Програма максимум Павла Яковенка. 04-01-2011 Молодежная сборная Украины - UA-футбол

Молодежная сборная Украины

Молодежная сборная Украины Таблица Новости Команды Бомбардиры
04.01.2011
вторник
08:28
Програма максимум Павла Яковенка
Рейтинг публикации

У перші дні нового року UEFA.com поспілкувався з наставником молодіжної збірної України Павлом Яковенком, котрий вивів її у фінальну частину ЧЄ-2011.

Виступ молодіжної збірної України у відборі чемпіонату Європи 2011 року, фінал котрого влітку прийматиме Данія, приємно вразив уболівальників та фахівців. Здолавши на своєму шляху Бельгію, Францію та Нідерланди, тепер синьо-жовті з упевненістю в силах готуються до наступних випробувань. Нагадаємо, що в групі В їм доведеться позмагатися із Іспанією, Англією та Чехією.

UEFA.com: Відверто кажучи, для багатьох вихід збірної України в фінал ЧЄ-2011 серед молоді став справжнім сюрпризом.

Павло Яковенко: Просто вони не знають мою команду так, як я (посміхається). Я бачив можливості кожного гравця, і вірив у їхні сили. Ми всі працювали на цей результат. Я не стану стверджувати, що наш вихід у фінальну частину чемпіонату Європи - це закономірність. Зрозумійте мене правильно, ми невипадково досягли успіху, повністю заслужили його. Однак ви ж знаєте, що футбол - непередбачуваний, і не завжди здобуваєш той результат, на який розраховуєш. Тож, для мене - це не сюрприз, а підсумок планомірної роботи усього колективу.

UEFA.com: Після першого матчу плей-офф у Нідерландах (3:1) здавалось, що українці не матимуть удома проблем. Однак в кінці все висіло на волосині. Чому так сталось?

Яковенко: Після домашньої поразки голландці майже повністю оновили склад, випустили шістьох чи сімох високих та потужних гравців, котрі переграли наших хлопців у силовій боротьбі. Вони відмовились від притаманного собі тривалого розіграшу м'яча, а постаралися виходити з оборони за допомогою мінімальної кількості передач, постійно робили закидання на фактурних форвардів.

UEFA.com: Чому така безхитрісна тактика суперників створила величезні проблеми гравцям, котрі чи не щотижня стикаються з подібним у матчах українського чемпіонату?

Яковенко: Протистояти такій тактиці лише на словах просто, але ж не забувайте, що голландці - дуже хороші футболісти, з чудовими індивідуальними здібностями. До того ж нашим гравцям не вистачало свіжості, адже ми обидва поєдинки провели фактично одним складом. На щастя, за підсумками двох матчів ми таки виявились сильнішими.

UEFA.com: І все ж такий крок наставника "помаранчевих" Корра Пота став для вас несподіванкою?

Яковенко: Так, визнаю це. Матч у Києві був дуже гарним уроком і для мене, і для всієї команди. Утім, на всьому кваліфікаційному шляху вистачало корисних уроків. Сподіваємось, у фінальному турнірі матимемо з них зиск.

UEFA.com: Вашу нинішню команду часто порівнюють із віце-чемпіонами молодіжного ЧЄ-2006. Ви фактично зібрали тих хлопців, тренували багато років, а незадовго до фіналу передали Олексію Михайличенку...

Яковенко: Чесно кажучи, мені важко порівнювати ці дві команди. Головним чином, тому що футбол з тих пір зробив крок уперед. Єдине що скажу - і там, і тут зібрані справді сильні в індивідуальному плані виконавці.

UEFA.com: Які ще якості гравців для вас найголовніші?

Яковенко: По-перше, ми беремо в команду лише тих, хто дійсно хоче грати за Україну, захищати честь Батьківщини. По-друге, дуже важливим є тактична кмітливість та грамотність. У нас на кожну гру окремий тактичний план: ми вивчаємо суперників і вибудовуємо свої дії в залежності від їхніх сильних і слабких сторін. А часу на підготовку завжди обмаль, тож на перший план виходить уміння швидко засвоїти тактичні напрацювання та реалізувати їх на полі.

UEFA.com: Який результат у Данії вас влаштує?

Яковенко: Тільки перемога на чемпіонаті Європи та путівка на Олімпійські Ігри 2012 року в Лондоні. Ми ставимо перед собою лише максимальні цілі, інакше немає сенсу взагалі в футбол грати.

UEFA.com: Між тим, українці не ходять навіть в фаворитах групи. Хоча здавалось, що в кваліфікації ваша команда грала краще саме тоді, коли вважалась аутсайдером.

Яковенко: Ми на такі речі уваги не звертаємо. Хлопці перемагали дуже серйозних опонентів, так що їм, за великим рахунком, байдуже, проти кого виходити на поле.

UEFA.com: Ви готові до того, що в цьому році доведеться обходитися без Коноплянки, Ракицького, Ярмоленка, Степаненка та інших гравців національної команди?

Яковенко: Так. Це ж наше головне завдання - виховувати кадри для першої збірної. Я думаю, на товариські матчі цих хлопців нам точно не вдасться залучати. А на фінальний турнір - побачимо...

UEFA.com: Якщо в Данію вони таки поїдуть, не виникне проблеми незігранності?

Яковенко: Звісно, оптимальний варіант, коли тренуєшся і граєш одним і тим же складом. Однак нам і раніше такого не вдавалось: постійно якість втрати, травми, одним словом - стабільна ротація. У будь-якому випадку, ці гравці здатні підсилити нас. До того ж вони достатньо часу провели у малодіжній збірній, і відновити ігрові зв'язки буде неважко. А тим часом, як знати, за їх відсутності ми можемо знайти нових талановитих хлопців, котрі гарно проявлять себе. Так що в цьому є й свої плюси.

UEFA.com: До слова, повідомлялось, що є домовленість про спаринги вашої команди з іншими учасниками фіналу ЧЄ-2011.

Яковенко: У лютому в Тунісі проведемо контрольний матч проти Швейцарії, на березень запланований поєдинок із господарями турніру - Данією. Також ведуться переговори з ісландцями, однак свою згоду вони ще не підтвердили.

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: uefa.com
Подпишись на рассылку от UA-Футбол
Только самое важное за неделю!
Нажимая на кнопку вы даёте согласие на обработку ваших персональных данных
Вы удачно подписаны на рассылку!
Ошибка отправки формы!
Загрузка...

Реклама
comments powered by HyperComments

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]