Дві особистості Дніпра. Рамос проти Маркевича


Мирон Маркевич & Хуанде Рамос

Дві особистості Дніпра. Рамос проти Маркевича


Мільйони людей зі всіх куточків світу слідкуватимуть за фінальним матчем Ліги Європи 2014/15. Особливо багато уваги вирішальному поєдинку турніру приділятимуть в Іспанії та Україні, чиї представники, власне, й схрестять зброю в дуелі за другий за престижністю клубний трофей Європи.

Особливим цей фінал буде і для Хуанде Рамоса – тренера, котрий двічі з "Севільєю" вигравав Кубок УЄФА, а "Дніпро" вперше в його історії вивів до Ліги чемпіонів. Саме Рамос зняв єврокубкове прокляття дніпропетровського колективу, котре раз за разом ганьбило "Дніпро" на міжнародній арені. З Рамосом "Дніпро" вийшов на рівень, який дозволяв стабільно грати в групі Ліги Європи і виходити в плей-офф. Але Рамос не проходив з "Дніпром" далі 1/16-ї фіналу.

Мірон Маркевич та Хуанде Рамос

На зміну іспанцю прийшов Мирон Маркевич і в перший же рік замахнувся на колосальне досягнення: перемогу у Лізі Європи. Мирон Богданович кардинально не змінив основи, яку вибудував його попередник, але добудував команду на свій лад. Таким чином, "Дніпро", добившись такого значимого для українського футболу успіху, породив багато запитань: невже в українських умовах результат здатні давати тільки вітчизняні тренери або спеціалісти з близького зарубіжжя? Чому Хуанде Рамос – іменитий європейський спеціаліст – за чотири роки здобув з "Дніпром" менше, аніж Мирон Маркевич, максимальним досягненням якого на міжнародній арені був чвертьфінал Ліги Європи? Однозначно на ці питання відповісти не можна, але розбиратися в процесах потрібно пробувати.

Менталітет

Ми звикли говорити, що в наших спортсменів немає менталітету переможців, ставлячи при цьому в приклад саме європейців. Не звиклим до гучних звитяг українським футболістам потрібно часто наголошувати про їхню значимість, щоб прибрати тремтіння колін, з яким вітчизняні команди виходять на матчі проти іменитих європейських суперників.

Хуанде Рамос з "Дніпром" проробив колосальну роботу в плані менталітету: команда, котру роками сковували своїми застарілими, шаблонними тренерськими ідеями вітчизняні спеціалісти, досить швидко набула європейських рис. "Дніпро", не володіючи надто широкою кадровою обоймою, спокійно витримував графік гри два рази на тиждень, спокійно вступав у відкритий бій з вищими за класом суперниками, сміливо клав перед собою значимі цілі.

Мірон Маркевич та Хуанде Рамос

Хуанде Рамос рухався правильним шляхом, але, як виявилось, з недостатньою підготовкою. Іспанець приїхав до України з чіткою метою збудувати серйозну, конкурентноспроможну команду, але з методами, які не ідеально підходили до українських футбольних реалій. Вивівши "Дніпро" на принципово новий рівень, Рамос заради подальшого росту колективу мусив відступитися від своїх принципів і прийняти правила гри середовища, в якому знаходився: правильно розкласти пріоритети, принісши в жертву один турнір заради іншого; пожертвувати видовищем гри заради результату; відкинути в бік толерантність… Іспанця поглинула українська футбольна реальність, яку змінити було нереально. Щоб й далі піднімати "Дніпро", Рамос мусив змінитися сам.

Але завдання для іспанця виявилося не підсильним, що породжувало безнадію, якою були окрашені публічні виступи спеціаліста: "між нами та "Динамо" з "Шахтарем" прірва", "Дніпро" не здатний зараз проходити команди англійської Прем’єр – ліги". Подібне налаштування головного тренера, яке висвітлювалося тільки в критичних моментах, не могло не впливати на футбольну свідомість підопічних Рамоса.

Мирон Маркевич, звісно, не обіцяв "Дніпру" золотих гір, але й прийшов до команди не на перспективу. Маркевич прийшов здобувати результат, незважаючи на всі ті аспекти, про які раніше говорив Рамос. Мирон Богданович, для якого український футбол – рідна кухня, швидко зорієнтувався і команду, вибудувану Рамосом, пристосував до українських умов.

Мірон Маркевич та Хуанде Рамос

Маркевич на початку року також говорив про те, що "Дніпру" важко буде боротися за щось вагоме у Лізі Європи і що більше його приваблює боротьба за зону Ліги чемпіонів в УПЛ. Але Маркевич, на відміну від Рамоса, дуже швидко зорієнтувався і без зайвого сорому розклав пріоритети. Почало виходити у Лізі Європи – відразу внутрішні змагання відійшли на другий план. Команда втомлювалася – відразу тренерський штаб чітко розділив підопічних на основних і запасних. Рамос боявся таких нетрадиційних для європейців кроків, тому і змушений був зупинитися на півшляху.

Кадрове питання

Команда Хуандре Рамоса була краще укомплектованою, але футбол показувала навряд чи набагато якісніший, ніж команда Мирона Маркевича. У Богдановича немає футболіста типу Джуліано, який зв’язував захист з атакою "Дніпра". Відтак, Маркевич мусить раз за разом давати шанси Роману Безусу, котрий після "Ворскли" все ніяк не може знайти себе. Маркевич на плей-офф Ліги Європи залишився без Стрініча та Зозулі, а також по суті і без Матеуса, котрий за часів Рамоса був лідером "Дніпра" і показував дуже якісний футбол.

Парадокс, при якому команда, втративши кількох провідних гравців, не понизила якість гри і добилася кращого результату, ніж у вихідному варіанті, пояснити дуже непросто. Є сенс говорити про вміння Маркевича ліпити команду з матеріалу, який Рамосу просто зв’язував руки.

Мірон Маркевич та Хуанде Рамос

Іспанець також був у певному цейтноті, вимушено ставлячи в основу то Кравченка, то Політила, то Влада. Але Рамос так і не зумів з величезної глиби зробити бодай щось схоже на скульптуру. Маркевич швидко зорієнтувався: після провального протистояння з "Копенгагеном" Польовий, Бартулович, Політило були відчеплені від команди, на межі знаходився Лео Матос. А Рамос зі своїм прогресивним баченням "обойма команди – 18-20 гравців" власноруч сковував себе.

Хоча, знову ж таки, основи роботи Рамоса були правильними. "Якщо ми хочемо зробити велику команду, в ній повинні грати великі гравці" – з таким принципом підходив до комплектації іспанський фахівець. Чи може цьому принципу заперечити Маркевич або якийсь інший тренер? Навряд чи… Показовим є приклад Лео Матоса, якого Мирон Богданович взимку не бачив в складі "Дніпра" ні під яким кутом. Якби Богдановичу дали кваліфікованого лівого захисника на подобі Азеведо, або Стрініча, то Матос в кращому випадку задовольнявся б потраплянням на лаву для запасних. Але… Коли ситуація стала критичною, Маркевич навіть з Матоса зміг зробити гравця, якого після гри з "Наполі" до символічної збірної Ліги Європи включили різноманітні авторитетні видання Старого Світу. В чому секрет? То питання без відповіді… В цьому і є різниця між Рамосом та Маркевичем: обидва розуміють основи і прагнуть до ідеалу, але один здатний вміло виходити з критичних ситуацій, а інший до останнього тримається за шаблон…

Тактика

Основний принцип Рамоса – це швидкий перехід від оборони до атаки з мінімумом дотиків до м’яча і продуктивна гра без нього. Зробивши це основою, іспанець варіював різними тактичними елементами: гра з двома нападниками, Селезньов в ролі центрального півзахисника, Роман Зозуля в якості вінгера, Ротань як центральний захисник та багато іншого. Дуже часто це давало свої плоди. На фоні прагматичних і консервативних суперників в чемпіонаті України "Дніпро" виглядав командою дійсно європейською. Але ж скільки разів Рамоса ця пристрасть до нетрадиційних тактичних ходів губила?! Заміни захисників на нападників наприкінці гри, ослаблення центру поля на користь атаки, гра з оголюванням зон – час від часу Рамос поставав в ролі авантюриста. В Україні, де більшість команд грають за принципом "вода камінь точить", розкутий і не закомплексований з точки зору тактики "Дніпро" створював видовище, але не витискав максимальний результат.

Мірон Маркевич та Хуанде Рамос

Команда Маркевича більш прагматична. На старті сезону, щоправда, експериментував і Мирон Богданович (пам’ятаємо Коноплянку на позиції центрального півзахисника в матчі проти "Копенгагена", Федецького на лівому фланзі захисту та в центрі, Бруну Гаму на позиції під нападником), але з плином часу наставник звів тактичні експерименти до мінімуму. Тільки в критичних ситуаціях тренерський штаб вдається до нетрадиційної гри. Зараз Маркевич працює за принципом "досконало відшліфувати те, що є, а не створювати щось нове". В Лізі Європи "Дніпро" майже не пропонував суперникам тактичних сюрпризів, а просто вбивав їх традиційними, але з кожним матчем все більш досконалими методами.

Очікування

Рамос звик бути першим і приїхав до України, щоб бути першим. Тренер не був частиною команди, а команда стала частиною тренера. Перебудувавши під себе абсолютно усе в ігровому та тренувальному процесах, Рамос очікував отримати в клубі владу вирішувати кадрові питання, часто бачитися і спілкуватися з власником "Дніпра", приймати рішення щодо стратегії розвитку. Але найголовніше це те, що Рамос очікував класичної футбольної боротьби, де перемагають найсильніші і найвідважніші. А по суті іспанець потрапив до середовища з дуже специфічними умовами, в яких працювати потрібно з оглядкою на усі підводні течії.

Мірон Маркевич та Хуанде Рамос

Рамос став авторитетом для гравців та вболівальників, але некомфортно почував себе в компанії адміністраторів та менеджерів клубу. Коли іноземний тренер йде працювати в чужу за ментальністю та культурою країну, йому повинні допомагати абсолютно усі члени клубу, створюючи для тренера повноту влади. У Рамоса таких умов не було.

Іспанець очікував трансферів типу Джованні Дос Сантоса, а отримував Дениса Олійника. Потрохи акценти і пріоритети іспанця змінювалися і спортивні цілі відходили на другий план. Рамос бачив складну футбольну та соціально-економічну ситуацію в клубі, втрачаючи мотивацію та не вірячи, що в таких умовах можна розвиватися, рости як спеціаліст. В результаті все звелося до меркантильних інтересів: іспанець просто заробляв гроші, а коли випала зручна нагода – зібрав валізи і пішов, сподіваючись при цьому ще відсудити у "Дніпра" кругленьку суму.

Маркевич, заступивши на посаду головного тренера дніпропетровської команди, ілюзіями себе не тішив. Мирон Богданович в часи роботи в "Металісті" зрозумів, що навіть якщо ти сильніший – це не гарантія того, що фінішуєш вище "Динамо" та "Шахтаря".

Мірон Маркевич та Хуанде Рамос

Маркевич легко зрозумів умови, в яких нині існує вітчизняний футбол, тому безболісно переключився з роботи з технічними та вивченими латиноамериканцями на роботу з простакуватими, зате старанними українськими гравцями. Маркевич показав Україні нову грань футбольних талантів Чеберячка, Матоса, Федорчука, Лучкевича; Маркевич почав довіряти молоді і, цілком можливо, максимально ефективно витискав би дивіденди з таланту Олійника, якого Рамос просто списав з рахунків. Такий підхід зміцнив колективний дух "Дніпра" і завдяки згуртованості та взаємовиручці "дніпряни" компенсують відсутність в складі колективу умовних Дос Сантосів, Жорді Альб та Боатенгів.

Умови

Каденція Хуанде Рамоса припала на час, коли футбол в Україні завдяки фінансовим вливанням олігархів розвивався стрімкими темпами і в країні вперше за часи Незалежності були відразу чотири команди, котрі сміливо декларували ціль здобуття чемпіонства. Та крім топ-четвірки ("Динамо", "Шахтар", "Металіст" і, власне, "Дніпро") самобутніми (як і зараз) були "Зоря" та "Ворскла", швидко прогресував і доріс до пристойного рівня "Чорноморець", кусючими були "Карпати", донецький "Металург", "Арсенал", "Волинь". Чемпіонат перестав бути прохідним і друге місце (максимальне досягнення "Дніпра" за часів Рамоса) – то дійсно серйозний здобуток.

Мірон Маркевич та Хуанде Рамос

Сьогодні ж "Дніпро" неосновним складом легко переграє середняків Прем’єр – ліги. Дуже складно уявити собі, що "Дніпро" може за нинішніх умов (і з нинішнім рівнем конкурентів) фінішувати нижче третього місця. Вже в першому своєму сезоні Маркевич нав’язав "Шахтарю" серйозну боротьбу за другу сходинку. А в найближчому майбутньому, без сумніву, "Дніпро" буде націлюватися на чемпіонство.

Та в Лізі Європи умови, в яких виступав Рамос, і в яких зараз виступає Маркевич, приблизно однакові. Можна сказати, що Мирону Богдановичу складніше, оскільки команда не має змоги проводити поєдинки на рідному стадіоні. Втім, цей фактор компенсується тим, що "Дніпро" Рамоса вийшов в Європу з низьким особистим рейтингом і отримував більш статусних суперників.

Маркевич, застосовуючи широку ротацію, знехтував європейським правилом, що сильна, амбітна команда повинна грати по два поєдинки на тиждень. І виходить, правильно зробив, раз "Дніпро" зіграє у фіналі Ліги Європи і в останньому турі УПЛ посперечається із "Шахтарем" за другу сходинку.

У нас тут свої правила…

Фото - UA-Футбол

Оцініть цей матеріал:
Коментарі
Увійдіть, щоб залишати коментарі. Увійти
asa____ (Харьков)
[quote datetime=" 26.05.2015 12:19 " author="leonov1 (Днепропетровск)"] " действительно МХ тут не при чем.Я О том что Маркевич как тренер состоялся в МХ и свою главную ошибку сделал в МХ забросив украинских футболистов а тех кто подавали надежды и имел перспективы не выпускал а рассовывал по арендам и продавал. Тому примеры будник лысенко олейник осман нойок радченко.....а скольких талантливых харьковчан мы вообще не увидели в угоду толпе латиноамериканцев которые давая сиеминутный результат МХ по сути угробили будущее МХ.Поэтому и пишу так держать МБМ в Днепре выпуская лучкевича сватка горбунова васильева баланюка близниченко. так глядишь и будет у нас настоящяя 100% украинская команда)" [/quote] да ладно, Лысенку кучу шансов давали. Было видно что не тянет. Зацени его карьеру, нигде не задерживается. Олейник? А с ним что не так? Играл,в сборную вызывался, пока за балом в Днепр не ломанулся и осел на лавке запасных.
ИМХО, главное отличие Рамоса и Маркевича - один игроков подстраивает под тактику. а второй- тактику под игроков. Маркевич не ломает- переучивает игрока, а использует его возможности там где КПД будет наибольшим. Сколько игравших при Маркевиче- после ухода из клуба - пропали с радаров ? Яркий пример Тайсон, как он играл в Металлисте, и как потом в Шахтере? Мирча Тасона еще год встраивал в схему Шахты. Лепил второго Виллиана. Получилось, что получилось. Рыкун, списанный Валяев. Девич, Почем почти все игроки сходу заиграли у Маркевича в Металлисте? Где пресловутая акклиматизация? :) Это тоже указывает, что игроков не подстраивают под схему, а видоизменяют схему под игроков.
А Рамос наоборот, у него четкое видение какой должна быть команда,и кто в нее вписывается, тот же гипотетический дос сантос. А получил Чеберячко:). Рамос кстати доолго выстраивал игру Днепра с Джулиано Матеусом, а какие игры были когда их не было? Вспомните днепровцы, Так что ..
Відповісти
0
0
Повернутись до новин
Коментарі 26
asa____ (Харьков)
[quote datetime=" 26.05.2015 12:19 " author="leonov1 (Днепропетровск)"] " действительно МХ тут не при чем.Я О том что Маркевич как тренер состоялся в МХ и свою главную ошибку сделал в МХ забросив украинских футболистов а тех кто подавали надежды и имел перспективы не выпускал а рассовывал по арендам и продавал. Тому примеры будник лысенко олейник осман нойок радченко.....а скольких талантливых харьковчан мы вообще не увидели в угоду толпе латиноамериканцев которые давая сиеминутный результат МХ по сути угробили будущее МХ.Поэтому и пишу так держать МБМ в Днепре выпуская лучкевича сватка горбунова васильева баланюка близниченко. так глядишь и будет у нас настоящяя 100% украинская команда)" [/quote] да ладно, Лысенку кучу шансов давали. Было видно что не тянет. Зацени его карьеру, нигде не задерживается. Олейник? А с ним что не так? Играл,в сборную вызывался, пока за балом в Днепр не ломанулся и осел на лавке запасных.
ИМХО, главное отличие Рамоса и Маркевича - один игроков подстраивает под тактику. а второй- тактику под игроков. Маркевич не ломает- переучивает игрока, а использует его возможности там где КПД будет наибольшим. Сколько игравших при Маркевиче- после ухода из клуба - пропали с радаров ? Яркий пример Тайсон, как он играл в Металлисте, и как потом в Шахтере? Мирча Тасона еще год встраивал в схему Шахты. Лепил второго Виллиана. Получилось, что получилось. Рыкун, списанный Валяев. Девич, Почем почти все игроки сходу заиграли у Маркевича в Металлисте? Где пресловутая акклиматизация? :) Это тоже указывает, что игроков не подстраивают под схему, а видоизменяют схему под игроков.
А Рамос наоборот, у него четкое видение какой должна быть команда,и кто в нее вписывается, тот же гипотетический дос сантос. А получил Чеберячко:). Рамос кстати доолго выстраивал игру Днепра с Джулиано Матеусом, а какие игры были когда их не было? Вспомните днепровцы, Так что ..
Відповісти
0
0
KonstFootball (Киев)
а у Днепра, наверно, не стояло такой реальной задчи выходить в лидеры украинского футбола. так как все видят, что Коломойскому футбол не на столько интересен как Ахметову, Суркису и Ярославскому (в прошлом). поэтому в Днепре не набирали пачками легионеров как в ШД И МХ. но нельзя не отметить,что Днепр смог и сам вырастить такого футболиста как Коноплянка, а так же удерживать долгие годы таких лояльных футболистов как Ротань, Назаренко. фактически не отпустив в Динамо или Шахтёр ни одного по настоящему ценного ключегого украинского игрока . даже Ротань не заиграв в Динамо вернулся в родную команду
Відповісти
0
0
Парус2 (та то таке)
[quote datetime=" 26.05.2015 12:10 " author="etomist (Cherkasy)"] " Кстати, вопрос всем журналюжкам: а никому не пришло в голову в предверии финала взять вьюху у Рамоса??? ИМХО, очччень интересный момент..))" [/quote]Киев, 25 мая – АиФ Украина. Испанский тренер Хуанде Рамос заявил, что днепропетровский «Днепр» в Украине любят больше, чем «Динамо» и «Шахтер», передает Спорт-Экспресс в Украине.
«Я очень рад, что мои бывшие подопечные получили возможность сыграть в решающем матче Лиги Европы. Думаю, что успех «Днепра» – нечто особенное для всей Украины. Если вы глянете на составы «Динамо» и «Шахтера», то увидите большое количество иностранцев. Лидеры «Днепра» – украинцы, именно поэтому этот клуб любят все украинские болельщики», – говорит Рамос.
Рамос также считает, что причастен к нынешним успехам днепропетровского клуба.
«Когда я пришел в клуб, у него не было богатой еврокубковой истории, но нам удалось создать команду, которая завоевала право побороться за участие в Лиге чемпионов. Я считаю, что причастен к нынешним успехам днепропетровского клуба, ведь его состав практически не изменился после моего ухода», – добавил он.
Испанец также гордится тем, что в свое время возглавлял обоих финалистов Лиги Европы 2014/15.
Финал Лиги Европы, в котором на поле «Национального» стадиона Варшавы встретятся «Днепр» и «Севилья» состоится 27 мая в 22:00 по киевскому времени. Рассудит финальный матч бригада арбитров из Англии на челе с Мартином Аткинсоном.
http://www.aif.ua/sport/soccer/huande_ramos_dnepr_...
Відповісти
2
0
etomist (Cherkasy)

2_парусСпасибо!
Відповісти
0
0
Парус2 (та то таке)
нзч)
 
0
0
leonov1 (Днепропетровск)
а Рамос давал вьюху погугли.
Відповісти
0
0
etomist (Cherkasy)
Кстати, вопрос всем журналюжкам: а никому не пришло в голову в предверии финала взять вьюху у Рамоса??? ИМХО, очччень интересный момент..))
Відповісти
0
0
DJ_BOB (Александрия)
Днепр команда и этим Рамос запомнится фанам именно он оледенил команду идеей и только олигархи не дали стать ей чемпионом ( подводные камни). Маркевич принес команде раскрепощенность у него нет принцыпа победа кровь из носу. Замены которыми "славился" рамос говорили о том что он хотел результата любой ценой от нехватка времени страдал рамос. Маркевич говорит прежде всего нужно идти потихоньку шаг за шагом поражения не трагедия а опыт . Он снял с игроков камень - результат и только иначе крах, игроки играют и получают кайф от общения с друг другом от поля, мяча, от переполненого Олимпийского. А это главное.
Відповісти
0
0
Парус2 (та то таке)
Маркевич працює за принципом "досконало відшліфувати те, що є, а не створювати щось нове"
---------------
это ключевые слова. и кстати это касается не только футбола, а и жизни в целом...
сравнение как по мне всё-же неуместно. ведь у нас в стране действительно есть такое понятие как "подводные шахматы" и Рамосу (да и думаю в принципе любому иностранцу, выходцу так сказать из топ чемпионата) было-бы очень сложно адаптироваться к этим условиям в короткие сроки. и плюс мы не знаем о чём говорили Рамос и ИВК перед подписанием контракта, лично я очень сомневаюсь, что тема сисек была полностью раскрыта) прошло несколько лет и Рамос таки сделал из Днепра КОМАНДУ. и все мы помним высказывания Сабо "у Рамоса в Днепре ничего не выйдет" вышло Йожеф Йожефович, вышло ! и лично я был уверен, что выйдет, Рамос изначально создавал впечатление ТРЕНЕРА, а не комнатного эксперта, что он в принципе и доказал.
Спасибо Хуанде Рамосу за то, что было. Спасибо Мирону Богдановичу за то, что есть.
Відповісти
4
0
KonstFootball (Киев)
[quote datetime=" 25.05.2015 18:40 " author="leonov1 (Днепропетровск)"] " ...Так держать МБМ где тот МХ с "фееричными трусами цинниками и барыгами латиносами"- развалится после заседания по долгам в конце мая дай бог чтоб с них не сняли 18 очков за полугодичную задолженность 6 футболистам.А Днепр Рамоса- Маркевича в финале ЕК" [/quote]при чем здесь МХ с его всем очивидными проблемами ?

по статье, сравнивать Рамоса и Маркевича трудновато. вроде бы , когда Металлист был на ходу и у Днепра было всё более менее, то Металлист смотрелся по сильнее. а нынешний успех Днепра - безусловно большая заслуга Рамоса.
и успех Днепра - всё-таки везение.
сравнить этих тренеров в Днепре можно было бы хотя бы после 3-4 лет работы Мирона . но в нынешней ситуации, при таком плачевном состоянии футбола равных условий не будет. и скорее всего гарантированное место в чемпионате не ниже третьего в ближайшие сезоны будет равнозначно 4ому месту , предыдущих 5 лет
Відповісти
2
0
leonov1 (Днепропетровск)
действительно МХ тут не при чем.Я О том что Маркевич как тренер состоялся в МХ и свою главную ошибку сделал в МХ забросив украинских футболистов а тех кто подавали надежды и имел перспективы не выпускал а рассовывал по арендам и продавал. Тому примеры будник лысенко олейник осман нойок радченко.....а скольких талантливых харьковчан мы вообще не увидели в угоду толпе латиноамериканцев которые давая сиеминутный результат МХ по сути угробили будущее МХ.Поэтому и пишу так держать МБМ в Днепре выпуская лучкевича сватка горбунова васильева баланюка близниченко. так глядишь и будет у нас настоящяя 100% украинская команда)
Відповісти
0
0
KonstFootball (Киев)
да, безусловно согласен, что Маркевич очень мало доверял ураинской молодёжи (что и тогда расстраивало) в угоду быстрому результату. но так ведь результат же был! год за годом команда росла, становясь сожным соперником для Шахтёра, с которым он всё чаще начинал терял очки, и совсем уже сложным соперником для Динамо (учитываем внутренний кризис в самом Динамо времён второго прешествия Сёмина и Блохина) и Депра .
и в Европе команда выступала всё увереннее из года в год.
а с другой стороны, как в тех условиях можно было делать сильную команду, реального конкурента для Шахтёра и Динамо, если в последних обитали практически все сильные сборники или более-менее сильные украинцы(особенно в ШД)? да, можно было активнее использовать ресурсы из собственной академии. но видимо , это всё-равно не могло бы дать быстрого результата, который сам для себя ставил Маркевич (или Ярославский)
ну а сейчас уже легионеров очень трудно удерживать и заманивать новых, вот и видим мы Лучкевича и других молодых в Днепре. в лучшие бы времена в Днепре могли начать появляться легионеры с такой же частотой, как и в Металлисте в последние 5 лет
 
0
0
Шевченко Антон (Днепропетровск)
То, какой Днепр сегодня на 80 % заслуга Рамоса . Спасибо ему за работу и за те эмоции, что получал от игр Днепра в ЛЕ прошлых розыгрышей !
Відповісти
6
0
Olexandr78 (Оренбург)
Рамос первый сезон вообще сидел на скамейке и наблюдал. Ощущение что он не просматривал с кем будет играть. Еще в первом тайме делал массу замен. В ЦСКА жаловался что играть там некому, вратарь еще так сяк, а эти футболисты взяли кубок УЕФА. Что и избавились по быстрому. Очень жаль что Рамос не смотрел на дубль, может там нашел кого нибудь в центр защиты. Да и ощущение что Бойко ему просто навязали. Вспомните про Зозулю сосланного сразу в дубль. При Рамосе команда позже стала играть в атакующий футбол, немного авантюрный по Грозному. Как вам перевод медлительного Ротаня в центр защиты? Недооценка соперника, с Днепром это часто было при Рамосе, зато лечили бой и Киеву и Шахте и Харькову. Маркевичу просто капитально повезло со жребием в ЛЕ, правда это на фоне травм, проблеммы левого защитника. На долго ли Маркевич будет привлекать молодежь, в Харькове такого за ним не водилось?
Відповісти
3
0
leonov1 (Днепропетровск)
Зачем вообще сравнивать? Все просто ...Рамос собрал ту команду над которой сейчас работает Маркевич...Все мы видели как Днепр "летел" пытаясь играть в игру металистовского маркевича.И все мы видели как команда преображалась когда играла "как учил Рамос" вязкая игра в центре поля изматывание соперника и 3-4 контратаки за матч.Ведь так были повержены и фулхем и ПСВ дважды и Наполи и Тоттенхем при Рамосе и Брюгге Аякс Наполи Олимпиакос при Маркевиче. Как только Маркевич понял свою ошибку привить харьковский футбол Днепропетровску команда начала играть так к чему ее 4 года готовил Рамос. Так держать МБМ где тот МХ с "фееричными трусами цинниками и барыгами латиносами"- развалится после заседания по долгам в конце мая дай бог чтоб с них не сняли 18 очков за полугодичную задолженность 6 футболистам.А Днепр Рамоса- Маркевича в финале ЕК
Відповісти
5
1
Угушка (Днепропетровск)
А зачем эти глупости про Металлист? Вам 5 лет? Или в Днепре нет легионеров? Несете бред как сивый мерин сударь, тем более в такое время. Исчезнет Металлист, Днепру лучше от этого не станет.
Відповісти
2
0
leonov1 (Днепропетровск)
Где бред мой? там где сбежавшие латиноамериканцы на которых "поставил" маркевич в МХ ? Или там где украинские Будник Олейник Лысенко нойок радченко осман ? которых бросили на произвол судьбы отдав в аренды или распродав как на аукционе?Мне как раз не 5 лет и я знаю и уверен что наши футболисты не хуже иностранцев а где то и лучше.В днепре да есть легионеры но команда в каждом туре выпускает от 7-9 украинцев кто в основе кто с запаса. и где в моем посту радость о проблемах МХ я пишу - не дай бог оштрафуют очками МХ и вылетит клуб. Ведь лучше наблюдать возраждающийся МХ чем никакой "горняк-Спорт" в высшей лиге.
 
0
0
Cedar007 (Полтава)
[quote datetime=" 25.05.2015 16:26 " author="100500 (Днепропетровск)"] " Статья достаточно интересная, прочитал до конца. Но как мне кажется Рамосу было тяжелее именно по причине того, что действительно при нём все клубы УПЛ играли достаточно сильно и имели составы по-круче, нежели сейчас. Маркевичу тут можно сказать помог кризис в стране и клубы откровенно стали слабее, только Зорька и Ворскла с МД могут что-то противопоставить лидерам (да и то у МД ушли 2 лидера, у Зорьки скорее всего Шахтёр заберет арендованных)....Вот так!!!" [/quote] у Ворсклы с рядом ключевых (типа Дедечко, Пердуты, Ковпака и еще 2-3 человека) контракты заканчиваются летом, и не факт, что они будут продлены, потому как при желании это могли сделать еще зимой. Ну и Громова Днепр хочет выдернуть.
Відповісти
1
0
xose alberto (khm)
"Іспанець також був у певному цейтноті, вимушено ставлячи в основу то Кравченка, то Політила, то Польового, то Матоса"
Ні Польового ні Матоса при Рамосі ще не було в Дніпрі
Відповісти
3
0
Aleksandr Gritsenko
Трудную, даже невыполнимую задачу поставил автор : сравнить несравнимое. Рамос по результатам тренерской карьеры уверенно входит в топ-50 Европы, о Маркевиче в футбольном мире знают только специалисты. С другой стороны, испанец работал в Днепре 4 года и как бы без значимых результатов, а Маркевич за неполный год вышел в финал ЛЕ. Но никто не возьмет на себя смелость сказать, что МБМ лучше .Главное преимущество Маркевича- знание менталитета, языка и патриотичность. Он пришел в нужное место в нужное время, плюс фарт ( везет, как известно, сильнейшим и добавлю порядочным ). Футболисты ведь, в первую очередь люди, а уже потом спортсмены. И через переводчика трудно донести свои идеи , а тем более достучаться души и до сердца! Даже Гвардиола уже общается с игроками и прессой на немецком, при великом Лобановском иностранцы только появились, но он требовал от них изучение языка. Все остальное - важное, но не решающее.
Відповісти
6
0
Днепрянин (Днепр)
После влета Копенгагену не было никаких особых надежд на Маркевича. В финале ЛЕ есть большая доля фарта. Но Днепр показал, что там где не хватает техники и выучки выгрызают матчи на бешеной самоотдаче. А Рамос свой вклад вложил однозначно - ему респект за все.
Відповісти
13
1
beatles (Крыжополь)
Господа, честное слово, более в Еврокубках за Днепр от души, но есть такое понятие - стабильность!

Маркевич убрал в Днепре его традиционную весеннюю падучую и стал больше общаться с игроками, они перестали быть истеричками(за редким исключением конечно...но надеюсь это лечится).
Быть может страх того, что Маркевич притянет "своих" из Металлиста, на позиции, которые не подчинятся его пониманию(частично он эту проблему решил), быть может выросли морально -
Днепр стал смотреться более цельно, но...нынешний успех, как МНЕ кажется, всё-таки слабость всего чемпионата!
А успех в Еврокубках - недооценка соперника!

Так получалось в свое время и у Карпат, и Металлист очень здорово в своё время поглумился над теми, кто считал его слабаком! Ни Шахтёру, ни Динамо такое уже и не снилось. Особенно от не именитых команд им приходится получать Сталинград!

Дай БОГ конечно ДНЕПРУ сил и холодной уверенности в себе, что бы кубок побывал в Украине, а нашему чемпионату - бОльшей конкуренции.

Силу же Днепра можно будет увидеть ТОЛЬКО по следующему чемпионату и Еврокубкам.
Надеюсь и в следующем году он посрамит меня))) Уж очень этого хочется!!!
очень-очень!

Відповісти
6
0
100500 (Днепропетровск)
Статья достаточно интересная, прочитал до конца. Но как мне кажется Рамосу было тяжелее именно по причине того, что действительно при нём все клубы УПЛ играли достаточно сильно и имели составы по-круче, нежели сейчас. Маркевичу тут можно сказать помог кризис в стране и клубы откровенно стали слабее, только Зорька и Ворскла с МД могут что-то противопоставить лидерам (да и то у МД ушли 2 лидера, у Зорьки скорее всего Шахтёр заберет арендованных)....Вот так!!!
Відповісти
18
1
S_Shvets (Киев)
На внутрішній арені Маркевич Рамоса поки що не перевершив (максимум буде повторення минулорічного успіху - срібло). Тут головне інше - Маркевичу вдалось значно краще, ніж Хуанде, розкрити сильні сторони своєї команди в єврокубках. Згадайте минулий сезон, коли Дніпро виглядав краще Тотенхенма, але в підсумку поступився, чи 2013-й, коли всі бачили Дніпро фаворитом у протистоянні з Базелем. Цього разу Маркевич спуску своїй команді не давав, як наслідок - фінал
Відповісти
8
0
life_is_good (Dnipropetrovsk)
И все же, не думаю, что по одному сезону стоит проводить параллели. Ведь засчитай судья гол Карабаха в ворота Интера и на том бы все разговоры закончились.

Этот сезон для Днепра очень неоднозначный получился. Осенью команда била рекорды по набранным очкам в чемпионате и при этом откровенно проваливала ЛЧ и группу ЛЕ. Весной команда начала показывать ровный и уверенный футбол, который был у Рамоса в группах ЛЕ. А после прохода Олимпиакоса, Маркевич сделал ставку на ЛЕ + уровень команд в УПЛ позволял переключиться относительно безболезненно. Оттуда и результат в ЛЕ (не без помощи "внешних" сил) и какие-то шансы на 2-е место.

И почему-то кажется, что если бы Днепр прошел тогда Тоттенхэм, то Рамос бы сделал так же - переключился бы на ЛЕ. Прошел бы Днепр еще дальше? - не знаю, скорее всего да (140 минут с Тотт. давали на то надежду). А вот взял бы Днепр тогда второе место - скорее всего нет.
 
9
0
EGOR_DNEPR (Днепр)
Отличная статья,а Рамосу все равно RESPECT и уважуха. Все таки после него о ДД в европпе по другому начали говорить.
Відповісти
20
1

Новини Футболу

Найкращі букмекери

Букмекер
Бонус