Байки от Вербицкого. Очажок русского мира в Украине ᐉ UA-Футбол

Байки от Вербицкого. Очажок русского мира в Украине


Что такое ведущее спортивное издание по-украински

Байки от Вербицкого. Очажок русского мира в Украине


Не включивши до остаточної заявки на чемпіонат Європи Олега Гусєва, Михайло Фоменко вочевидь розумів, що тим самим він розворушив палицею осине гніздо. Переконаний, що сьогоднішній коментар власника «Динамо» Ігоря Суркіса частина так званих журналістів, котрі отримують гроші в бухгалтерії київського клубу, сприйняли як керівництво до дії. Найближчим часом у всім відомих стінгазетах треба очікувати серії викривально-обурливих матеріалів, лейтмотивом яких буде не спроба докопатися до істини, а ненависний скрегіт заіржавілого заліза динамівських «скрепів».

Не помилюся, якщо скажу, що локомотивом сього нещадного руху виступить видання з назвою «Спорт-Експресс в Украінє». Зізнаюся, доки не приїхав до Києва і не занурився в тонкощі внутрішнього життя столичної преси, вважав, що нагода попрацювати в цій газеті буде чимось на кшталт вершини. Тому щиро зрадів, коли вже через рік отримав пропозицію себе там спробувати.

Було то восени 2004-го. Тоді саме завершував випробовувальний термін і мав влаштовуватися в штат газети «Сегодня». Однак за лічені дні до того, як мав приносити документи для оформлення, один з працівників редакції, який збирався змінювати роботу, сказав, що редактора «Спорт-Експресса в Украінє» зацікавила особа автора інтерв’ю з Леонідом Буряком у тижневику «Спорт Сегодня». Колега, який саме мав переходити в «СЕ», відповів тоді, що Андрій Галицький – то псевдонім й пообіцяв привести мене на розмову.

Зізнаюся, йшов із двоякими відчуттями. В «Сегодня» тоді почувався комфортно, подобалися і колектив, і умови роботи. «Втім, мрія є мрія» - думаю. Наступного дня був у кабінеті головного редактора «СЕ» Едуарда Липовецького, корінного львів’янина, між іншим. Ледь почали спілкування, як почув: «Ти находішься в русскоязичном ізданії, разгаварівай, пажалуйста, па-русскі».

Для мене ці слова були холодним душем. Адже досі, за понад рік життя у Києві, таку вимогу чув уперше. Зокрема не бачили проблеми в моїй побутовій українській у тій же «Сегодня», котра вже належала холдингові Ріната Ахметова. Але тоді ще був молодий, ненахабний. Трохи знітився і почав «штокать-какать». Та коли прийшов час приймати рішення, оце «разговарівай па-русскі» зіграло вирішальну роль. Залишився у «Сегодня».

Та минув рік. У «Спорт-Експресі» тоді вже працювало кілька друзів, які кликали до себе. Мовляв, тут ширші можливості, будеш робити те, що тобі подобається, а не обмежуватися рамками суспільно-політичного видання. Знову прийшов у кабінет Едуарда Йосиповича й знову почув фразу, до якої вже був готовий. «Я ж буду у вас писати російською і частину інтерв’ю брати на цій мові. Невже вам принципово, як я буду розмовляти?» - відповів.

Врешті, зійшлися, хоча й з матеріальної точки зору не виграв нічого. Попервах все наче й було справді гаразд. Був задоволений, що перед матчем українців з японцями записав інтерв’ю з кумиром дитинства Ахріком Цвейбою. Втім, справжні принади роботи з метрами відчув тоді, коли зачіпав гострі теми, які стосувалися футболу і не лише. Зрештою, жорстке редагування авторських текстів зрозуміти ще міг. Хоча після «Українського футболу», «Болельщика» й «Сегодня» дикістю було й це. Проте справді зачіпало, коли цензурилися, відверто спрощувалися інтерв’ю, коли вирізувалися цілі абзаци, а у вуста поважним людям вкладалося те банальне, чого вони не говорили. Власне, тоді нарешті й збагнув, звідки в «Спорт-Експресі» такі об’єми «водички», тобто, матеріалів, які не несуть у собі ні смислового, ні інформаційного навантаження.

