Український слід. Німеччина

Український слід. Німеччина


UA-Футбол підводить підсумки виступів українців у Німеччині в сезоні 2012/2013.

Після болючої поразки в фіналі Ліги Чемпіонів від "Челсі" "Баварія" рішуче почала посилювати склад. І головні зусилля мюнхенці зосередили на придбанні опорного півзахисника і центрального захисника. В клубі не хотіли повторювати ситуацію, за якої тренер був вимушених використати номінального хвилеріза, та ще й з глибокого запасу, на позиції центрбека в найважливішому матчі сезону. Тому на обидві позиції, на яких теоретично міг грати Анатолій Тимощук, були придбані нові гравці.

Сорок мільйонів євро, сплачені за Хаві Мартінеса, могли збентежити будь-кого, і особливо одного з його головних конкурентів за місце в основі. Та інтерв"ю Тимощука на початку сезону були досить впевненими, українець принаймні на словах не переймався цими трансферами. Він зазначав, що зіграв в минулому сезоні необхідну кількість матчів для продовження контракту, отже Юпп Хайнкес розраховує на нього. Хоча вже тоді його надії здавалися досить наївними, адже далеко не кожна команда дозволяє собі постійно тримати в перших 18-ти трьох опорників, які не мають серйозних атакувальних здібностей. В українця були пропозиції від кількох клубів, але він все ж вирішив залишитися, в першу чергу для того, щоб здійснити свою мрію і здобути Кубок Чемпіонів, хай і з кінця лави запасних.

Український слід. Німеччина - изображение 1

Фото зі сторінки Анатолія Тимощука у Facebook

Вже на початку сезону можна було побачити алгоритм, якого буде притримуватися Хайнкес. "Баварія" мала чотирьох центральних захисників, тому розраховувати на місце в складі в цьому амплуа українець міг лише у випадку епідемії трав. А у ієрархії опорників він був чітким третім номером після Мартінеса і Густаво. На початку сезону 40-мільйонний Мартінес ще не акліматизувався і Густаво був першим. Українцю це не допомагало. Він завжди виходив на заміну тільки після Мартінеса. Коли Густаво отримав травму, українець автоматично став першим опорником на заміну, але це допомогло йому лише в кількості хвилин, проведених на полі. Замість 5-10 він отримував 20-25. В стартовому складі грав лише тоді, коли іспанець отримував відпочинок.

Український слід. Німеччина - изображение 2

Фото зі сторінки Анатолія Тимощука у Facebook

В матчі, в якому українець отримав аж 26 хвилин на полі, він відзначився своїм єдиним голом у цьому сезоні, уникнувши офсайдної пастки як справжній форвард і на швидкості перегравши воротаря "Фрайбурга". Так пройшла перша частина сезону. В стартовому складі Тимощук з’явився одного разу в лізі і двічі - в Кубку. Крім того зіграв 90 хвилин в матчі шостого туру Ліги Чемпіонів проти "БАТЕ", який не мав турнірного значення.

Взимку, як і влітку, поширилися чутки про перехід Тимощука до різних клубів, від "Мілана" до "Зеніта". Тим більше, що Анатолій був набагато помітнішим на святкуваннях команди, від Октоберфеста до Різдва, ніж на футбольному полі. Або в кумедних статистичних довідках, наприклад, коли був оголошений володарем найпотужнішого удару в лізі за останні п"ять років. Але "Баварія" виглядала чудово і мала непогані шанси на жаданий Кубок Чемпіонів, тому українець й не думав про перехід до іншого клубу.

Український слід. Німеччина - изображение 3

На початку весняної частини чемпіонату "Баварія" громила всіх, тому Хайнкес нібито забув про свій шаблон першої частини сезону, чи видумав новий. Густаво з’являвся на полі лише на 80-ій хвилині, а Тимощук не отримував жодної. Лише дякуючи експерименту, за яким бразилець і іспанець кілька матчів поспіль грали разом з перших хвилин, Анатолій отримував хвилини на полі. Вперше він дійсно знадобився команді в двох несподівано надважких матчах за чотири дні, в лізі проти "Байєра" і в Лізі Чемпіонів проти "Арсеналу".

В обох поєдинках він з’явився на полі близько 80-ої хвилини, активно працював у відборі і без сумніву допоміг своїй команді втримати потрібний рахунок. Саме в цей час ми вперше в сезоні почули про невдоволеність Тимощука кількістю відведеного йому ігрового часу. Українець зазначав, що чує лише компліменти на свою адресу від керівників та тренерів клубу, які відзначають його професіоналізм і тяжку працю на тренуваннях. Та ця повага не позначалася на досягненнях у вигляді кількості зіграних матчів та хвилин.

Наприкінці сезону "Баварія" святкувала блискуче чемпіонство, тому в матчах ліги грав другий склад. Тимощук грав з перших хвилин у чотирьох останніх матчах, вийшов на поле "Камп Ноу" і таким чином прийняв участь в другому розгромі "Барселони". За перемогою команди в фіналі Ліги Чемпіонів спостерігав з лави запасних. У фіналі Кубку відіграв сім хвилин і допоміг втримати невпевнену перевагу свого клубу.

Український слід. Німеччина - изображение 4

Фото зі сторінки Анатолія Тимощука у Facebook

Загалом доробок Тимощука в сезоні 2012-13 складає 16 матчів в лізі (1 гол, дві жовті картки), 3 - в Кубку (один "гірчичник") та 4 - в Лізі Чемпіонів (1 жовта картка).


Український слід. Німеччина - изображение 5

Фото зі сторінки Анатолія Тимощука у Facebook

Його вклад в досягнення "Баварії" в цьому сезоні можна вважати вкрай малим, але три медалі переможця в найважливіших турнірах сезону в нього не відбере ніхто.

Влітку 2012-го Андрій Воронін посварився з черговим тренером, втратив місце у складі, і тому погодився перейти на сезон в оренду до новачка ліги - дюссельдорфської "Фортуни", тренером якої був Норберт Майєр, той самий, хто у свій час запросив ще зовсім юного Вороніна до Німеччини.

Український слід. Німеччина - изображение 6

Фото:footballhd.ru

Прихід такого досвідченого футболіста в Дюссельдорфі сприйняли позитивно, адже вже тоді було зрозуміло, що головною проблемою команди є атака. Ніхто в команді не мав такого досвіду та досягнень в Бундеслізі, як українець. Тому всі розраховували на те, що Воронін стане лідером команди. Сміливими словами про те, що "Фортуна" не збирається боротися за виживання, він підтвердив свій намір стати лідером.

Серпень та початок вересня не можна назвати поганими. Воронін грав в стартовому складі, показував технічну гру, мав можливості вразити ворота суперників, відзначився асистом в матчі проти "Шальке".

Український слід. Німеччина - изображение 7

Фото: bettor.com

Але "Фортуна" грала в суто захисний футбол, всі гравці команди без виключення мали брати найактивнішу участь у захисних діях, в атаку йшли 2-3 футболіста. Воронін довгі роки грав за клуби-лідери, які атакують великими силами, тому просто не звик до такої гри і відчував себе чужим. А самовідданістю в захисних діях він ніколи не відзначався.

Для Вороніна найважливіше - це відчувати себе одним з лідерів, тим, за ким йдуть партнери, одним з тих, хто визначає гру команди. Йому важливо бути в доброму настрої. В "Фортуні" ніхто не збирався давати йому лідерство, всі чекали, що він візьме його сам. А гру команди визначала залізобетонна захисна ланка, натомість гравцям атаки бракувало винахідливості, швидкості і підтримки партнерів. В умовах, які абсолютно протилежні тим, які потребує Воронін, він просто не міг досягти успіху.

Український слід. Німеччина - изображение 8

Фото:Getty Images

Тому після матчів в стартовому складі прийшли виходи на заміну, сидіння на лаві і перебування поза заявкою. В цій ситуації Андрій почав робити те, що робить завжди - не викладатися на тренуваннях, гуляти і порушувати дисципліну. Присутність на дні народження дружини під час офіційної хвороби, рейди з друзями в Париж, відсутність на тренуваннях - все це вплинуло на ставлення до нього настільки, що в клубі просто відмовилися від нього і були б раді відправити назад в Москву вже в січні.

Вже в листопаді Норберт Майєр досить прямо натякав на повну відсутність самовіддачі гравця на тренуваннях і його небажання боротися за місце у складі. Було зрозуміло, що в клубі його просто викреслили зі складу. Тому зламаний ніс Андрія на зимовому курорті керівники "Фортуни" сприйняли спокійно і навіть радісно.

Український слід. Німеччина - изображение 9

Фото:bilder.bild.de

Тепер їм не треба було відповідати на важкі питання щодо відсутності гравця. Травма.

Андрій був відсутнім три місяці, повернувся в квітні, забив в товариському турнірі, що дало можливість "Більду" вийти з заголовком "Андрій Торонін" ("Тор" - німецькою "гол"), невідомо, оптимістичним чи глузуючим. "Фортуна" летіла у прірву, програвала матч за матчем, мало забивала. Кілька гравців атаки отримали травми, тому Воронін отримав ще один шанс, вийшовши на 15 хвилин в одному з матчів Бундесліги. Та не запам'ятався нічим, і ці хвилини стали його останніми в Бундеслізі за "Фортуну".

Після цього ще на кілька тижнів його оголосили травмованим, а за два тури до закінчення сезону Майєр оголосив, що виключає українця з заявки до кінця сезону, ця заява супроводжувалася ганебним коментарем про неможливість фізично здорового Вороніна реально допомогти команді в боротьбі за виживання. На цьому найжахливіший сезон Вороніна в кар'єрі закінчився. За його підсумками "Фортуна" вилетіла в Бундеслігу 2.

Доробок українця в цьому сезоні становить десять матчів в лізі та один - в Кубку.

Антон Макаренко влітку перейшов до "Хемніцера" з "Бабельсберга". Отримав травму вже на початку сезону, через яку пропустив більше двох місяців.

Український слід. Німеччина - изображение 10

Фото: kicker.de

Після повернення не знаходив собі місце у стартовому складі, здебільшого виходячи на заміну. Іноді показував непогану гру, але був вкрай нестабільним і не міг зберегти однаковий рівень гри на протязі 90-та хвилин. Взимку отримав ще одну травму, повернувся за три місяці. Кінцівку сезону провів набагато впевненіше, здебільшого виходив у стартовому складі і в кожному матчі відзначався активними діями, нарешті знайшовши спільну мову з партнерами.

Відзначався й у Кубку Саксонії, де його команда дійшла до фіналу. На його рахунку 19 матчів в лізі, два голи та три асисти, майже всі за останні вісім турів сезону. "Хемніцер" посів шосте місце в лізі.

І трохи про емігрантів

Дані Шахін перейшов до "Фортуни" з ще одного новачка Бундесліги - "Гройтер Фюрт". Почав сезон вдало, з перших шести голів своєї команди в чемпіонаті забив чотири. В першій частині сезону був гравцем стартового складу.

Український слід. Німеччина - изображение 11

Фото: ss.sport-express.ru

Вдалий початок викликав зацікавленість у тренерського штабу збірної України. Але тоді уродженець Донецька зволікав з рішенням прийняти українське громадянство, сподіваючись на те, що отримає запрошення від збірної Німеччини. В подальшому втратив місце у стартовому складі на деякий час. Повернувся після травм гравців атаки, але постійного місця в основі вже не мав.

Криза "Фортуни" не оминула й його. Шахін почав демонструвати вкрай бліду гру, виглядати незграбним і кволим гравцем. Наприкінці сезону став більше грати в основі, але деякі спалахи змінювалися повною темрявою. В підсумку відіграв 31 матч, приблизно половину з них в стартовому складі (у переважній більшості з них був замінений), забив вісім голів, таким чином ставши кращим бомбардиром команди. Також на його рахунку один асист та 4 жовті картки.

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Саняя (Донецк)
Тим більше, що Анатолій був набагато помітнішим на святкуваннях команди, від Октоберфеста до Різдва, ніж на футбольному полі. Або в кумедних статистичних довідках, наприклад, коли був оголошений володарем найпотужнішого удару в лізі за останні п"ять років Как это понимать? Не знаете, не пишите бред. На баварских праздниках он практически не бывал, только при завоевании очередного трофея, рождество он не праздновал, на октоберфесте за четыре года был только один раз, в послнднем году. И что "кумедного" в статистических данных? Если действительно у него самый сильный удар? Лишь бы подколоть своего же..Грёбаный украинский менталитет.
Ответить
1
1
Вернуться к новостям
Комментарии 5
Саняя (Донецк)
Тим більше, що Анатолій був набагато помітнішим на святкуваннях команди, від Октоберфеста до Різдва, ніж на футбольному полі. Або в кумедних статистичних довідках, наприклад, коли був оголошений володарем найпотужнішого удару в лізі за останні п"ять років Как это понимать? Не знаете, не пишите бред. На баварских праздниках он практически не бывал, только при завоевании очередного трофея, рождество он не праздновал, на октоберфесте за четыре года был только один раз, в послнднем году. И что "кумедного" в статистических данных? Если действительно у него самый сильный удар? Лишь бы подколоть своего же..Грёбаный украинский менталитет.
Ответить
1
1
андрей1981 (Черкаси)
ну якщо ти не звернув увагу. то в даній статті якраз про останній сезон і сказано. так що все по ділу... якби це було не прикро
Ответить
0
0
axellience (Одесса)
но украинский менталитет все равно гребаный
 
0
1
nobik (natania)
Воронин лучше перешол бы в Черноморец,помог бы в ЛЕ.Зачем это ДМ без еврокубков?Или еще не все деньги заработал?
Ответить
0
0
Виталий Пасичный
Между Динамо и Черноморцем разница в зарплате, наверное, десятикратная:-) Такую пропасть ни "любов до Батькiвщини", ни Лига Европы ни компенсируют.
Ответить
0
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус