Український слід. ФНЛ. Підсумки сезону

Український слід. ФНЛ. Підсумки сезону


В неділю, 6 липня, стартує чемпіонат сезону 2014/2015 років серед клубів ФНЛ – другого за силою футбольного дивізіону Росії. Клуби проходять атестацію і займаються передсезонною підготовкою, а UA-Футбол підведе підсумки виступів наших земляків в минулому сезоні.

Тріумфатором минулого сезону у ФНЛ стала "Мордовія" з Саранська, якою керував Юрій Максимов. Завершивши першу частину чемпіонату на першому місці з серйозним відривом від переслідувачів, у весняних 12-ти турах, складалося враження, що команда просто вже не налаштована на серйозну боротьбу, а просто котиться на фініш, адже вихід в РПЛ був майже гарантований. Полегшило завдання на сезон і те, що Валерій Газзаєв розвалив "Аланію" з Владикавказа. Забігався чиновник з утопічним проектом об’єднаного чемпіонату і не помітив, як поховав рідний клуб. В підсумку ні клубу, ні нового турніру. Якби там не було, але зняття серйозного конкурента полегшило долю команді Максимова. Грою підопічні українського спеціаліста зовсім не вражали, хоча й підсилилася команда взимку, так, наприклад, з "Чорноморця" перейшов Сергій Самодін. У спортивній боротьбі команда здобула лише три перемоги: дві над аутсайдерами і одну над "Лучом-Енергією", який теж не горів бажанням підвищуватися в класі, того грав "на відчепись". Ще дві перемоги були на папері, адже згідно календаря були передбачені поєдинки з "Аланією" і "Салютом", які знялися з чемпіонату. Навіть у відвертих аутсайдерів "Мордовія" не завжди здобувала перемогу, часто граючи у нічию.

Український слід. ФНЛ. Підсумки сезону - изображение 1

Сам Максимов заявляв, що після того, як команда завоювала право на підвищення в класі, він не міг мотивувати гравців чи то гравці самі не бачили мотивації. Завершувала сезон команда трьома поразками, але малі золоті медалі і кубок переможця ФНЛ нікуди не ділись від "Мордовії". Проте по завершенні сезону керівництво саранського клубу вирішило відмовитися від послуг Максимова, хоча співпраця згідно контракту повинна була продовжуватися ще протягом року.

Павло Степанець після року перерви повернувся в РПЛ. Щоправда, вже в складі "Уфи", а не "Мордовії". Навесні Павло пропустив 7 турів через травму, але повернувся в основу і вже до завершення першості стабільно виходив у стартовому складі, при цьому "Уфа" жодного разу не програла. Винятком стоїть хіба що матч-відповідь з "Томью" у плей-офф за право грати в РПЛ, але ж після домашніх 5:1, вже ніхто особливо не вірив у кінцеву перемогу "Томі" за сумою двох матчів.

Статистика сезону: 17 матчів, з них 14 ФНЛ (8 у старті), 2 плей-офф, 1 Кубок Росії та всього одне попередження, що дуже непогано як для центрального захисника.

Ще одним українцем, який разом з командою підвищився в класі, став Денис Скепський. Дениса тренер не бачив у побудові московського "Торпедо". А навесні після інтерв’ю, де Денис відкрито звинуватив російські ЗМІ щодо висвітлення подій в Україні, його невеликі шанси на потрапляння в склад взагалі просто зникли. Декілька днів тому стало відомо, що Скепський і "Торпедо" вирішили припинити співпрацю, розірвавши контракт за згодою сторін.

Статистика сезону: 3 матчі (всі на заміну) загальною протяжністю 30 хвилин.

Максим Білецький, який після переходу Костянтина Дудченка в казахстанський "Іртиш" залишився одним українцем в складі "Шинника", повинен був відчути дежа-вю. Другий сезон поспіль уродженець Сумщини грає восени, а навесні гріє лавку. Так було і цієї весни всього два матчі і 54 хвилини ігрового часу отримав 34-річний футболіст.

Статистика сезону: 22 матчі (з них 16 у старті) та одне попередження в чемпіонаті та одна хвилина в матчі Кубку Росії з "Хімками".

Олександр Малигін весною не мав твердого місця весною і прийняв участь тільки в п’яти поєдинках "Ротора". Але в тих трьох матчах, які він розпочинав у основі, неодмінно виходив на поле з капітанською пов’язкою. Волгоградська команда врятувалася за підсумками сезону, але по іншому думали російські футбольні чиновники. "Ротор" не пройшов атестацію у ФНЛ і його виключили зі складу учасників, тепер команда з берегів Волги намагається отримати ліцензію на участь в третьому по силі дивізіоні. Подальша футбольна доля 34-річного Малигіна поки знаходиться в тумані.

Статистика сезону: 18 матчів (13 у старті), 1 гол і 4 попередження в чемпіонаті (що дуже мало, як для Малигіна) та 2 матчі у Кубку Росії.

Ще одна російська команда мала капітаном українського футболіста. Капітанив у "Спартаку-Нальчик" Микола Циган.

Український слід. ФНЛ. Підсумки сезону - изображение 2

Клуб з Кабардино-Балкарії взагалі міг припинити взимку своє існування, але все ж зумів дограти чемпіонат до кінця. Циган відіграв усі 12 поєдинків з першої до останньої секунди. І хоча старт "весни" був невдалим у заключних 8 матчах "спартачі" програли лише одного разу. Своєю вдалою грою не в останню чергу, завдячуючи Цигану, який відстояв 4 матчі "на нуль", а в решті поєдинків просто робив усе залежне від нього, щоб врятувати ворота. Та все ж по завершенні чемпіонату стало відомо, що "Спартак" не буде виступати серед професіоналів і зосередиться на роботі з дітьми. Циган в новому сезоні буде захищати ворота "Сибірі", за яку грав уже у 2011 році.

Статистика сезону: 22 матчі (з них 6 "сухих"), 22 пропущені голи. 1 попередження і одна червона картки.

Максим Трусевич "весну" розпочав у стартовому складі, але після трьох невдалих ігор, як "СКА-Енергії" так і його самого, втратив місце у складі. В заключних п’яти матчах отримав ігрову практику лише в двох поєдинках. І то виходив тільки в компенсований час на поле. Незважаючи на велику зміну кадрів у командах ФНЛ, Трусевич команду не змінює і в новому сезоні знову представлятиме команду з Хабаровська.

Статистика сезону: 25 матчів ( 13 у основі), 2 голи та 3 попередження в чемпіонаті та 3 матчі у Кубку Росії.

Екс-гравець молодіжної збірної України Андрій Прошин старт другої частини чемпіонату пропустив через травму і взагалі навесні відіграв тільки в 6 поєдинках, що становить всього 50% від усіх матчі в команди. Складно про щось говорити, але "Хімік" не проявляв належної волі. Гравці просто увірували в те, що команда не вилетить і ледь за це не поплатилися. У весняній частині команда з Дзержинська виграла 2 матчі , одну зустріч звела у нічию, а решту програла. Тому Прошину, як захиснику, цей відрізок чемпіонату важко занести в актив, особливо враховуючи, що всі матчі з його участю були програшними.

Статистика сезону: 26 матчів (усі в основі, і лише одного разу був замінений), 1 гол та 9 попереджень в чемпіонаті, 2 поєдинки і одна жовта у Кубку.

Врятувався "Хімік" завдяки матчу над "Ангуштом" (4:0). Цей поєдинок став бенефісом Олександра Касьяна. На рахунку українського форварда хет-трик та 2 вилучених гравців суперника, які порушували на ньому правила, що були розцінені як фоли останньої надії. Незважаючи на загалом невдалу гру команди, Касьян завжди був одним з кращих на полі і став кращим бомбардиром команди в сезоні.

Український слід. ФНЛ. Підсумки сезону - изображение 3

За останні півтора року він здобув досвід боротьби в низькому за якістю чемпіонаті і на не найкращих полях, і завжди проявляв себе як боєць. Однак, в УПЛ на нього увагу не звертають, тому скоріш за все, наступний сезон Олександр знову проведе в Росії.

Статистика сезону: 23 матчі (22 - у старті), 6 голів та 2 попередження в чемпіонаті та 2 матчі і вилучення у Кубку.

Українська діаспора у "Луч-Енергії" навесні не дорахувалася Іллі Михальова, який перейшов в "Нєфтєхімік". Одним з лідерів команди з Владивостока був і залишився Дмитро Семочко, який є найдосвідченішим і найстаршим гравцем команди. У свої 34 він є стовідсотковим гравцем основи. Навесні він пропустив лише одну зустріч. "Луч" довгий час претендував на підвищення в класі. Ну хоча б через стикові матчі, але всі розуміли, що команда до такого не готова і пішла серія з чотирьох поспіль поразок. Забезпечивши собі комфортне існування, яке не вело до можливого підвищення, команда знову почала набирати очки. Семочко, на фоні гри інших захисників, ні у чому не поступався молодим партнерам в плані фізичних якостей, а досвіду в нього більше, ніж у всіх разом взятих. Скоріш за все і в наступному сезоні уродженець Львова буде виступати у складі "тигрів".

Статистика сезону: 20 матчів (19 у основі), 7 попереджень в чемпіонаті та 5 матчів та 2 попередження у Кубку.

Артем Штанько в другій частині чемпіонату з’являвся на полі всього два рази. Один з них припав на поєдинок "Луча" з "Мордовією", де Штанько зміг ще раз продемонструвати свої здібності екс-наставнику Юрію Максимову. Однак, змінювати місце роботи 33-річний голкіпер не збирається і новий сезон розпочне у складі команди з Владивостока.

Статистика сезону: 8 матчів (з них 3 "сухих") і 5 пропущених м’ячів.

Ілля Михальов, який залишив "Луч-Енергію" в статусі найкращого бомбардира команди (він ним і залишився) з п’ятьма голами, другу частину сезону розпочав у "Нєфтєхіміку". Головним завданням було – допомогти команді врятуватися від вильоту, тобто забивати і якомога більше. Міхальов забивав, та все ж це не допомогло команді врятуватися. А коли стало відомо, що команда українця вже точно вилітає і перестав тиснути тягар у вигляді відповідальності за результат, то і команда і Михальов видали чудові результати.

Український слід. ФНЛ. Підсумки сезону - изображение 4

Загалом в 12-ти матчах команди українець забив 7 голів, і також став кращим бомбардиром команди. Отже, за один сезон Михальов став кращим бомбардиром зразу у двох командах: "Лучі-Енергії" та "Нєфтєхіміку". У новому сезоні форвард, непогано себе зарекомендувавший в Росії, скоріш за все, там і продовжить кар’єру, адже на зборах львівських "Карпат" він відсутній, а інтерес до нього з боку російських клубів був серйозний.

Статистика сезону: 32 матчі (17 у старті), 12 голів ( третій показник у ФНЛ) та 6 попереджень в чемпіонаті та 3 матчі у Кубку.

***

При підготовці матеріалу використані фото onedivision.ru

Оцініть цей матеріал:
Коментарі
Увійдіть, щоб залишати коментарі. Увійти

Новини Футболу

Найкращі букмекери

Букмекер
Бонус