Идеальная инвестиция. Как Малиновский озолотил Генк и стал примером


О тернистом, но логичном пути Руслана в топ-чемпионат

Идеальная инвестиция. Как Малиновский озолотил Генк и стал примером

Антон Павлушко Автор UA-Футбол

Руслан Маліновський нарешті перейшов до італійської "Аталанти". В пресі розказують про суму трансферу у 13,7 мільйонів євро – дуже серйозна сума для українського легіонера (дорожчими були лише Шевченко, Ярмоленко, Чигринський, Ребров та Тимощук). Багатьом новини про Маліновського встигли набриднути, бо повідомлення про перехід цього гравця бентежили ледь не кожен день. Але це власне і є проблема українського футболу, коли якісь великі трансфери українців закордон(ом) відбувається ледь не раз на декілька років.

В якійсь Бразилії чи Хорватії кожне міжсезоння купа гравців переїжджає до потужних європейських чемпіонатів. У нас кожен такий трансфер – подія. Згадайте, як роками до Європи переходив Ярмоленко? Як ми місяцями спостерігали за переходом Коноплянки в "Севілью", "Шальке" чи "Фенербахче".

В розвинених футбольних країнах таких трансферів набагато більше, тому тема чергової "коноплянки" просто не встигає довго затримуватись у футбольних новинах. У нас загалом нема про що писати, тому перша половина цього літа у нас пройшла під інформаційним супроводом Маліновського.

Як все починалось...

Маліновский є вихованцем житомирського "Полісся", звідки перейшов до структури донецького "Шахтаря". Тут він і почав свою професійну кар’єру, типову для українських вихованців цього клубу – засвітився на сезон-два у "Шахтарі-3" та поїхав в оренди. Спочатку це була Перша ліга та "Севастополь", а далі два з половиною сезони у луганській "Зорі" вже в УПЛ.

Идеальная инвестиция. Как Малиновский озолотил Генк и стал примером - изображение 1

Тут він стає основним гравцем, його починають викликати до збірної України. Але це такий типовий випадок, коли гравець доріс до збірної, але ще не доріс в плані довіри до основи "Шахтаря". Сенсу ще декілька сезонів комусь щось доводити в ШД не було і він спробував себе закордоном.

В січні 2016-го року про його оренду заявив бельгійський "Генк". Мабуть, бельгійські скаути звернули на нього увагу, коли завдяки його трьом голам у двох матчах "Зоря" пройшла "Шарлеруа" в Лізі Європи (2:0, 3:0).

Оренда – не найлегший спосіб продати гравця, адже здебільшого за сезон наші легіонери нічого особливого не показують, тому викупають їх зрідка. До того ж Маліновський травмував коліно вже у травні і пропустив кінець сезону. Влітку 2016-го керівництво "Генка" вирішило подовжити оренду ще на рік.

Наступного разу на полі він з’явився вже у січні 2017-го року. За півсезона він дійшов з клубом до чвертьфіналу Ліги Європи, де вони програли іспанській "Сельті" (2:3, 1:1). В Кубку Бельгії у півфіналі вони програли "Оостенде" - з цією ж командою вони грали у фіналі плей-офф за місце в ЛЄ, але знову програли.

Що таке "Генк"?

Ще у травні 2017-го року "Генк" анонсував, що викупає контракт Маліновського у донецького "Шахтаря" - тоді ЗМІ писали про суму трансферу у 2-4 млн євро. Поважна ціна для бельгійського клубу – грандом "Генк" назвати важко, хоча клуб в останні роки все частіше втручається в боротьбу класичних бельгійських топів "Андерлехта", "Брюгге" чи "Стандарда".

Идеальная инвестиция. Как Малиновский озолотил Генк и стал примером - изображение 2

В бельгійському футболу звикли до таких зірок із провінції, які на декілька сезонів можуть увірватись до топових місцевих клубів. Через це проходили "Льєрс", "Серкль", "Гент", "Шарлеруа" чи "Кортрійк". Але загалом Генк більше провінційне місто з 60 тисячами мешканців, колишнє шахтарське містечко, тому грандом бельгійського футболу йому стати важко.

Чого хоче "Генк"?

Зрозуміло, що, виклавши за українця серйозні за мірками клубу гроші, його б намагались продати за ще більші гроші далі. Це, до речі, була доволі авантюрна ідея, адже за всю історію українського футболу було всього декілька вдалих подальших перепродажів українських гравців з одного європейського клубу до іншого.

В першому ж сезоні команда була необтяжена єврокубками, тому могла зосередитись на внутрішніх змаганнях – в Кубку Бельгії тільки в додатковий час вони програли "Стандарду" (0:1), в чемпіонаті фінішували на 5-му місці, а до єврокубків пробились через фінал плей-офф.

Виступ у Лізі Європи – з одного боку ще одна можливість засвітити своїх гравців перед впливовими скаутами, особливо якщо команда пройде якомога далі в турнірі. З іншого боку ранній старт сезону та гра на два фронти виснажує основних гравців та здебільшого невеликі клуби не можуть витримати цей темп. Таким міг би бути для "Генка" сезон 2018/19.

Идеальная инвестиция. Как Малиновский озолотил Генк и стал примером - изображение 3

Вже влітку 2018-го іспанська "Сельта" пропонувала за нього близько 7 мільйонів євро – вже на цьому етапі він міг перейти у топовий чемпіонат, а команда заробила б на його трансфері декілька мільйонів. "Генк" втримав одного зі своїх лідерів з огляду на важкий сезон, та покращив його контракт.

Ключовий сезон 2018-19

В цьому сезоні "Генк" з перших турів вийшов на перше місце, поступово відриваючись від "Брюгге". Перша поразка сталась аж у 16-му турі. Зрештою команда впевнено виграла регулярну першість та змогла залишитись першою в фінальному турнірі.

В ЛЄ команда пробилась до групового етапу, де виграла групу та вийшла до весняної стадії. Тут, будемо відверті, їм, мабуть, таки пощастило несподівано вилетіти від празької "Славії". Тому вони змогли зосередитись на чемпіонаті. Так само вони ще на стадії чвертьфіналу вилетіли з Кубка Бельгії. Ці фактори допомогли втримати чемпіонство.

В зимове міжсезоння ходили чутки про зацікавленість "Роми", але Маліновський залишився у команді, проте було зрозуміло з його інтерв’ю, що він залюбки пограє у кращому чемпіонаті.

В середині березня в розпал вирішальних матчів сезону "Генк" продає за 9 млн євро до "Торонто" (МЛС) свого іспанського півзахисника Алехандро Позуелло, що тягнув на собі атаку команди останні декілька сезонів.

Маліновський дограв сезон у ролі лідера команди, багато в чому завдяки влучній роботі якого команда таки втримала чемпіонство. Цей сезон став зірковим часом для українця, але що робити далі?

Идеальная инвестиция. Как Малиновский озолотил Генк и стал примером - изображение 4

"Генк" напередодні сезону 2019/20

Виступ у груповому раунді Ліги Чемпіонів принесе "Генку" декілька десятків мільйонів євро. В залежності від жеребкування, можливо навіть команда зможе поборотись за вихід до 1/8, але скоріш за все буде боротись за 3-є місце. Але і тут бельгійські команди не можна порівнювати з сусідами з Голландії, яким частенько вдається проскочити у 1/8 фіналу ЛЧ. В бельгійців успіхи скромніші, тому з цього треба виходити. Але клуб вже точно заробить свої мільйони в ЛЧ.

Отже, після зіркового сезону вони можуть спробувати заробити ще й на трансферах основних гравців. Фактично в новому сезоні це буде нова команда, якій вже буде важко повторити торішній успіх. Якщо щось піде невдало, то вже наступного літа сьогоднішніх зірок буде продати вкрай важко. Тож, Маліновський і Ко повинні йти зараз. До того ж, минулого року нашого легіонера вже не відпустили до "Сельти", то ж керівництво мало перед ним певний моральний борг. Вчасно піти – це теж мистецтво.

Одразу після відкриття трансферного вікна Леандро Троссард перейшов за 20 млн євро до "Брайтона" - англійські команди завжди можуть дозволити собі перебити будь-яку пропозицію континентальних команд.

Згодом ганець Джозеф Айдоо перейшов до "Сельти" за 8 млн євро. Трансфер Маліновського дещо затримався, але загалом "Генк" можна поздоровити з вдалою трансферною роботою. На одному чемпіонстві команда заробила двічі завдяки виплатам за ЛЧ та продажам найкращих гравців.

Нашим вболівальникам треба звикати до таких трансферних саг, адже все більше українців їде грати в європейські чемпіонати. А Маліновський довів, що на перепродажі українських гравців можна заробити гроші.

Идеальная инвестиция. Как Малиновский озолотил Генк и стал примером - изображение 5

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
avatar
spinfloid (Kherson)
Главное научится зарабатывать бабки на игроках должны наши клубы ,особенно "выскочки" ,без роду-племени,а не только Ш.Д..Футбол это тоже бизнес и деньги можно подымать не малые ,только правда сначала вложить надо хорошо.Поинтересуйтесь "Футбольна академія Георге Хаджі ".
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 9
avatar
spinfloid (Kherson)
Главное научится зарабатывать бабки на игроках должны наши клубы ,особенно "выскочки" ,без роду-племени,а не только Ш.Д..Футбол это тоже бизнес и деньги можно подымать не малые ,только правда сначала вложить надо хорошо.Поинтересуйтесь "Футбольна академія Георге Хаджі ".
Ответить
0
0
avatar
scorpius (Ck)
Примерно такую концепцию развития и надо выдерживать нашей молодежи в дальнейшем. Контракты либо аренда в средние европейские чемпионаты с возможным последующим прогрессом и перепродажей в чемпионаты топ5. А мечтать сразу о "барсах, реалах и манчестерах" - то это исключительные случаи переходов в топ клубы, пусть закатывают губы, пашут и доказывают свою профпригодность, как Малина. И это единственно верный путь.
Ответить
4
0
leonov1 (Днепропетровск)
Да он еще ни одного матча за Аталанту не сыграл а Вы уже вещаете о правильности или не правильности пути))))Вот станет игроком основы тогда да а вот если пойдет в аренду из бергамо куда нибудь в серию Б?Судить всегда нужно по фактам а не на перед. Малина играл в "провинциальном " чемпионате никому из топов не забивал...да на фоне клуба 60 тысячного городка ( но нашему ПГТ) он был королем...ну вот и посмотрим "голый ли король" в серии А....
Ответить
0
7
avatar
scorpius (Ck)
Добьется ли чего-то Малина в Италии, это уже его личные проблемы и амбиции. Может, как Зина сначала буксовал, а потом начал что-то показывать. А может и как Конопля - пофеерить малеха, а потом скинуть. В любом случае, я делал акцент на другом.
 
2
0
Wille_kiev (Украина)
Где это ты видел ПГТ с население 60 тыс. человек?) От 10 тыс, если я не ошибаюсь, населения - уже считается город.
 
0
0
Liverpool 333 (Кировоград )
Троссарда продали за 20 млн, а Малиновского продали за 13700000 млн, который в этом сезоне стал вторым лучшим игроком чемпионата Бельгии. Где логика? Лучший футболист Бельгии идёт дешевле ....?!
Ответить
0
1
alktus (Хмельницкий)
Для клубов АПЛ другие ценники.
Ответить
0
0
ratio (Дн-жинск)
Если бы вы видели игры Генка в этом сезоне, то вопрос бы не задавали. Вся игра бельгийцев строилась именно через Троссарда.А великолепная стата Малиновского это голы с пенальти и голевые с угловых.
Ответить
0
0
avatar
Бабангида (Киефф)
Раньше уже писал по теме разницы в стоимости Малиновского и Троссарда... Повторюсь. Троссард - нападающий. Быстрый креативный игрок с хорошей техникой. Руслан - игрок центра поля. Он больше играет на зарождение атак своей команды и разрушение атак чужой так же на стадии зарождения... Игрок первого амплуа стоить будет априори больше. Плюс бельгиец на 2 года моложе, стало быть, брать его перспективнее... Так что сравнивать их ценники ИМХО не совсем корректно
Ответить
1
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус