, якою розмовляють на Донбасі - це і є суржик. Одна мова прийшла на питому територію іншої і мутувала. Так само як і "одесский язык" - це теж суржик. Просто не треба сприймати "суржик" - якщо щось страшне. Це таке саме явище, як і всі інші. Ви що, мулатів (афроукраїнців, наприклад) сприймаєте як ісчадій ада? Ну, такими вони народились - від різнорасових батьків, так. Та сама ситуація і з суржиками. Якісь суржики симпатичніші, якісь ні - але суть у них одна. [/quote] Ха прочитал ниже и нарвался на твой очередной перл :( Т.е. по твоей логике принять, что на определенной территории население хочет говорить на своем родном языке это зло, а испорченный до неузнаваемости язык- ничего страшного? Мля, ну точно агитатор-руссофоб, а я сразу подумал, что умный человек :( Если ты считаешь, что суржик это не зло, то глубоко ошибаешься! У нас ребенок приходя с украиноязычной школы и попадая в среду где все общаются на русском, даже не замечает какие слова применяет- русские или украинские! По твоей логике, агитатор, пусть лучше полстраны говорят на суржике, а это половина слов украинских, а половина русских, чем просто говорят на нормальном родном русском языке! Сцуко это страна не пуганных идиотов! Почему какой-то человек, который типа защищает что-то от насилия, не стесняется применять такое же насилие? Почему этот же чел на всех углах проклинает комуняк за то, что они делали с его народом, тут же поступает так же, как они с другим? Что это менталитет? Приезжаем в Россию- хохлы, приезжаем в Западную Украину мы к.а.ц.а.п.ы! А мы не к.а.ц.а.п.ы и не хохлы, мы русскоязычные украинцы! И пока это не поймут жертвы пропаганды ничего не сдвинется с мертвой точки и политические проститутки по прежнему будут использовать языковой вопрос! А надо так мало- просто научиться уважать язык на котором всю жизнь говорит соотечественник! Как то так!
Ответить
8
3
romolga55 (modena)
так неможливо бути руськоязичним українцем,уяви собі руськоязичного німця,алеж читати,писати він повинен і на німецькій і говорити теж.
Ответить
4
8
Коврига Коля (Одесса)
Тема конечно интересная.Но смысла в ней не вижу.Если все знают русский а вот украинский в полном объеме далеко не все то я просто не вижу смысла в этой истерике.Надо русский сделать вторым гос.языком и проблемы вообще нет. P.S. Делать укр. версию оф сайта Черноморца это вообще нонсенс.
Ответить
5
9
Dilettante (Донецкая обл.)
А еще помню брали интервью у олимпийского чемпиона на канале УТ-1! Перед интервью одни дифирамбы, гордость и патриотизм в адрес парня! Все заслуженно конечно, очень большое достижение! Правда не помню даже не то, что фамилию, но и вид спорта :( Но помню, что парень дает интервью на русском языке, а его тупо заглушают и дублируют украинским :( Голоса чемпиона даже не слышно, простой и наглый дубляж в исполнении какой-то тетки :( Вот так у нас в стране поступают не только с олимпийскими чемпионами :(
Ответить
6
4
serg-prihod (Угледар)
У нас в Донецке украинский язык полностью отсутствует как таковой. На стадионе имени Ахметова ни одной надписи на украинском нету, она никогда не звучит (исключение чем. Европы). Когда-то в тролейбусе один строитель из западной заговорил на украинском, так повернулись все пассажиры. Если бы орали матом или дрались, никто бы не обратил внимание. Наверное поэтому у нас самый большой уровень коррупции; бюрократии; преступности; алкоголизма; наркомании; разслоения общества; детской смертности; загрязнения природы и т.д. и т.п. Отсутствие базовых ценностей порождает соответсвующее общество.
Ответить
13
5
press (Dneprodzerzhynsk)
Статья – оффтоп и заказуха. Торчат рога ФФМ (Фротман (Тягнывбок), Фарион, Мирошниченко).
Ответить
8
9
logist (Днепропетровск)
Тягнибок сам заказуха.
Ответить
9
0
Консул (Новоград-Волинський)
Треба починати з себе і спілкуватися українською мовою,хоча це буде спочатку не легко.Але ж не всі і Азарови.
Ответить
10
8
Dilettante (Донецкая обл.)
[quote datetime="16.02.2013 10:07" author="Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)"] Я Вам відкрию страшну правду. В Донецьку так само говорять на суржику. Тільки це суржик російської мови, а не української. І це не я придумав, а мій приятель, 100%-вий росіянин, з Тамбова, який не так давно був в Донецьку. Тому не треба розказувати про "русский язык и суржик". Або двы мови - або два суржика. Будьте чесними ;-) [/quote] Не хотел вообще ввязываться в этот диалог, но Ваше сообщение и мысль в нем хочу поддержать! Не читал, что и кто писал ниже, просто выскажу свое мнение! Вы абсолютно правы Донецкая, Луганская, Запорожская и Харьковская области, в других не был последнее время, говорят на суржике. Это так :( Я себя в записи слушать не могу, говорю, как актеры в российских фильмах, пародирующие украинский :( Ужас просто и так у нас говорят все! Правильно Вы пишите- я говорю на русском суржике, а жители сел на украинском! Вот в чем главная языковая проблема в стране! Вот в чем корень всех бед в языковом вопросе- с такой языковой политикой мы не сохраним ни русский, ни украинский у нас в государстве! Правильно Вы пишите, что родился новый язык- суржик! Вот это трагедия! Вот о чем надо писать, а не о том, что украинский гнобят! Парадокс заключается в том, что такая глупая украинизация приводит к тому, что мы теряем не только русский язык, но и украинский! Мое мнение ни чем не отличается от того, что предпринимают в странах с похожими проблемами- регионы должны говорить на исторических языках, если можно так выразится! Только так! Не будет Донбасс говорить на украинском, а на суржике уже говорит :(
Ответить
8
1
ДядькоСальва (Львів)
Влучна та корисна стаття! Що ж змінилось, "нету калбаси - укрАинский нам не нужен"? Хоча до "защітніков русскаго", з Ладогой-сталицей і Васерманом-лінгвістом, питань бути не може, але є запитання до українців які залюбки ковтають будь-який низькопробний продукт іноземною мовою, нехтуючи рідною "патаму шо так слажилось", в час інтернету і доступу до інформації можна було б розібратись "чиї ми діти", сайтів з документами та науковими дослідженнями які спростовують бекання деяких індивідів "так било всегда, зачем насіловать людей" зараз достатньо.
Ответить
10
8
GOTS (Полтава)
говорять, що по містах говорять переважно російською - ТАК це правда. Чому ? наприклад м. Полтава, за часів губерського міста близько 70%(в західних містах ситуація була гірша, там більшість складали євреї та поляки, а справа ось в чому, Полтава входила в територію Гетьманщини і на її території(Полтавський полк) роздавали землі звільненим в запас козакам) населення були українці, решта росадміністрація та інше. АЛЕ ситуація кардинально змінилася після ВВВ, до 41-го року в Полтаві проживало 142тис чоловік після 45-го 30-40, наразі 300, розмножилися ? НІ ! Це все СОВрознарядка ! Кого в Полтаві тільки не має, наприклад на моєму офісі з 15 чоловік тільки я маю полтавське коріння в 4 коліна, решта - карта СРСР. то на якій мові нам спілкуватися ?
Ответить
2
3
Пузач (Украина)
кто же тебе мешает подбирать в твой офис работников с полтавскими корнями?:)
Ответить
4
2
GOTS (Полтава)
таких ВАЖКО знайти ! :)
 
0
5
moderator
Нереалист (Киев) 16.02.2013 14:44 Попередження. Прохання до всіх форумчан утриматися від переходу на особистості !
Ответить
1
1
GOTS (Полтава)
Шановні громадяни Україне які не є за національністю УКРАЇНЦЯМИ, ВИ або ваші батьки приїхали жити на територію України тому ПОВАЖАЙТЕ її КУЛЬТУРУ, ТРАДИЦІЇ та МОВУ, мову яка старша за російську, культуру яка налічує більше 1500р. Якщо Ви над нею глузуєте, харкаєте на культуру та топчите традиції то ВАШ ШЛЯХ - НА сЄвЄр ! Повірте, ВАС там і зігріють і обігріють і ЗРОЗУМІЮТЬ... тай нам стане легше. Тобто ВСІМ БУДЕ ДОБРЕ !
Ответить
6
8
logist (Днепропетровск)
Не горячитесь, а то они с собой половину Украины к России присединят вместе с Полтавой.
Ответить
2
4
GOTS (Полтава)
я вже писав неодноразово ! територія Луганска,Донецька,Харсона,Миколаєва,Одеси,Крима, та половини Харкова - НЕ має ніякого відношення до українського етносу. Так ОПОНЕНТи праві, це ВСЕ куміністичний будмайданчик і там Є всі народності РОСімперії. __________ Полтава - укріплене місто на правому березі Ворскли, було ПЕРШИМ прикордонним східним містом Русі починаючи десь з 10 ст. Тому я вправі вважати цю територію - полянською-українською. _________ А хто поверне території де українців вивезли або розстіряли до корня. Операція ВІСЛА, її поумолчанію НІКОЛИ не згадують, а якже Підляшшя,Холмщина і тд .. за Воронеж,Курс,Белгород я промовчу а то ... П.С. В мене в "гаражах" є дід один він сам з Підляшшя, тож ЯК ЦЕ РОБИЛИ знаю із першоджерела.
 
4
8
Myckola (Кривой Рог)
Да им дай волю, и они к себе и Германию присоединят, вместе с Францией. Для этого Вассерман выступит с убедительными доказательствами того, что немецкий - на самом деле наречие "великого и могучего" руссского, что потдверждают такие исконно русские слова, перенятые немцами, как штангенциркуль, шланга, штаны, цель, штандарт, флюс, шлак и еще несколько сотен тысяч...
 
2
5
Chero4ki
Что касается сайта УА-ФУТБОЛ , так он подвержен как и многие сайты в интернете всего лишь одном правилу - "правилу меджтнического общенияв интернете" РУсский ящык в силу своей многонациональности наиболее подходит для спилкування огромной массы людей, не украинский, не белорусский, чешский, польский, грущинский и тд. а именно русский.Поетому текст написанный на рускм языке наиболее гармоничен и адекватен в сети, и коменнтарии на русском понимают почти все. Самый главный язык кончено английский ,он вообще международный, но пока русский уверенно занимает свою нишу наряду с испанским , немецким .И сайт на русском имеет более выгдную привлекательность для людей ( и вследствии более окупаемый ) чем на украинском.Это реалии сегоднещнего мира и тут заговоры и прочие штуки не при чем.Что касается обьявлений на матчах на русском - тут другая ситуация.Думаю , за границей тоже не ло-и и отлично понимают,что русский понимают все жители Ураины.Зачем им переводчик и диктор на стадионе на украинском - если модно говорить по русски.Думаю , их особо нико и не просил по етому поводу(с нашей стороны),всех все устраивает, хотя соглашусь, это не очень правильно.
Ответить
6
2
logist (Днепропетровск)
Лучше читать на украинском, чем на таком русском как у Вас. Просто должна быть русскоязычная версия(для популярности) и украиноязычная (для всего остального и популярности в том числе). Надеюсь скоро будет. Мой родной язык русский, но с автором почти во всем согласен.
Ответить
4
6
Chero4ki
лежа на диване , без света и русской клавиатуры( из за бугра ноутбук) - тяжело демонстрировать все прелести великого и могучего)) так что пардон.
 
3
3
Анатолій , м.Львів (Львів)
Нет. Не насильно. Учу сам. Но меня никто не заставлял. Кто не хочет - не учит. Читает русские газеты, смотрит российское или украинское тв. С арабами в основном на иврите общаюсь, некоторые достаточно хорошо знают русский. mr_neyasit (Хайфа)16.02.2013 13:51 ______________________________________________... А чи може таке бути , що у вашій країні на офіційній прес-конференції місцевого футбольного клубу звучить тільки російська мова ( бо президент з Росії, більшість вболівальників - вихідці з СРСР, просто така захцянка ) ?
Ответить
2
7
enginer (Киев)
Питання піднято правильно, але трохи не в тому місці і не так заакцентовано - журналіст написаним на політичну тему повинен об"єднювати людей в країні, а сварити їх поміж собою і так знайдеться кому....
Ответить
8
2
liverpool1892 (Луганск)
Статья правильная. Всецело за подлинную атентификацию нашего государства. Хотя,некоторым лучше оглядываться на восточного соседа, который предъявляет за то, что мы не брали (газ). Очень хороший сосед
Ответить
2
8
Абрамов Жора (Донецк)
[quote datetime="16.02.2013 10:34" author="antin-ag (Киев)"] Никто, никого не заставляет говорить именно по - украински. Основной посыл был, сделан на то,что на официальном уровне нет украинского. Обычные граждане страны пускай разговаривают на том языке, который родной с рождения. Но ны высшемофициальном, международном - пожалуйста на государственном языке. Вы же понимаете украинский? P.S. Цікава стаття. Але, здається мені, що вона повинна бути розміщена на сайті ФФУ. [/quote] Согласен,на международном,официальном уровне-обязательно должен присутствовать украинский а не русский язык!Но половина коментирующих не улавливает этот "основной посыл" и опять начинают мусолить тему кто в каком регионе на каком языке должны разговаривать...Это здесь лишнее!
Ответить
5
3
Абрамов Жора (Донецк)
[quote datetime="16.02.2013 10:32" author="Unity_6 (Славутич)"] Расскажите, уважаемый, чем суржик от диалекта отличается, кроме того, что Диалект - это официальное слово, а суржик - народное?!?! а по сути одно и то же описывают... Скажите а в США тоже диалект английского? А в Шотландии? [/quote] Да в том-то и дело,что этот уважаемый не знает что говорит,а ведь он зам главного редактора!"Фейспалм"
Ответить
5
1
ukrland (Kiev)
нормальні люди звертають увагу лише на те, що ви кажете, а не на те, якою мовою ви це кажете.
Ответить
6
0
Нереалист (Киев)
Афтар - типичный и дешевенький провокатор ,переводящий все ( и даже спорт )в политическую и мовную плоскость . Возможно и с мозгами плохо дружит. Я мог бы и по-другому охарактеризовать этого ... , но боюсь забанят . Поговорить бы о всех серьезных проблемах украинского футбола . Так нет , он тут о дермове распинается ( на радость "озабоченным коломыйским филологам") . Дескать , заговорим мы все на ней и і збірна України як у казці стане чемпіоном світу з футболу -)) Всего лишь ...
Ответить
8
4
logist (Днепропетровск)
Як би Ви написали це зауваження української, воно б мало більшу вагу. Мета автора була в том, щоб звернути нашу увагу на питання, яке його турбує. Доречі тут вже сім сторінок коментів - то він свого домігся.
Ответить
2
5
Абрамов Жора (Донецк)
[quote datetime="16.02.2013 10:07" author="Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)"] Я Вам відкрию страшну правду. В Донецьку так само говорять на суржику. Тільки це суржик російської мови, а не української. І це не я придумав, а мій приятель, 100%-вий росіянин, з Тамбова, який не так давно був в Донецьку. Тому не треба розказувати про "русский язык и суржик". Або двы мови - або два суржика. Будьте чесними ;-) [/quote] Рассмешили,однако.Прям как в той поговорке-"Покажи мне своих друзей и я скажу кто ты"Спрашивается,зачем заканчивали филологический?Ведь могли бы просто по каждому языковому вопросу консультироваться с "приятелями".
Ответить
5
1
Скайрим (Харьков)
GOTS (Полтава) Ну,тут у кожного буде своя думка, щодо данного питання:)Не бачу суті комусь нав\'язувати свою думку.
Ответить
3
2
GOTS (Полтава)
Я не навязуюсь. _______________
Ответить
0
4
Пiвоборонець (Харкiв)
[quote datetime="16.02.2013 11:38" author="Іван Вербицький (Київ)"] Прошу звернути вашу увагу, що до вересня 2012-го українських статей на ЮА-Футболі не було взагалі.[/quote]Опять альтернативная действительность? А отчёты о матчах - не в счёт? А интервью Маркевича и многое другое? Вообще, выходные дни, особенно ночи, очень тяжелы для некоторых авторов ua-football, я уже вижу по стилистике.
Ответить
8
0
supporter (Донецк)
[quote datetime="16.02.2013 11:34" author="Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)"] Ну бо так привчили. Так було модно. В радянські часи за українську мову можна було і по шапці получить, якшо шо. [/quote] "Поздравляю, опять соврамши". Большинство книг, прочитанных мною в детстве (1970-1990), были именно на украинском языке. На русском было очень сложно найти.
Ответить
6
1
GOTS (Полтава)
це Ваше субєктивне враження, в м. Полтава до 1991 р з 31-ї школи - 29 були РОСІЙСЬКОМОВНИМИ, ЖОДНИЙ ПТУ, Технікум чи Інститут не викладам матеріал УКРАЇНСЬКОЮ, ба навіть в моїй СШ №7 (ім. Т.Г Шевченка з 1902р, перша з двох ТІПА українська) викладали 50% матеріалу РОСІЙСЬКОЮ !!! Чому ? по викладачів навчали в Полтавському ПЕД - ВИКЛЮЧНО РОСІЙСЬКОЮ.
Ответить
2
6
supporter (Донецк)
Конечно субъективное, как и у всех. Все гораздо лучше видят то, что делается рядом, а не в соседнем регионе. Украинских школ в Донецке и тогда не было, и сейчас не очень приживаются. Поверьте, никто не мешает. Даже наоборот. Решением районо в нашей школе 2 класса: с украинским и русским языком преподавания. Догадайтесь какой из них переполнен, а в каком недобор.
 
6
3
Салон Дона и Баса (Донецк)
Посмотрел кто автор статьи..Даже не читал..
Ответить
7
3
beat (Харьков)
+ мульйон!
Ответить
5
1
Скайрим (Харьков)
Народ вы чего? Мы живем в нищей стране с феодальным устоем.А вы тут развели спор ни о чем.Нужно решать более глобальные проблемы, а уже потом решать вопрос с мовой.
Ответить
8
1
GOTS (Полтава)
нє-а, в Авторитарно-Диспотичному, а ось при феодальному ще можна жити :)
Ответить
1
5
GOTS (Полтава)
доречі, про РОСІЙСЬКУ мову, вона має мало спільного зі старословянською і була створена на основі мови старообрядців і являє собою синтез, хм, якби це пояснити ? ну ось дивіться за часів СРСР в нашій країні національність було ОДНА - СОВЄТСКІЙ ЧЄЛОВЄК, ось і в РОС імперії утворли те, що мало поєднати 56 народів і 231 народність великої держати. Якщо Ви бажаєте почути РУСький язик поїдьте в ВОЛОГДУ в найближчу дєрєвню, але Ви ЇХ мало зрозумієте. П.С. Зараз доречі в росфйських юмористичних програмах частенько висміюють ТА з чого вийшов російський язик. А ЗРЯ.
Ответить
2
3
GOTS (Полтава)
Бугага, мені ось цей комент найбільше подобається. Кретіноскоп страшна штука. _____ “ Испокон веку, с времён "Киевской Руси" в Украине было городское население, говорившее на русском или предке этого языка, и сельское население, говорившее на сельском диалекте, предке нынешнего украинского. ” Пiвоборонець (Харкiв) 16.02.2013 09:50 _______ Шановний, якщо ВИ такий розумний ось ВАМ тема для роботи http://slavyanskiy.clan.su/forum/49-115-1 Там наведені слова старословянського словника, так ось Ваша задача, вибрати слова з 100% правописом і значення або з УКР або з РОС мовами. ___ П.С. Наразі можу Вас розчарувати співвідноршення 23:1 на користь УКР. Дивно ?
Ответить
4
4
supporter (Донецк)
[quote datetime="16.02.2013 13:35" author="Shakhtersci (Донецк)"] http://img230.imageshack.us/img230/8049/jazuki.jpg На этой карте еще и Ульяновск есть))) В общем лично ни как не против такого варианта распространения языков, но не надо читателей вводить в заблуждение, это не 1897 год, а 1925. То есть карта не периода Российской империи, а СССР, где была другая языковая политика. [/quote] Это какой-то школьник-двоечник контурную карту потерял :)
Ответить
4
5
pyvovarchyk (Львів)
стаття то ніби правильна, але де українська мова (хоча б в інтерфейсі) на цьому сайті?
Ответить
7
3
supporter (Донецк)
[quote datetime="16.02.2013 13:08" author="Shakhtersci (Донецк)"] Так это же не карта 1897 года! Там Ленинград находится!))) И окончаний "Ъ" нет! Разоблачили Мыленка)) Посмотрел в интернете, Екатеринослав был переименован в Днепропетровск в 1926, Ленинград с 1924 года. То есть карта издана в 1924 - 1926 гг. советскими деятелями, которые в то время проводили политику украинизации! [/quote] Молодец, однако. Жаль только, что «деятели» не угомонятся никак. И эта статья тому подтверждение. Кто-то же за это платит.
Ответить
4
4
GOTS (Полтава)
цікаво, невже в нашій країні хтось говорить російською ? і цікаво, а якою російською ? варіанти відповіді. 1) мАсковсій діалект 2) Пітерскоє наречіє 3) Калужскій старообрадскій язик 4) Краснодарскій суржик Про кавказський та казансько-тюркский я промовчу.
Ответить
4
4
Shakhtersci (Донецк)
http://img230.imageshack.us/img230/8049/jazuki.jpg На этой карте еще и Ульяновск есть))) В общем лично ни как не против такого варианта распространения языков, но не надо читателей вводить в заблуждение, это не 1897 год, а 1925. То есть карта не периода Российской империи, а СССР, где была другая языковая политика.
Ответить
5
1
Takson (Sevastopol)
язык на котором ты думаешь - является твоим родным языком, это думаю всем понятно. автора я так понимаю не устраивают язык диктора на выездных матчах украинских клубов и отсутствие украинского языка на сайте УЕФА? да, это несправедливо. в остальном же, много букав ниачем ((
Ответить
4
1
GOTS (Полтава)
... ЦЕ ЛИШЕ ПИТАННЯ ЧАСУ ! 200 років нас вбивали, переселяли, русифіковували, але всеодно ВИЖИЛИ, через 15-20 років вже відійдуть ті хто молився на червоний прапор і в ПОВНИЙ голос заявлять ті хто НАРОДИВСЯ в цій вже ВІЛЬНІЙ державі, і в цього покоління вже нородяться діти яким вже тільки дідуся тіпа мене будуть розповідати про те коли в дитинстві носив "зірку Дідуся Ленніна на серці". П.С. Через 100 на нашій території російську будуть розуміти на рівні булгарської, сербської чи словацької.
Ответить
6
5
Салон Дона и Баса (Донецк)
ДА, да, да.. Так оно и будет, конечно.. И прям 200 лет убивали и переселяли..Еще вспомни 300 лет под монголо-татарским игом провели, чего уж там мелочиться.. И почему-то по-татарски разговаривать не стали... Нет, чтобы кричать: учите 2,3 5 языков, умнее будете, так нет - через 100 лет русскую речь... и т.д. и т.п..
Ответить
6
3
GOTS (Полтава)
Шановний, невже у Вашій сімї три-пять колін тому нікого не репресували чи розстрілячи чи пересилили ? Якщо НІ, то Ви аба погано знаєте своє "дерево", або самі не Є корінним Юзівцем.
 
2
6
Анатолій , м.Львів (Львів)
Я вообще считаю что эта статья - грязная провокация. От Вербицкого тяжело ждать чего то иного... Запустил очередной диалог из взаимных оскорблений. Тролль известный mr_neyasit (Хайфа)16.02.2013 11:19 ----------------------------------------------... А Вас насильно вчили івріту чи як ? І якою мовою Ви спілкуєтесь з арабами ?
Ответить
6
5
mr_neyasit (Хайфа)
Нет. Не насильно. Учу сам. Но меня никто не заставлял. Кто не хочет - не учит. Читает русские газеты, смотрит российское или украинское тв. С арабами в основном на иврите общаюсь, некоторые достаточно хорошо знают русский.
Ответить
7
0
kotyara (Одесса)
Да что вы все прицепились к языку! К тому, кто где был, и когда кем стал! Давайте Крым туркам отдадим, западную Украину - Австрии, а Одесскую область присоединим к Румынии! Смысл статьи совсем не в этом. А в том, что через такие шаги пытаются отбить понятие "УКРАИНСКОЕ"!!! Мы сейчас - одна страна! И если не хотим по-прежнему писю сосать у России, мы должны быть все вместе! И мне похрен, на каком языке со мной будут разговаривать. Я свободно говорю и на украинском, и на русском! Нет - чемпионату снг! Газпром - руки прочь от Украины!
Ответить
13
1
Анатолій , м.Львів (Львів)
Автор лучше бы организовал тут голосовалку, на каком языке общаются украинские болельщики.Мой прогноз - 90% на русском. 16.02.2013 11:21Москалик (Харьков) ______________________________________________... Так к гадалке не ходить . Если на языке - 90% на русском. А якщо мовою - 100% українською .
Ответить
3
5
beat (Харьков)
кг/ам
Ответить
0
0
Маульвурф (Великий Березный)
Какой же замечательный материал! Огромное Вам спасибо, господин Вербицкий!!! Как бы мне хотелось, чтобы материалами такого толка был завален украинский Интернет. Но в повседневной борьбе за выживание пересичному украинцу, к сожалению, некогда ПРоникаться националистическими мыслями...(( А низкими ценами на водку власть делает так, что в свободное от борьбы за выживание время мы также НЕ думаем о нашей державности, о том, что мы - УКРАИНСКИЙ народ... Хлеба и зрелищ! И НЕ важно, НЕ зависима ли Украина или она будет малороссийской губернией Великого Соседа...(((
Ответить
5
5
Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)
І - не існує ніякої каталонської мови. Мова називається каталанська.
Ответить
4
5
CHAMPION (Одесса)
Все, заканчиваем разборки) Мыленко всех затроллил) Респект ему и уважуха! Тьфу... наша повага!)
Ответить
7
2
Скан (Харьков)
Какая разница, кто был первым и когда был первым на картах. Это теперь уже история. А людям надо жить дальше. Наши предки очень бы удивились, узнав о чем идет спор. Ведь всем понятно, что сейчас у одной части населения родной язык совпадает с государственным, а у другой нет. Так что же теперь делать? Что нам сегодня мешает уважать друг друга и не мешать жить, работать и говорить на родных языках.
Ответить
4
3
Родриго (Киев)
[quote datetime="16.02.2013 12:22" author="Demian (Коломия)"] Ви знаєте, мовне питання насправді турбує не лише жителів Галичини. Це скоріше такий штамп існує в суспільстві. Чи його нав\'язують йому. Просто та ж Галичина була русифікована набагато пізніше інших частин етнічної України. Стосовно географічного положення - то історично так склалося, що це скоріш була головна проблема країни. Ефект прохідної кімнати в комуналці:) [/quote] Мне очень нравится ваш город. Это украса нашей страны. Считаю, что вы счастливый человек, что живете в таком городе. PS. Все я схожу с обсуждения, обеденное время закончилось.
Ответить
6
0
Demian (Коломия)
Дякую ! Хоча я і не розділяю Вашої позиції. Знаєте, прожив у Вашому місті близько 3 років. Воно теж місцями не погане :)
Ответить
3
0
Ариец_Донецк (Донецк)
шкода, що антиукрайнськи элэмэнты в уефа (яка огидна та брыдка назва) цьго не дадуть зробыты... але нас же це нэ зупыныть?! даешь свий самодостатний та свидомый чэмпионат!
Ответить
7
5
CHAMPION (Одесса)
Правильно, не надо нам никаких чемпионатов СНГ и Лиг чеемпионов! Придумали тоже... Фу на них! Выйдем нафик с УЕФА и ФИФА! Пусть они играют в английские игры сами, несвидоми европейцы и иные афроамериканцы.)) А мы тут сами с усами и оселедцями, самодостотани и розумни - организуем свой нормальный козакболл.
Ответить
5
3
Ариец_Донецк (Донецк)
так! я повнистю вас пидтрымаю у ций вельмишанований справи! а усих незгодных - занесемо в особый чорный спысок, а вже колись потим усих до одного повычеркуемо...
 
5
4
Halychanyn (Львів)
[quote datetime="16.02.2013 12:07" author="Ариец_Донецк (Донецк)"] а що вас так обурыло??? да ваш патриотызм, шановный добродию??? геть з нашого украйнського ногомячизму! [/quote] Ще тобі раз наголошу - нухання клею негативно впливає на розумові здібності
Ответить
3
6
Ариец_Донецк (Донецк)
а, так вы з московиии... це нэ вы тут тягнэтэ нас у росийськый чэмпионат? фу-фу-фу. заберить свой брудни лапки вад нашого украйнського ногомьячизму!
Ответить
5
5
Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)
До речі, тут (як і всюди у таких срачах) традиційно згадуються приклади Швейцарії, Канади ітд. А от приклад, наприклад, Норвегії, який нам значно ближче за логікою розвитку сюжету, чомусь не згадується. Одні не знають, іншим не вигідно ;-)
Ответить
3
6
bulpi (Днепропетровск)
Статья-провокация. Вброс г. на вентилятор в перерыве еврокубков, чтобы было , чем заняться.
Ответить
7
2
Родриго (Киев)
[quote datetime="16.02.2013 12:09" author="Demian (Коломия)"] Згоден з Вами лише в тому, що не можна порушувати свободу вибору людини. Але якщо така мовна ситуація, яка є в країні на даний момент склалася саме в наслідок багаторічного, навіть багатовікового порушення свободи вибору, то може все-таки варто відновити історичну справедливість? Хочу почути Вашу думку? [/quote] Да как же вы не понимаете, что эта обида затрагивает только Галичину. Не всю украину. О какой исторической справедливости вы говорите? Об отстаивании языка отдельных регионов? Часть же украины была промосковской, а часть украинской. Правда в том, что этот дурдом не закончится никогда. Из-за нашего географического положения. Тогда надо научится с этим жить. Почему не быть в дружеских отношениях с окружающими нами народами. Раньше был Тир, Сидон - коммерческие и экономические центры. Мы тоже могли стать. Только надо научиться себя вести с наглыми и хитрыми россиянами, научится отстаивать свои национальные интересы. Но язык тут непричем, "це справа особиста" каждого человека.
Ответить
5
1
Demian (Коломия)
Ви знаєте, мовне питання насправді турбує не лише жителів Галичини. Це скоріше такий штамп існує в суспільстві. Чи його нав\'язують йому. Просто та ж Галичина була русифікована набагато пізніше інших частин етнічної України. Стосовно географічного положення - то історично так склалося, що це скоріш була головна проблема країни. Ефект прохідної кімнати в комуналці:)
Ответить
3
3
Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)
З Галичиною пов\'язане одне дуже цікаве явище. Не секрет, що в кінці 19-го - на початку 20-го століття на більшій частині підавстрійської України, себто Галичині, були дуже сильними... русофільські настрої. Була ціла просвітницько-політична течія така - русофіли. Була рівно до того моменту, коли під час Першої світової війни Галичину не захопили війська Російської імперії. За дуже короткий строк русофільство галичан як рукою зняло. Отаке от.
 
5
4
valera_vvv (Харьков-Киев)
[quote datetime="16.02.2013 11:34" author="Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)"] Ну бо так привчили. Так було модно. ** А чого ж Ви так зрадили рідну мову, обізвавшись Валерієм? Ідіть міняйте паспорт. [/quote] Меня приучила мама, но не потому, что модно, а потому что русская! Да и отец больше по-русски говорил, чем на суржике! Каким образом я что предал?! Не доходите до маразма, я свободно владею и русским и украинским и суржиком и не собираюсь менять все свои документы! Тем более, как я писал выше, документооборот должен быть только державною мовою! А Вы похоже из тех людей, которые в нашей стране думают, что если все будут ходить в вышиванке и говорить исключительно по-украински, то уровень жизни автоматически взлетит до небес!
Ответить
6
4
Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)
А Ви на особистості не переходьте. Це по-перше. По-друге, Ви самі сказали - "я Валерий, а не Валэрий". А в паспорті ви саме "Валерій", а не "Валєрій". Хіба ні?
Ответить
4
5
Родриго (Киев)
[quote datetime="16.02.2013 11:50" author="Demian (Коломия)"] Питання на засипку: а чому етнічні росіяни не повертаються до дому? Дійсно ж війни і Сталіна давно нема... [/quote] А потому что воевали, в основном, на украинских землях. И с Галичини уехало за границу побольше, чем с России. Убегали от тирании и гнета окружающих держав (не только России). Но почему не возвращаются назад? Можно было бы сделать из карпатского региона еще одну швейцарию. Осмелюсь предположить, что это потому что история начинается у каждого с его рождения. Есть потомки, которым комфортно на их новой родине. И потом, предпочтения в языке, выборе профессии, выборе места жительства или мета работы, у всех могут быть разные. Но нельзя говорить, что вот это только истина и кричать об этом во всеуслышание. Так нарушается свобода выбора каждого человека. Я согласен, что если в стране есть общенациональный язык, то на международном уровне он и должен представлять страну. Хотя, с другой стороны, лучше будет тот язык, который позволит настроить диалог на большее понимание и конструктив. Но кричать во всеуслышание, что все бараны и никто кроме вас не знает историю просто некорректно.
Ответить
7
1
Demian (Коломия)
Згоден з Вами лише в тому, що не можна порушувати свободу вибору людини. Але якщо така мовна ситуація, яка є в країні на даний момент склалася саме в наслідок багаторічного, навіть багатовікового порушення свободи вибору, то може все-таки варто відновити історичну справедливість? Хочу почути Вашу думку?
Ответить
2
5
Halychanyn (Львів)
[quote datetime="16.02.2013 12:01" author="Ариец_Донецк (Донецк)"] а чому справжни украйнськи ногомячисты не грають в аутентычных шароварах?! де йхни оселедци? чому воны пересуваються по полю ножками, а не на лошадях? позор! [/quote] Кидай клей нюхати
Ответить
8
5
Ариец_Донецк (Донецк)
а що вас так обурыло??? да ваш патриотызм, шановный добродию??? геть з нашого украйнського ногомячизму!
Ответить
6
7
CHAMPION (Одесса)
Его дико обурыло то, что ты предлагаешь играть в футбол с оселедцями! А он гуцул, гуцулы не носят оселедци!)))
 
6
5
grasshopper1 (Харьков)
Странная статья. Автора статьи нужно банить за разжигание межнациональной розни
Ответить
8
9
trustme (Сумы)
+1 Тепер зрозуміло. Сподіваюсь на подальший прогрес. Вся Україна, в тому числі і власники підприємств і ресурсів повинні зрозуміти що глобалізація і знищення кордонів (і як наслідок інших мов і народів, в тому числі України і українців) має найвищу економічну ефективнісь тільки на перший погляд. Плюс економіка це тільки частина життя людини, хоч і велика. Згадайте на що ви витрачаєте більшу частину своїх грошей- на спілкування і амбіції. Насправді в історії людства і прогресу змагання між народами (бажано мирне) має найбільшу, коли не визначальну роль. Той самий футбол- в чому його суть? Не в ставках і азарті як на іподромі- а в змаганні між містами, народами і країнами. І найвищий його апофеоз- це чемпіонат світу, а не вже наблидлі трохи щорічні Ліги. [quote datetime="16.02.2013 11:38" author="Іван Вербицький (Київ)"] Прошу звернути вашу увагу, що до вересня 2012-го українських статей на ЮА-Футболі не було взагалі. Нова редакція не могла міняти все докорінно, та й повноважень таких не мала. Наш сайт має статус двомовного. Оскільки ж для повноцінного ведення двох версій (в ідеалі непогано б мати й англомовний варіант) наразі нема ні технічних можливостей, ні ресурсів (людських і матеріальних), то подаємо матеріали двома мовами. Приміром, я російською пишу лише матеріали нашого спецпроекту по історії Класіко, а також звіти і анонси про поєдинки єврокубків, зважаючи на те, що на російській їх більше прочитають в сусідніх державах. Решту - інтерв\'ю, аналітика, матеріали статистичного ухилу, коментарі фахівців, суддівські аналізи - подаю виключно українською. Тому не судіть суворо. Вважаю, що за півроку нова редакція й так в питанні мови змінила чимало. Дякую за розуміння [/quote]
Ответить
2
1
Halychanyn (Львів)
[quote datetime="16.02.2013 11:45" author="Родриго (Киев)"] Известно, что вся мужская часть населения на заработках - работают на другие дерджавы [/quote] Серед моїх знайомих НІКОГО немає на заробітках. Були, але повернулись. Економіка заходу України базується не на кількох супергігантах а на сотнях малих підприємств. Тому ми тут працюємо на СЕБЕ І НА НАШУ КРАЇНУ. А те що хто десь там думає то їх думка мені, перепрошую, до дупи
Ответить
9
4
grasshopper1 (Харьков)
Папа Гуйе и Эдмар выучили не украинский, а русский язык. От сволочи. О чем статья? Я украинец харьковчанин, разговариваю на русском, могу разговаривать на украинском. Государственный у нас украинский один. И это правильно.
Ответить
11
1
Ариец_Донецк (Донецк)
а чому справжни украйнськи ногомячисты не грають в аутентычных шароварах?! де йхни оселедци? чому воны пересуваються по полю ножками, а не на лошадях? позор!
Ответить
5
7
Demian (Коломия)
Аби ляпнути?
Ответить
6
4
Ариец_Донецк (Донецк)
ви - зрадник украйнського ногомьячизму! вы не справжний украйнець, якщо вам подобаеться чужа английська забава...
 
7
5
Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)
[quote datetime="16.02.2013 11:35" author="mr_neyasit (Хайфа)"] Это правда! Большинство русскоязычных через 2-3 года жизни в Израиле начинают разговаривать на жуткой смеси русского и иврита))) [/quote] Так це явище не в Україні виникло. По всьому світу є подібні "суржики".
Ответить
3
2
CHAMPION (Одесса)
Volodymyr Mylenko (UA-Футбол) Володимир, вибач, що запитую, але просто мушу запитати, бо, зважаючи на Вашу неймовірну любов до всьго українського, що піднімає Вас в моїх очах вище за усіх київських князів разом узятих, навіть того, що хрестив дикунів вогнем и мечем, так мені цікаво - Ви гроші більш любите отримувати наші - українські і до болю рідні, чи все ж оті закордонні кляті ЕВРО? Затамувавши подих, вірю і сподіваюсь, що нема нічого миліше за нашу гривню для Вас, бо ми вирішили збирати для Вас всім чесним народом, щоб тільки Ви нас не залишали наодинці з нашою мовною безграмотністю.
Ответить
8
3
Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)
На дурні і провокаційні питання я не відповідаю. Шкода, але Ваш скорбний труд пропав ;-)
Ответить
5
7
CHAMPION (Одесса)
Так само пропав, як і ця скорбна провокаційна та дурна стаття?) Та нічого, було б стільки лиха...)))
 
5
5
Адам Жоржевич (Хмельницький)
На жаль все марно... Дуже велика різниця в свідомості та інтелекті між Вами та Вашими так званими "опонентами". Слава Україні!
 
3
6
Родриго (Киев)
Ведь войны у нас уже нету.
Ответить
5
2
Demian (Коломия)
Питання на засипку: а чому етнічні росіяни не повертаються до дому? Дійсно ж війни і Сталіна давно нема...
Ответить
4
5
Родриго (Киев)
[quote datetime="16.02.2013 11:34" author="Halychanyn (Львів)"] Є, почитайте ІСТОРІЮ!!! Хоча, мій рід - сугубо Галицький, а хрестили дикунів (нині - "паРашу") Київські князі. Ми ні до чого. Ми, галичани, скоріш перед хорватами завинили бо витиснули їх з наших земель аж на Балкани. А їм залишається копатися в своїх стародавніх поселеннях на нашій території)) [/quote] Ну и что с того, что крестили. Давайте еще вспомнини княжеских дочек, которые разьехались по всей европе. Францию тоже можно считать украиной, потому что Анна Ярославна правила францией? А вообще, если речь идет о таком украинскомовном и патриотично настроенном регионе, как Галичина, то почему у вас дела расходятся с делом? Известно, что вся мужская часть населения на заработках - работают на другие дерджавы, вместо того, чтобы родную землю развивать. Вот и есть вся правда и истина - каждый думает за себя и жевет как ему удобно. В америке украинцы занимают второе место среди словянских эммигрантов: почему они не возращаются домой?
Ответить
6
7
Halychanyn (Львів)
[quote datetime="16.02.2013 11:25" author="Shakhtersci (Донецк)"] Наверное в вашем роду сохранились записи, где рассказывается о ваших предках, крестивших дикунов)) [/quote] Є, почитайте ІСТОРІЮ!!! Хоча, мій рід - сугубо Галицький, а хрестили дикунів (нині - "паРашу") Київські князі. Ми ні до чого. Ми, галичани, скоріш перед хорватами завинили бо витиснули їх з наших земель аж на Балкани. А їм залишається копатися в своїх стародавніх поселеннях на нашій території))
Ответить
8
2
Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)
[quote datetime="16.02.2013 11:30" author="valera_vvv (Харьков-Киев)"] я говорю о том, что в Киеве я не намного чаще слышу украинскую речь, разве что детвора всё чаще щебечет по-украински [/quote] Ну бо так привчили. Так було модно. В радянські часи за українську мову можна було і по шапці получить, якшо шо. Не всюди і скрізь, але тим не менш. А то, шо тримали ручних "украінскіх пісатєлєй" типу пізнього Тичини чи Панча - ще не показник. ЗІ. А чого ж Ви так зрадили рідну мову, обізвавшись Валерієм? Ідіть міняйте паспорт. Що за колабораціонізм? :-) Я завжди виправляю, коли моє прізвище російською записують як "Миленко" (а не "Мыленко", як правильно).
Ответить
5
5
mr_neyasit (Хайфа)
А вот сейчас Вы говорите чепуху! Насчет по шапке. У нас в школе предлагался выбор: учить украинский или нет. Это добавляло домашки, да и экзамены). Но большинство из нашего класса все таки выбрали украинский! Лишь несколько детей отказалось от изучения. Мы им потом жутко завидовали))). Лично у меня в табеле стоит 4 итоговая по украинскому. А моя классная руководительница была учителем укр. языка и литературы. Причем я из Донецка. А Вы говорите по шапке)
Ответить
5
2
Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)
А те, що в радянські часи вчителям російської мови і літератури спеціально піднімали заробітну платню у порівнянні з учителями української - це теж я вигадав? :-) Вибачте, але моя мама працювала вчителькою - тому це я знаю з перших вуст.
 
5
4
Demian (Коломия)
Мінусуть згадані вище. Я так підозрюю, що це shakhtersci, CHAMPION і mr_neyasit. Що ж справді - правда очі коле...
Ответить
9
4
valera_vvv (Харьков-Киев)
[quote datetime="16.02.2013 11:20" author="Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)"] Цифри, будь ласка ;-) Ми ж не на виборах, на слово вірити не будемо :-) ЗІ. А в паспорті Вашому як написано - "Валерій" чи "Валєрій"?) [/quote] Володымыр, я не статист, но цифры по количеству русского народонаселения по областфм Вам представили постом выше. И я не призываю мне верить, на каком языке говорят в Харькове, я говорю о том, что в Киеве я не намного чаще слышу украинскую речь, разве что детвора всё чаще щебечет по-украински! В паспорте у меня написано "Валерій", но меня никто не спрашивал, что мне туда написать, когда выдавали паспорт!
Ответить
5
3
Halychanyn (Львів)
[quote datetime="16.02.2013 11:25" author="Shakhtersci (Донецк)"] Наверное в вашем роду сохранились записи, где рассказывается о ваших предках, крестивших дикунов)) [/quote] є, вогнем і мечем хрестили, і є ще той
Ответить
7
1
Halychanyn (Львів)
[quote datetime="16.02.2013 11:09" author="Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)"] [/quote] Тобто, Ви як дипломований філолог наполягаєте на тому що теперішня російська мова до мови Київської Русі майже немає нічого спільного і не є її похідною???
Ответить
11
0
trustme (Сумы)
Більшість популярних сайтів в україні є російськомовними, і серед журналістів стала популярною ідея що то таке, дрібниця, головне це зміст матеріалу і комфорт індивіда. А насправді це повернення до комфорту російської мови в мові державних дівячів, чиновників, в телебаченні, кіно, школі і засобах інформації приводить до розмивання самих підвалин української державності, зникнення самого сенсу в існуванні України як держави а не георафічної месцевості, як її і досі розглядають росіяни, які досі чіпляються до свого "на Україні". І здається вони мають сенс, коли подивись як майже весь український футбол плазує перед ідеєю, давайте чесно. розширеного чемпіонату майбутньої розширеної Росії. І окремо- сором українськім сайтам взагалі, і ЮА-Футболу зокрема не мати хоча б української версії.
Ответить
11
3
Іван Вербицький (Київ)
Прошу звернути вашу увагу, що до вересня 2012-го українських статей на ЮА-Футболі не було взагалі. Нова редакція не могла міняти все докорінно, та й повноважень таких не мала. Наш сайт має статус двомовного. Оскільки ж для повноцінного ведення двох версій (в ідеалі непогано б мати й англомовний варіант) наразі нема ні технічних можливостей, ні ресурсів (людських і матеріальних), то подаємо матеріали двома мовами. Приміром, я російською пишу лише матеріали нашого спецпроекту по історії Класіко, а також звіти і анонси про поєдинки єврокубків, зважаючи на те, що на російській їх більше прочитають в сусідніх державах. Решту - інтерв\'ю, аналітика, матеріали статистичного ухилу, коментарі фахівців, суддівські аналізи - подаю виключно українською. Тому не судіть суворо. Вважаю, що за півроку нова редакція й так в питанні мови змінила чимало. Дякую за розуміння
Ответить
14
2
Родриго (Киев)
[quote datetime="16.02.2013 11:06" author="Halychanyn (Львів)"] До речі, якщо вже копати глибше, то і російська мова за великим рахунком діалект української мови. Чи, може Київські князі ловили дикунів по лісах і болотах де зараз масква і вчили їхню мову??? Ні, ми їм мову дали, ми їх хрестили (для ярих "гусскіх" нагадаю - у ваших предків не питали згоди - або добровільно, або спалювали або топили, але захотів князь КИЇВСЬКИЙ хрестити вас дикунів і хрестив. Бо так ВИРІШИВ Київський князь. От і вся історя вьєлікава гусскава язіка)))) [/quote] Да откуда вы знаете, что язык тогда был в такой форме, в какой вы сейчас говорите? [quote datetime="16.02.2013 11:09" author="Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)"] Нічо подібного. Скоріше це діалект болгарської (точніше, староболгарської) мови. [/quote] А еще раньше был международный греческий язык, который сильно распространил Александр Македонский. В этом вопросе глубоко копать не нужно, а то дойдем до Вавилонской башни, когда у всех был один язык и одно наречие.
Ответить
6
5
Москалик (Харьков)
Автор лучше бы организовал тут голосовалку, на каком языке общаются украинские болельщики. Мой прогноз - 90% на русском.
Ответить
7
13
Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)
[quote datetime="16.02.2013 11:16" author="valera_vvv (Харьков-Киев)"] УКРАИНСКИЙ ЯЗЫК НЕ ЯВЛЯЕТСЯ РОДНЫМ ДЛЯ ОЧЕНЬ БОЛЬШОЙ ЧАСТИ НАСЕЛЕНИЯ УКРАИНЫ! ******** И ещё, касательно одного из абзацев: меня зовут ВалЕрий, а не ВалЭрий! Я не уверен, что меня отец назвал бы этим именем, если бы оно звучало тогда ВалЭра! [/quote] Цифри, будь ласка ;-) Ми ж не на виборах, на слово вірити не будемо :-) ЗІ. А в паспорті Вашому як написано - "Валерій" чи "Валєрій"?)
Ответить
10
6
Shakhtersci (Донецк)
Жду научных доказательств коренных отличий диалекта от суржика )))
Ответить
6
5
Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)
Діалект - це лінгвістичне явище органічного порядку. Тобто певна говірка розвивається і в процесі розвитку набуває тих чи інших рис, тих чи інших якостей. Скажімо, у західних діалектах під впливом сусідніх мов одні фонетично-морфологічні особливості, у північних - інші (бо одні сусідились з поляками, інші - з білорусами). А суржик - це не суті своїй нелінгвістичне явище, а політичне. Це коли носії однієї мови, зазвичай поневоленої, аби наблизитись до мови панівної ("і ми, мовляв, Химо, люди") впопад чи невпопад вставляють в свою мову слова з панівної мови. Це явище не можна обгрунтувати ніякими лінгвістичними законами. Наприклад, у моєму селі деякі люди замість "другий" кажуть "вторий". Чому? Та просто "в городі" так кажуть ("второй"), так і ми будемо. По суті суржик - це соціокультурне явище. І ті люди, які приїжджаючи до міста переходять на чужу мову, вони теж є суржиком.
 
6
4
Mi24 (Днепропетровск)
По-моему авторам материала просто забавляет видеть срач и даже межнациональную резню в комментариях. даже не читая статью могу предположить что футбол здесь это только прикрытие а цель это лишний раз погавкать в сторону России и опять же повоевать в комментах. страна не прогрессирует и, в лучшем случае, топчется на месте не из-за Российского или Советского влияния как любят говорить псевдо-патриоты, а из-за таких как вы. минус вам, уа-футбол! до свидания!
Ответить
9
12
Demian (Коломия)
Чому завжди коли питання торкається захисту української мови знайдеться якийсь неадекват, який підв\'яже сюди Росіючи будь-яку іншу країну?
Ответить
9
7
mr_neyasit (Хайфа)
Если человек защищает свой родной язык - он неадекват? Но Вы тоже защищаете свой родной язык! Значит и Вы неадекват? Простая логическая цепочка))
 
6
6
valera_vvv (Харьков-Киев)
Я - украинец, родился в Харькове. Всю жизнь я говорил на русском языке, а летом на родине отца на суржике. Я люблю украинские песни и украинскую речь и считаю, что документооборот должен вестись державною мовою, НО: УКРАИНСКИЙ ЯЗЫК НЕ ЯВЛЯЕТСЯ РОДНЫМ ДЛЯ ОЧЕНЬ БОЛЬШОЙ ЧАСТИ НАСЕЛЕНИЯ УКРАИНЫ! А потому, уважать и защищать наш язык нужно, но искусственно навязывать его тоже не стоит! И ещё, касательно одного из абзацев: меня зовут ВалЕрий, а не ВалЭрий! Я не уверен, что меня отец назвал бы этим именем, если бы оно звучало тогда ВалЭра!
Ответить
11
7
Shakhtersci (Донецк)
Всего на оф сайте УЕФА 10 языков, а больше видимо создавать не выгодно
Ответить
4
1
Halychanyn (Львів)
До речі, якщо вже копати глибше, то і російська мова за великим рахунком діалект української мови. Чи, може Київські князі ловили дикунів по лісах і болотах де зараз масква і вчили їхню мову??? Ні, ми їм мову дали, ми їх хрестили (для ярих "гусскіх" нагадаю - у ваших предків не питали згоди - або добровільно, або спалювали або топили, але захотів князь КИЇВСЬКИЙ хрестити вас дикунів і хрестив. Бо так ВИРІШИВ Київський князь. От і вся історя вьєлікава гусскава язіка))))
Ответить
15
9
Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)
Нічо подібного. Скоріше це діалект болгарської (точніше, староболгарської) мови.
Ответить
10
4
Добрый Шубин (Донецк)
напомню,что Москва менее древний город чем Киев-это так. Но изначально столицей у славян была Ладога. Потом Новгород, потом Киев. Ладога находилась на территории нынешней России. Киевские князья очень гордились своей родословной от Рюрика(который был западным славянином) и который начал править в Ладоге. Дальше вести дисскус не могу, мне на работу пора.
Ответить
5
7
Shakhtersci (Донецк)
Наверное в вашем роду сохранились записи, где рассказывается о ваших предках, крестивших дикунов))
Ответить
6
6
Shakhtersci (Донецк)
И еще: сайт УЕФА из европейских языков представлен только английским, французским, немецким, итальянским, испанским, португальским и русским. Ни польского, ни греческого, ни шведского, ни румынского, ни турецкого, не говоря уже о более мелких языках. Даже голландского нет, полагаю, все болелы в этих стран вынуждены читать на английском или на другом языке. Так в чем проявляется дискриминация украинского языка, что его приравняли к польскому или голландскому?
Ответить
9
9
CHAMPION (Одесса)
Дискриминация проявляется в том, что Товарищ Вербицкий (именно так теперь на советский лад буду его называть) не может пользоваться сайтом УЕФА без украинского языка. Это весьма задевает его ранимую душу и обижает национал-патриотические чувства. Вот он и решил пожаловаться тут. развив среди болельщиков на футбольном сайте срач, связанный ну уж никак не с футболом. А то, что сайт УЕФА не может держать штат с миллион человек, которые будут переводить на все языки "европейские" сайт и то, что там нет к примеру польской или казахской (да, тоже входят в УЕФА) версии - на это ему положить, он же украинец и борется сугубо свое, родное. А то ж как иначе?!
Ответить
9
16
Demian (Коломия)
А кількість населення у цих країнах? Навіть якщо брати суто україномовне населення нашої країни - то це більше людей, ніж живе в тій же Швеції, Румунії, Польщі разом узятих. Хоча з іншої сторони, на скільки я розумію, то сайт УЄФА представлений тими мовами, які є найбільш поширеними у світі. Тут питань не має. Але для чого тоді було на період Євро 2012 робити українську версію? Це таке саме,Як дати дитині цукерочку, а потім забрати. ІМХО.
Ответить
10
5
CHAMPION (Одесса)
Потому что традиция такая, вводить ту версию языка на сайте УЕФА, где проводится ЕВРО, если она уже там не представлена. Проводился бы ЕФРО в том же Казахстане, была бы казахская. Но точно так же бы после ЕВРО убрали... Это нормальное отношение и дать уважения стране. Но держать там напостой все языки - глупость и нецелесообразно.
 
5
7
Shakhtersci (Донецк)
Все дело в коммерции, турецкого языка ведь тоже нет, а турков 80 млн. Иначе, как объяснить наличие китайской, корейской и японской версий.
 
6
1
CHAMPION (Одесса)
Дурная статья. Полное авно. И вообще задолбали со своей "украинизацией" насильной. Каждый сам себе выбирает как ему писаться, называться, разговаривать и получать информацию.
Ответить
9
14
ФрАнко (івано-франківськ)
все правда... і соромно за таку нашу псевдодержаву...
Ответить
7
4
Fyks (Донецк)
А Вы все щирі українці уже разучились соображать и понимать по руски,-когда Вам нужен газ вы всё прекрасно понимаете и разговариваете на русском языке!Каждый должен говорить на том языке,который более удобен для него.И нечего тут пороть националистическую горячку.
Ответить
6
13
Dmytroff (Полтава)
[quote datetime="16.02.2013 10:19" author="Родриго (Киев)"] Я люблю украину и когда нужно было в паспорте выбирать кто я - украинец или поляк - я выбрал УКРАИНУ. Но поймите, мы не Норвегия, которая стоит в стороне и укоторой может быть исторически один язык. Мы в центре этого всего дурдома. [/quote] В Норвегии тоже не все просто с языком, есть два диалекта: городской и сельский, как два полноценных языка.
Ответить
4
2
Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)
Які діалекти? "Как установлено законодательством и правительственной политикой, сейчас в стране есть две «официальные» формы норвежского языка — букмол (норв. «bokmål» ⎯ «книжная речь») и нюношк (норв. «nynorsk» ⎯ «новый норвежский»)."
Ответить
8
5
Dmytroff (Полтава)
Букмол это измененный датский язык, если хотите норвежский диалект датского, который со временем стал основным так как на нем разговаривало большинство в городах. Новый норвежский был создан как противовес букмолу, как более близкий к древнему норвежскому, в основе его в осовном язык который используется в селах. Короче говоря норвежских патриотов не устраивает, что основным языком страны является по сути суржик датского. Сходства не улавливаете? Может я чето неправильно сказал, извините, не лингвист.
 
6
1
Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)
[quote datetime="16.02.2013 10:42" author="Shakhtersci (Донецк)"] Понятия диалект и суржик - одно и тоже практически, это просто отличия от литературного языка, на литературных языках наверное только языковеды говорят)) [/quote] Це принципово різні речі.
Ответить
6
6
Shakhtersci (Донецк)
Докажите.
Ответить
3
3
Анатолій , м.Львів (Львів)
после какого события стали заселяться степи Донасса? Какая страна это делала? Хочу услышать годы,когда Донбасс и Крым был в составе такой страны как Украина. Добрый Шубин (Донецк)16.02.2013 10:18 __________________________________________________ Ви почали з цифр чи з байок про заселення "русскими или россиянами" ? Хочете "услышать годы" ? Створю звуковий файл , відправлю. А я хочу прочитати конкретні дані про "чісто русское" заселення ,на основі яких Ви зробили такі висновки
Ответить
5
5
Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)
Панове любителі подискутувати - ось вам документ. Карта 1897-го року (в Російській імперії видана, на секундочку, не українськими буржуазними націоналістами). На ній чітко означені кордони існування трьох слов\'янських мов. Подивіться уважно, де на цій карті Донбас. Ну, і вже далі дискутуйте, спираючись на неї - а не на порожні балачки. http://img230.imageshack.us/img230/8049/jazuki.jpg
Ответить
11
7
ФрАнко (івано-франківськ)
тут можна і крапку поставити щодо етнічної ідентифікації тих чи інших територій
Ответить
7
6
supporter (Донецк)
А где Вы на этой карте Донецк (Юзовку) увидели? Его тогда просто не было. Донбасс - детище СССР, огромная всесоюзная комсомольская стройка, на которую съезжались люди разных национальностей. Сказать что он русский - очень далеко от правды. Донбасс многонационален. Язык общения русский. И он не навязан "сверху", а выбран общиной. И никому это жить не мешает.
Ответить
5
6
Demian (Коломия)
А що було тут в період між заселенням цієї території і утворенням СРСР? Невже комсомольська стройка приїхала на пусте місце?
 
6
4
Shakhtersci (Донецк)
Так это же не карта 1897 года! Там Ленинград находится!))) И окончаний "Ъ" нет! Разоблачили Мыленка)) Посмотрел в интернете, Екатеринослав был переименован в Днепропетровск в 1926, Ленинград с 1924 года. То есть карта издана в 1924 - 1926 гг. советскими деятелями, которые в то время проводили политику украинизации!
 
4
3
Shakhtersci (Донецк)
Почему в тегах указаны Днепр, Динамо, Металлист и Шахтер?
Ответить
7
2
Unity_6 (Славутич)
И последний месидж: Автор здорово привел пример Испании, к которой национальных проблем по больше чем в Украине: Баски, Каталонцы... у каждых свой язык, культура и желаниеотделиться. Но это НЕ МЕШАЕТ Испании иметь СИЛЬНЫЙ чемпионат и экономику явно по сильнее Украинской. Наверное не в языках дело.
Ответить
8
5
Добрый Шубин (Донецк)
они просто на этом не заморачиваются. А у нас нет других проблем,кроме языка. С экономикой у нас все в продяке. Это испанцы-дураки говорят на разных языках и никто не против.Это канадцы недальновидные и не понимают важность языкового вопроса,поэтому допустили наличие двух языков. Это швейцарцы -кретины 4 государственных языков имеют. А мы-умные, мы сперва с языками вопрос решим,а уж после экономику строить будем
Ответить
8
8
очень серьёзный (Харьков)
І в Канаді є проблєми між франко і англо мовними,а про Іспанію і говорити нічого- там проблєма на проблємі,і з каталонцями,і з басками,так що Ваш приклад не зовсім правильний. А ось вам склад національний на Сході : Донецька - укр. 2млн 744 тис; рос . 1млн 844 тис ; Харківська - укр. 2млн 048 тис; рос . 742 тис. ; Дніпропетровська - укр. 2млн 825 тис. ; рос.627 тис. ; місто Запоріжжя - укр . 573 тис, рос. 207 тис. Навіть у Луганську укр.55%,а росіян 44%. Це на 2001 рік.
 
6
4
Ahtyrka (Ахтырка)
[quote datetime="16.02.2013 10:27" author="rimasL (Луцьк)"] Наводимо приклади самих відомих як ви пишете "русских или россиян" з Донецька: Янукович-- етнічний білорус, Рибак- етнічний українець, Ахметов-етнічний татарин, і таких прикладів безліч, отож заселена русифікованими так, але не росіяними. Не полінуйтеся і подивіться дані перепису населення України починаючи з 20 років минулого століття. Р.S. Якщо ти громадянин України знай і поважай українську мову, якої б ти національності не був,і якою б ти мовою не говорив в побуті. [/quote] Я ніяк не можу зрозуміти, хто не поважає українську мову? В чому це виражається?
Ответить
6
3
kolia26 (ЛЬВІВ)
Я не проти російської мови,але крім неї громадянин України повинен знати і мову держави у якій він проживає(спеціально уточнюю що державну,а не рідну).Чомусь будь-який мешканець цивілізованої європи вільно володіє крім державної,щей англійською або французькою. Я знаю,що зараз мені всі відпишуть "Та ми знаєм мову краще западенських патріотів",але не брешіть панове.Спілкувався я з такими знаючими.Ваш рівень знань-на рівні Азарова.
Ответить
13
9
Shakhtersci (Донецк)
А англичане часто, кроме английского, ни одного языка не знают ))
Ответить
4
3
Unity_6 (Славутич)
хитрая ветка....все началось с проблем объединения чемпов...вылилось в языковую проблему. Это ж конечно "главная и исключительно Украинская проблема", других более главных проблем нет не в стране не в экономике не в футболе...
Ответить
13
6
moderator
Шановні форумчани, зважаючи на особливість заданої автором блогу теми, все ж просимо Вас у своїх коментарях не переходити на особистості. Дякуємо !
Ответить
7
1
Shakhtersci (Донецк)
Это то есть можно разводить срач по полной? Спс, еще такого никогда не видел.)))
Ответить
6
6
Скан (Харьков)
[quote datetime="16.02.2013 10:10" author="Michaylo Bilyj (Ivano-Frankivsk)"] спорт - лише відлуння реальної дійсності..... на жаль такий зараз стан справ в країні, де говорити українською - не вважається обовязком......громадянина країни. [/quote] ________ Не хотелось бы дожить до тех времен, когда обов\'язок громадянина країни должен будет заставить, к примеру, И.Вербицкого отказаться от родного языка. Задумаемся, стоит ли заставлять других жить так, как хочется нам.
Ответить
7
5
Родриго (Киев)
Я знаю что многим не понравится мои слова, но вы меня извините: причем чем тут сравнение с каталонией. У нас же никто по русски не говорит на гуцульщине? Эта же самая каталония, как и татары в Крыму. Мы центр европы и тут много разных народностей. И если у меня отце поляк, мать из черниговщины, а родился в Киеве, где по русский язык впитал с рождения, то я разве не имею права говорить русским языком? В нашей стране никто не будет говорить на украинском языке во многих регионах, потому что там исторически его не было. Разве что только под принуждением. Раньше была в советском союзе хитрая тотальная руссификация, а теперь украинизация. Я люблю украину и когда нужно было в паспорте выбирать кто я - украинец или поляк - я выбрал УКРАИНУ. Но поймите, мы не Норвегия, которая стоит в стороне и укоторой может быть исторически один язык. Мы в центре этого всего дурдома.
Ответить
17
7
antin-ag (Киев)
Никто, никого не заставляет говорить именно по - украински. Основной посыл был, сделан на то,что на официальном уровне нет украинского. Обычные граждане страны пускай разговаривают на том языке, который родной с рождения. Но ны высшемофициальном, международном - пожалуйста на государственном языке. Вы же понимаете украинский? P.S. Цікава стаття. Але, здається мені, що вона повинна бути розміщена на сайті ФФУ.
Ответить
13
2
Абрамов Жора (Донецк)
Самый объективный комент!
Ответить
3
2
Анатолій , м.Львів (Львів)
территория Донбасса заселялась русскими или россиянами,как больше нравится.То же замое Крым и юг страны. Добрый Шубин (Донецк)16.02.2013 10:01 ----------------------------------------------... О, а патом сюда панаехали украинцы .А сначала были чисто русские .
Ответить
19
7
Добрый Шубин (Донецк)
после какого события стали заселяться степи Донасса? Какая страна это делала? Хочу услышать годы,когда Донбасс и Крым был в составе такой страны как Украина.
Ответить
11
10
Семйон Ігор (Ужгород)
...Івану велике спасибі. Стаття чудова
Ответить
13
5
tern (Тернопіль)
Знову яничари полізли.
Ответить
16
7
Michaylo Bilyj (Ivano-Frankivsk)
спорт - лише відлуння реальної дійсності..... на жаль такий зараз стан справ в країні, де говорити українською - не вважається обовязком......громадянина країни.
Ответить
10
6
Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)
[quote datetime="16.02.2013 09:50" author="Пiвоборонець (Харкiв)"] Испокон веку, с времён "Киевской Руси" в Украине было городское население, говорившее на русском или предке этого языка, и сельское население, говорившее на сельском диалекте, предке нынешнего украинского. [/quote] Нове слово в лінгвістиці. Чому ж нам такого в університеті не викладали...
Ответить
23
9
Пiвоборонець (Харкiв)
А вообще сама языковая тема должна быть запрещена на СПОРТИВНОМ сайте, как политическая и провокационная. Испокон веку, с времён "Киевской Руси" в Украине было городское население, говорившее на русском или предке этого языка, и сельское население, говорившее на сельском диалекте, предке нынешнего украинского. Поэтому говорить, что один язык важнее и правильнее другого - глупо. Каждый кулик своё болото хвалит.
Ответить
14
31
очень серьёзный (Харьков)
Ти хоть би не показував всім присутнім на форумі свою безграмотність! Захищай рідну мову,якщо вважаєш що опонент не правий,але не пиши дурниць.
Ответить
16
9
Пiвоборонець (Харкiв)
Автор материала - Десна? Он видит то, что хочет видеть, выдумывает себе альтернативную действительность и с радостью критикует её. Например: "в час, коли власники більшості українських клубів сліпо повторюють газзаєвську риторику про створення чемпіонату СНГ", - это при том, что практически все (или даже все) хозяева клубов уничтожающе раскритиковали газзаевскую идею.
Ответить
12
6
очень серьёзный (Харьков)
А ну приведи мені цитатку хоть одного з власників ,де він категорично проти! Всі і\'хні відповіді зводяться до одного - " ідея непогана,але....". Тобто,якби не норми ФІФА,то побігли б з радістю.
Ответить
9
7
Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)
[quote datetime="16.02.2013 09:23" author="Скан (Харьков)"] На юго-востоке страны большинство людей тоже говорят, представьте себе, на родном языке. На языке своих дедов и прадедов, веками живших здесь. [/quote] Повеселили :-) Я не знаю, як у Вас в Харкові - а в моєму рідному Запоріжжі треба пошукати людей віку моїх батьків, які б не приїхали в місто у свій час із навколишніх і ненавколишніх сіл. Думаєте, вони там говорили російською? :-))))
Ответить
26
9
Добрый Шубин (Донецк)
крайне труно встретить в Запорожье человека,который бы в быту говорил на украинском.Я много катаюсь по стране и знаю.Донецк,Луганск,Запорожье,Днепр,Харьков, Крым,Одесса,Николавев большая часть Киева- русскоязычны. Когда в первый раз приехал в Киев,ожидал слышать везьде украинский, какое же было мое удивление,когда в транспорте люди говорили в подавляющем большинстве на русском. А в маленьких магазинчиках,ларьках продавщицы и вправду говорили на суржике.
Ответить
16
5
Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)
Я Вам відкрию страшну правду. В Донецьку так само говорять на суржику. Тільки це суржик російської мови, а не української. І це не я придумав, а мій приятель, 100%-вий росіянин, з Тамбова, який не так давно був в Донецьку. Тому не треба розказувати про "русский язык и суржик". Або двы мови - або два суржика. Будьте чесними ;-)
 
19
11
Скан (Харьков)
Опять политика, опять недовольство, что у соседей коровы не дохнут. На юго-востоке страны большинство людей тоже говорят, представьте себе, на родном языке. На языке своих дедов и прадедов, веками живших здесь. Или Вам очень хочется продолжать говорить и писать на родном, а другим в этом отказать? Не беспокойтесь, пока все поступают как Хосе Гвардиола - говорят на родном. А что касается Вашей статьи, то ее надо постараться разместить на сайте УЕФА, а не адресовать нам, болельщикам. Быть может тогда на том сайте, помимо русской версии, появится и украинская, что было бы очень хорошо.
Ответить
18
22
rimasL (Луцьк)
Ніякої політики немає, просто гірка правда. Яким потрібно бути тупим, якщо з дідів-прадідів жити на Україні і так і не навчитися розмовляти та писати українською. Бо не могли ці прадіди бути росіянами, русифікованими так, але не росіянами.
Ответить
18
9
Добрый Шубин (Донецк)
территория Донбасса заселялась русскими или россиянами,как больше нравится.То же замое Крым и юг страны.
 
11
7
mr_neyasit (Хайфа)
Я вообще считаю что эта статья - грязная провокация. От Вербицкого тяжело ждать чего то иного... Запустил очередной диалог из взаимных оскорблений. Тролль известный
Ответить
6
12
Myckola (Кривой Рог)
На південному сході всі говорять на мові дідів-прадідів? Вибач, та по тобі я цього не бачу... А якщо тобі так промили мізки твої московські вчителі, то навіть сьогодні можешь поїхати в будь-яке село в твоїй Харківщині, і переконаєшься, що розмовляють там якраз мовою наших дідів і прадідів (себто українською). А в містах - так, розмовляють мовою узурпаторів з півдня, яку завезли і впровадили переважно зеки. Звідти й "блатняк"...
Ответить
9
6
Bucokuu (Київ)
Стопудова правда написана в цій статті і навіть сліпий та глухий чує і бачить, що нас постійно хочуть записати у третій гатунок, щоб ми не мали свойого нічого, а лише виконували накази. І робиться все це продажними шкурами, котрі і самі не живуть по совісті, і інших приміряють по собі. А з приходом смотрящєго, у нас взагалі пропали перспективи в найближчому майбутньому бути самими собою. І вся біда наша не в почутті меншовартості, а в доброму ставленні до блажених та убогих, котрі користуються нашою добротою і відбирають у нас добро. Нам треба знати і користуватись своєю гідністю і почуттям власної значимості в світовій історії та культурі, а відтак і в спорті. Треба берегти та примножувати своє, а не міняти все на кокоси-банани.
Ответить
22
8
Ahtyrka (Ахтырка)
Я думав про дитячий футбол, де проблем набагато більше, ніж в мовному питанні.
Ответить
8
8
Ahtyrka (Ахтырка)
Це блог?
Ответить
2
2
Impressed (Land)
суцільна деградація, бо наш народ сам цурається своєї рідної мови! кляті штампи до цього часу так і не зникли з часів русифікації України. кожному автору цього,та й не лише цього, сайту пропоную ВИКЛЮЧНО українською мовою писати статті! як найменше- цим будете пишатися, а як найбільше- Вас будуть полюбляти ще більше! і нехай все потім північний сусід пристосовується до нашої мови!!!
Ответить
20
7
Andreyko (Вінниця)
матеріал то добре написаний, але все написане можна віднести і до даного сайту - ЧОМУ тут майже немає україномовних матеріалів?! Чому?!!!
Ответить
20
10
Demian (Коломия)
Як не має? Ось Вам цілий розділ: http://www.ua-football.com/ukrainian/amateur/news
Ответить
2
6
Demian (Коломия)
Молодець, Іван ! Думаю, що цей матеріал знаковий для сайту. Він має закрити роти всім "доброзичливцям", яки під впливом когнітивного дисонансу пищать, що сайт став РиГівським. Насправді ж на ua-football.com з вересня місяця минулого року було більше матеріалів українською мовою, ніж за весь попередній період його існування. І мабуть вже не за горами той час, коли ua-football.com матиме україномовну версію...
Ответить
30
11
Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)
І, до речі, відвідуваність сайту від цього як мінімум не впала. (Насправді, навіть виросла, причому досить серйозно - але то таке, не будемо прив\'язувати це до мовного питання.) Про РиГівський сайт - насмішили, ага :-)
Ответить
15
7
fisher777 (lviv)
Тут все ясно - москалі і їхні слуги керують країною. Питання до автора - який відсоток новин в колонці зправа написано українською мовою??? А ви дивуєтеся "Чому ж сталося, що на 22-му році Незалежності, коли українською стало розмовляти не лише не соромно, а навіть модно і не тільки в столиці, а далі на східі, а далі на схід, вітчизняний спорт почав повторну масову русифікацію?" починати потрібно з себе, а не писати за кілька гривень (доплати) російськомовні статті...
Ответить
41
10
first call (Харьков)
...та ні. Жиди та їхні слуги москалі керують країною.
Ответить