Яковенка чемпіони не лякають

Яковенка чемпіони не лякають


За примхою жереба збірна України потрапила до одної групи із трьома попередніми тріумфаторами молодіжного чемпіонату Європи. Тож, на думку наставника синьо-жовтих Павла Яковенка, на літньому турнірі в Данії його підопічним стане у пригоді висока мотивація.

Свої вольові якості та витримку українці продемонстрували в матчі-відповіді стикового раунду проти Нідерландів у листопаді. Після першої зустрічі вони мали перевагу, здолавши суперника на його полі з рахунком 3:1, але вже на початку другого тайму вирішального двобою помаранчеві забили два м'ячі , майже вирівнявши загальну ситуацію. Напруження зашкалювало, доля місця синьо-жовтих у фінальному турнірі висіла на волосині, але вони все ж зуміли приборкати свої емоції, втримати самовладання і у підсумку вибили зі змагання команду, якій свого часу поступилися у фіналі ЧЄ-2006 в Порту.

"Мої хлопці добре мотивовані, - говорить Яковенко, чия команда змагатиметься у групі В з Іспанією, Англією та Чехією. - Оптимальний варіант, коли тренуєшся і граєш одним і тим же складом. Однак нам у кваліфікації такого не вдавалось: постійно якісь втрати, травми, словом - стабільна ротація. Ті футболісти, які виходили на поле, вдало виконували свою роботу. Гравці справляли хороше враження та здобували результат".

Вихід синьо-жовтих у фінальний турнір вкотре засвідчив, що український футбол нині активно розвивається. Два роки тому 19-річні юнаки тріумфували на домашньому ЧЄ-2009, а за два місяці до цього донецький "Шахтар" відсвяткував успіх в останньому розіграші Кубку УЄФА. У цьому сезоні гірники, яким допомагали гравці "молодіжки" Ярослав Ракицький і Тарас Степаненко, вперше дісталися 1/8 фіналу Ліги чемпіонів УЄФА. До того ж, на груповій стадії Ліги Європи УЄФА Україну представляли троє клубів - київське "Динамо", харківський "Металіст" і львівські "Карпати".

Щодо шансів "молодіжки" повторити успіх своїх 19-річних співвітчизників, Яковенко зберігає оптимізм. "Я очікую, що моя команда гратиме на перемогу, як завжди, і досягне успіху, - зазначає 46-річний фахівець, чиї підопічні продовжать підготовку до фінального турніру товариським матчем зі Швейцарією 9 лютого. - Не знаю, чи нам удасться тріумфувати в Данії, але ми прагнутимемо до цього".

Левову частку своєї кар'єри гравця Яковенко провів у київському "Динамо" під орудою легендарного Валерія Лобановського, здобувши зі столичним клубом Кубок кубків-1986. Робота з найуспішнішим українським наставником відіграла ключову роль у формуванні тренерської філософії Яковенка, вважає він.

"Я багато чому навчився у нього. Працюючи в клубах, дотримувався системи Лобановського. Але не робив це сліпо - додавав чимало власних ідей та ініціатив. Утім, його система стала базисом", - резюмує наставник синьо-жовтих.

Оцените этот материал:
Источник:
uefa.com
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Nikk2 (Красноармейск)
Главную сборную ему нужно тренировать.
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 1
Nikk2 (Красноармейск)
Главную сборную ему нужно тренировать.
Ответить
0
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус