Шандор Варга: Ідея чемпіонату СНД - свідчення нездорової ситуації в українському футболі. 19-02-2013 Общие новости - UA-футбол

Общие новости

Общие новости
19.02.2013
вторник
17:54
Шандор Варга: Ідея чемпіонату СНД - свідчення нездорової ситуації в українському футболі
Рейтинг публикации

Попри жорстку позицію ФІФА та УЕФА стосовно ідеї проведення спільного чемпіонату України та Росії чи так званої першості СНД, обговорення цієї теми не стихає.

Понад те, у Москві навіть відбулося засідання АНО "Об’єднаний чемпіонат", на якому йшлося про регламент імовірного турніру, його бюджет – озвучена цифра 1 млрд доларів, тощо.

Ідею створення Ліги СНД прокоментував футбольний агент Шандор Варга.

- В Україні ми маємо дуже неприємну ситуацію, коли між топ-клубами, а їх не так уже й багато, та іншими командами, виникає надто велика різниця у фінансових можливостях. Відповідно, дуже велика різниця і у рівні гри команд. Наприклад, такий факт: той же "Шахтар" має можливість скуповувати велику кількість молодих гравців, а потім, на час поки вони не наберуться досвіду, віддають їх а оренду в інші клуби, кращих потім повертають собі назад. Така політика клубу зрозуміла, але хочеться, щоб такого було менше в українському футболі. Адже це знову ж таки свідчення великої різниці наявних коштів у клубах. Саме тому, як на мене і виникають думки й плани про створення чемпіонату СНД, чи просто чемпіонату між топ-клубами України та Росії. Це свідчення нездорової ситуації та процесів в українському футболі.

- Якщо вигода топ-клубів, які будуть задіяні в спільному чемпіонаті, очевидна, то чи можна говорити, що вона піде на користь розвитку українського футболу чи того ж таки російського, загалом? Як ви оцінюєте ідею створення Ліги СНД?

- Звісно, я оцінюю цю ідею з певним ностальгічним настроєм. Тому що ідея Ліги СНД у будь-якому випадку викликає асоціації і спогади про чемпіонат СРСР, який у свій час, без сумніву, був одним із найсильніших чемпіонатів у світі. Не можна не пригадати "Динамо" Тбілісі, "Динамо" Київ – клуби, які були грізною силою і мали великий авторитет у Європі. А ще "Динамо" Мінськ, єреванський "Арарат". Це були дуже сильні команди, які виступали у надпотужному чемпіонаті. До певної міри чемпіонат СРСР можна порівнювати за силою із нинішньою Лігою чемпіонів. Він охоплював клуби з великої території, конкуренція була дуже сильна і від цього був дуже якісний футбол. Тож з такого погляду ідея видається цікавою та заманливою, але… І це "але" дуже велике. По-перше, футбольна система, яку створили УЕФА, ФІФА навряд чи дозволить запустити реальний процес створення такого чемпіонату. По-друге, усім прихильникам ідеї об’єднаного чемпіонату, варто згадати таке: важливо не те, де ти граєш, і в якому турніру, а як ти це робиш, який футбол показуєш.

- Що маєте на увазі?

- У футболі головне ставлення до футболу. Для того, щоб розвивати футбол, не обов’язково створювати суперліги. Так, це один із варіантів, але розвивати футбол можна і в межах однієї країни, одного внутрішнього чемпіонату. А для цього потрібне одне: бажання передусім працювати саме над розвитком футболу, а вже потім думати про заробляння грошей чи ще якісь речі. Наприклад, з одного погляду для гравців об’єднаний чемпіонат став хорошою ареною для того, щоб засвітитися перед європейськими топ-клубами (думаю, до Ліги СНД була б прикута велика увага), а з іншого боку… Викладайтеся по повній у своїй команді в межах чемпіонату України, Ліги Європи, Ліги чемпіонів, і вас помітять. Тож ще раз наголошу: головне – ставлення до своєї справи, а місце, де якісно виконуєш свою роботу, це вже другорядний момент.

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: sportanalytic.com

Реклама

Загрузка...

 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]