@ Zinchenko_96. Александр Зинченко становится брендом, дело не только в футболе ᐉ UA-Футбол

Наши за границей

Наши ближе, чем вы думаете. Следите за новостями наших футболистов в Viber Chat
  • FB
  • Twitter
  • Google Plus

Антон Павлушко
13.05.2019
понедельник
14:51
@ Zinchenko_96. Александр Зинченко становится брендом, дело не только в футболе
Рейтинг публикации
Главная современная история успеха украинского футбола
Також читайте українською: @zinchenko_96. Олександр Зінченко стає брендом, справа не тільки в футболі

Цей сезон Зінченко починав в якості глибокого запасного "Манчестер Сіті", якому влітку не пощастило перейти то в "Вулверхемптон", то в "Бетіс" чи "Наполі". Купа експертів журили молодого гравця, який себе бачив у складі МС та не хотів йти від тренера Гвардіоли.

Але протягом сезону він знову скористався проблемами конкурентів за місце у складі та несподівано для багатьох став гравцем основи. Окрім трофеїв у складі МС Зінченко також виграв новий контракт з клубом. Контракт з ним тепер точно буде подовжено, бо відпускати за рік такого досвідченого гравця ніхто не збирається. Трансферна вартість Олександра збільшилась настільки, що вже не факт, що його зможуть собі дозволити клуби рівня згадуваних "Вулверхемптона" чи "Бетіса". До речі, яка взагалі ціна на гравця основи чемпіона АПЛ?

За декілька років з ноунейм-легіонера з далекої Східної Європи він став своїм в АПЛ і на сьогодні є таким собі умовним футбольним "громадянином світу", що грає серед зірок світового футболу. Очевидно, що сам він ще не зірка хоча б континентального масштабу, але він входить в їх компанію.

Типовий наш легіонер в Європі

Історія привчила нас, що типовий український легіонер на Заході представляє собою доволі гнітюче враження. Класичне для наших незнання мов створює проблеми з першого ж дня. І без того більш замкнені східно-європейські гравці змушені вже в перші місяці опанувати німецьку чи іспанську, чи хоча б біглу англійську. З цим проблеми в абсолютної більшості. З часом це проходить, але біда в тому, що за цей період в колективі вже можна було збудувати дружні стосунки та заробити собі певний авторитет.

Якщо в період "акліматизації" нашого легіонера в команді змінюється тренер та починає тасуватися склад, то тут чекай порцію інтерв’ю для української преси з типовими розповідями про поганого тренера, який нашого гравця не бачить. о цього додаються побутові проблеми, які далеко не кожна доросла людина може швидко вирішити. Вихід із зони комфорту може пережити не кожен. Все це потім відгукується на полі, чи точніше на лаві запасних.

@ Zinchenko_96. Александр Зинченко становится брендом, дело не только в футболе - изображение 1

Поки наш гравець опановує місцеву мову, щоб перекинутись парою фраз не тільки з легіонерами, проходить певний час. Десь на прогрес та акліматизацію є час, а в деяких клубах (особливо тих, які ставлять перед собою серйозні завдання) вже встигнуть змінити тренера чи президента, а на твою позицію куплять нових гравців.

А далі починається конкуренція в принципово інших для вітчизняних футболістів умовах. Одна справа виграти місце в основі вдома, інша справа показати щось закордоном, де загалом своїх люблять більше. Тому треба бути кращим за місцевих виконавців та кращим за клубних легіонерів.

Якщо всі супутні обставини збігаються в один час і в одному місці зі швидким вдалим дебютом та стабільною грою команди, тоді з’являється шанс на появу "нового Шевченка". Але такі випадки ми швидше назвемо винятком з доволі сумного переліку українських легіонерів, які здебільшого своїми на Заході так і не стають.

Нетиповий наш легіонер в Європі

Зінченко в цьому плані допоміг молодий вік та відкритість. Погляньте, як поводить себе цей гравець в своєму Instagram.

Одразу треба зазначити, що він в нього є і він його веде (тут окремий привіт Андрію Ярмоленку). Кожного тижня ми отримуємо декілька інсайдів з підготовчого табору "Ман Сіті", декілька футбольних мемів, що миттєво розходяться українськими ЗМІ.

Таку легку манеру поведінки використовує маркетинговий відділ "Манчестер Сіті", що частенько згадує Зінченка в своїх повідомленнях. Для них Zinchenko – не "yet another" легіонер, а дуже активний медійний працівник клубу, завдяки якому можна розкручувати бренд клубу.

За останні декілька місяців на його прогрес звернули увагу вже західні фанати, Instagram Зінченка розрісся вже до близько 600 тисяч абонентів. Так, це ще далеко до топових гравців, але він активний в мережі та знає свою справу. Ви ж бачили, як він святкував гол Компані у ворота "Лестера" - лайкай та ділись з друзями.

Якщо умовний "Бетіс" чи "Наполі" таки куплять Зінченка, то ми дізнаємось, хто краще за всіх дурачиться на тренуваннях цієї команди, в кого найкращі бутси, хто краще за всіх тримає м’яча на голові та ін. Новий клуб отримає не тільки гравця з двома чемпіонствами АПЛ за плечима, а також і розкручений бренд Zinchenko чи себто @zinchenko_96.

Чим більше він буде грати, тим більше уваги на нього будуть звертати вже як на рекламну платформу. Чим більше він буде коштувати вже як окремий бренд, тим легше буде клубу через нього продавати білети чи нову форму на сезон.

@ Zinchenko_96. Александр Зинченко становится брендом, дело не только в футболе - изображение 2

Я не знаю, чи робить це Зінченко свідомо з досвідченими СММ-менеджерами, чи просто він такий прошарений молодий (інтернет-)талант, але на сьогодні завдяки своїй активності та легкості (чи це нам так здається?) спілкування з партнерами він реально свій в компанії найкращих футболістів світу. Мабуть, це також бачить Гвардіола та керівництво клубу.

Більшість його повідомлень англійською мовою. Більшість пов’язана саме з клубом та англійським футболом. Олександр розуміє, що пересічного вболівальника з Північної Англії, Китаю чи ОАЕ не дуже цікавлять внутрішньо-українські фотографії, твіти чи повідомлення. Їм потрібен в першу чергу "Манчестер Сіті", а не те, як ти відсвяткував день народження доньки в компанії Маші та Ведмедя.

@ Zinchenko_96. Александр Зинченко становится брендом, дело не только в футболе - изображение 3

Звичайно, легко бути весельчаком та душею компанії, якщо ти зірка світового футболу та граєш в основі. Але стоп, Зінченко так поводить себе всю свою кар’єру в АПЛ, навіть коли був в глибокому запасі. Про його позитивний характер вже не раз говорив сам Гвардіола.

Сьогодні Зінченко – це не тільки один з тих, на кого Гвардіола робить ставку в клубі. Зінченко став активною частиною медійної кампанії "Манчестер Сіті". Для порівняння, то й же Ярмоленко так і не став медійно своїм у "Вест Хемі". Прикро, але те саме було і в "Борусії".

Будь-який гравець західного клубу повинен допомагати команді заробляти гроші. Зінченко, що постійно генерує позитивний контент для клубу, вдале придбання не тільки з точки зору футболу, але і з точки зору бізнесу у футболі. Zinchenko – крутий українських футбольний проект, що став частиною бізнес-імперії "Манчестер Сіті".

Читайте самые интересные новости футбола в Telegram, Facebook и Viber
Подписывайтесь на наш канал YouTube
Оцените этот материал
Голосов 20
Загрузка...
Реклама
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (17)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
avatar
Nelviv`yanyn
Автор не упомянул, что этого полищука смешат украинские слова как: "шкарпетки".
Ответить
+3
-4
ALLPLAYERS_in_UA (München)
нащо ви так про зеленського???!!!
Ответить
+1
-2
Joyce (Donetsk)
Все верно! У Зинченко были умные и мудрые учителя, что является редкостью в принципе. Тем более, в спорте. Научили работать и ждать своего часа ("Каждой вещи свое время" - Экклезиаст). Плюс, смири гордыню (Притчи, Гл. 16, ст. 18) и опять-таки работай, учись и еще раз работай. Когда с детства ты впитываешь эти азы, то жизнь и отношение к себе со стороны окружающих воспринимаются совсем иначе. Это касается и Лунина - переживет "менопаузу" и "воскреснет" уже в качестве вратаря основы. А теперь сравните Реброва, мрачного и молчаливого, с одной стороны, и Зинченко, открытого и веселого. А в Англии это ценят намного больше, чем мастерство, о чем Пеп и упомянул. Учитывая возраст Алекса, можно смело сказать, что через пару лет он станет реальной звездой, а не просто парнем с открытой душой. Главное, что он идет навстречу тренеру, стараясь выполнить его установку. А это дано не каждому.
Ответить
+2
-2
avatar
Nelviv`yanyn
Пишет автор "відкритість", я читаю искусственность и фальш.
Ответить
+1
-5
ALLPLAYERS_in_UA (München)
Да-да, оці фальшиві посмішки в закордонних магазинах не порівняються з щирістю нашої угрюмості :)
Ответить
+3
-3
avatar
Nelviv`yanyn
Последний абзац - жаль, что все остальные наши легионеры не клоуны((.
Ответить
+3
-4
ALLPLAYERS_in_UA (München)
Жаль, що не всі наші футболісти вміють себе піарити. А ще треба вчити мови і на них говорити. У нас більшість легіонерів виділяється фотками інстаграмів своїх дружин - жінка такого-то показала... оце типові новини про наших футболістів. Вже як є...
Ответить
+2
-2
avatar
Nelviv`yanyn
Надо праздновать праздники, как другие хотят, а не как ты хочешь. Короче надо быть приспособленцем и коньюнктурщиком. Побольше хештегов. И не надо быть самим собой как Коноплянка.
Ответить
+1
-7
ALLPLAYERS_in_UA (München)
Слухайте, та що вам той російський ведмідь з кокошніком? Коноплянка не заграв ні в Іспанії, ні в Німеччині. Вас нічого в цьому факті не напрягає?
Ответить
+6
-3
avatar
Nelviv`yanyn
В этой статье говорится о игре или о поведении? Не надо путать открытость и клоунаду на показ посредством соц.сетей.
+1
-3
avatar
trust in LFC1892 (Киев)
Так, не заграв. Але ж не через те, що "..не знає мову, інтроверт і не спілкується ні з ким в колективі і т.п..." (с). А можливо зовсім навпаки? За всім цим банально забув навіщо його купували? Бути відповідальним, тяжко тренуватись, грати у футбол (маючи на це підстави в тренера). І не важливо, веселун ти, чи щиро угрюмий.
+2
0
avatar
trust in LFC1892 (Киев)
Прочитал статью и приуныл. Краткий обзор: Зинченко молодец, потому что соц. сети. Футбол на 121 месте. Главное, Зина - медиабренд. Что? Серьёзно? Это главный аспект которым должен гордиться его соотечественник-любитель футбола? Тем, как он может способствовать клубным продажам билетов и новой экипы? "Рекламная платформа"? С ума посходили?? ... Ещё и какие-то тупые упрёки по этой линии к Ярмоле.. и к Коноплянке, что, дурачек такой, семейные фото у себя в инсте постит, среди прочего... Ну, я такой дичи ещё нигде не встречал. (К слову, фанатов и подписоту интересует не только фоточки с трени и пара новых бутс в качестве рекламы. Личная жизнь кумира интересна куда более - о Коноплянке). Отдельное спасибо за "продвинутого парня Зину, ибо ведет инсту таким образом", "прошаренный". Долго смеялся в том абзаце. Впечатление, что автор вчора з села приїхав и для него всё это ново, всё в диковинку. Какой-то восторг сомнительный.. Мда. Не в обиду, если что. P.S. Недавно смотрел выпуск КФ по схожей тематике. Почему и за что мы любим футбол. И почему разные медиамальчики, вроде Погба, Неймара и прочих, убивают этот спорт в том виде, в котором мы его полюбили. Кому интересно: КФ! Как Погба и Неймар убивают футбол. Почему сливают тренеров? .. Не на правах рекламы.
Ответить
+4
-4
S_Shvets (Киев)
А ви не припускаєте, що написане в статті - це інша сторона сильного футболіста Зінченка, з яким у складі Манчестер Сіті грає значно краще, ніж без нього. Мені здається, автор якраз і підкреслює, що нинішній футбол - це не тільки майстерність, але й вміння себе продати. Тому що є межа людських можливостей. Умовно двоє футболістів будуть вибігати стометрівку з 11-ти секунд, будуть набивати по 1000 разів на нозі, будуть забивати 9 з 10-ти штрафних. Але коли топ-клуб обиратиме одного, він візьме того, хто краще взаємодіє з навколишнім світом (тобто живе в сучасному інформаційному просторі). Тому що клуби заробляють не тільки (і не стільки) перемогами на футбольному полі, скільки за допомогою маркетингової діяльності
Ответить
+8
-1
avatar
trust in LFC1892 (Киев)
Я розумію, що це інша сторона. Але я б точно на ній не акцентував, тим паче в сучасному світі. Наче це щось екстраординарне... Навіть з професійної точки зору взяти, я не СММщик, але неозброєним оком помітно дилетанство автора в питаннях мережевого маркетингу. Тому й смішно мені. Щодо вміння себе продавати. Сьогодні кожен більш-менш футболіст тільки й намагається, що себе продати. Нудить від цього. Я, як вболівальник, не бачу що хорошо така тенденція привносить в сучасний футбол. Для самих індивідуальностей - можливо. Але то мене не цікавить. Стосовно вашого прикладу про однаково талановитих гравців. Виберуть більш популярного? Справді? Візьмемо до прикладу (реальний приклад) Погба та Еріксена. Реал Мадрид має приорітет на француза, бо вони беруть усе, що блищить. Така в них клубна політика. Сюди можна додати умовний ПСЖ. А, як думаете, кого запросить Пеп до себе в команду? Чи Клопп? Чи Почеттіно.. В тому то й справа. Не всім далеко потрібні золоті хлопчики з мільйонами фоловерів. А професіонали, котрі люблять футбол, а не СЕБЕ в футболі. Тому робити з цього щось неймовірне (Зіна), як мінімум, дивно.
+2
-3
Acsakal (Kharkov)
trust in LFC1892 (Киев): А ви не думали, що саме таких активних медійників, як Зінченко, конче не вистачає в складах більшості українських команд? Та що там в складах - в керівництві клубів! У нас за поганого настрою і футболісти, і тренери дозволяють собі послати подалі цілі знімальні групи, за якими, між іншим, - тисячі вболівальників... Ви можете собі уявити таке в МС??? Це 60 років тому стадіони були заповнені самі по собі, бо не було інших розваг. А зараз усюди стільки спокуси... Тому футбольним менеджерам потрібно боротися за кожного фаната, і лише якісної гри місцевої команди зараз буває замало, коли можна, не виходячі з дому, слідкувати та вболівати за будь-якою (найкращою!) командою світу. До речі, що сказали про Луніна, відсилаючи його з Реалу до Леганеса? - Нехай вчить іспанську. Не вчиться стояти у воротах, а вчить мову! І це реалії сучасного футболу.
+1
0
ALLPLAYERS_in_UA (München)
Загалом стаття якраз не стільки про футбол - тут Зінченко на відміну від багатьох інших наших легіонерів вже все довів. Стаття про сучасний футбол - а це так. Продажі футболок, реклама, бренди та все інше. Це вам не український футбол, де всі живуть за надприбутки олігархів і всім пофіг на фанатів та кількість проданої атрибутики. Якщо у команди буде можливість купити двох приблизно однакових футболісти, то світові бренди футболу як МС чи ПСЖ будуть брати до увагу все - від потенційної кількості фанатів в Погби, Неймара чи Еріксена вдома, до просто медійної активності футболіста, його характера і т.п. Сенс брати гравця з маловідомої країни, який грає за погану збірну, не знає мову, інтроверт і не спілкується ні з ким в колективі і т.п. За такі самі гроші пошукають когось адекватніше. І саме так, великі клуби дивляться на все - чи бьє дружину, чи курить наркотики, чи вимахується дорогими тачками і т.п.
Ответить
+2
-1
avatar
trust in LFC1892 (Киев)
Такі сучасні реалії, я їх не заперечую. Я лиш хочу, щоб люди більше говорили, дискутували про футбол. Щоб головною була гра, щоб від неї все відходило. А не бізнесово-маркетингові справи виходили на перший план. За цим втрачається сама суть, на мій погляд. Не нормальна ситуація, коли гра на полі перестає бути об'єктом меншої стурбованості футболіста,ніж уся навколофутбольно-рекламна мішура, імідж в соц. мережах і т.д.. Бо коли друге стає в наш час так само прибутковим для якогось зіркового хлопчика, чи навіть ще прибутковіше, то і пріоритети з концентрацією в нього відповідно зміщуються. Це навіть не про Зіну, йому ще до цього далеко (сподіваюсь, ніколи). Це про сучасний стан справ в цілому. І ми - вболівальники, споживачі, в першу чергу, формуємо такі тренди, бо це на нас проводять дослідження спеціальні контори на замовлення клубів. А ваше останнє речення, то навіть позитив, як на мене. Тільки трохи не до нашої теми.
+2
0
 

© UA-Футбол 2002-2019.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]