Звичайно, до написання програмних матеріалів мене не залучали. Для цього в редакції є перевірені люди. Причому далеко не всі є штатними працівниками редакції. Втім, до написання одного такого «шедевру», каюся, був причетний. Було то перед черговим звітно-виборним Конгресом ФФУ, або перевиборами Григорія Суркіса на посаду очільника Федерації, якщо точніше. Редактор дав завдання – обдзвонити керівників обласних осередків, «щоб вони сказали щось добре про Григорія Михайловича».

Розділили тоді з колегою майбутніх співрозмовників на два. Географічно – по Дніпру. Я, україномовний, спілкувався з правим берегом, звісно. Мушу сказати, що хвалебного непотребу в таких об’ємах не доводилося переводити в друкований варіант більше ніколи (сподіваюся, й не доведеться). Пани Ланьо, Грисьо, Мариновський та інші одіозні персонажі українського футболу наче змагалися в мистецтві придобритися до Григорія Михайловича. Причому спонукати їх не доводилося. Вартувало лише повідомити тему розмови. Далі вони, мабуть, розуміючи, перед ким «сповідаються», говорили самі. Що найцікавіше, пізніше, після зміни політичної ситуації в державі, майже вся ця когорта так само дружно від пана Суркіса відреклася і клялася вже в любові до пана Конькова, а нині віддано дивиться у вічі Андрієві Павелку.

Передовиці «Спорт-Експресу» у вигляді осанн панам Суркісам і клубу «Динамо» - то, звичайно, щось з чимось. Проте такими речами в нашій країні не здивуєш нікого. Навіть напружувати пам’ять не варто, достатньо згадати коментар матчу Румунія – Україна на телеканалі Ріната Ахметова. Сподіваюся, всі запам’ятали, скільки вихованців «Шахтаря» грало в складі нашої національної збірної? То ж важливо.

Куди негативніший вплив на мізки пересічних українців мали і мають матеріали «Спорт-Експресу» іншого харатеру. Ті, які готувалися в московській редакції. В голову читачеві методично вкладається розуміння єдності російського, українського, білоруського й решти народів, які колись мали нещастя входити в «Союз совєцкіх соціаллістічєскіх рєспублік». Постійне намагання поєднати непоєднуване визначеннями «лучшева футбаліста стран СНГ і Балтії» систематично підкріплювалися ідеями проведення турніру, який трохи пізніше мудрі люди іменували «об’єболом».

Іншими словами, двох років роботи у «Спорт-Експресі» мені вистачило з головою. Коли у квітні 2007-го перейшов у видання «Главред», наче добре вимився. Бо відчув себе у комфортному середовищі. Як ментальному, так і суто журналістському. З того часу зарікся, що більше в одіозних виданнях, які належать панам Суркісам і Ахметову не працюватиму. Минуло дев’ять років і слова начебто дотримуюся. Хоча журналістської діяльності не припиняв ні на мить.

Следите за нами:


Оцените этот материал:
Поделиться с друзьями:

Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (31)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
leonov1 (Днепропетровск)
Такое впечатление что ресурс приглашает на работу журналистов и не интересуется их духовным здоровьем ...Думаю что если бы издание требовало справки от психиатра у нанимаемых на сайтах не появлялись бы "мемуары обиженных мечтателей" а появлялось больше интересных футбольных статей о футболе а не о языках обидах или "кухонных склоках"....ИМХО это очередная статья понижающая рейтинг ресурса.
Ответить
+1
0
Игорини (Киев)
Прямо сделал из Липовецкого "путиноида" из-за личных обид. Я ржу! Идея, может быть, и здравая, но акценты расставлены предвзято.
С чем я несогласен:
1) СЭ не принадлежит Суркисам. Абсолютно. Просто газета имеет от него давнюю зависимость (ещё с 90-х) и этим объясняются её пристрастия к клубам. К тому же (донецкие не согласятся) болельщиков ДК в стране раз в 5 больше болельщиков ШД, поэтому делать уклон в сторону ДК - это наиболее коммерчески выгодно.
2) СЭ в Украине не является филиалом московской газеты. Они уже давно разругались, и только желание наших размещать неплохие общие статьи из российского издания (особенно по истории футбола и по международным событиям) заставляет обе редакции терпеть друг друга.
3) СЭ Липовецкого не является сепарским изданием. Во время событий 2014 и 2015 годов они это чётко показали. А отношение к языкам с 2004 года даже у меня кардинально поменялось в сторону украинского, хотя я патриотом Украины был всегда.
4) Газета "Сегодня" ничем не лучше. Она более современно подаёт материал, она адаптивнее, но делает это менее интересно. Бульварщины многовато.
5) То, что Суркис держит за горло солидную часть СМИ - это нормально для нашей страны. Коломойский тоже так делает, а Ахмет вообще в последние годы пытается стать монополистом на рынке СМИ (особенно это ТВ касается), скупая всё полезное и уничтожая конкурентов. Почему бы про хищные замашки Ахмета не написать? Это освещается чаще в СМИ как раз Бени (понятно почему).
6) Обособление изданий бывшего СССР идёт быстрым ходом. Этого невозможно не замечать. Покупая в конце 90-х СЭ где-нибудь в Питере или Самаре, я находил целую страницу, посвящённую очередному туру ЧУкра и большую статью с подробным описанием матча ДК. Сейчас такому туру посвящают пару абзацев со статистикой, и всё. Аналогично, если 15 лет назад я подробно читал про все матчи тура чемпионата РФ, то сейчас только знаю, кто стал чемпионом. Даже не назову, кто там у них лучший бомбардир. Поэтому проецировать события 2004 года на сейчас - это некрасиво.
----------------------------------------------------
Вибачте, Іване, що пишу російською. Але я працюю, й написати поста українською потребує від мене в 3 рази більше часу. Бо писати абияк не звик.
Ответить
+2
-2
ablabar1 (Хмельницкий)
Ответить
0
0
protasbest (луганск)
Очередной бред от Вербицкого! Становиться просто противно читать его статьи..........
Ответить
+5
-3
negoro (kharkov)
Іван, скажіть відверто, а як ви особисто ставитеся до Суркісів?
Ответить
+1
0
kuzanya (звенигороДКа-Пясечне)
[quote datetime="2016-06-02 10:43:44" author="Dimonych"]Когда бобры обвиняют бобра Вербицкого в том, что он крот и работает на кротов где-то смеется один Димоныч
[/quote] Попей воды--попустит..))
Ответить
+6
-4
Dimonych (FCSD)
Когда бобры обвиняют бобра Вербицкого в том, что он крот и работает на кротов где-то смеется один Димоныч
Ответить
+4
-6
ua_fan (south ukraine)
По-моему всё понятно написано. Не надо строить из себя непонимающих, если помните как оно было в середине 2000х, когда попробуй найди нейтрального спортжурналиста и самый яркий пример был на ТВ: Денисов отрабатывал гонорар своего хозяина, а к примеру "Наш футбол" или "ГОЛ!" - своего. Не исключаю, что и пан Вербицкий лукавит, причисляя себя к нейтральным.
Наверное, я настроил себя вообще против всех)))
Ответить
+5
0
PiterskiS (Киев)
Материал явно провокативного характера в надежде снова столкнуть лбами фанов Шахтера с фанами Динамо и спровоцировать на ветке срач.Ну и заодно самому покрасоваться -смотрите,какой я правдоруб и защитник родного языка.Но судя по комментам-вышло как то дешевенько и бессмысленно.И приплесть сюда еще и Олега Гусева -человека,за всю карьеру которого, он ни разу не был замешан ни в одном скандале,вообще как то подло-гниловато.В нынешнее время,когда ненависть и агрессия внутри страны и вокруг нее зашкаливает -еще и подливать масла в огонь такими опусами...это называется просто - провокатор.
Ответить
+8
-1
Консул (Новоград-Волинський)
Користуючись нагодою та присутністю панів Вербицького та Миленко запитую прямо, де мої 3- євро за конкурс з Юнібет ?
Ответить
+3
-1
S_Shvets (Киев)
Редакція вкотре зробила з цього приводу запит до Юнібету. Впевнені, що свій приз ви отримаєте
Ответить
+1
0
Счётчик шансов (Полтава)
[quote datetime=" 02.06.2016 02:03 " author="MaXimKa21 (Nikolaev)"] " чого у Вербицького так підгорає от ДК? " [/quote] но сама статья не о ДК.

а о вопиющей коррупции в эшелонах четвёртой власти!
Ответить
+5
0
недалековідКиева (Біла Церква)
кроты- такие кроты... у них что не под татарином то под суркисами.. СЭ принадлежит суркисам? ну-ну, байкар тот еще.
Ответить
+4
-6
kuzanya (звенигороДКа-Пясечне)
[quote datetime="2016-06-02 02:03:29" author="MaXimKa21"]чого у Вербицького так підгорає от ДК? вони шо йому абонемент зажмотили?[/quote] Не,просто наша журналистика--самая незаангажированная журналистика в мире..
Ответить
+5
-3
MaXimKa21 (Nikolaev)
чого у Вербицького так підгорає от ДК? вони шо йому абонемент зажмотили?
Ответить
+9
-3
Я живой! (Кам'янське)
"Те кто затевает эту русофобию! Русофобию затевают вот эта вот вот эта вот затевают все вот эта эта я их эта..." Те, шо де хто носиться з "триєдиним народом" вже так дістало, чесно кажучи...з такими братами й ворогів не треба.
Ответить
+9
0
Счётчик шансов (Полтава)
Тєма "подлізнуть", как по мнє, раскрита недостаточно.
(Хочецца больше подробіц і пікантних фактов).
Ответить
+5
-3
JudgeDredd (Киев)
На мемуари потягло Івана. Певно, старіє.
Ответить
+7
-4
Руська (Лубны)
Бред от Вербицкого
Ответить
+14
-7
moderator
Шановні форумчани, переконливе прохання дотримуватися правил спілкування на сайті !
Ответить
+6
-7
gulik (Киев)
"наче добре вимився."
коли вже ми відмиємося від таких горе-писак? Питання до редакції, звісно. До речі, пояснення людям по прогнозам дати не бажаєте?
Ответить
+11
-5
enginer (Киев)
Текст не по адресі - його тут банально не зрозуміють...
Ответить
+5
-8
ser-gio (kiev)
хороший копняк)))
Ответить
+4
-3
БульбаШ (Харьков) (ХАРЬКОВ)
Бредовые антироссийские побрехушки от супервостребованного "досвідченого" пана. Навалять всех олігархiв в такую неперевариваемую чушь - это ж надо постараться...Вообще похоже на собственный пиар.
Ответить
+15
-14
Днепрянин (Дніпро)
Наче сповідь. Зарікатися не потрібно, адже не знаю у нас громадського СМІ, всі кланово-олігархічні.
Ответить
+15
0
Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)
[quote datetime=" 01.06.2016 22:19 " author="Bartolo (Измаил)"] " щыри украинци Суркисы" [/quote]


гггггггг
Ответить
+14
-1
kuzanya (звенигороДКа-Пясечне)
[quote datetime="2016-06-01 22:19:56" author="Bartolo"]Эээ... я правильно понял, что главный сепар страны Ахметов позволял разговаривать по украински, а щыри украинци Суркисы требовали москальской мовы?!! Просто разрыв шаблона у бобров!
[/quote] Шо ты еще понял?
Ответить
+11
-4
FCDK(1927) (Kiev)
"частина так званих журналістів, котрі отримують гроші в бухгалтерії київського клубу, сприйняли як керівництво до дії" - все верно подметил автор, вот только забыл указать что он из другого лагеря и делает тоже самое. Написано тяжело, читать откровенно напряжно, бан от модератора за политику на футбольном форуме.
Ответить
+17
-5
За Украину! (Днепропетровск)
Не трудно догадаться из какой команды кормится этот с позволения сказать "журналист"
Ответить
+16
-9
Іван Вербицький (Київ)
із какой?
Ответить
+10
-13
Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)
О, розкажіть і нам. Цікаво ж :)
Ответить
+12
-10

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус